Jump to content

Ateist Ne Olmamalıdır?

Recommended Posts

Öyle sadece kelime-i sehadet getirerek olmuyor bunu uygulamadada görmek gerek diyorsunuz :)

Demek istediğimin özeti son cümlelerde.

Ateizmin minumum gereksinimi, diğer eğilimlerin birçoğu gibi, sağlıklı bir akıl, mantık, rasyonalite ve sağduyu gerektirir.

Onlarsız bir ateist düşünemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 176
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cinleri görüntüledim.

Melek gördüm.

İblisi gördüm.

Başka mucizeler de gösterdi Rabbim. Ama bunlar gizli olduğundan açıklayamam.

Neden sadece sen böyle mucizeler görüyorsun da biz göremiyoruz?Bunları kimseye göstermemeni Allah mı sana söyledi?

: :o

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden sadece sen böyle mucizeler görüyorsun da biz göremiyoruz?Bunları kimseye göstermemeni Allah mı sana söyledi?

: :o

Kehf 110: “Ben de ancak sizin gibi bir insanım. (Ne var ki) bana, ‘Sizin ilâh’ınız ancak bir tek ilâhtır” diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın.”

Sitelerde Paylaş

Kehf 110: “Ben de ancak sizin gibi bir insanım. (Ne var ki) bana, ‘Sizin ilâh’ınız ancak bir tek ilâhtır” diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın.”

khf kendini peygamber mi sanıyorsun?Çek video paylaş o zaman.Bu ne saçmalık ya.

Sitelerde Paylaş

khf kendini peygamber mi sanıyorsun?Çek video paylaş o zaman.Bu ne saçmalık ya.

Taha 133: İnanmayanlar, “Doğru söylediğine dair bize Rabbinden açık bir delil (bir mucize) getirse ya!” dediler. Önceki kitaplarda olanların apaçık delili (olan Kur’an) onlara gelmedi mi?

Mucize gelse bile inkar edecek o kadar çok kişi var ki.

Onun için dileyen inansın, dileyen inanmasın.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Taha 133: İnanmayanlar, “Doğru söylediğine dair bize Rabbinden açık bir delil (bir mucize) getirse ya!” dediler. Önceki kitaplarda olanların apaçık delili (olan Kur’an) onlara gelmedi mi?

Mucize gelse bile inkar edecek o kadar çok kişi var ki.

Onun için dileyen inansın, dileyen inanmasın.

Muhammed'e gelse sorun yok da khfye gelirse şüphe duymam normal değil mi?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'e gelse sorun yok da khfye gelirse şüphe duymam normal değil mi?

Allah, şu anda bile bazı salih kullarına, savaşçı kullarına mucize gösteriyor ve ilminden bahşediyor. Bunlar şu anda bitmedi ve gelecekte bitmeyecek de. Bazılarına da bir şey bahşetmiyor. (kibirden Allah'a sığınırım)

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mammal

al birini vur ötekine

boş lafla vurmayacaksın sed, kelimelerin le aklınla vur diğerine,

aklınla vuracaksın, iftiranla değil, saçmalıklarla değil.

çıkacak adam gibi durup konuşacaksın. şu şöyle demişleri değil kendi fikirlerinle konusacaksın.

yoksa sen ve senin gibilerin yanında olmaktan yada yer almaktansa,

dünyada yanlız kalmayı tercih ederim.

sizi dostmu edinirim ben.

Sitelerde Paylaş

Forumda benzeri bir başlık daha var..

Ateist Nasıl Olmamalı..

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53977&st=0

Bu listeyi uzatmak kolay. Ekle ekleyebildiğin kadar. Biraz da öznel bir konu.

Ama ateist ne olmamalı listesi o kadar uzun değil. Çok kısa..

Aklı, mantığı, rasyonalitesi ve sağduyusu yeterli olmayan birisi iyi bir ateist olamaz.

Aya gidilmediğine inanan, ikiz kuleleri uçakların değil, daha önce yerleştirilen bombaların yıktığını iddia eden birilerinin ateistliği beni hiç ilgilendirmiyor.

Ateist ibne olabilir, katil olabilir, pedofil olabilir, her türlü sapık olabilir. Ama akılsız ve mantıksız olmamalıdır.

En azından ben onların iyi ve örnek bir ateist olduklarına inanmıyorum.

Ateizm dünyada en çok eleştirilen ve sorgulanan bir eğilimdir. Nedeni de sorumsuz insanların ateist olmalarıdır.

Ateizm açısından bu çok utandırıcı bir durumdur. Ateizmin saygınlığı yoktur ama olmalıdır. Ateistler onun için mücadele etmelidir.

Her ateist ateizmi temsil eder benim gözümde..

Ateistlerin sorumluluğu onların ateizme yansıyan değeridir.

Bu değeri kötüye kullanan birinin ateistliğinden ben şahsen çok rahatsız oluyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...