Jump to content

Evrimin en önemli kanıtlarından alg fosilleri

Recommended Posts

• İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yazıyı gördüm dikkatimi çekti, mantıklı ve güzel konuşmuş,

Yapılan ahlaksızlığa, alıntı sahtekarlığana "mantıklı ve güzel" demek için bir insanın ne kadar yüzsüz olması gerkiyor?

Ben bilmiyorum.

Hoimar von Ditfurht'dan seçme sözler:

Es gibt kein schöneres Gefühl, als daß Überirdische uns ständig beaufsichtigen und eingreifen, wenn wir uns zu blöd anstellen.

"Doğa dışı bir varlığın bizi devamlı gözetlemesi ve aptallığımıza müdahale etmesi" fantezisi kadar güzel bir duygu yoktur.

Zwar hat die menschliche Unvernunft nicht zugenommen. Ruinös angestiegen ist jedoch die Zahl der Unvernünftigen.

Gerçi insanın akılsızlığı artmadı ama akılsızların sayısı haddinden fazla arttı.

Alıntılar ve kaynakaları Ditfuth'un kendi sayfasında: http://hoimar-von-ditfurth.de/aphorismen.html

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

verdiğin cevap herşeyi açıklıyorda sen hala kendin bunun farkında değilsin,

deney nedir ; hazırlanan ortam, kullanılan malzemeler, oluşturulan formüller , ortam , ısı , vs işte herşey hazırlanıp yapılıyor,

bunu doğa tesadüfen yapıyor, bilinçsiz doğa tüm kimyasalları, proteinleri , molekülleri vs herşeyi atomları belli ölçülerde dengeleyip, sırasıyla oluşturuyor. bu tesadüfen mümkünmüdür,

Labaratuarda kontrollü şartlar altında olsa olsa ihtimaller sınırlanıyor olur.

Doğada ise bu sınır olmadığından ihtimaller çok daha fazladır.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Bakalim yukarida ki alinti hangi sayfadan yapilmis? Sakin evrimi yazilari ile oynayip sahtekarliklar yapan A.O. motorlarinin sayfalarindan birisi olmasin.

Baska ne olabilir ki?

http://www.evrimteorisi.com/evrimcilerin-itiraflari/1473-evrimcilerin-molekuler-evrim-kmazi-ile-ilgili-itiraflari.html

Ali Demirsoy'un yazisini diger bilim insanlarin yazilarini carpitip asmislar. Yukarida ki linke benzer bircok sahtekar siteler bloglar kurulmus... Tubitak''i bitiren, egitimi dinsel yapan bir zihniyet yönetimde oldugu müddetce beyinleri minumum kapasite ile calisanlar evrimi anlayamazlar.

Sitelerde Paylaş

Labaratuarda kontrollü şartlar altında olsa olsa ihtimaller sınırlanıyor olur.

Doğada ise bu sınır olmadığından ihtimaller çok daha fazladır.

Sevgiler

sen bu açıklamalarınla evrimi ispat ettiğinimi sanıyorsun, labaratuvar ortamında oluşturduğunuz canlılar uzaydada oluşuyor, marsta ölügezegende kaya parçalarıda oluşturuyor.

bunun için bir uğraşa ne gerek var, doğa zaten yapıyor,

tasarım doğada var,

bilim adamları aynısını yapması evrimin var olduğuna kanıtmıdır,

doğadaki kanunlar zaten canlılığın hayatını devam edip, üremesi ,çoğalması gibi bütün işlemleri yapıyor, doğa bilinçlimi tasarlıyor,

hücrenin tesadüfen oluşması, kabul gördümü dedik, evet bilim ispatladı diyorsunuz, bilim tesadüfen bir hücrenin oluştuğunu açıkladımı ?

bunu söyle kaynak ver bizde öğrenelim .

n

Sitelerde Paylaş

A.a. oluşmasına bir lafımız yok.Biz koca bir hücreden bahsediyoruz.

bacteria4.jpg

Al sana sentetik canlı:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mycoplasma_laboratorium

Ayrıca miller deneyini bilmeden, efendim deneydir kontrollüdür demeyelim. Miller deneyi o günün şartlarını simüle eden deneydir, doğada o şartlar altında canlı oluştuysa bir de biz deneyelim kafasıyla kurulmuş bir deneydir. Fakat gelen mantıklı itirazlar sonucu kabul görmemektedir. Bu mantıklı itirazlar neden deney yapıyorsun tarzında değil, oksijen koymuyorsun tarzındadır. Oksijen olduğu zaman oluşan amino asitler bozulmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Al sana sentetik canlı:

http://en.wikipedia....ma_laboratorium

Ayrıca miller deneyini bilmeden, efendim deneydir kontrollüdür demeyelim. Miller deneyi o günün şartlarını simüle eden deneydir, doğada o şartlar altında canlı oluştuysa bir de biz deneyelim kafasıyla kurulmuş bir deneydir. Fakat gelen mantıklı itirazlar sonucu kabul görmemektedir. Bu mantıklı itirazlar neden deney yapıyorsun tarzında değil, oksijen koymuyorsun tarzındadır. Oksijen olduğu zaman oluşan amino asitler bozulmaktadır.

