Jump to content

Hugo Chavez öldü

Recommended Posts

burası "cafe" bölümü, değil mi ! gavurun hugosuna üzülmenizi komik bulmuşum birşeyler yazmışım.... ne var bunda ?

burda bana gösterdiğiniz bu "hassasiyetinizi" müslümanların inançalrıyla dalga geçen bir ateist karşısında da gösterin sizin samimiyetinize inanayım ;) yoksa bu laflara karnım tok.....

O gavurun Hugo'su dediğin adam çok cesur ve örnek alınası bir insan. O adamın ölmesine üzülüyoruz çünkü onun gibilerinin sayısı çok az. Amerikan şakşakçısı değildi o adam, bir önderdi. İşte o yüzden üzülüyoruz.

O hassasiyeti neden sana gösterdiğimi biliyorsun.

Sitelerde Paylaş

herşeyi bir kenara koydum da şu İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın mektubu artı Hogo'nun anasıyla olan samimi pozlarına çok şaşırdım....

adam kendi halkına yasaklar "haram elleşmeleri" ama kendi sarmaş dolaş el alemin anasıyla...

hayır hani birşey olacağından ,ne de olsa dostunun annesi ama yani insan biraz tutarlı olur....

Sitelerde Paylaş

O gavurun Hugo'su dediğin adam çok cesur ve örnek alınası bir insan. O adamın ölmesine üzülüyoruz çünkü onun gibilerinin sayısı çok az. Amerikan şakşakçısı değildi o adam, bir önderdi. İşte o yüzden üzülüyoruz.

Konunun başında bir yazı paylaştım okumadın herhalde. Amerikan karşıtı olunca bütün yaptıkları mübahmı oluyor.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma.

Sitelerde Paylaş

Örneği gidip elin Venezüelasında buluyorsanız size ne diyebilirim ki. Bizim içimizden çıkmış örnek alınabilecek onca insan varken, gidip ben Hugo Chavez'i örnek almam.

Ha, benim için ne ifade etmektedir kendisi, hiç bir şey.

Ben politikamı Amerikan karşıtlığı üzerine kurmadım. Şakşakçı olmanın bir manası olmadığı gibi, gereksiz derecede Amerikan karşıtı olup, her olayı Amerika'ya bağlamak ancak ve ancak kendi sorunlarımızı Amerika'ya yüklemektir.

Hugo Chavez öldü gitti. Ne Amerika güçlendi, ne biz zayıfladık.

yani olay amerikan karşıtı olmaksa sizler için Ahmedinejad da dibine kadar amerikan karşıtıdır....onu da sevmelisiniz o zaman....

Bu adamları bilmiyorum, ama ülkemizde gereksiz sayıda İran aşığı var. İran'ın sevilecek bir yanı olmadığı gibi, bölgenin istikrarlığını en az İsrail kadar tehdit ettiğini bilmekteyiz. Irak'ta İran ajanları kol gezmekte, yeri geldiğinde ise Çıfıtlar kadar entrikaya dahil olduklarını görüyoruz.

İran ve İranlılar ise köklerinde Türkiye ve Türklere karşı olan kimselerdir.

İran'ın desteklenmesinde bir fayda olmadığı gibi, İran'ın karşıtlarını desteklemenin de bir faydası yoktur. Biz kendimizi desteklemeye başlamalıyız.

Bizim muradımız ne İran'da, ne de Venezüela'dadır.

tarihinde giray-han tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Milat Gazetesinin yalanla bezenmiş yazısını feysbukta paylaşmışlardı..

Orada 2 yanıt vermiştim..

"Bu ülkede 76 milyon hakim, 76 milyon savcı daha önemlisi 76 milyon futbol yorumcusu vardı. Son döneme bakıyorum de şimdi de 76 milyon 'demokrat'ımız varmış da benim haberim yokmuş...

Chavez'in, yani bir sosyalistin, bir komunistin, sadece kendi halkı tarafından eğil dünya hakları tarafından sahiplenilmesi bu kadar mı zorunuza gidiyor. Bu o kadar acı veriyor olacak ki, yalanınızla dolanınızla Chavez'i karalamaya çalışıyorssunuz. Tabi burada Chavez üzerinden soyalizma, sosyalist ideolije saldırmak derdindesiniz....

" %25’inin oy kullandığı 2012 seçimlerinde %54 oy"

Venezuelledaki en yüksek katılımın olduğu seçimi yüzde 25 diyerek meşruiyetine gölge mi düşürebileceksiniz..

Edep biraz yahu edepppp...

"ABD’yi “dünyanın baş belası” ilan eden Chavez, ülkesinin petrol ihracatının %72’sini ABD’ye yapması inandırıcılığına darbe vursa da şovuna devam etti"

İddia bu..

Gerçek ise:

"2005’te Venezuela, petrolünün yaklaşık yüzde 80’ini ABD’ye satarken bu oran 2009’da yüzde 50 seviyelerine düşmüştür. Yine de ABD, Venezuela petrolü için en önemli pazar olmaya devam etmektedir.

Grafik 1’de görüldüğü gibi Venezuela 2010’da ham petrol ihracatının yüzde 43’ünü ABD’ye yapmıştır. Petrolde ABD pazarına bağımlılık giderek düşmekte ve Venezuela’nın petrol ihraç ettiği pazarlar çeşitlenmektedir. Fakat ABD’ye olan bağımlılığında ciddi bir değişiklik yaşanması uzun dönemde dahi zor görünmektedir."

(CHÁVEZ DÖNEMİNDE VENEZUELA’NIN ABD’YE YÖNELİK DIŞ POLİTİKASI- Yüksek Lisans Tezi

Esra AKGEMCİ)

İçtiğiniz su bile yalan...

Chavez Sosyalist değildi ancak halktan yana uygulamalara imza atan anti emperyalist bir liderdi. Emperyalizmin kuklası olmaktan öte gidemeyen Milat'çıların sevmemesi normaldir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...