Jump to content

Recommended Posts

Bu başlık altında şunu farkettim; artık müslümanları teizmden deizme yaklaştırdık, 6 günde yaratılış ve ol dedi oldu saçmalığını aşıp ilk neden olan, belli kuralları koyup kenara çekilen bir tanrıyı savunmaya başladılar. Ama şimdiden söyleyeyim o tanrı da elinizde kalır bilimin şu anda net cevap veremediği şeyler ilerde açıklayıcı, ispatlanmış sonuçları ortaya koyacaktır. tıpkı 1400 sene önce yağmur yağmasını mikail ve tanrıya maledilmesi ama şimdi işlerin öyle yürümediğinin bilinmesi gibi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlık altında şunu farkettim; artık müslümanları teizmden deizme yaklaştırdık, 6 günde yaratılış ve ol dedi oldu saçmalığını aşıp ilk neden olan, belli kuralları koyup kenara çekilen bir tanrıyı savunmaya başladılar. Ama şimdiden söyleyeyim o tanrı da elinizde kalır bilimin şu anda net cevap veremediği şeyler ilerde açıklayıcı, ispatlanmış sonuçları ortaya koyacaktır. tıpkı 1400 sene önce yağmur yağmasını mikail ve tanrıya maledilmesi ama şimdi işlerin öyle yürümediğinin bilinmesi gibi

tanrı kuralları koyup kenara çekilmiş falan değil.o taraftan kurtaramadınız.bu taraftanmı kurtaracaksınız durumu.tanrı her daim yaratmaya devam eder.yağmurun yağmasını tanrı 1400 sene önce açıklamıştı kuranda.ama millet daha yeni anlamaya başladı.kimsenin deist olduğu falanda yok .bol keseden tutarsız fikirler atılmış ortaya.6 günde yaradılışa saçmalık demişsiniz .ateist bilim adamları bile 6 günde yaradılışa itiraz edemiyorlar artık haberiniz varmı.
Sitelerde Paylaş

evrene kaos hakim değildir haci ,kaosta düzen olmaz evrende düzen vardır.

Bilim öyle demiyor. Ateistforuma gelip sıfır noktasında başlıyorsun. Kaos kavramını bilmeden konuşuyorsun.

Parçacık sayısı 2den fazla olan tüm evren modelleri kaotiktir.

Forumda kaosla ilgili başlıkları

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54396&hl=kaos

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54404&hl=kaos

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=11751&hl=kaos

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=48654&hl=kaos

ve interneti araştır. Sonra böyle iddialarda bulun.

Bilim forumunda bilime çok ters bir şeyler söylüyorsun. Bunu anlamamız için ciddi ve bilimsel bir araştırmayla gelmen lazım.

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Basit bir mantık yürütme ile en sonunda bu bulunanların sonu geleceğini söyleyebilmemiz gerekmez mi? Bir "başlangıç" olmak zorunda değil mi?

Eğer söylenebiliyorsa bunu biraz açman lazım. Bir son ve bir başlangıç olması gerektiğini söylüyorsun. Bu mantığı nasıl kurdun?

Bir de konu açılışındaki sorularını açabilir misin? Şöyle bir iletim vardı:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54638&st=20#entry1021406

Sitelerde Paylaş

tanrı kuralları koyup kenara çekilmiş falan değil.o taraftan kurtaramadınız.bu taraftanmı kurtaracaksınız durumu.tanrı her daim yaratmaya devam eder.yağmurun yağmasını tanrı 1400 sene önce açıklamıştı kuranda.ama millet daha yeni anlamaya başladı.kimsenin deist olduğu falanda yok .bol keseden tutarsız fikirler atılmış ortaya.6 günde yaradılışa saçmalık demişsiniz .ateist bilim adamları bile 6 günde yaradılışa itiraz edemiyorlar artık haberiniz varmı.

benim de ateist olduğumu kendime itiraf etmem zor olmuştu, zamanla alışıyorsun. demek yağmuru mikail in yağdırdığını herkes kabul etmeye başladı hahaha. kuranda nerde doğadaki su döngüsünden bahsediyor hangi ayet, bol keseden atan kim ortaya çıksın. hangi ateist bilimadamı evrenin 6 GÜNDE oluştuğunu söylüyor, 6 günde yaratılış ayetlerini oku mantıksızlığı farkedersin, göğün yerden sonra yaratılmasından tut yerin 2 günde üzerindekilerin 4 günde yaratılmasına kadar saçmalıklarla dolu. bir de soru: ol deyince her şey oluyorsa neden 6 güne yaydı?