Sentetik canlı değil sentetik genom diyecektin herhalde.

Sitelerde Paylaş

Okuma özürü var herlhalde:

Mycoplasma laboratorium is a planned partially synthetic species of bacterium derived from the genome of Mycoplasma genitalium.

Boston Üniversitesi’nden Jim Collins bunun gerçek manasıyla yeni bir yaşam türü değil, doğada varolan bir organizmanın kopyalanmış ve bir araya getirilmiş genomu olduğunu belirtiyor.

İleride bizim istediğimiz özelliklere sahip bir genoma sahip canlılar da üretebiliriz.Bu tanrı yok demek anlamına mı geliyor?Hayır.Cinsel ilişkiye girip çocuk yapmak gibi bir şey bu da.Bu yöntemle aşı,serum üretecek canlılar üretmeyi hedefliyorlarmış.Ne güzel.

Sitelerde Paylaş

Boston Üniversitesi’nden Jim Collins bunun gerçek manasıyla yeni bir yaşam türü değil, doğada varolan bir organizmanın kopyalanmış ve bir araya getirilmiş genomu olduğunu belirtiyor.

İleride bizim istediğimiz özelliklere sahip bir genoma sahip canlılar da üretebiliriz.Bu tanrı yok demek anlamına mı geliyor?Hayır.Cinsel ilişkiye girip çocuk yapmak gibi bir şey bu da.Bu yöntemle aşı,serum üretecek canlılar üretmeyi hedefliyorlarmış.Ne güzel.

Ben tanrı yok anlamına geliyor yazmış mıyım? Üretilemiyor yazmışsınız bende emekleme aşamasındaki çalışmalardan örnek getirdim. Bilim forumunda tanrı sohbetine girilmiyor. Bu şuna benzer fizik ışınlanmayı bulamadı, biyologlar canlı yaratamıyor, soğuk fizyon yok, bilim tırt. Bunlar daha emekleme çalışmaları bilgisayarın abaküsten başladığını unutanlar için hatırlatmadır.

Sitelerde Paylaş

Ben tanrı yok anlamına geliyor yazmış mıyım? Üretilemiyor yazmışsınız bende emekleme aşamasındaki çalışmalardan örnek getirdim. Bilim forumunda tanrı sohbetine girilmiyor. Bu şuna benzer fizik ışınlanmayı bulamadı, biyologlar canlı yaratamıyor, soğuk fizyon yok, bilim tırt. Bunlar daha emekleme çalışmaları bilgisayarın abaküsten başladığını unutanlar için hatırlatmadır.

Bazıları olay bitmiş gibi konuşuyor bu nedenle sana ön yargılı davrandım biraz.Doğru dedin.Emekleme dönemi.Bu bile uzun yıllar sonucu elde edilmiş bir sonuç zaten.

Sitelerde Paylaş

Bazıları olay bitmiş gibi konuşuyor bu nedenle sana ön yargılı davrandım biraz.Doğru dedin.Emekleme dönemi.Bu bile uzun yıllar sonucu elde edilmiş bir sonuç zaten.

Dr. Venter bilimsel yaşamı boyunca bu işle uğraştı, uğraşıyor bakalım neler çıkacak. Eldeki abaküse bakıp, bilgisayar yapılmıyor demek absürd oluyor. Bu konular tartışılırken insanlar şunu unutuyor, evrim canlıların nasıl ortaya çıktığıyla ilgilenmez, nasıl türleştiğiyle ilgilenir.

Sitelerde Paylaş

Bilim Allahın yarattığını yaratamadıkça

Ya da ölümü öldüremedikçe insanlara Allaha inanmaya devam edecek..

Çünkü gerçek budur da ondan...

Burada Allah'a yer yok. Allah'ın bu foruma girmesi yasak..

Allahlı bütün iletileri çöpe atıyorum. Tekrarı halinde yazanı atacağım.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar bilimden çok şey bekliyorlar, onlar sadece eldeki kanıtlar neyse onu söylüyorlar sana sonsuz bir hayat vaad edemezler, dünyanın ne kadar ömrü kaldığını da söylüyorlar, dünya yok olduğunda onlar da yok olacak kendilerini kurtaramayacaklar, ölümden korkmak yerine ölümü anlamaya çalışmalıyız başka yapacak birşey yok.

