Jump to content

KİM NEYİ İSPAT ETMEK ZORUNDA?

Recommended Posts

Peygamberin ikinci evliliğini ne zaman yaptığını biliyor musunuz?

Ne farkeder.... dayısının, amcasının ,halasının, ebesinin kızına kadar helal kılınmış mı?

Kaç karısı, kaç cariyesi var? Eşlerinin yaş aralığı kaç?

Asıl sorulması gereken sorular bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 253
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O'nu tanımayan adaletsiz olarak tanımlar. Biraz tanıyanlar adaletli olduğunu biliyor.

Git de adaletin ne olduğunu öğren, kim görmüş de tanıyacak?

Kendi çıkarını düşünen, egosu şişmiş dediğiniz Peygamberimiz mi? Eğer öyle ise vatanından sürülmek, taşlanmak, hakarete uğramak, boykota maruz kalmak, aç kalmak Peygamberimizin hangi çıkarına hizmet ediyor?

İnsan gerçeği bilmese acıyacak, nelere de katlanmış peygamberiniz? Bir de sanki bunlara benim için katlandı? Ne yaptiysa kendi çıkarı, kendi iktidar hırsı için yaptı.

Başka kabilelerin mallarını yağmalayıp insanlarını köleleştiren, katliam yapan, ganimetlerin 5'te 1'ine el koyan başka birisi galiba?

Bir düzineye yakın karısı ve ayrıca cariyeleri olan da başka birisi?

Sitelerde Paylaş

Ne farkeder.... dayısının, amcasının ,halasının, ebesinin kızına kadar helal kılınmış mı?

Kaç karısı, kaç cariyesi var? Eşlerinin yaş aralığı kaç?

Asıl sorulması gereken sorular bunlar.

Ben biliyor musunuz diye sordum. Siz yoksa tanımadığınız birine mi üçkağıtçı diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Peygamberin ikinci evliliğini ne zaman yaptığını biliyor musunuz?

Mekke'nin en zenginlerinden olan Hatice'nin ölümünden 3 yıl sonra. Ne bekliyordun, iç güveysi olarak gittiği, herşeyini borçlu olduğu Hatice'nin üzerine başka kadın getirmesini mi?

Sitelerde Paylaş

Ben biliyor musunuz diye sordum. Siz yoksa tanımadığınız birine mi üçkağıtçı diyorsunuz?

İkinci evliliğini ne zaman yaptığını bilince mi tanımış oluyoruz?

Yukarda sorduğum soruların cevaplarından daha mı önemli muhammedin karakterini ortaya koymak bakımından?

Sitelerde Paylaş

Üçkağıtçı diye nitelediğiniz kişiyi tanımaya bile çalışmak istemiyorsunuz. Ben sizi tanımıyorum, size üçkağıtçı desem bu ne kadar yakışık alır? Benim üçkağıtçı dememle siz üçkağıtçı olur musunuz?

Peygamberimiz 2. evliliğini yaptığında 53. yaşındaydı. Hz Hatice vefat edeli 3 yıl olmuştu. Evde bakıma muhtaç çocukları vardı. 2. evliliğini yaptığı Hz. Sevde 50 yaşında bir duldu. Kocası vefat ettiği için o da yapayalnızdı. Hz. Sevde Peygamberimizin çocuklarına baktı, eve çeki düzen verdi.

Peygamberimizin evlendiği hanımlardan sadece bir tanesi bakiredir. O da Hz. Ayşedir. Diğerleri duldu.

Sitelerde Paylaş

Üçkağıtçı diye nitelediğiniz kişiyi tanımaya bile çalışmak istemiyorsunuz. Ben sizi tanımıyorum, size üçkağıtçı desem bu ne kadar yakışık alır? Benim üçkağıtçı dememle siz üçkağıtçı olur musunuz?

Peygamberimiz 2. evliliğini yaptığında 53. yaşındaydı. Hz Hatice vefat edeli 3 yıl olmuştu. Evde bakıma muhtaç çocukları vardı. 2. evliliğini yaptığı Hz. Sevde 50 yaşında bir duldu. Kocası vefat ettiği için o da yapayalnızdı. Hz. Sevde Peygamberimizin çocuklarına baktı, eve çeki düzen verdi.

Peygamberimizin evlendiği hanımlardan sadece bir tanesi bakiredir. O da Hz. Ayşedir. Diğerleri duldu.

Hadi bazılarını bakıma muhtaç diye almış, Ayşe'yi niye almış? Bakire diye mi?

