Jump to content

Çocuğu lezbiyen çifte verilen Türk annenin feryadı

Recommended Posts

Lan olum o migde genisligi degil, senin capsizligin iste. Soyluyorum hakaret diyorsun, sonrada kabul ediyorsun. Bunlari anlamaya capiniz yok sizin. Medeniyetin geldigi/gittigi yeri yargilamak kim, siz kim, okuzler... Siz anca cuma sonrasi sokaga dokulup camislar gibi bogurmekten baska ne faydaniz oldu ki medeniyete, simdi cikip medeniyeti sorgulayacaksiniz, at arabalari. Oturun oturdugunuz yerde, hot zot(biraz Erdoganlik yapayim anca ondan anliyorsunuz cunku), artistik yapmayin, 5 cocuk yapin, piclerinizi ortaliga salin, nasilsa enayi bir lezbiyen bulursunuz bakacak, hot zot...

buda ayrı bir tip :D hakaret eden hemde baştan sona kendisi ama beni hakaret etmekle suçluyor oysa bir kelimemde hakaret yok :D

oküz demiş çapsız demiş piçleriniz demiş ve daha neler neler.....neyse kötü söz sahibinindir. senin gibi seviyesizin seviyesine inemem.....

sen git çocuğunu gaylere ver de baksınlar :D

çok meraklı ve ateşlisin bu konuda anlaşıldığı üzere ....ver çocuğunu da medeniyet ışığı seni de aydınlatsın...medeniyetden anladığınız bu işte !

sen islamla dalga geç ama o beğenmediğin iran kadar olamadın bilim anlamında !

demek ki insanın bilimde ilerlemesine islam engel değilmiş bakınız iran.....adamlar dünyaya meydan okuyor be !

onlar neler neler yapıyor biz hala yerimizde sayıyoruz hatta geriye gidiyoruz! sen hala bu geri kalmışlığımızı islamla bağdaştır , oldu gözlerim doldu ! acaaba hala kılık kıyafete bile hoşgörü gösteremeyen ve bilim öğrenmek isteyen insanları sırf başlarındaki örtüden dolayı okutmayan sizler yüzünden olmasın bu geri kalmışlığımız?! yıllardır bu memeleket şu son 10 yıla kadar sizlerin elindeydi ! neden bilimi ilerletmnediniz? neden bir uydu bile göndermediniz? neden bilim adına birşey yapamadınız ! neden biliyor musun çünkü siz insanların kafalarına bağladıkları çaputlarla uğraştınız!

çünkü siz lokomotif görevi gören askeri personeli sırf namaz kılıyor diye irtica bahanesiyle görevden attınız ! insanların içiyle bilgisiyle değilde dışgörüntüsüyle uğraştınız ! ottan b.ktan işlerle uğraştınız zamanında şimdi mi bilim ilim geliyor aklınıza diye sorarlar adama ! allaha şükürler olsun ki gün geldi hesap döndü o aldığınız mazlumların ahı sizden aheste aheste çıkmakta !....ve sizin asıl zorunuza giden de bu !!!!......

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neyin bilimi yapılıyor Türkiye'de şu an? Açta avrupa komisyonu fp7 projelerini bir oku bakalım sonra açta tübitak projelerini bir oku. Aradaki farkı görde ondan sonra konuşalım. Adamlar pirinçin ve birçok bitkinin fotosentezini değiştirecekler, dört sarmallı DNA ile uğraşıyorlar, CERN'de atomaltıyla oynuyorlar.

Bilim adına ne yapmışız. 10TL'nin arkasını çevirerek başla bakalım.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

buda ayrı bir tip :D hakaret eden hemde baştan sona kendisi ama beni hakaret etmekle suçluyor oysa bir kelimemde hakaret yok :D

oküz demiş çapsız demiş piçleriniz demiş ve daha neler neler.....neyse kötü söz sahibinindir. senin gibi seviyesizin seviyesine inemem.....

sen git çocuğunu gaylere ver de baksınlar :D

çok meraklı ve ateşlisin bu konuda anlaşıldığı üzere ....ver çocuğunu da medeniyet ışığı seni de aydınlatsın...medeniyetden anladığınız bu işte !

