Jump to content

Türkiye Ateistler Birliği!

Recommended Posts

Tekrar yazmaya vaktim yok o yüzden hazır tanıtım metnini veriyorum, herkesi bekleriz dostlar, çok hızlı büyüyoruz, siz de destek çıkın :D

Merhaba Sevgili Dostlar;

Son zamanlardaki yobaz saldırıları nedeniyle bir birlikk kurma kararı aldık, dinsiz adminler olarak ortak bir sayfada örgütleniyoruz, tek bir çatı altında birleşiyoruz. Sizlere birliğimizi tanıtmak isteriz;

Bu sayfa sadece isimde, yani sözde değil pratikte de birlik sayfasıdir, diğer sayfalardan farklıdır. Örgütlenmenin önemini anlamış, birlik olmanın olmazsa olmaz olduğunu kavramış olan dinsiz sayfaların adminlerini tek çatı altında toplayarak bir bütün olmamız amacını güden bir sayfadır. Ve en kaliteli, bilgilendirici dinsiz sayfa olmayı hedeflemektedir.

Bu hedeflerine de sizlerin destekleriyle ulaşacaktır. Lütfen bu birliğe destek çıkın, tek vücut olmazsak yokuz, bunu unutmayın!

Ortak sayfamız şu;

http://www.facebook.com/pages/Türkiye-Ateistler-Birliği/504328502946190?ref=ts&fref=ts

Tüzüğümüzü ve bu birlikte yer alan sayfaları şu linkten görebilirsiniz;

http://www.facebook.com/pages/Türkiye-Ateistler-Birliği/504328502946190?sk=info

Sitelerde Paylaş

Hacı beğenmek istiyorum ama ateist olduğumu göstermek istemiyorum :( Birde gizli grup açsana muhabbetler tartışmalar orada dönsün, gruba gelirim ;)

Bana hitabediyorsan hemen söyleyim. Burası ile benim hiç alakam yok. Ama bu girişimi yapanları tebrik ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Evet grup açabiliriz dostlar, buradan bildirirz ama o zaman da Müslümanların sızabilme ihtimali var, en iyisi fake hesap açsanız olmaz mı?

Bana hitabediyorsan hemen söyleyim. Burası ile benim hiç alakam yok. Ama bu girişimi yapanları tebrik ediyorum.

Teşekkür ederiz hacı hocam :) Bu arada eğer sayfamızda yazmak istersen, sayfa üyelerimizi bilgilelerinden yararlandırmanı çok isterim, biz buradan okuyoruz yazılarını ama bilmeyen çok insan var. Yani bu bir davet, aramıza katılırsan sevinirim :) Pante hocam ne yazık ki kabul etmedi, bütün hocalarımı davet ediyorum, umarım sen dahil çoğunluğunuz kabul eder :)

Bu arada Ateistforum facebook sayfası da bu birlikte bulunuyor şuandan itibaren :)

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Pante hocam ne yazık ki kabul etmedi,

Sevgili Dark Prince;

Sen konuyu biliyorsun ama forumdaki arkadaşlar bilmedikleri için izah etmek durumundayım, çünkü kabul etmeme

sebebim yanlış algılanabilir.

facebook'ta gericilerin non-teist sayfaları kapattırma amaçlı şikayet saldırısında, bütün sayfaların adminleri olarak

bir savunma grubu kurulmuştu ve ne yapılması üzerine öneriler sunulmaktaydı.

Bu konuda benim önerilerim arasında facebbok'ta ateist birlik için bir ortak sayfa kurulması vardı.

Öyle ki tüm adminlerin yer alacağı, aralarında bir yönetim kurulunun olacağı, en güzel seçme paylaşımların sunulacağı ve

Facebook'ta beğeni sayısı 500 bine, 1 milyona ulaşacak, parmakla gösterilecek bir sayfa. Cıvık olmayan, nitelikli, kaliteli bir sayfa.

Ancak daha yeterince müzakere edilmeden oylamaya sunuldu ve o arada oylama neticelenmeden ve bir karara varılmadan

siz T.A.B. adı altında sayfayı kurdunuz. Yanlış yaptığınızı orada da belirttim. Bu bir fırsatçılıktı. Ve olumlu olan oyumu olumsuza çevirmek

zorunda kaldım.

Çünkü zaten böyle bir ortak birlik girişiminde bazı adminlerin büyük sayfa olabilmek için fırsatçılık yapabileceği şüphesi ve kaygısı vardı.

Nitekim doğru çıktı ve bu nedenle büyük sayfaların hiçbiri bu girişime destek vermedi. 100 civarında adminden sadece birkaçının birleşmesiyle, ateist birlik olmaz.