Diğer aldığı kadınlar, cariyeler ne olacak?

Sülalesini kendine niye helal kılmış bakmak için mi?

Sitelerde Paylaş

Onunla evlenmek bir kadın için şereflerin en büyüğüydü. Öyle bir anlatıyorsun ki sanki zorla Hz. Ayşe'yi almış. Hz. Ayşe en sevdiği dostu olan Hz. Ebu Bekir'in kızıydı. Hz. Ayşe Peygamberimiz'i en çok seven hanımlarından biriydi. Peygamberimiz vefat ettikten sonra 46 yıl yaşadı ve ölene kadar hiç evlenmedi.

Sitelerde Paylaş

Onunla evlenmek bir kadın için şereflerin en büyüğüydü. Öyle bir anlatıyorsun ki sanki zorla Hz. Ayşe'yi almış. Hz. Ayşe en sevdiği dostu olan Hz. Ebu Bekir'in kızıydı. Hz. Ayşe Peygamberimiz'i en çok seven hanımlarından biriydi. Peygamberimiz vefat ettikten sonra 46 yıl yaşadı ve ölene kadar hiç evlenmedi.

Muhammed el-Buhari'nin Sahih-i Buhari'de aktardığına göre ise Aişe şöyle demiştir:[2]

Peygamber (47 yaşındayken) benimle 6 (yaşında) bir kızken nişanlandı. Medine'ye gittik ve Beni-el-Haris bin Hazrec'in evinde kaldık. Sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. Daha sonra saçlarım büyüdü ve annem, Ummü Ruman, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. Beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. Elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. Soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde, biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. Daha sonra beni eve aldı. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunuyordu. Bunlar bana: "Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin!", dediler. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah'a teslîm ettiler. Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben 9 yaşında bir kızdım.

Koşa koşa mı gitmiş?

Sitelerde Paylaş

ispat edilmesi gereken bence şu.Uzay çağında olduğumuz bir zamanda her insanın her istediği bilgiye kolayca ulaşabileceği araştıracağı halde kendini yayıp bu veya herhangi bir kutsal kitapta yazan herşey harfiyen doğrudur gerisi çöptür diyen Tanrı ve Din inancı olan bütün insanlar evirimin gerisinde kalmış yaşam formları olduğudur.Bilimin bu insanlar üzerinde bilimsel araştırmalar yapıp beyin kimyasallarına göre neyin yanlış neyin eksik olduğunu bulmaları gerekmezmi ? Birde merak ettiğim bişey daha var acaba Kuran neden indiriliş sırasında göre değilde farklı bir sırayla derlenmiştir bu Allaha müdahale değilmidir orjinalliği bozulmazmı bozulmazsa Allah neden bu şekliyle indirmemiştir ?

Sitelerde Paylaş

ispat edilmesi gereken bence şu.Uzay çağında olduğumuz bir zamanda her insanın her istediği bilgiye kolayca ulaşabileceği araştıracağı halde kendini yayıp bu veya herhangi bir kutsal kitapta yazan herşey harfiyen doğrudur gerisi çöptür diyen Tanrı ve Din inancı olan bütün insanlar evirimin gerisinde kalmış yaşam formları olduğudur.Bilimin bu insanlar üzerinde bilimsel araştırmalar yapıp beyin kimyasallarına göre neyin yanlış neyin eksik olduğunu bulmaları gerekmezmi ? Birde merak ettiğim bişey daha var acaba Kuran neden indiriliş sırasında göre değilde farklı bir sırayla derlenmiştir bu Allaha müdahale değilmidir orjinalliği bozulmazmı bozulmazsa Allah neden bu şekliyle indirmemiştir ?

ne çağı ne çağı uzay çağı mı :)

önce bilim kabak gibi duran mısır piramidinin nasıl ve nedenini keşfetsin, sonra uzayı keşfeder , teleskopla uzaya bakmakla, 2 uydu yollamakla uzay çağınamı girdiniz :)

tarihinde berşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ne çağı ne çağı uzay çağı mı :)