sen islamla dalga geç ama o beğenmediğin iran kadar olamadın bilim anlamında !

demek ki insanın bilimde ilerlemesine islam engel değilmiş bakınız iran.....adamlar dünyaya meydan okuyor be !

onlar neler neler yapıyor biz hala yerimizde sayıyoruz hatta geriye gidiyoruz! sen hala bu geri kalmışlığımızı islamla bağdaştır , oldu gözlerim doldu ! acaaba hala kılık kıyafete bile hoşgörü gösteremeyen ve bilim öğrenmek isteyen insanları sırf başlarındaki örtüden dolayı okutmayan sizler yüzünden olmasın bu geri kalmışlığımız?! yıllardır bu memeleket şu son 10 yıla kadar sizlerin elindeydi ! neden bilimi ilerletmnediniz? neden bir uydu bile göndermediniz? neden bilim adına birşey yapamadınız ! neden biliyor musun çünkü siz insanların kafalarına bağladıkları çaputlarla uğraştınız!

çünkü siz lokomotif görevi gören askeri personeli sırf namaz kılıyor diye irtica bahanesiyle görevden attınız ! insanların içiyle bilgisiyle değilde dışgörüntüsüyle uğraştınız ! ottan b.ktan işlerle uğraştınız zamanında şimdi mi bilim ilim geliyor aklınıza diye sorarlar adama ! allaha şükürler olsun ki gün geldi hesap döndü o aldığınız mazlumların ahı sizden aheste aheste çıkmakta !....ve sizin asıl zorunuza giden de bu !!!!......

Cocukmusun lan sen? Adam gibi yazi yazmayi beceremiyormusunuz?

"Soyluyorum hakaret diyorsun" demisim, "hakaret ediyorsun" mu demisim? Okumayida becemiyorsun. Sana capsiz dedim, hemen "bana hakaret ediyorlar" diye viyakladin. Sonra bana genis dedin. Hem capsiz oldugunu kabul etmiyorsun, hemde bana genis diyorsun. Kot kafali, ben genissem sen capsizsin demektir. Mantik da calismiyor sizde. Tam kus beyinlisiniz iste. Ibretlik...

Sitelerde Paylaş

"Soyluyorum hakaret diyorsun" demisim, "hakaret ediyorsun" mu demisim? Okumayida becemiyorsun. Sana capsiz dedim, hemen "bana hakaret ediyorlar" diye viyakladin. Sonra bana genis dedin. Hem capsiz oldugunu kabul etmiyorsun, hemde bana genis diyorsun. Kot kafali, ben genissem sen capsizsin demektir. Mantik da calismiyor sizde. Tam kus beyinlisiniz iste. Ibretlik...

sen önce Türkçe öğren : beceremiyormusunuz değil beceremiyor musunuz :D

Sitelerde Paylaş

bellorophon,

uğraş sen canım fotosentezle falan.....daha çok uğraşırsınız "otla" :D peki neden milli savunmada adam gibi bir icadımız yok ? vardı da biz mi görmedik ?tamamen dışa bağımlıyız ! neden daha bir yerli arabamız dahi yok? bak sana yerli uçak demiyorum kardeşim basit kıçı kırık bir arabamız neden yok? erbakan yapmış zamanında (kendisi müslüman olur :) )ama engellenmiş...,

siz müslümanlar yapmıyor diyorsunuz ama yapınca da okumak isteyince de engelliyorsunuz! tabi ilerleyemez bu müslümanlar çünkü siz köstek oluyordunuz !

Sitelerde Paylaş

sen önce Türkçe öğren : beceremiyormusunuz değil beceremiyor musunuz :D

Sen onu düzeltene kadar önce kendini düzelt. Cümleye başlarken büyük harf kullanılır, ilk dersin bu olsun.

İkincisi, arada bir paragraf yap da yazıların tren gibi sıkış sıkış olmasın.

Üçüncüsü de noktalama işaretleri koymak için space tuşuyla ara verme, son harften hemen sonra ekle ve sonra ara ver.

Sonuncusu, ne yaparsan yap iğrençsin, en güzel Türkçeyle yazsan da içerik boş olunca bir nane olmayacaksın.

