Jump to content

Websitesi Erisimi Problemi

Recommended Posts

Son 1 saat icerisinde sitemize erisim saglanamamistir. Bunun sebebi herhangi bir saldiri degildir. Kullandigimiz servis saglayicimiz dunya capinda bir baglanti sorunu yasamis, internet uzerinde bizimde dahil oldugumuz milyonlarca siteye erisim bir anda kesilmistir.

Servis geri gelmis durumda ve umuyoruz durum boyle devam edecek. Etmedigi taktirde gerekli duzenlemeleri yapacagiz.

Bilgilerinize.

Sitelerde Paylaş

Farkli internet tarayicilari ile forum farkli calismakta. Örnegin internet explorer ile yazilarda "enter" calismiyor fakat firefox da calisiyor. Diger forumda da problemler var. Avrupa'da olan problemleri Amerika'dakiler yasamiyorlar. Farkli pc ler sürümler ve internet tarayicilari ile bütün secenekler denendi degisen bir sey olmadi.

Bu forumda daha önce yapilabilen secenekelrin de bazilari yapilamaz durumdalar. Problemleri arastirmaktayim ama bir seyler bulamadim.

Sitelerde Paylaş

Son 1 saat icerisinde sitemize erisim saglanamamistir. Bunun sebebi herhangi bir saldiri degildir. Kullandigimiz servis saglayicimiz dunya capinda bir baglanti sorunu yasamis, internet uzerinde bizimde dahil oldugumuz milyonlarca siteye erisim bir anda kesilmistir.

Servis geri gelmis durumda ve umuyoruz durum boyle devam edecek. Etmedigi taktirde gerekli duzenlemeleri yapacagiz.

Bilgilerinize.

Selam

Sn Yahya bey, Ateistforuma Nokıa Asha 311 model telefonumdan bağlanamamaktayım.

Siteye girişte Ddos atakların karşı filtre sayfası açılmakta, ancak siteye giriş mümkün olmamaktadır.

Telefonumdaki tarayıcıda mı bir sorun var, yoksa siteye mobil cihazlardan erişim kısıtlandı mı?

Bilgilendirmenizi istirham ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Sitemize baglanti saglamak icin kullandiginiz tarayicilarin javascript kodlarini calistirabilecek kapasitede olmasi gerekmektedir. Saniyorum sorun bundan kaynaklaniyor. Malesef guvenlik acisindan bu gerekli bir kisitlama.

Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle web tarayıcındaki javascript ile ilgili bir problem var veya CloudFlare tarayıcını tanımıyor. Yapabiliyorsanız başka bir tarayıcı ile girmeyi deneyin... O da olmazsa java sorunu vardır büyük ihtimalle... Mesela bu foruma ktunnel gibi CGI vekil sunucular ile de giremezsiniz yine Javascript yüzünden...

Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle web tarayıcındaki javascript ile ilgili bir problem var veya CloudFlare tarayıcını tanımıyor. Yapabiliyorsanız başka bir tarayıcı ile girmeyi deneyin... O da olmazsa java sorunu vardır büyük ihtimalle... Mesela bu foruma ktunnel gibi CGI vekil sunucular ile de giremezsiniz yine Javascript yüzünden...

Sn Brain Damage bey

Maalesef Asha 311 model telefon Symbian işletim sistemi kullanmakta ve başka bir tarayıcı kullanmama izin vermemekte.

Çaresiz tablet pc'den bağlantı yapacağız artık

Sitelerde Paylaş

Emin misiniz? Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Opera mı?

Sn Brain Damage bey

Bu telefon kendi tarayıcısı olan Nokıa Browser 2.0 'ı kullanmakta.

İnterneti araştırdım, maalesef bu modele uygun harici Browser bulamadım.

Tekno forumlarda da yapılan yorumları takip ettim, lakin onlarda olmadığını beyan ettiler.

Sitelerde Paylaş

ateizmder Bey,

Akıllı telefonun numarası bu zaten :) Eskiden böyle şeyler yoktu. Telefonda ne varsa onunla idare ederdin. Şimdi akıllı telefon devri başladı. Her işletim sisteminin kendi marketi var. Android'in Google Play, ios'un App Store. Symbian'ınkini bilmiyorum. Fakat garanti kapsamından çıkar mı derseniz, sanmam. Zira bu uygulamalar akıllı telefonların olmazsa olmazı.

Sevgiler...

Ayrıca ücretlendirme olup olmadığına bakın(telefon üzerinden indiriyorsanız) . Sonra mağdur olmayın :)

Sitelerde Paylaş

Sn Brain bey

İlgi ve alakanız için müteşekkirim.

Oğluma söyledim Nokıa nın mağazasından Browser bakacak.

Bir ücret olduğunu sanmıyorum, çünkü uygulamaları önce pc'ye indirip virüs taramasından geçiriyoruz, temiz uygulamaları telefona yüklüyoruz. Bu nedenle artı bir telefon ücreti gelmeyecektir.

Yüklemeyi başarırsak bu konuda sizi bilgilendiririm.

Tekrar teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...