Jump to content

Recommended Posts

• İleti 488
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ahlakın tanımlarından biri de şudur: kimseye zarar vermeden istediği gibi yaşayabilir. Kimseye zarar vermiyorsa istediklerini yapsınlar. Başkasına zarar verilmediği sürece bir problem yok.

Kendisine zarar veriyorsa haksızlık yapmış olmaz mı yani?

Sitelerde Paylaş

Kendisine zarar veriyorsa bunu seçmiştir. Kendi seçimidir herkese susmak düşer. Ne yapabiliriz kendi seçimi ile ilgili?

Onun için islamiyette intihar caiz değildir...

Ne nefsine ne gayrısını na zarar veremez..

Verse zulüm etmiş olur..

Hak haktır küçüğüne büyüğüne bakılmaz.

Sitelerde Paylaş

Onun için islamiyette intihar caiz değildir...

Ne nefsine ne gayrısını na zarar veremez..

Verse zulüm etmiş olur..

Hak haktır küçüğüne büyüğüne bakılmaz.

Caiz değilde intihar ediyor insanlar, caiz olmaması durumu kurtarıyor mu? Zarar veremez de ne yapacaksın bunlar yasak diyeceksin, kim takacak?

Sitelerde Paylaş

Caiz değilde intihar ediyor insanlar, caiz olmaması durumu kurtarıyor mu? Zarar veremez de ne yapacaksın bunlar yasak diyeceksin, kim takacak?

İnsanlar yanlış yapıyorsa bu onlarının sorunu, zaten akıbeti de malum olmuş oluyor..İstisnlar hariç tabii ki..

Sitelerde Paylaş

Sayın Belle Kardeşim sana sorayım..

Yaratıcının olma ihtimali yüzde 51 mi?

Olmama ihtimali yüzde 49 mu?

Hangisine evet diyorsun?

İkisine de evet demiyorum, başka ihtimallerde ve onların oranları da var çünkü. Tartışmanıza mai ile devam ediniz, benim başlığım kirleniyor.

Sitelerde Paylaş

İkisine de evet demiyorum, başka ihtimallerde ve onların oranları da var çünkü. Tartışmanıza mai ile devam ediniz, benim başlığım kirleniyor.

Teşekkür ederim

O da cevap veremedi de..

Onda sana sormak gereğini duydum...

Halbuki sen biraz daha akılcıydın..

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim

O da cevap veremedi de..

Onda sana sormak gereğini duydum...

Halbuki sen biraz daha akılcıydın..

Sorunun gelişi absürd çünkü. Bakınız aynı mantıkla ben size sorayım:

Bir yaratıcnın olmama ihtimali yüzde 51

Olma ihtimali yüzde 49

Hangisine evet diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

:)

Bakın, cevabınızı vermiş bellerophon!

O beni sizle yapamadağı ters mantıkla ve kabulle başlayan tartışmasına çekmek için kullanıdğı bir cümle. Tartışma başlayacaktı ki, bilim forumuna tebliğ ve şiir asması ve bunu tekrar etmesi, uyarılarıda iplememesi yüzünden zeusun yıldırımı çarptı.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben kadınsı yaratılan erkekleri ve erkeksi yaratılan kadınları kabul ediyorum. Fakat bunların çoğunluğu eşcinsel değil.

Üstelik eşcinsellerin büyük çoğunluğu da kadınsı değil. Bir çoğu sapasağlam erkek. Transeksüellerin büyük çoğunluğu bu işi para için yapıyor. Hergün tıraş oluyorlar. Dev gibi cüsseleri var. Kavgaya girdiklerinde erkekleri indirebiliyorlar.

Sonuç olarak bir insanın kadınsı yaratılmış olması eşcinselliğe bahane değil. Çünkü kadınsı yaratılan bir çok erkek eşcinsel değil. Eşcinsellik bir tercih meselesidir. Erkeğin kadınsı yaratılmış olması ona ancak bir bahane olabilir.

Fakir doğan bir çok hırsızın fakirliğini hırsızlığına bahane olarak kullanması nasıl kabul edilemezse bu da o şekilde kabul edilemez. Çünkü fakirlerin büyük çoğunluğu hırsız olmadığı gibi hırsızların büyük çoğunluğu da fakir değil. Hırsız çalışmadan kazanmanın derdinde. Kendi vicdanını rahatlatmak için fakirliğini kılıf olarak kullanıyor.

Eşcinsellik bir tercih değildir. Karşıt cins dururken kendi cinsleriyle beraber olmayı tercih etmezler.

Eşcinsel, herhangi bir heteroseksüelin hiç düşünmeden, bir tercih sözkonusu olmaksızın, hiç fikir yürütmeden, doğal ve karşı konulamaz bir şekilde karşıt cinse yönelmesi gibi yönelir kendi cinsine.

O yüzden tercih demek yanlış. Tercih diyebilmemiz için, karşıt cinsin aşk ve seks için bir "alternatif" olarak değerlendirilebilmesi gerekir.

Oysa eşcinsel kişi için karşıt cins bir alternatif bile değildir.

Heteroseksüel insanlar nasıl ki kendi cinsleriyle beraber olma düşüncesini akıllarından dahi geçirmez, geçirmeye kalktığında irkilir veya benzeri tepkiler gösterirse, eşcinsel de aynı tepkileri karşıt cins için gösterir. Onlar için aşk da seks de sadece kendi cinsleriyle yaşanabilirdir.

Sitelerde Paylaş

ben buldum

tanrı, bilinçdışı kavramının bilinçte tezahürüdür

Felsefidir, size göredir. Şahsa göre değişecektir bu durum. Kendisi de bir bilinç içeren varlık, bilinçli varlıkları yarattığı iddia ediliyorsa, kendisi bilinçdışı olamaz çünkü kendi bilincinden örnekleme ile yaratmış olması gerekir. Ne yazık ki kendisinin tanımları farklı farklıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...