Sitelerde Paylaş

Erbakanın gümüş motor dolandırıcılıkları, israil uçaklarına hava sahası izni vermesi, haaa birde doktora danışmanı mason muydu? Neyse adamı bağlamaz canım danışmanı aaaa birde bakıyoruz ki nikah şahidiymiş bu adam....Müslümana gel.

Hiçbirşeyden anlamayan biri olduğunu bitki piyasasını ve dünyadaki biyoetanol, kahve, çay, pirinç, şeker pancarı, ilaçlar vd.'nin sadece ot olduğunu belirtmenle kanıtladın. Daha sayayım mı bak ot bunlar. Ne kadar da önemsizler. Ekmekte buğdaydan mı yapılıyordu ne? Neyse canım ot bunlar. Hayatından bitkileri çıkart bakalım ne kalıyor? Hiçbirşey. Soludğun oksijen için bir teşekkür ediver yanlarından geçerken.

İranın bilimi hep dışarıdan almadır. Rusya'dan Çinden alıp ABD'ye kafa tutmakla o işler olmaz. Neden icatlarımız yokmuş onuda Almanlara Leopard tank çizen erbakana bir soruver. Siyasilerin hatası kendilerini bağlar. Adnan Menderes, Turgut Özal, Tayyip Erdoğan hep ateistler maşallah.

Sitelerde Paylaş

Erbakanın gümüş motor dolandırıcılıkları, israil uçaklarına hava sahası izni vermesi, haaa birde doktora danışmanı mason muydu? Neyse adamı bağlamaz canım danışmanı aaaa birde bakıyoruz ki nikah şahidiymiş bu adam....Müslümana gel.

Hiçbirşeyden anlamayan biri olduğunu bitki piyasasını ve dünyadaki biyoetanol, kahve, çay, pirinç, şeker pancarı, ilaçlar vd.'nin sadece ot olduğunu belirtmenle kanıtladın. Daha sayayım mı bak ot bunlar. Ne kadar da önemsizler. Ekmekte buğdaydan mı yapılıyordu ne? Neyse canım ot bunlar. Hayatından bitkileri çıkart bakalım ne kalıyor? Hiçbirşey. Soludğun oksijen için bir teşekkür ediver yanlarından geçerken.

İranın bilimi hep dışarıdan almadır. Rusya'dan Çinden alıp ABD'ye kafa tutmakla o işler olmaz. Neden icatlarımız yokmuş onuda Almanlara Leopard tank çizen erbakana bir soruver. Siyasilerin hatası kendilerini bağlar. Adnan Menderes, Turgut Özal, Tayyip Erdoğan hep ateistler maşallah.

hayır bak kimsenin yaptığı işe saygısızlık etmek istemem o "ot" lafı semboldü, elbette bunlarda gerekli çok güzel ve çok takdir ediyorum....

benim demek istediğim neden savunma sanayiinde bir halt yapamıyoruz, neden patriotları almanyalardan getirtiyoruz? Çünkü teknolojimiz yok ! yok yok yok....

sen istediğin kadar tıpta vs. ilerle eğer kendini savunacak teknolojiye sahip değilsen bir HİÇSİN .....

Çünkü düşman bugün kapıya dayansa bir halt edemezsin....o "otların" fayda etmez....

beğenmediğin İran var ya atomla uğraşıyor....onlar dışa bağımlı diyorsun, biz sanki dışa bağımlı değil miyiz?!

Ayrıca baştakiler yani hükümet müslüman ve tübitak vb ve bilim adamlarına engel oluyorlardı da bizim mi haberimiz yoktu?! Aksine teşfik edip desteklemekteler...demek ki müslümanlardan bilimin ve bilim adamının korkmasına gerek yok....

peki siz çok bilimi sevdiğiniz için mi zamanında başörtülü diye beyninin hakkıyla üniversiteyi kazanan bilim öğrenmek isteyen insanları engellediniz?! bunun hesabını kim verecek!? o kızların mahvolmuş hayatlarını kim telafi edecek!?

Ayrıca hiç mi müslüman doktor,mühendis, bilim adamı vs olmadı veya yok ! elbette var....siz inkar etsenizde biz çevremizde yeterince görmekteyiz...

