Jump to content

cennette hayat?

Recommended Posts

Cennette devam Lezaizi cennetin fevkindedir...

Evet Lezzetler devam etmez ise elemlere dönüşürler...

Değil usanmak herkes devam etmek ister...

Bir de;

Cenneti ne göz görmüş,

Ne kulak işitmiş,

Ne de kalbi beşer hissetmiş....

Adı cennettir..Ateistlerin hayalleri değil..

Hayvanlar toprak olcak, ancak numune ve sevilmek için kalan hayvanlar olacaktır....

Bir cennet ve cehennem ahalisi birbirini görebilecekler....

İnkarcılar cehennem de yanarken, cennetteki gördüklerini bir düşünün bakalım..

Sonuç ne çıkacak..

Bu seni düşüncenmi ?

Yoksa bir müslümanın düşüncesimi?

Müslümanın ise..

yazdığının yanına ayetini yazabilirmisin?

bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 149
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o resmi bizlere gösterirken , yaşadığımız hayatımı biliyorsun, alın müslümanlar tablonuz , der gibi, bizler de senin gibi kendimizden sorumluyuz, yardım , şefkat konularına hiç girme müslümanlarla batarsın, bu ülkede ki müslümanların merhameti olmasaydı, tarih bile böyle yazılmazdı. kelimelerle değil bizler kanla yazdık bu tarihi.

Batcamı bu ne hız müslümanlıkta şevkatmi var varsada kendinize var. hata resime bakarsan yine sizde şefkat yok birselikten bahsatmadim genel anlamdan bahsetim. sizden olamayan öldürülür şevkaat nersinde bunun hangi kanla bahsediyorsun müslümanların katliyamlarından bahsediyorsan orası kesin doğrudur sizden olmayanı öldüemek var bunu biliyoruz. bana yazdığın iletiden bunu anladım tarihi felan yazmışın anlamadıyısam aç konuyu ben batmaya razıyım.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar neden ibadet eder ?

Dünyada rahatı yerinde olanlar diğer tarafta da rahat edebimek için.

Dünyada sıkıntı çekenler diğer tarafta rahat edebilmek için.

Cennet ve Cehennem neden bu kadar fazla tekrarlanıyor Kuranda ? Neden ayrıntılarıyla anlatılıyor ?

İnsanlar doğru işler yapsın, yanlış işler yapınca cezalandıracaklarını bilsinler diye değil mi ? Adalet orada yerini bulsun diye değil mi ?

Bir insanın ibadet ederken bunları düşünmeden ibadet etmesi mümkün mü ?

Sitelerde Paylaş

Batcamı bu ne hız müslümanlıkta şevkatmi var varsada kendinize var. hata resime bakarsan yine sizde şefkat yok birselikten bahsatmadim genel anlamdan bahsetim. sizden olamayan öldürülür şevkaat nersinde bunun hangi kanla bahsediyorsun müslümanların katliyamlarından bahsediyorsan orası kesin doğrudur sizden olmayanı öldüemek var bunu biliyoruz. bana yazdığın iletiden bunu anladım tarihi felan yazmışın anlamadıyısam aç konuyu ben batmaya razıyım.

ben seni bir anlayabilsem, birşeyler yazmak isterimde, sürekli bir savaş halindesin, neyi amaçladığını anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar neden ibadet eder ?

Dünyada rahatı yerinde olanlar diğer tarafta da rahat edebimek için.

Dünyada sıkıntı çekenler diğer tarafta rahat edebilmek için.

Cennet ve Cehennem neden bu kadar fazla tekrarlanıyor Kuranda ? Neden ayrıntılarıyla anlatılıyor ?

İnsanlar doğru işler yapsın, yanlış işler yapınca cezalandıracaklarını bilsinler diye değil mi ? Adalet orada yerini bulsun diye değil mi ?

