Jump to content

Bilimden Şüphe edenlere tavsiyeler

Recommended Posts

Bilimden şüphemi ediyorsunuz. Sizler için faydalı bulduğum tavsiyeler

1.

Hız cezası mı aldınız.

mesela 130 ile mi gidiyordunuz

Diyeceksiniz ki ben 60 la gittiğime inanıyorum.

Hız göstergeniz yok mu ve radar da 130 görüldü dediklerinde de

Bilimin her dediği doğru mu canım

Ben 60 la gittiğime inanıyorum siz benim inancıma hakaret ediyorsunuz. Sizi küfür baz dersiniz. İnancıma saygısızlık yapıldı dersiniz. Özgürlüğüm kısıtlanıyor dersiniz.

Bilim her dediği doğrumu tekerleğin dönüşü hesaplayan sistem hatalı olabilir. Bilimin sonuçları değişiyor.

Radar sistemi zaten başlı başına problemli bir konu ,

.....

Buna benzer örneklemeler yaparsanız güzel bir konu olabilir.

Sitelerde Paylaş

bilim , diyor ki, terli terli su içmeyin hasta olursunuz, bana birşey olmaz turp gibiyim, bir zaman sonra, bu kamil , dişlileri dağıtıyor, yanlış ilaç verdiler yanlış yönlendirdiler, doktorlar hatalı vs. kendi sütten çıkmış ak kaşık.

Sitelerde Paylaş

arabalarina standard cant yerine daha buyuk cant taktiranlar elbetteki polisle hiz konusunda tartisir. Adamlar, lastik(teker) ebadi buyudukce hiz gostergesi yanlis gosteririn farkinda degildir. Ama ne derse desin yinede polisin elindeki cihaz dogrudur.

terli terli su icen hasta oluru kim deyyooo? Peki grip oldugunuzda yada bogazda enfeksiyon olustugunda dondurma yemeyi tavsiye eden bir Turk doktor gordunuzmu? Yada tavsiye ediliyormu?

Tr de doktor laflarindan cok kocakari/cadi ilaclari daha revactadir. Doktorlar ile hastalik teshisi uzerinde tartisan bir toplum tavuk gibi telef olmayi kabullenmistir.

Sitelerde Paylaş

antibiyotik kullanmadım , ben doğal ilaçları kullanırım, çok faydalılar,

mesela desenki, bana ne öneriyosun ucuz ve masrafsız birşey söyle, yiyeyim hep zinde kalayım.

pekmez yemeni tavsiye ederim, ne ilaç ne antibiyotiğe gerek kalır, ucuz ve masrafı çok az ayrıca çok besleyici...

Sitelerde Paylaş

Türkiye de ve dünyada antibiyotik çok yanlış bir şekilde kullanılmaktadır. bunun yanlış kullanımı sonucunda mikropların antibiyotiğe karşı bağışıklığı gelişir.

Bunun sebebi de doğru ve zamanında kullanılmadığından güçle olanları yaşamını sürdürür ve yeni nesil güçlü olanların devamıdır. Her seferinde en güçlüleri hayatta kalırken, zayıflar ölür doğru kullanım usulleri uygulansa hepsi ölecek ve güçlenmelerli engellenebilecekti.

nitekim bu yüzden günümüze daha güçlü antibiyotikler kullanılmak zorundadır

Bir zature ya da verem ya da dişin de iltiham oluşsun ben sizi o zaman görürürm . antibiyotik kullanıyor musun kullanmıyor musun.

Her grip ve nezleye antibiyotik kullanılmamalıdır. Bunu çoğu doktor söyler.

Zaten basit hastalıkları insan bağışıklı sistemi yener. Bunun için dinlenme besin takviyesi yeterli olabilir. Ancak yeterli beslenme olamayan durumlarda vitamin ve serum takviyesi yapılır.

Sitelerde Paylaş

hastalıklarda bakteri 1 tane kalınca antibiyotiğin , keşfini kayıtlara geçiriyor , sonra bölünüp bölünüp çoğalıyor yeni nesil bakteriler bu kayıtları inceleyip, bak kamil abi, şu ilaç şunu yapıyor aman ha dikkat :) diğeri tamam dayı sen merak etme, bizim amcaoğlu ayarı çekti :)

bundan dolayı ilaç kullanmanın sonu gelmez, hangi ilacı kullanırsak kullanalım, bakteriler direnç göstermeye ve o ilaçlara karşı savunma yapmaya devam edecektir

Sitelerde Paylaş

hayır dalga değil, bakteriler, verilen ilacı dna larına işler gibi işliyorlar, bağışıklık kazanıyorlar, o ilaca karşı savunma sistemi kuruyorlar, bunun gibi birçok belgesel izledim. dozajın fazlalığını hiç duymadım, dozu arttırmalarındaki tek sebep, dirençlerinin kırılmasını sağlamak, ama bütün bakterileri yok edemiyor sadece bir süre çoğunluğu imha etmeye yarıyor,

Sitelerde Paylaş

hayır dalga değil, bakteriler, verilen ilacı dna larına işler gibi işliyorlar, bağışıklık kazanıyorlar, o ilaca karşı savunma sistemi kuruyorlar, bunun gibi birçok belgesel izledim. dozajın fazlalığını hiç duymadım, dozu arttırmalarındaki tek sebep, dirençlerinin kırılmasını sağlamak, ama bütün bakterileri yok edemiyor sadece bir süre çoğunluğu imha etmeye yarıyor,

bütün bakterileri yok edememesinin sebebi o bakterilerin evrim geçirmiş olmasıdır bu gün antibiyotiğe tamamen dirençli bakterilerin olduğu bir gerçektir tıpkı böcek ilaçlarına dirençli böceklerin görülmeye başlanması gibi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...