Niyeti iyi olan ve aklı başında olan her insan müslüman da olabilir bilim adamı da, bu ikisi birbirine ters durum değil....

Erbakan ile söylediklerini de gözden geçir bence....

siz zaten müslüman birinin yaptığı herşeye burun kıvırısınız ama "siz ne yaptınız peki" diye sorulduğunda cevabınız hep kıvırıp kem kümden ibaret ;)

çok biliyorsanız daha iyisini yapın da görelim ;) adam bundan kaç yıl önce yapmış bunu ama siz hala burun kıvırıyorsunuz, kulp takıyorsunuz.....

Kendinize önce şu soruyu sorun bence, amacınız üzüm mü yemek yoksa bağcıyı mı dövmek !?

Sitelerde Paylaş

Sen onu düzeltene kadar önce kendini düzelt. Cümleye başlarken büyük harf kullanılır, ilk dersin bu olsun.

İkincisi, arada bir paragraf yap da yazıların tren gibi sıkış sıkış olmasın.

Üçüncüsü de noktalama işaretleri koymak için space tuşuyla ara verme, son harften hemen sonra ekle ve sonra ara ver.

Sonuncusu, ne yaparsan yap iğrençsin, en güzel Türkçeyle yazsan da içerik boş olunca bir nane olmayacaksın.

zoruna mı gitti :D

Sitelerde Paylaş

Avrupanın pisliği işte. Gidip el kadar balaları sevicilerin ellerine vermekle meşguller. Nitekim liberallik ve hümanizm aşmış bu kimselerde ya.

Ne toplum kalmış, ne ahlak.

Kıyaslanacak başka bir durum yok çünkü.

Kimse kimsenin çocuğunu yasal olarak alıp, daha iyi büyütmek iddiası ile, büyütmez.

Devşirmelerin dünyada bir benzeri yok.

Çünkü ahlaksız Müslümanların dünyada bir benzeri yok.

Onları kadınları, çocukları esir alıp ırzlarına geçen pislikler değil m?

Kanıt mı istiyorsun?

Devşirmelerin dünyada bir benzeri yok mu diyorsun, beyefendi?

Sanırsam pek tarih bilgisine sahip biri değilsin. Devşirme sistemi, ondan önce varolan gulam teşkilatının devamıdır. Gulam teşkilatının ise tek farkı, gulam ordusuna dahil edilecek kimselerdeki üst yaş sınırıdır. Yetişkinler alınabildiği gibi, çocukluktan da yetiştirilen gulamlar vardır.

Devşirme sisteminin tek farkı, bu orduya dahil olacak kimselerin oradaki buradaki köle pazarlarından değil, yerel azad halktan toplanmasıdır, ve bir mantığı vardır.

Osmanlı'nın ordusu, bilmiyorum biliyor musun, genel olarak oymak biçminde teşkilatlanmış, sonradan ise tımarlı sistemine dahil edilmiş Türklerden oluşmaktaydı, ve bunlarda oymak bilinci uzun bir süre boyunca ayakta kaldı. Osmanlı ise kendisine güvenebileceği, oymak, bölge, veyahut aile gibi bağlantıları olmayan, elit bir askeri sınıf yaratma derdinde idi. Bunun üzerine yeniçeri teşkilatı kuruldu. Başta azad edilen esirlerden kurulmuştu. Sonradan savaş esirlerinin değil, yerel gayrimüslimlerden alınmak üzere toplanan sübyanların yeniçeri ve kapıkulu ocaklarında yetiştirilip bir savaş veya beyin gücü haline getirilmesi ile vücut buldu.

Şimdi de gelelim, "ahlaksız müslümanlara". Benim dedelerim gazi soyudur. İki ailem de akıncıdır. Birisi Balkan muhaciridir, diğeri Kırım muhaciri. İkisi de vaktinde akınlara katılmıştır. Nitekim bizim göçebe kültürümüzden öte gelen bir durumdur bu. Zaten yerleşik düzene geçince de akıncı ruhu ölmüş, yerleşik hayatın getirdiği tarımla uğraşmaya başlamıştırlar. Şimdi benim ailem, zamanın şartları ile yaptığı akın/yağmadan dolayı ahlaksız mı oluyor? Sen kendini çok afedersin de ne zannetmektesin? Senin ataların bu topraklara elinde güllerle değil, uçlarından kan damlayan kılıçlarla geldiler arkadaş. Benimkiler de öyle. Ben bundan utanmıyorum. Utanacak bir şeyim yok. Şunlar böyle pislikti, onlar öyle pislikti diye de konuşma. Sen o zamanlarda yaşamadın, yaşamıyorsun da, bu yüzden onları yargılamak sana düşmez.

