Jump to content

Türkiye Ateistler Birliği!

Recommended Posts

14-15 yıldır böyle bir zeminde toplaşmakla uğraşırız, ama toplaşmak yerine mitoz bölünmeye uğrayarak çoğalır dururuz.. Çoğalanlar yaşasa gam yemem, onlar da bir süre sonra yok olurlar. Geçmişte büyüyeceğini, daha önemli yerelere varacağını düşündüğümüz pek çok kuruluşa destek verip, aktif üyesi olduk. Ne yazık ki hiç biri varlığını sürdüremedi...

Yine aynı şekilde Ateistforum'dan koparak kurulan forumların sayısı 20-25 civarındadır. Güya hepsi Ateistforum'a tepki olarak oluşmuşlar, ama ortada bir teki kalmamıştır. Ne ilginçtir ki Ateistforum 12 yaşını doldurmuş ve hala yaşamını sürdürmektedir.

15 yıldır bu ortamda bulunan bir kişi olarak, tek olmanın, çok kafalı olmaktan daha sağlam temelli olacağını deneyimledim. O nedenle her ne olursa olsun birleşerek güçlü bir kuruluşu oluşturmak gerekir.. Parçalanmak yok olmayı beraberinde getirecektir...

Ne yazık ki öyle hocam, bundan ben de çok şikayetçiyim, halbuki birleşsek çok daha güçlü, çok daha etkili olacağız. Bunun için yepyeni bir forum kurup birbirine dargın bütün forumları orada birleştirmeyiş bile düşündüm, en azından yeni çatıda birleşebilir tüm forumlar, kimsenin kırgın olmadığı yeni bir forumda.

Sosyal medyada birleşmek çok daha kolay, o yüzden diyoruz ki önce sosyal medyada birleşelim, güçlenelim sonra böyle bir proje de gerçekleştirebiliriz, forumları da birleştirebiliriz. Çünkü ne olursa olsun birleşmeliyiz, şu siyasi problemleri vb. bir kenarda bırakmalıyız. Çünkü herkesin kendine göre doğru sebepleri var, biz pkk destekçisi dinsiz sayfaları da aramıza alıyoruz mesela, çünkü adam pkknın gerçekten devrimci bir örgüt olduğunu düşünüyor, halbuki pkk devrimciliğini yitirmiş, Amerikanın uşağı olmuştur. Ama adam hala devrimci sanıyor onları, şuraya bomba koyup şu kadar kişiyi katletti diyoruz, bunlar medyanın oyunları diyorlar. Yani adam kendine göre haklı.

Bizi ayıran en önemli etken siyasi nedenlerdir, bu nedenle bunları bir kenara bırakıp ortak noktamız olan dinsizlik noktasında birleşmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda yobazlarca düzenlenen saldırılar, biraz olsun dinsizlere örgütlenmenin önemini gösterdi sosyal medyada. Ve şuan için gayet iyi gidiyor herşey, umarım aksi bir durum olmayacak.

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak pkk-mkk deyip duruyorsun.. Olmadı işte.. Bu oluşuma politika, etnik köken, liboş-yavşak sokmayacaksın. Salt Ateizm konuşulacak, salt dinler üzerine tartışılacak, salt bu konu üzerine kafa yorulacak.. Politikayı bıu işe sokar, "yahu adam PKK'lı ama haklı" der, kafadan etnik-politik mevzuyu işin içine sokarsan orası biter... Ateistforum'da politik başlık açılması istenmiyor.. Çünkü politika Ateistleri yiyor, bitiriyor.. O nedenle en az politik başlık açılan forum Ateistforum'dur.. Elimden aynısını denemenizi tavsiye etmekten başka bir şey gelmez... Siz siz olun, 15 yıllık tecrübeye kulak verin...

Sitelerde Paylaş

Sevgili admin,

Bir zamanlar aklımdan İstanbul ya da Ankara'da bir cemiyet kurmak geçmişti. Adı Ateistler cemiyeti olmayacaktı elbette. Nötr Düşünenler Cemiyeti olacaktı. Cemiyetin tüzüğünde şu olacaktı: "Bu cemiyete, tüm dini, milli, siyasi kimliğini terkederek katılabilirsin." Tabii işin özünde ateist bir cemiyet olacaktı.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak pkk-mkk deyip duruyorsun.. Olmadı işte.. Bu oluşuma politika, etnik köken, liboş-yavşak sokmayacaksın. Salt Ateizm konuşulacak, salt dinler üzerine tartışılacak, salt bu konu üzerine kafa yorulacak.. Politikayı bıu işe sokar, "yahu adam PKK'lı ama haklı" der, kafadan etnik-politik mevzuyu işin içine sokarsan orası biter... Ateistforum'da politik başlık açılması istenmiyor.. Çünkü politika Ateistleri yiyor, bitiriyor.. O nedenle en az politik başlık açılan forum Ateistforum'dur.. Elimden aynısını denemenizi tavsiye etmekten başka bir şey gelmez... Siz siz olun, 15 yıllık tecrübeye kulak verin...

Sevgili hocam;

Beni yanlış anlamışsın, bizler de tam o dediğin yolu izliyoruz. Ben o örneği dinsizleri ayıran en önemli etkenin siyaset olduğunu anlatmak için verdim, diyorum ki herkesin kendine göre haklı nedenleri var, bu tartışmalara vb. girersek işin içinden çıkamayız. O yüzden dinsizler sadece ve sadece ortak noktaları olan "dinsizlik" noktasında birleşmeliler, yoksa bu birleşim olmaz. Bu konuya da bazı forumların ayrışmalarının nedeni olarak siyaseti bildiğimden dolayı girdim. Yoksa bizim tüzüğümüzün ilk iki maddesi şunlardır;

1.Bu sayfada kesinlikle siyasi tartışmalara girilemez.

2.Irkçılık yapılamaz.

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...