önce bilim kabak gibi duran mısır piramidinin nasıl ve nedenini keşfetsin, sonra uzayı keşfeder , teleskopla uzaya bakmakla, 2 uydu yollamakla uzay çağınamı girdiniz :)

mısır piramitlerinin nasıl ne zaman kaç kişi çalışarak ve ne için yapıldığını hiyerogliflerden çözeli çoook zaman oldu senin hangi çağda yaşadığın belli oluyor arapların cahiliyeden bile gerisin onlar bile uzay hakkında senden daha fazla şey bildiklerine eminim :) elalem mars a koloni kurma peşinde 1000 lerce dünya benzeri gezegen keşfedildi daha ne diyeyim bilmiyorum :)
Sitelerde Paylaş

mısır piramitlerinin nasıl ne zaman kaç kişi çalışarak ve ne için yapıldığını hiyerogliflerden çözeli çoook zaman oldu senin hangi çağda yaşadığın belli oluyor arapların cahiliyeden bile gerisin onlar bile uzay hakkında senden daha fazla şey bildiklerine eminim :) elalem mars a koloni kurma peşinde 1000 lerce dünya benzeri gezegen keşfedildi daha ne diyeyim bilmiyorum :)

hey gidi kendinden bi haber insan hey, piramidin yapımı çalısan işçi diyor, kamil insan.

o piramidin dizaynını ve şeklinin getirdikleri, konumu etkileri vs. sen önce bunları bir arastır,

sonra arastırıken uygarlık ve medeniyetler karşına cıkar, senin taştan yapılar diyerek bakındığın o nesnelerin birer santral olduğunu öğrenince, anlarsın demek istediğimi.

Sitelerde Paylaş

hey gidi kendinden bi haber insan hey, piramidin yapımı çalısan işçi diyor, kamil insan.

o piramidin dizaynını ve şeklinin getirdikleri, konumu etkileri vs. sen önce bunları bir arastır,

sonra arastırıken uygarlık ve medeniyetler karşına cıkar, senin taştan yapılar diyerek bakındığın o nesnelerin birer santral olduğunu öğrenince, anlarsın demek istediğimi.

1 cisi insanım ama kamil değilim daha kemal e ermedim o kadar bilgili ve kültürlü değilim.2, si sen internette 3 üncü 5 inci sınıf sayfalardan abidik gubidik yazılardan çok okuyorsun galiba piramitleri elbetteki işçiler yaptı hatta ilk zamanlarda kölelermi değilmi tartışması vardı daha sonra bunların vergi vermek yerine burda çalışan insanlar olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.Mısır insanlarının çağından ileride olduğu aşikar ama öyle santralmış baz istasyonuymuş böyle şeyler ne duydum ne gördüm bunların hiçbir bilimsel altyapısı yok varsa gösterde öğrenelim bunlar tamamen safsata başka bişey değil piramitler kral mezarlarıdır yada anıtlarıdır ayrıca deneme yanılma yöntemiyle uzun yıllar içerisinde son halini almıştır hatta ilk örnekleri acemilik dönemlerinden kalma daha esli küçük ve mühendislik olarak çok daha zayıf olanları hala mevcuttur sen asıl bunları biraz araştırsan iyi olur.Gizemler sırlar bilmemneler sitelerine fazla güvenme derim yarı yolda kalırsın.
Sitelerde Paylaş

Koşa koşa mı gitmiş?

Öncelikle o hadisin sahihliği tartışmalıdır. Hadis sahih olsa bile anne-babasının evlendirdiği milyonlarca genç kız var. Mutlu mesut yaşıyorlar. Eğer zorla evlendirildiyse başkasına kaçardı.

Sonuç olarak asıl meseleye gelelim. Peygamberimiz madem kadın düşkünü niye gençliğinde 4-5 tane cariye almamış? Niye 2. evliliğini 53 yaş gibi çok geç bir yaşta yapmış. Zaten 63 yaşında da vefat etti. Kendi çıkarı için peygamberlik iddia etmek için niye o kadar beklesin? Müslümanların bir nebze olsun rahata kavuşmaları 622 yılındaki hicretten sonra olmuştur. Peygamber efendimiz o tarihten sonra sadece 11 yıl yaşadı. Ki bunun neredeyse tamamı savaşlarla geçti.

Peygamberimiz İslam devletinin başı idi. Müslümanlar tüm Arap yarımadasına hakim olmuşlardı. İsteseydi kendine büyük bir saray yaptırabilirdi. Peygamberimiz hicretten sonra da çok sade bir hayat yaşadı. Medineye gitmiş olsanız geri kalan hayatını içinde bir hasır ve 3-5 değersiz eşya olan bir mescidde geçirdiğini görebilirdiniz.

Kendi çıkarına davranan biri böyle bir sıkıntıya katlanır mı? Tanımadığınız kişiye hakaret etmek doğru mu?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle o hadisin sahihliği tartışmalıdır. Hadis sahih olsa bile anne-babasının evlendirdiği milyonlarca genç kız var. Mutlu mesut yaşıyorlar. Eğer zorla evlendirildiyse başkasına kaçardı.