Sitelerde Paylaş

bellorophon,

uğraş sen canım fotosentezle falan.....daha çok uğraşırsınız "otla" :D peki neden milli savunmada adam gibi bir icadımız yok ? vardı da biz mi görmedik ?tamamen dışa bağımlıyız ! neden daha bir yerli arabamız dahi yok? bak sana yerli uçak demiyorum kardeşim basit kıçı kırık bir arabamız neden yok? erbakan yapmış zamanında (kendisi müslüman olur :) )ama engellenmiş...,

siz müslümanlar yapmıyor diyorsunuz ama yapınca da okumak isteyince de engelliyorsunuz! tabi ilerleyemez bu müslümanlar çünkü siz köstek oluyordunuz !

diyanete hersene milyarlarca lira ayırdığmız için olabilir mi

Sitelerde Paylaş

diyanete hersene milyarlarca lira ayırdığmız için olabilir mi

Ne yazık ki. Diyanete para ayırılmasına karşı değilim. Sonuçta ülkemizde yobazlığa ve bağnazlığa karşı devletin kontrolünde bulunacak cami ve imamların olması, ve bunların insanlara hakikatları anlatması elbette önemlidir.

Amma velakin her şeyde olduğu gibi paranın da çarçur edilmesi doğru değildir. Şu an ülkemizde gereğinden fazla imamhatip bulunmaktadır. Bunlar asıl amaçlarının dışında hizmet vermekte, ve gereksiz sayıda ülkemizde imam ve hatip sağlamaktadır. Ülkemizdeki nüfusa, ve bu nüfusa yetecek sayıda cami ve din görevlilerinin atanması gerekmektedir, ve bunun hesabının acilen devletçe yapılması, ve diyanete ona göre ödenek verilmesi gerekmektedir. Ama şu an AKP'nin mantığı, imam hatip okullarını kendine elit yetiştirme merkezi olarak kullanmaktan öte geldiği için, ve bu adamların o okullardan mezun olduktan sonra bir iş bulması gerektiği için, bolca cami yaptırdığı ve burada gereksiz bir biçimde imam ve hatiplere maaş verdiği bilinmektedir. Her neyse. Sorun bu, çözümü de elbet bulunur.

Sitelerde Paylaş

hayır bak kimsenin yaptığı işe saygısızlık etmek istemem o "ot" lafı semboldü, elbette bunlarda gerekli çok güzel ve çok takdir ediyorum....

benim demek istediğim neden savunma sanayiinde bir halt yapamıyoruz, neden patriotları almanyalardan getirtiyoruz? Çünkü teknolojimiz yok ! yok yok yok....

sen istediğin kadar tıpta vs. ilerle eğer kendini savunacak teknolojiye sahip değilsen bir HİÇSİN .....

Çünkü düşman bugün kapıya dayansa bir halt edemezsin....o "otların" fayda etmez....

beğenmediğin İran var ya atomla uğraşıyor....onlar dışa bağımlı diyorsun, biz sanki dışa bağımlı değil miyiz?!

Ayrıca baştakiler yani hükümet müslüman ve tübitak vb ve bilim adamlarına engel oluyorlardı da bizim mi haberimiz yoktu?! Aksine teşfik edip desteklemekteler...demek ki müslümanlardan bilimin ve bilim adamının korkmasına gerek yok....

peki siz çok bilimi sevdiğiniz için mi zamanında başörtülü diye beyninin hakkıyla üniversiteyi kazanan bilim öğrenmek isteyen insanları engellediniz?! bunun hesabını kim verecek!? o kızların mahvolmuş hayatlarını kim telafi edecek!?

Ayrıca hiç mi müslüman doktor,mühendis, bilim adamı vs olmadı veya yok ! elbette var....siz inkar etsenizde biz çevremizde yeterince görmekteyiz...

