Jump to content

KİM NEYİ İSPAT ETMEK ZORUNDA?

Recommended Posts

Bu senin cehaletin islam aklı olmayanı muhatap kabul etmez...,

Ve akli deliller üzerinde kuruulmuştur....

Sen hırıstiyanlığı islamiyet kıyas ederek doğru yaptığını mı zannediyorsun...

Biri batıl

Biri doğru

Terazini kontrol etmelisin yoksa hoca efendi filan olamazsın..

Ben zaten hristiyanlara yazmistim yazimi, siz alinmayin.

Ama orada 7-8 yasina gelince Noel babanin kandirmaca oldugunu bilir cocuklar. Bizde bu yas siniri daha yuksek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 253
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

suçlayan kişi suçun varlığını ispat etmek zorundadır cümlesi de yanlış.

suç yoksa zaten suçlu da olmaz..zanlının self defence hakkı bakidir..iddia makamının sunduğu kanıtları

çürütmesi de suçsuzluğunu ispatıdır..aksi halde mahkeme savcı ve yargıç arasında geçer..

Sitelerde Paylaş

suçlayan kişi suçun varlığını ispat etmek zorundadır cümlesi de yanlış.

suç yoksa zaten suçlu da olmaz..zanlının self defence hakkı bakidir..iddia makamının sunduğu kanıtları

çürütmesi de suçsuzluğunu ispatıdır..aksi halde mahkeme savcı ve yargıç arasında geçer..

Hukukcularimiza tesekkurler.

Sitelerde Paylaş

Hukuk şu olaya nasıl bakar...

İddiacı iki kişi de diyor ki bu araça benim...

Fakat kişiler biri erzurum da, biri istanbul da....

Araç ta erzurumlunun yanında.....

Evet buyrun muhakeme edin..Bu işin nasıl olacak kim neyi ispat edecek?

Sitelerde Paylaş

Hukuk şu olaya nasıl bakar...

İddiacı iki kişi de diyor ki bu araça benim...

Fakat kişiler biri erzurum da, biri istanbul da....

Araç ta erzurumlunun yanında.....

Evet buyrun muhakeme edin..Bu işin nasıl olacak kim neyi ispat edecek?

Somut belgesiz ispat olmaz. Öğrenemedin gitti. Hayır herkesin kafa basıyor da senin ki neden basmıyor? Çünkü kafan inanca yönelik çalışmaya alışmış da ondan.

Belki Erzurumlu arabayı İstanbullu'dan çaldı. Nereden biliyoruz?

Arabanın faturası, ruhsatı, plakası, plaka tescil belgesi, senelik taşıt vergisi, pulu, kaskosu, trafik sigorta belgesi, ıvırı zıvırıyla, yani somut belgeleriyle aracın kime ait olduğu ancak tespit edilebilir.

Sitelerde Paylaş

Tanrı onu sevmemizi, kulluk etmemizi istiyor ama buna ihtiyacı yok ama seversek hoşnut olur mu diyecez?

Aynen öyle diyeceğiz.

Kendisini sevmesine ihtiyacı olmadığı halde insanları yaratıp beni sevin, bana kulluk edin etmezseniz cehennemi boylarsınız diye tehdit etmesinin sebebi ne oluyor o halde?

Bir hükümdarın delili ona tabi olanları, onu sevip sayanları ödüllendirmesi, onu sevmeyenleri isyan edenleri de cezalandırabilmesidir.

Etkisiz eleman gibi bir köşede oturan tanrıyı kim nasıl tanısın? Onun hoşnutluğunu kazanmak ne işe yarar?

Allah kendisini tanıttırmak için kitaplar ve peygamberler göndermiştir. Tanıyabilen tanır, tanıyamayan da bir gün tanır. Umarım geç olmadan tanır.

Sitelerde Paylaş

Bir hükümdarın delili ona tabi olanları, onu sevip sayanları ödüllendirmesi, onu sevmeyenleri isyan edenleri de cezalandırabilmesidir.

Etkisiz eleman gibi bir köşede oturan tanrıyı kim nasıl tanısın? Onun hoşnutluğunu kazanmak ne işe yarar?

Allah kendisini tanıttırmak için kitaplar ve peygamberler göndermiştir. Tanıyabilen tanır, tanıyamayan da bir gün tanır. Umarım geç olmadan tanır.

Peki, kendisini sevip sayanları kadın ile ödüllendiren, sevmeyenleri, isyan edenleri de canlı canlı yakan bir hükümdar hakkında insanlar neler düşünür?

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle diyeceğiz.

Allah bildiğin insan özellikleri taşıyor yani.

Hoşnut edilmek isteyen, edilmeyince kızıp cezalandıran kompleksli bi yaratık.

Bu özellikleriyle tanıyıp sevdiğiniz bir tanrı içinize siniyorsa size diyecek bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Peki, kendisini sevip sayanları kadın ile ödüllendiren, sevmeyenleri, isyan edenleri de canlı canlı yakan bir hükümdar hakkında insanlar neler düşünür?