Sitelerde Paylaş

Eğer söylenebiliyorsa bunu biraz açman lazım. Bir son ve bir başlangıç olması gerektiğini söylüyorsun. Bu mantığı nasıl kurdun?

Bir de konu açılışındaki sorularını açabilir misin? Şöyle bir iletim vardı:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54638&st=20#entry1021406

Asıl sormak istediğim şeye aşama aşama gitmek istiyorum:

Her şeyin bir başlangıcı var mıdır?

Sitelerde Paylaş

Her şeyin bir başlangıcı var mıdır?

Onu şu an bilen birisi olduğunu zannetmiyorum. Ama değişik görüşler var. Daha çok felsefi bir konu.

Matematiksel olarak bakarsak deterministik evren modellerinde bir başlangıç olması gerekmiyor. Stokastik evren modellerinde ise yoktan var etme kavramı var. Bu da bir başlangıç düşüncesini doğurabilir.

Sitelerde Paylaş

Evrende neden neden sonuç ilişkisi vardır?

Etki tepki prensibi neden vardır?

Kaos neden vardır?

sorularını anladığımı sanıyorum

derin sorular; cevapları da derin oluyor

ifade de zorlanıyorum, bu yüzden

vermek istediğim anlamları daha iyi ifade edebilecek

arkadaşların katkılarını bekliyorum

neyse sadede geliyorum

birinci husus hepsinin cevabı aynı:

ikincisi, evrenin kökeni vakum enerjisi, saf enerji

kabul edilir olan temel bilimsel görüş

üçüncüsü, bu enerji var ve yok edilemez

dördüncüsü, enerjinin doğası devingen olmasıdır

beşincisi, devingenliğin doğası ise düalitik, daha doğrusu

diyalektik yani karşıt, zıt güçleri içinde barındırmasıdır;

çünkü karşıtı olmayan tek yönlü bir güç

ya patlayarak pozitif yönde ya da çökerek negatif yönde dağılır,

eğer bir engelle karşılaşmazsa bu dağılma sonsuza gider

ki limiti yok olması demektir; oysaki biliyoruz ki bu enerji yok olmayan bir enerjidir

öyle ise varlığını devam ettiren dengeleyici karşıt güç veya güçleri doğasında bulundurmalıdır

işte etki tepki ve onun bir tezahürü olan neden sonuç, yada nedensellik ilkesi

ve kaosun temelinde bulunan karşıt güçlerin dengelenip bozulmasının

ama devam edegelmesinin nedeni budur diye düşünüyorum

sevgiler

tarihinde osho tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilim öyle demiyor. Ateistforuma gelip sıfır noktasında başlıyorsun. Kaos kavramını bilmeden konuşuyorsun.

Parçacık sayısı 2den fazla olan tüm evren modelleri kaotiktir.

Forumda kaosla ilgili başlıkları

http://www.ateistfor...c=54396&hl=kaos

http://www.ateistfor...c=54404&hl=kaos

http://www.ateistfor...c=11751&hl=kaos

http://www.ateistfor...c=48654&hl=kaos

ve interneti araştır. Sonra böyle iddialarda bulun.