Bir insanın ibadet ederken bunları düşünmeden ibadet etmesi mümkün mü ?

mümkün , bir insan aşık olursa bunların hiçbirini düşünmez, maddi menfaat yerini aşka bırakınca imanın nuru kalpte yeşeriyor, kalp ilahi aşkla dolu olunca ne dünya menfaati ne ahiret serveti , hiçbiri Allah cc aşkının yerini almıyor,

Sitelerde Paylaş

mümkün , bir insan aşık olursa bunların hiçbirini düşünmez, maddi menfaat yerini aşka bırakınca imanın nuru kalpte yeşeriyor, kalp ilahi aşkla dolu olunca ne dünya menfaati ne ahiret serveti , hiçbiri Allah cc aşkının yerini almıyor,

Kurandaki yüzlerce cennet cehennem ayetini ne yapacağız peki, çöpe mi atalım ?

Sitelerde Paylaş

Boyle dincilerin arastirmaci unvanini almasina gicik oluyorum abi ya. Neyi arastiriyorsunuz? Inandiginiz bir konuyu sadece o konuya inanan kisilerin yazdigi kitaplari okuyarak, yada dinliyerekmi arastiriyorsunuz?

Neyse , Cennette hayat guzeldir, muminlere oraya gitmeleri icin siddetle oneririm, cok guzel hayat bekliyor muminleri, agac golgeliginde, Huriler Gilmanlar ile surekli oynasmalar, sarap akan nehirler, incir, hurma, uzum, zeytin , bol bol ye. Elinzi cabuk tutun sevgili muminler bir an once bu dunyanin nimetlerini birakin, Allahin huzurunda ebedi hayata kavusun artik.

Sitelerde Paylaş

Akil denen sey beyin faaliyetlerinin en son asamasidir. Bilgi toplama, Analiz ve sonunda muhakeme yolu ile kisiye uygun dusuncelerin agiz yolu ile karsidaki kisiye aktarilamasi yada o dusunceleri kisinin hayatinda kullanmasidir. Oyle akil denen sey kan pompasi kalpten gelmez.

Simdi, dinler kendi mensuplarina tanriya sakin ola suphe ile yaklasmayin der, bu ne demek ??? Suphel sadece kisinin bilmedigi, merak ettigi yada kendine gore celiskili gordugu bir olay hakkinda bilgi toplamaktir, o zaman bilgi toplamak akli meydana getiren ilk asama ise dinlerde hangi akli ararsin?????

Sitelerde Paylaş

ben seni bir anlayabilsem, birşeyler yazmak isterimde, sürekli bir savaş halindesin, neyi amaçladığını anlayamıyorum.

beni çok iyi anlıyorsun aslında korkuların buna izin vermiyor yada sen çocuksun çok yazamkla bu işler olmuyor düşünmek lazım düşünürken korkmamak lazım elştiri yaparken kendindie allahıda eleştireceksin gerçeye o zaman ulaşacaksın çuvaldızı kendine iyneyi allaha batıracaksın. nasılki insan oğlu çözüm bulamdığı zaman bir yartıcı fikri ortaya atıp bunula insanları kontürol etme menfat icabı bunları yaptılar kendi benciliyinden böyle bir şey ortaya atıldı unutukları bir şey vardı dünya deyişiyor teknolojenin buraya kadar gelceyini hesap edemedeiler edmezlerdi zaten çöl bedevisi nerden bilsin örneyide araplara bak anlarısın. ortaya bu yalanı atılar turtu kolay çünkü bizi bir yartan var biz öteki dünyada hurleri düzeceyiz :lol: iyide bu dünyadaki düzme olayı çoğlmadır yani üremek eee be kardeşim öteki dünyada ne işe yaryacak öteki dünyda üreme devam edecekse görünen o sorarım sana öteki dünyada doğacak insanlar nası ceneti hak edecek sınav felan olmadan ayrıcalıkları ne?çocuk olmaycaksa allah ikinci bir kanal gösterseyeydi insan bak bana inanırsan bu kanldan bu şekilde hiç durmadan maaışarak zevk yaşaycaksın :lol: bunula birlikte şarap ırmaklarıda iy igider unutmamakta fayda var namza devam. savaaş haindesin demişin ne savşı kardeşim benim ne dinim var ne allahım kimin için savşacağım niye. içimdeki savaş yaptığım eylemler insan gibi bir arada yaşamak bana ne sen neye inanırsan inan insan pskolojisidir kendini mutlu etmek için herşeye inanbilir ama benim derdim yobozlardır benim dinime saygı duycaksın benimdinime bir şey söyleymesin seni öldürürüz ve de öldürüyorlar bu nasıl bir vahşet sen bunula haz duyabiirsin ben duyamam armızdaki fark bu. eee bende kalkayım şu simli tarıya inan yoksa seni öldürürüm ve kalkıp senin çocuğunu varasayoksa aneni babaniseni öldürsem hoşmudur birde bunula yetinmeyip karını aneni alıpcinsel hizmakar herşekilde kulansansam hoşuna gidermigider diyorsan sana lafım yok sen bu yolda devam et haytımda namusuzların yeri yok. bide sana tafsiyem türklerin nasıl müslüman olduğunu okumanı arştırmanı isterim tabi bu bir ricadır objektif olarak oku