Sonuç olarak asıl meseleye gelelim. Peygamberimiz madem kadın düşkünü niye gençliğinde 4-5 tane cariye almamış? Niye 2. evliliğini 53 yaş gibi çok geç bir yaşta yapmış. Zaten 63 yaşında da vefat etti. Kendi çıkarı için peygamberlik iddia etmek için niye o kadar beklesin? Müslümanların bir nebze olsun rahata kavuşmaları 622 yılındaki hicretten sonra olmuştur. Peygamber efendimiz o tarihten sonra sadece 11 yıl yaşadı. Ki bunun neredeyse tamamı savaşlarla geçti.

Peygamberimiz İslam devletinin başı idi. Müslümanlar tüm Arap yarımadasına hakim olmuşlardı. İsteseydi kendine büyük bir saray yaptırabilirdi. Peygamberimiz hicretten sonra da çok sade bir hayat yaşadı. Medineye gitmiş olsanız geri kalan hayatını içinde bir hasır ve 3-5 değersiz eşya olan bir mescidde geçirdiğini görebilirdiniz.

Kendi çıkarına davranan biri böyle bir sıkıntıya katlanır mı? Tanımadığınız kişiye hakaret etmek doğru mu?

Muhammed gençliğinde nasıl cariye alacak? Hatice gibi bir kadın müsaade eder mi hiç başka kadınla evlenmesine veya cariye edinmesine? Amcası Ebu Talip bile "Kızıma nasıl bakacaksın?" diye kızını vermemiş, 25 yaşına kadar bekar kalmış, en son Hatice gibi 40 yaşındaki bir kadına iç güveysi gitmiş birisi.

Kişinin karakterini ortaya koymak hakaret mi oluyor? Adam milletin malını mülkünü yağmalamış, böyle bir herife haydut desek hakaret mi etmiş oluruz?

Sitelerde Paylaş

Muhammed gençliğinde nasıl cariye alacak? Hatice gibi bir kadın müsaade eder mi hiç başka kadınla evlenmesine veya cariye edinmesine? Amcası Ebu Talip bile "Kızıma nasıl bakacaksın?" diye kızını vermemiş, 25 yaşına kadar bekar kalmış, en son Hatice gibi 40 yaşındaki bir kadına iç güveysi gitmiş birisi.

Kişinin karakterini ortaya koymak hakaret mi oluyor? Adam milletin malını mülkünü yağmalamış, böyle bir herife haydut desek hakaret mi etmiş oluruz?

az bile söylüyorsun

bunu görmezden gelenler kendi insanlık derecelerini sorgulasınlar..

eskiden utanan insanlar varmıydı bilmiyorum?

islam ülkelerinde yokturda...

geçmişte diğer ülkeleri bir araştırmak gerek

Sitelerde Paylaş

MUHAMMED CARİYELERE NEDEN TECAVÜZ EDİN DİYOR

Ebu Said el Hudrî anlatıyor: - "Peygamberle birlikte Benü Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarindan tutsaklar elde ettik. O sirada kadinlar istahimizi çekti. Bekarlik çok güç gelmisti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. Istiyorduk azil yapmayi. Ancak, 'Peygamber aramizdayken ona sormadan nasil azil yapacagiz?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmamakta sizin için bir sakinca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kiyamet gününe degin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir." (Bkz. Buhari, e'sSahih, Kitabu'l- Itk/13; Tecrîd, hadis no:1596; Müslim,e'sSahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n- Nikâh/49, hadis no: 2170.)

Kısacası:Tutsak kadınların ırzına geçebilirlerdi "gaziler". Ama bu is i yaptiktan sonra da "çocuk sorunuyla" karşılaşmak istemiyorlardı. Çünkü gerektiğinde bu tutsak kadınları satabilirlerdi. Buna bir engel çıkmamalıydı. "Azl"i bunun için istemiş ve "Peygamber"e danışmışlardı. Peygamber de temelde bu kadınların ırzlarına geçilmesinde bir sakınca görmüyordu, buna izin veriyordu. "Azl"e gelince. Bunda da bir sakınca bulunmadığını dolaylı olarak belirtiyordu.

(Bkz. Diyanet yayinlarindan Tecrid, 1596 numaralı hadis, not: 1.)

bu adama iyi bişey söyle hadi karekter meselesi

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...