Sitelerde Paylaş

sen bu açıklamalarınla evrimi ispat ettiğinimi sanıyorsun, labaratuvar ortamında oluşturduğunuz canlılar uzaydada oluşuyor, marsta ölügezegende kaya parçalarıda oluşturuyor.

bunun için bir uğraşa ne gerek var, doğa zaten yapıyor,

tasarım doğada var,

bilim adamları aynısını yapması evrimin var olduğuna kanıtmıdır,

doğadaki kanunlar zaten canlılığın hayatını devam edip, üremesi ,çoğalması gibi bütün işlemleri yapıyor, doğa bilinçlimi tasarlıyor,

hücrenin tesadüfen oluşması, kabul gördümü dedik, evet bilim ispatladı diyorsunuz, bilim tesadüfen bir hücrenin oluştuğunu açıkladımı ?

bunu söyle kaynak ver bizde öğrenelim .

n

BendeYar isimli okuma/anlama özürlü ahlaksız.

Oradaki iletide senin akılsızlığını anlatmaya çalıştım. Ne evrimin varlığından veya yokluğundan bahsettim ne de evrimin nasıl oluştuğundan. Çünkü benim konum değil.

Ezberlediğin bir iki cümleyle evrim konularını sulandırmaktan başka bir şey bilmediğin belli.

ran99 isimli arkadaş evrimin kanıtı diye öne sürülen alg fosilleri hakkında makale bulmuş ve bunun hakkında yazışmak istiyor. Ama senin gibi ne konuya ne de başlığı açan arkadaşa saygısı olmayan soytarılar yüzünden burada yazışamaz hale geliyor.

Eğer konu hakkında bilgin varsa paylaşabilirsin.

Konuyu sulandıran her iletinin silineceğini şimdiden söyliyeyim.

Sitelerde Paylaş

BendeYar isimli okuma/anlama özürlü ahlaksız.

Oradaki iletide senin akılsızlığını anlatmaya çalıştım. Ne evrimin varlığından veya yokluğundan bahsettim ne de evrimin nasıl oluştuğundan. Çünkü benim konum değil.

Ezberlediğin bir iki cümleyle evrim konularını sulandırmaktan başka bir şey bilmediğin belli.

ran99 isimli arkadaş evrimin kanıtı diye öne sürülen alg fosilleri hakkında makale bulmuş ve bunun hakkında yazışmak istiyor. Ama senin gibi ne konuya ne de başlığı açan arkadaşa saygısı olmayan soytarılar yüzünden burada yazışamaz hale geliyor.

Eğer konu hakkında bilgin varsa paylaşabilirsin.

Konuyu sulandıran her iletinin silineceğini şimdiden söyliyeyim.

DreiMalAli,

Kendinizi hiç yormayın. Bu ahlaksız yüzünden bundan sonra da yorulmanıza gerek kalmayacak.

http://www.ateistfor...20#entry1020938

http://www.ateistfor...40#entry1020936

*Konuyla doğrudan ilgisi olmayan bu mesajı da silebilirsiniz.

tarihinde XUser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakalim yukarida ki alinti hangi sayfadan yapilmis? Sakin evrimi yazilari ile oynayip sahtekarliklar yapan A.O. motorlarinin sayfalarindan birisi olmasin.

Baska ne olabilir ki?

http://www.evrimteor...itiraflari.html

Ali Demirsoy'un yazisini diger bilim insanlarin yazilarini carpitip asmislar. Yukarida ki linke benzer bircok sahtekar siteler bloglar kurulmus... Tubitak''i bitiren, egitimi dinsel yapan bir zihniyet yönetimde oldugu müddetce beyinleri minumum kapasite ile calisanlar evrimi anlayamazlar.

Yani bu eğitimi dinsel yapanlar nasıl oluyor da düşünemiyorlar maymunla DNA bu kadar benzerken hala akraba değiliz diyorlar anlamıyorum ya DNA hakkında hiç mi okumuyorlar aradaki fark sadece 0,2 imiş ee maymundan türemişsin işte sen bunun neyini inkar ediyorsun ki? Ayrıca fosil sergilerinde olaylar çıkıyormuş polis gözetiminde falan yapılıyormuş olaylara bakın ya işin vardığı boyutlara bakın

Sitelerde Paylaş

Yani bu eğitimi dinsel yapanlar nasıl oluyor da düşünemiyorlar maymunla DNA bu kadar benzerken hala akraba değiliz diyorlar anlamıyorum ya DNA hakkında hiç mi okumuyorlar aradaki fark sadece 0,2 imiş ee maymundan türemişsin işte sen bunun neyini inkar ediyorsun ki? Ayrıca fosil sergilerinde olaylar çıkıyormuş polis gözetiminde falan yapılıyormuş olaylara bakın ya işin vardığı boyutlara bakın

Sitokrom-c başlığı var ona bir bakar mısınız? O kadar basit değil o redetme işi, kabul ederse neyi kabul ettiğini bir düşünsene. O adamlar için kendilerinin bütün söyledikleri yalan demektir bu. Uzamasın bilimden sapmayalım diye açıkladım. Evrim buraya ait ama rededilmesi ve nasıl rededildiği bilimsel değilse buraya ait değildir diye düşünüyorum naçizane.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...