Sitelerde Paylaş

beni çok iyi anlıyorsun aslında korkuların buna izin vermiyor yada sen çocuksun çok yazamkla bu işler olmuyor düşünmek lazım düşünürken korkmamak lazım elştiri yaparken kendindie allahıda eleştireceksin gerçeye o zaman ulaşacaksın çuvaldızı kendine iyneyi allaha batıracaksın. nasılki insan oğlu çözüm bulamdığı zaman bir yartıcı fikri ortaya atıp bunula insanları kontürol etme menfat icabı bunları yaptılar kendi benciliyinden böyle bir şey ortaya atıldı unutukları bir şey vardı dünya deyişiyor teknolojenin buraya kadar gelceyini hesap edemedeiler edmezlerdi zaten çöl bedevisi nerden bilsin örneyide araplara bak anlarısın. ortaya bu yalanı atılar turtu kolay çünkü bizi bir yartan var biz öteki dünyada hurleri düzeceyiz :lol: iyide bu dünyadaki düzme olayı çoğlmadır yani üremek eee be kardeşim öteki dünyada ne işe yaryacak öteki dünyda üreme devam edecekse görünen o sorarım sana öteki dünyada doğacak insanlar nası ceneti hak edecek sınav felan olmadan ayrıcalıkları ne?çocuk olmaycaksa allah ikinci bir kanal gösterseyeydi insan bak bana inanırsan bu kanldan bu şekilde hiç durmadan maaışarak zevk yaşaycaksın :lol: bunula birlikte şarap ırmaklarıda iy igider unutmamakta fayda var namza devam. savaaş haindesin demişin ne savşı kardeşim benim ne dinim var ne allahım kimin için savşacağım niye. içimdeki savaş yaptığım eylemler insan gibi bir arada yaşamak bana ne sen neye inanırsan inan insan pskolojisidir kendini mutlu etmek için herşeye inanbilir ama benim derdim yobozlardır benim dinime saygı duycaksın benimdinime bir şey söyleymesin seni öldürürüz ve de öldürüyorlar bu nasıl bir vahşet sen bunula haz duyabiirsin ben duyamam armızdaki fark bu. eee bende kalkayım şu simli tarıya inan yoksa seni öldürürüm ve kalkıp senin çocuğunu varasayoksa aneni babaniseni öldürsem hoşmudur birde bunula yetinmeyip karını aneni alıpcinsel hizmakar herşekilde kulansansam hoşuna gidermigider diyorsan sana lafım yok sen bu yolda devam et haytımda namusuzların yeri yok. bide sana tafsiyem türklerin nasıl müslüman olduğunu okumanı arştırmanı isterim tabi bu bir ricadır objektif olarak oku

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...