Niyeti iyi olan ve aklı başında olan her insan müslüman da olabilir bilim adamı da, bu ikisi birbirine ters durum değil....

Erbakan ile söylediklerini de gözden geçir bence....

siz zaten müslüman birinin yaptığı herşeye burun kıvırısınız ama "siz ne yaptınız peki" diye sorulduğunda cevabınız hep kıvırıp kem kümden ibaret ;)

çok biliyorsanız daha iyisini yapın da görelim ;) adam bundan kaç yıl önce yapmış bunu ama siz hala burun kıvırıyorsunuz, kulp takıyorsunuz.....

Kendinize önce şu soruyu sorun bence, amacınız üzüm mü yemek yoksa bağcıyı mı dövmek !?

Bilimle uğraşıyor musun? Aslan gibi engelliyorlar. Bütün bilimler kolkola yürür. Bildiğimiz gerçekleri satıp durma burada bizde biliyoruz biryerde barış varsa diğerinin daha büyük silahı vardır gerçeğini. Kem kümmü benim içinde bulduğum projeleri duysan ağzın açık kalır. Cevabını verdik kem kümcü 10 TL'nin arkasını çevirerek başla yavaş yavaş ilerleyelim. Adam yapmışmış yapıp almanlara peşkeş çektikten sonra istersen roket dik fezaya. İran yalanları başladı. Senin o televizyonda gördüklerin termik santral canım. Ne oldu? O otlarla biyolojik silahlar yapıldığını anlatayım mı? Gerçi sen tam kahve sohbeti adamısın bundan sonra yazdıklarına o formatta devam edeceğim. Bilmeden konuşmak diye buna denir.

İspatlarıyla beraber kitabı var burada okuda gel erbakan kimmiş:

http://www.netkitap.com/kitap-hangi-erbakan-soner-yalcin-su-yayinlari.htm

Sitelerde Paylaş

Yok haklısın İran konusunda sanırım. İran gözümden düştü benim de...

peki şu soruyu sorsam sana : o yaptığınız biyolojik silahları kullanabilecek miyiz?

hiç sanmıyorum...

Aselsan'daki adam gibi iş yapan mühendisleri bile yaşatmazken "birileri" sizlerin biyolojik silah yapmasına gerçekten izin verecek mi ? yapsanız da o silahınıza karşı çarelerini onlar çoktaaan bulmuşlardır bile.....

Kahve muhabbeti demişsinde ömrümde bir kez dahi gitmedim desem :) oralarda neler konuşuluyor bilmiyorum, kendi izlenimim bu şekilde....

Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyorum bu arada :)

sizler kadar siyasetle ilgilenmediğim için Erbakan ile ilgili anlattıklarını ilk kez duyuyorum....

Ama şu da var günümüzde herkes için( özellikle de işine gelmeyen biri için) mason diyorlar.....belki de bundan dolayı tesirini yitirdi bende "mason" kelimesi...

Sitelerde Paylaş

Yok haklısın İran konusunda sanırım. İran gözümden düştü benim de...

peki şu soruyu sorsam sana : o yaptığınız biyolojik silahları kullanabilecek miyiz?

hiç sanmıyorum...

Aselsan'daki adam gibi iş yapan mühendisleri bile yaşatmazken "birileri" sizlerin biyolojik silah yapmasına gerçekten izin verecek mi ? yapsanız da o silahınıza karşı çarelerini onlar çoktaaan bulmuşlardır bile.....

Kahve muhabbeti demişsinde ömrümde bir kez dahi gitmedim desem :) oralarda neler konuşuluyor bilmiyorum, kendi izlenimim bu şekilde....

Moleküler Biyoloji ve Genetik okuyorum bu arada :)

sizler kadar siyasetle ilgilenmediğim için Erbakan ile ilgili anlattıklarını ilk kez duyuyorum....

Ama şu da var günümüzde herkes için( özellikle de işine gelmeyen biri için) mason diyorlar.....belki de bundan dolayı tesirini yitirdi bende "mason" kelimesi...

Masonları bilmiyorum ağam, amma velakin bildiğim bir şey var ki, en büyük kusur yine bizdedir en başta.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...