Bilim forumunda bilime çok ters bir şeyler söylüyorsun. Bunu anlamamız için ciddi ve bilimsel bir araştırmayla gelmen lazım.

mammal kaos denince aklına ne geliyor aceba.evrendeki bu kaos ortamına neyi örnek gösterecen.emin ol interneti iyi araştıranlardanım.bana kaosun kelime manasını anlat.siz evrenin yaratılışı ile kaosu her zaman iişkilendirip duruyorsunuz çünkü aksi tanrının varlığını kanıtlıyor.ama baktığınız her yerde bir düzen ve plan olduğunu görüyorsunuz.parçacık sayısı ikiden fazla olan tüm evren modelleri kaotiktir demişsin buda yanlış.
Sitelerde Paylaş

benim de ateist olduğumu kendime itiraf etmem zor olmuştu, zamanla alışıyorsun. demek yağmuru mikail in yağdırdığını herkes kabul etmeye başladı hahaha. kuranda nerde doğadaki su döngüsünden bahsediyor hangi ayet, bol keseden atan kim ortaya çıksın. hangi ateist bilimadamı evrenin 6 GÜNDE oluştuğunu söylüyor, 6 günde yaratılış ayetlerini oku mantıksızlığı farkedersin, göğün yerden sonra yaratılmasından tut yerin 2 günde üzerindekilerin 4 günde yaratılmasına kadar saçmalıklarla dolu. bir de soru: ol deyince her şey oluyorsa neden 6 güne yaydı?

altı günde değilde tek bir anda yaratsaydı bunada itiraz ederdin ,derdinki niye bizim anlamadığımız şekilde yarattı.
Sitelerde Paylaş

altı günde değilde tek bir anda yaratsaydı bunada itiraz ederdin ,derdinki niye bizim anlamadığımız şekilde yarattı.

Aslında bir anda yaratılışı big bang e uyarlamanız daha kolay olurdu sizin işinize yarardı. Sorduğum sorulara yanıt verirsen sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak 6 GÜNDE yaratılış mantıksız, bilimle uyuşmayan bir iddia

Sitelerde Paylaş

mammal kaos denince aklına ne geliyor aceba.evrendeki bu kaos ortamına neyi örnek gösterecen.emin ol interneti iyi araştıranlardanım.bana kaosun kelime manasını anlat.siz evrenin yaratılışı ile kaosu her zaman iişkilendirip duruyorsunuz çünkü aksi tanrının varlığını kanıtlıyor.ama baktığınız her yerde bir düzen ve plan olduğunu görüyorsunuz.parçacık sayısı ikiden fazla olan tüm evren modelleri kaotiktir demişsin buda yanlış.

Araştırmanı yapmadığın belli, kaosun tanımını soruyorsun.

En kısa haliyle: Fiziksel bir olayın kendisini aynı şekilde tekrar edememe durumuna kaos deniyor.

Bir adım daha detaylı: Sürekli etkileşimli uzay modellerinde kelebek etkisi denen bir olgu var. Buna bağlı olarak bütün yörüngeler tekrarsızdır (kaotiktir).

Örneğin uzayda aynı yörüngeyi tekrar eden bir gezegen var mıdır? (Bu Allah için çok zor bir şey olmasa gerek) Kaosa göre böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şeyin olabildiğini gösterirsen beni bile imana getirebilirsin :) Buyur sana araştırma konusu. Bak bir mümin kazandırma fırsatı sana :)

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Araştırmanı yapmadığın belli, kaosun tanımını soruyorsun.

En kısa haliyle: Fiziksel bir olayın kendisini aynı şekilde tekrar edememe durumuna kaos deniyor.

Bir adım daha detaylı: Sürekli etkileşimli uzay modellerinde kelebek etkisi denen bir olgu var. Buna bağlı olarak bütün yörüngeler tekrarsızdır (kaotiktir).

Örneğin uzayda aynı yörüngeyi tekrar eden bir gezegen var mıdır? (Bu Allah için çok zor bir şey olmasa gerek) Kaosa göre böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şeyin olabildiğini gösterirsen beni bile imana getirebilirsin :) Buyur sana araştırma konusu. Bak bir mümin kazandırma fırsatı sana :)

kaotik evrenden bahsederken var edilen bir sistemve planı göz ardı etmişsin.örneğin aynı yörüngeyi tekrar eden bir gezegen olmadığı gibi,olduğu ölçü ve sistemden vazgeçip kafasına göre hareket eden bir gezegende yoktur.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...