Jump to content

Apandist ameliyatı olanınız var mı?

Recommended Posts

Geçmiş olsun... Benzer bir ameliyat benim de başımdan geçti. Bir hafta hastanede yatmıştım yaklaşık 20 sene önce. Benimki de patladığından, sanırım "dren" denilen bir tür hortum vardı bedenimden dışarıya çıkmış... Ameliyat sonrası 3-5 gün bu dren den koca bir enjektör ile zehirli sıvıları çekmişlerdi (eziyetli bir süreçti)...

Doktor; "biraz daha gecikseydin zehirlenip ölebilirdin" demişti.

Şimdi düşünüyorum da medeniyete uzak bir yerde (dağda kampta ya da açık denizde) bu patlasaydı, şimdi bir (ateist olarak) yanılıyorsam öğrenmiş olacaktım ölümden sonrasını... Ancak ve maalesef haklı isek bunu hiç öğrenemiyeceğiz... Tersi de teistler için geçerli tabii. :)

Neyse, Allah'ın yarattığı bu "muhteşem" İnsan vücudunda ne işe yaradığı belli olmayan ve her an patlamaya hazır bir bomba ile dolaşmak zorunda kalmamız nasıl bir tasarım harikasıdır diye sorup seni hasta yatağında sıkmak istemem. :)

Tekrar geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş

paranormaleist sen ne diyorsun. kafan mı güzel?

Takmaaa :) boşver.

Geçmiş olsun... Benzer bir ameliyat benim de başımdan geçti. Bir hafta hastanede yatmıştım yaklaşık 20 sene önce. Benimki de patladığından, sanırım "dren" denilen bir tür hortum vardı bedenimden dışarıya çıkmış... Ameliyat sonrası 3-5 gün bu dren den koca bir enjektör ile zehirli sıvıları çekmişlerdi (eziyetli bir süreçti)...

Doktor; "biraz daha gecikseydin zehirlenip ölebilirdin" demişti.

Şimdi düşünüyorum da medeniyete uzak bir yerde (dağda kampta ya da açık denizde) bu patlasaydı, şimdi bir (ateist olarak) yanılıyorsam öğrenmiş olacaktım ölümden sonrasını... Ancak ve maalesef haklı isek bunu hiç öğrenemiyeceğiz... Tersi de teistler için geçerli tabii. :)

Neyse, Allah'ın yarattığı bu "muhteşem" İnsan vücudunda ne işe yaradığı belli olmayan ve her an patlamaya hazır bir bomba ile dolaşmak zorunda kalmamız nasıl bir tasarım harikasıdır diye sorup seni hasta yatağında sıkmak istemem. :)

Tekrar geçmiş olsun.

Ssağol canım. Eh bizde bir musibet bin nasihatten iyidir misali artık dersimizi aldık. Bundan sonra daha hassas davranacağız bedenimize. Dün son hemogam da yapildı ve temizim artik :) nekahet dönemi başladı. Yakında eskisnden de iyi olurum.

geçmiş olsun...

iyileşince bişeyin kalmaz ...

Sağolasın.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

İşte böyleee,

Sevgili Afrodit ,geçmiş olsun.

Ben 1956 da Istanul Haydar paşa eskeri hastanasında apandisit emeliyeti oldum.

Sekiz gün sonra doktor dediki Tolon dikişlerini alacağız.

Bende dedimki orası kaşınıyor dikişleri alırsanız yara açılabilir.

Doktor yok canım deyip dikişleri alınca üst deri açılmazmı?

Eger Alt deride açılmış olsaydı kurtulmam mümkün değildi.

Benden önce apatisit emeliyeti olan bi asteğmenin dikişleri alındığında karnında delik açıldığından iltihep kapmasından öldüğünü duymuştum.

Doktora dedimki ben sana demedimmi?

Doktorda dediki bekleseydikte emeliyet yerin yine açılırdı.

Öyleyse tekrer dikelim ben deyince yok deniyecegiz.belki delik derileri bu boşluğu doldurup kapar.

Ama gün geçtikçe delik aynan kaldı.

Bu sefer deliğin derileri kesilerek tekrer dikildi.

Anlayacağınız tam 76 günde hastanadan çıkabidim.

Hastanada staj gören bir zencı kızla tanışıp arkadaş olmuşdum.

Hastananın fundalıkları arasına girip bazan kırıştırıyorduk.

Telebe Hemşıre bana ana gibi bakıyordu.

Diger hastalar kıkanmaya başladılar beni :D.

Birgün gene yanıma gelmiş şakalaşıyorduk.

Benim doktor gördü ve hemşireye seslendi,çabuk telebe odasını terket diye

Ama kızcağaz kapının arkasında titremeye başladı.

Çok korkmuştu.

Neyse sonunda çıkıp doktorun yanına gitti.

Doktor azarlamış kızı ve odamızı ona yasaklamış.

Ertesi günüde bana başka oda verdiler.

Ama hem ben ona hemde o bana geliyürdü kamak olarak.

Emeliyetimin birinci günü kız bir koca cam tabak kıraz getirmişti.Kırazların üstüne buzları koymuştu.Osıra ben uykuda olduğum için bırakıp gitmişti.

Bizim yeni hemşire buzlu kırazları görünce beni uyandırıp bunlardan yedinmi dedi.

Bunları kim getirdi deyince habarım yok ben uyuyordum deyince arkadaşlar demezmi ZENCİ TELEBE HEMŞIRE getirdi diye.Bizim kırazları alıp gitti hemşire.

Az sonra benimkisi geldi.

Baktıkı kırazlar yok

Bukadar kırazı yedinmi dedi. :D

Dedimki bugün sakın görünme bizim hemşireye.

Sana çok kızdı bana kıraz getirdiginden.

Yeni odamın hemşireside kocasını tırafık kazaında kaybeden bir Tırabzonluydu.kocası subaymış.

Zenci kızla hastana fundalıklarında bayağı tatlı söhbetlrimiz olmştu.

Tam tamına 68 yıl önce.

Benim

Günlerim

Haftalarım

Aylarım ve yıllarım çok HIZLI akıyor.

Nasıl bu hızlı akışı durdurabilirim bülen varmııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı? :D

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...