Jump to content

Dünyadaki İslami cemaatler,gruplar Ne Diyor Halka neyi Anlatıyor

Recommended Posts

Sizce kimin kafasına göre gitmeliyiz ? Bazı söylemleriniz ile bu söylediğinizin çeliştiğini fark edebiliyormusunuz ?

hatamı çelişen tarafını anlamadım ama sonuçta hata yapıyorsam kendi cahilliğimdendir ben anladığım kadarıyla bir islam anlatmaya çalışıyorum ne alimim ne ilim öğrencisi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hatamı çelişen tarafını anlamadım ama sonuçta hata yapıyorsam kendi cahilliğimdendir ben anladığım kadarıyla bir islam anlatmaya çalışıyorum ne alimim ne ilim öğrencisi.

ama birilerini tenkit ederken dikkat etmek daha mantıklı değil mi ?

Sitelerde Paylaş

ama birilerini tenkit ederken dikkat etmek daha mantıklı değil mi ?

Hz İbrahim ol da Cebrail as. Gelince sana ihtiyacım yok de. O vakit gelene kadar kendine Kamil bir şeyh bul. Yoksa bu işi şeytan seve seve yapar senin için.

Allahtan başka velimi arayım diyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

kesin bildiğim konularla bildiğimi zannettiğim konularda farklı davranmam daha mantıklı

Evet ama bir insanın kendi aklını kullanması kafasına göre bir yol seçmiş olduğu anlamına mı gelir acaba ? Doğru yola sevk eden ve gösteren Allahtan başka bir ilah mı var ?

Sitelerde Paylaş

Evliyaların vazifeleri nedir?

evliya kadrosu yoktur.özel bir görevi de yoktur.imanı ve takvasında ileri giden müminler evliya olur.bir görevi olması gerekmez.bir evliya birçok konuyu bilmeyebilir ilim öğrenir her müslüman gibi.kendini düzeltir ibadetini yapar.çünkü hala kendini kurtaramamıştır ki millete sizi kurtaracağım ben dünyayı yönetiyorum size şefaat edeceğim desin.ahmet bin hanbel ölüm döşeğindeyden daha değil diye sayıklıyordu.şeytan elimden kurtuldun diyordu çünkü.

Sitelerde Paylaş

Ahmed bin Hanbel (r.aleyh)’in naklettiği bir hadis-i şerifte, Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyuruyor:

“Bu ümmet içerisinde kırk kişi İbrahim meşrebi üzerinde, yedi kişi Musa meşrebi üzerinde, bir kişi de Muhammed (sav) meşrebi üzerinde bulunur. Bunlar mertebelerine göre insanların efendisidir.” (Bu hadis, İmam Ahmed Hambel’in Kitabu’z Zühd’ünde sahih, hatta mütevatir olarak belirtilmektedir. Bu ibare için ayrıca bknz. S. Ateş, ‘Sülemi ve Tasavvufi Tefsiri’, İstanbul, 1969, s. 200.)

Sitelerde Paylaş

Ebu Osman diyor ki: "Budelâ (ebdâl) kırk kişidir, umenâ (eminler) yedi kişidir. Hulefâ (halifeler) üç kişidir, kutup bir kişidir. Velilerin imamı olan kutup, bütün velileri bilir ve yönetir. Ama kendisini kimse bilmez ve yönetmez. Hulefâ olan üç kişi de yedileri bilir ve yönetir. Yediler de kırkları bilirler. Fakat kırklar; yedileri, üçleri ve kutbu bilmezler. Ancak ümmet arasında bulunan diğer velileri bilirler. Diğer veliler de kırkları bilmezler. Kırklardan biri ölürse, ümmet arasında bulunan velilerden biri onun yerine getirilir. Yedilerden biri ölürse, kırklardan biri yerine getirilir. Üçlerden biri ölürse, yedilerden biri yerine getirilir. Kutup ölürse, yerine üçlerden biri getirilir. Bu, kıyamete kadar böyle sürer."

Kehf Suesi’nin 65'inci ayetinde, Hz. Musa'nın, katından kendisine gizli ilim verilmiş salih bir kul ile buluştuğu anlatılır: "(Musa, Orada) Kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiştik ve ona katımızdan bir ilim öğretmiştik." Bu ayetten, 'ın salih kuluna (Hızır Aleyhisselâm'a) kendi ‘ledün’ünden, kendisine arkadaş olan Musa'nın vâkıf olmadığı bir ilmin verilmiş olduğu anlaşılmaktadır. Ledün, yanında, katında anlamına gelmektedir.

Sitelerde Paylaş

Siz burada bazı şeylerin farkına varmıyorsunuz ama işin boyutunu TEKFİR 'e kadar götürüyorsunuz

Birliğinden ve beraberliğinden kopmuş müslümanlar için tutunacak dal ancak çürük bir daldan başka birşey değildir.

Selametle kalın.

Sitelerde Paylaş

Kaynak ?

aynı yere geldik kaynak göstermesi gereken sensin.

ama bak ben sana Allah dostu nasıl olur bir örnek vereyim.

Ebu Muslim El Hevlani.Yemen de sahte peygamber onu ateşe atıyor ve ateş onu yakmıyordu.Bizans hududunda nöbet bekleyen bir Allah dostuydu

Sitelerde Paylaş

Sen Veli'ni bulmuşsun zaten. Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır.

Ankebut 41: Allah’tan başkalarını evliya (veli) edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!

Örümcek kafalı şeyhlerin örümcek ağlarını, Allah, ankebut 41'le deşifre etmiş.

Senin gibiler dünyada örümcek şeyhlerin ağına düşecek; ahirette de cehenneme.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...