İnsanlara başta hayat olmak üzere bir çok şey veren buna karşın O'na isyan eden isyankarlar hakkında herkes ne düşünür?

Sitelerde Paylaş

Allah bildiğin insan özellikleri taşıyor yani.

Hoşnut edilmek isteyen, edilmeyince kızıp cezalandıran kompleksli bi yaratık.

Bu özellikleriyle tanıyıp sevdiğiniz bir tanrı içinize siniyorsa size diyecek bir şey yok.

Sizin Allah'ı sevmemenizdeki sebep O'na isyan ettiğinizde sizi cezalandıracağını söylemesi mi?

Sevmiyoruz, çünkü sevmezsek bizi cezalandıracağını mı söylüyor diyorsunuz.

Bu kısır döngüyü kırmak için hiç sevmeyi denediniz mi?

Sitelerde Paylaş

Sizin Allah'ı sevmemenizdeki sebep O'na isyan ettiğinizde sizi cezalandıracağını söylemesi mi?

Sevmiyoruz, çünkü sevmezsek bizi cezalandıracağını mı söylüyor diyorsunuz.

Bu kısır döngüyü kırmak için hiç sevmeyi denediniz mi?

Müslümandım zaten eskiden.

Konu bu şekilde devam ettiği için ceza olayını dile getirdim yoksa sadece bu değil, her gün değişik başlıklarda konuşuyoruz başka nelerin mantıksız olduğunu.

Sitelerde Paylaş

İnsanlara başta hayat olmak üzere bir çok şey veren buna karşın O'na isyan eden isyankarlar hakkında herkes ne düşünür?

Farzedelim ki Allah veya başka bir tanrı vermiş olsun ki bu iddia insanlık tarihin en büyük yalanıdır.

Bu kadar adaletsiz bir sistem kurup sonra da ancak bir çocuğun yapacağı gibi köşe bucak saklanıp insanların sadece kendi çıkarlarını düşünen, egoları şişmiş bir takım insanlara uymasını beklemek hangi mantığa sığar?

Hem yarattığı insan zaaflarıyla, ihtiyaçlarıyla, düşünme sistemiyle tamamiyle kendi ürünü olacak, hem köşe bucak saklanacak hem de insanın kendi çıkarları için her türlü yalanı rahatlıkla söylendiğinin bilindiği bir ortamda herhangi bir insana inanılmasını bekleyecek, bu kadar salak bir tanrı olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Farzedelim ki Allah veya başka bir tanrı vermiş olsun ki bu iddia insanlık tarihin en büyük yalanıdır.

Bu kadar adaletsiz bir sistem kurup sonra da ancak bir çocuğun yapacağı gibi köşe bucak saklanıp insanların sadece kendi çıkarlarını düşünen, egoları şişmiş bir takım insanlara uymasını beklemek hangi mantığa sığar?

Hem yarattığı insan zaaflarıyla, ihtiyaçlarıyla, düşünme sistemiyle tamamiyle kendi ürünü olacak, hem köşe bucak saklanacak hem de insanın kendi çıkarları için her türlü yalanı rahatlıkla söylendiğinin bilindiği bir ortamda herhangi bir insana inanılmasını bekleyecek, bu kadar salak bir tanrı olabilir mi?

O'nu tanımayan adaletsiz olarak tanımlar. Biraz tanıyanlar adaletli olduğunu biliyor.

Kendi çıkarını düşünen, egosu şişmiş dediğiniz Peygamberimiz mi? Eğer öyle ise vatanından sürülmek, taşlanmak, hakarete uğramak, boykota maruz kalmak, aç kalmak Peygamberimizin hangi çıkarına hizmet ediyor?

Sitelerde Paylaş

Kendini tanıtamayan bir varlık nasıl tanrı olabilir ki?

Tanıyamamak ayrı, O'nun tanıtamaması ayrıdır. Tanıyanlar nasıl tanımış? Kitap göndermemiş mi? Peygamber göndermemiş mi?

Örnek olarak sizin çok iğrenç dediğiniz bir şeye ben çok güzel diyorum. Peygamberimiz nasıl bir insandı? İğrenç mi güzel mi? İğrençse niye iğrenç?

Sitelerde Paylaş

Tanıyamamak ayrı, O'nun tanıtamaması ayrıdır. Tanıyanlar nasıl tanımış? Kitap göndermemiş mi? Peygamber göndermemiş mi?

Örnek olarak sizin çok iğrenç dediğiniz bir şeye ben çok güzel diyorum. Peygamberimiz nasıl bir insandı? İğrenç mi güzel mi? İğrençse niye iğrenç?

Kendine tüm kadınları helal kılan, din adı altında ganimet için saldıran bir üçkağıtçıydı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...