Bu şuna benziyor. Mevcut ateist, nonteist forumlar arasında bir birlik, bir dayanışma önerisi gelmiş olsa,

Yani, Ateistforum, Turan Dursun, Ateistplatform, Agnostik org, deizm vb. forumlar için ortak bir forum düşünülse,

Bu daha müzakere halindeyken ben çıkıp bir site açsam, ama diğerleri katılmasa;

Buna birlik denilebilir mi?

Eğer gerçek bir birlik sağlanmış olsaydı; şu anda sayfa beğenisi 100 bini çoktan aşmış olurdu.

Ama sizin birlik dediğiniz sayfa daha 500 kişiye bile ulaşabilmiş değil.

O yüzden kendimizi kandırmayalım. Forumdaki arkadaşları da yanıltmayalım.

Sitelerde Paylaş

Dark Prince,

Çok iyi niyetli bir şeylere başlamışsınız. Ama lütfen Pante'nin iletisini ciddiye alın. Hatta lütfen yeniden başlayın her şeye. Bu kadar önemli bir adımı herkesin birlikte atabilmesini sağlayan zemini oluşturmamız lazım.

Ancak daha yeterince müzakere edilmeden oylamaya sunuldu ve o arada oylama neticelenmeden ve bir karara varılmadan

siz T.A.B. adı altında sayfayı kurdunuz. Yanlış yaptığınızı orada da belirttim. Bu bir fırsatçılıktı. Ve olumlu olan oyumu olumsuza çevirmek

zorunda kaldım.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Dark Prince;

Sen konuyu biliyorsun ama forumdaki arkadaşlar bilmedikleri için izah etmek durumundayım, çünkü kabul etmeme

sebebim yanlış algılanabilir.

facebook'ta gericilerin non-teist sayfaları kapattırma amaçlı şikayet saldırısında, bütün sayfaların adminleri olarak

bir savunma grubu kurulmuştu ve ne yapılması üzerine öneriler sunulmaktaydı.

Bu konuda benim önerilerim arasında facebbok'ta ateist birlik için bir ortak sayfa kurulması vardı.

Öyle ki tüm adminlerin yer alacağı, aralarında bir yönetim kurulunun olacağı, en güzel seçme paylaşımların sunulacağı ve

Facebook'ta beğeni sayısı 500 bine, 1 milyona ulaşacak, parmakla gösterilecek bir sayfa. Cıvık olmayan, nitelikli, kaliteli bir sayfa.

zorunda kaldım.

Çünkü zaten böyle bir ortak birlik girişiminde bazı adminlerin büyük sayfa olabilmek için fırsatçılık yapabileceği şüphesi ve kaygısı vardı.

Nitekim doğru çıktı ve bu nedenle büyük sayfaların hiçbiri bu girişime destek vermedi. 100 civarında adminden sadece birkaçının birleşmesiyle, ateist birlik olmaz.

Bu şuna benziyor. Mevcut ateist, nonteist forumlar arasında bir birlik, bir dayanışma önerisi gelmiş olsa,

Yani, Ateistforum, Turan Dursun, Ateistplatform, Agnostik org, deizm vb. forumlar için ortak bir forum düşünülse,

Bu daha müzakere halindeyken ben çıkıp bir site açsam, ama diğerleri katılmasa;

Buna birlik denilebilir mi?

Eğer gerçek bir birlik sağlanmış olsaydı; şu anda sayfa beğenisi 100 bini çoktan aşmış olurdu.

Ama sizin birlik dediğiniz sayfa daha 500 kişiye bile ulaşabilmiş değil.

O yüzden kendimizi kandırmayalım. Forumdaki arkadaşları da yanıltmayalım.

Evet hocam haklısın, kuran arkadaş yanlış yaptı aslında gruba ilk geldiği günlerde kurmuştur bu tartışmalar yaşanmadan ama gizlemişti. Ben de sana katılıyorum ama büyük sayfalar önerinin oylanmasına bile tahammül edemeyince ben ayrıldım oradan ve bu sayfayı geliştirmeye yoğunlaştım, hani büyük sayfalar ne derse küçükler onu yapsın diyenlerle bir olamam, öyle düşünmeyecek olan insanların birleştiği bir birlik :)

Aslında tartışma yaratmak istemiyorum, sana da teklif götürdüğümü belirtmek istedim sadece hocam, kusura bakma yanlış anlaşılabileceğini düşünmedim, haklısın.

Sitelerde Paylaş

Dark Prince,

Çok iyi niyetli bir şeylere başlamışsınız. Ama lütfen Pante'nin iletisini ciddiye alın. Hatta lütfen yeniden başlayın her şeye. Bu kadar önemli bir adımı herkesin birlikte atabilmesini sağlayan zemini oluşturmamız lazım.

Dostum bazıları birlik olmakdan uzaktır, biz gerçekten birlik olmak adminleri bir araya topluyoruz, sayfa güvenilir, yani gerçekten ateist bir sayfa olduktan sonra 10 kişilik sayfaları da 10 bin kişilik sayfaları da aramıza alıyoruz, bütün adminlere kapımız açık :) Pante hocam yanlış anlamasın onun söylediği çok haklı, o da zaten birlik insanı olmasa zamanında ona hiç teklif götürmezdim lakin benim de kendime göre haklı sebeplerim var :)

Sitelerde Paylaş

isim fazla iddialı olmuş bu durumda ; dahil olmayan birlik dışındamı kalıyor.. yanlış mı anladım ? anlamı nedir T.A.B nin Dark Prince ?

Dahil olmayan nasıl birlik içinde kalsın ki dostum, birlik olmak isteyenleri alıyoruz, milletin kafasına silah mı dayayalım dahil etmek için :)

Sitelerde Paylaş

Dahil olmayan nasıl birlik içinde kalsın ki dostum, birlik olmak isteyenleri alıyoruz, milletin kafasına silah mı dayayalım dahil etmek için :)

sizin içinde olduğunuz tartışmalarda ben yokum , dışarıdan nasıl göründüğünü sormuştum ki yanlış anlamamışım . müdahele ettiğimi düşünmene gerek yoktu

face deki şikayetlere karşı oluşturulmuş bir sayfaya benzetemedim ki öyle de olmamış diyim kısaca o zaman.

Sitelerde Paylaş

sizin içinde olduğunuz tartışmalarda ben yokum , dışarıdan nasıl göründüğünü sormuştum ki yanlış anlamamışım . müdahele ettiğimi düşünmene gerek yoktu

face deki şikayetlere karşı oluşturulmuş bir sayfaya benzetemedim ki öyle de olmamış diyim kısaca o zaman.

Yok dostum yanlış anlamadım da hani biz kimseyi dışlamıyoruz, bu birlikte yer almak isteyen tüm dinsiz adminler birliğimize katılabilir :) Şikayetler bir bakıma iyi oldu ateistlerin bir kısmı da olsa örgütlenmenin önemini anladılar :)

Sitelerde Paylaş

=) iyiliğini kötülüğünü konuşmaya gerek yok tabiki bu anlamda.

Umarım ülkemizde gelenek haline getirilmiş kişisel kavgalara dönüştürülmez bu birleşme. Mesela sürüden ayrı olanlar da gereklidir ya.. sürüden ayrı olanı cezalandırma aracı yapılmaz anlamında da konuşuyorum bu arada.

Sitelerde Paylaş

=) iyiliğini kötülüğünü konuşmaya gerek yok tabiki bu anlamda.

Umarım ülkemizde gelenek haline getirilmiş kişisel kavgalara dönüştürülmez bu birleşme. Mesela sürüden ayrı olanlar da gereklidir ya.. sürüden ayrı olanı cezalandırma aracı yapılmaz anlamında da konuşuyorum bu arada.

Asla dostum, bu birlik kimseye karşı kurulmadı, bize haksızlık eden sayfalara bile destek veririz yeri geldiğinde.

Böyle sayfalarda buluşmak güzel de bir araya gelip adam gibi mekanlarda düşüncelerimizi dile getirmeliyiz.

Bunlar da forumlarda organize ediliyor dostum, bu birlikde herkes birbirini tanıdığı için daha rahat bir şekilde olur bu, sayfamız ve forumlar birleşip daha büyük organizeler yaparız :)

Sitelerde Paylaş

14-15 yıldır böyle bir zeminde toplaşmakla uğraşırız, ama toplaşmak yerine mitoz bölünmeye uğrayarak çoğalır dururuz.. Çoğalanlar yaşasa gam yemem, onlar da bir süre sonra yok olurlar. Geçmişte büyüyeceğini, daha önemli yerelere varacağını düşündüğümüz pek çok kuruluşa destek verip, aktif üyesi olduk. Ne yazık ki hiç biri varlığını sürdüremedi...

Yine aynı şekilde Ateistforum'dan koparak kurulan forumların sayısı 20-25 civarındadır. Güya hepsi Ateistforum'a tepki olarak oluşmuşlar, ama ortada bir teki kalmamıştır. Ne ilginçtir ki Ateistforum 12 yaşını doldurmuş ve hala yaşamını sürdürmektedir.

15 yıldır bu ortamda bulunan bir kişi olarak, tek olmanın, çok kafalı olmaktan daha sağlam temelli olacağını deneyimledim. O nedenle her ne olursa olsun birleşerek güçlü bir kuruluşu oluşturmak gerekir.. Parçalanmak yok olmayı beraberinde getirecektir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...