Jump to content

Allah nedir, neye benzer ne işe yarar?

Recommended Posts

• İleti 566
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Insani güzel degerlerin yasanmasi ile allah denilen seyin ne ilgis var? Eger varsa kötülüklerle de ilgisi olmali....

insani her güzellik kalbine bir filiz eker, bu olgular tekrarlandıkca filizler yeşerir büyür, artık istesende kötü olana sıcak bakmaz, kötüyü desteklemezsin, temiz bir kalp ile şuanki sorduğun soruların cevabını ben inanıyorumki muhakkak alacaksı.

Sitelerde Paylaş

insani her güzellik kalbine bir filiz eker, bu olgular tekrarlandıkca filizler yeşerir büyür, artık istesende kötü olana sıcak bakmaz, kötüyü desteklemezsin, temiz bir kalp ile şuanki sorduğun soruların cevabını ben inanıyorumki muhakkak alacaksı.

Senin gibilerle sağlıklı bir tartışma yapılması mümkün değil. Akıl sağlığınız yerinde değil.

Sitelerde Paylaş

Senin gibilerle sağlıklı bir tartışma yapılması mümkün değil. Akıl sağlığınız yerinde değil.

gerçekleri kabullenemediğin için , sana böyle yansıyor cuvcuv, ne yapalım hakkı gizleyemeyiz, sordunuz yazıyoruz hoşunuza gitsin gitmesin.

Sitelerde Paylaş

Tam bir komedya...

Insani güzel deger yargilarinin yasanmasi "allah" sanilmakta...Nedir, nasil bir seydir ne ise yarar sorusuna ise "bilinmez" yaniti verilmekte...

Iyi de hakkinda bir sürü sacmaliklari üretenler kimler ve bu kisiler ürettikleri sacmaliklari nerde ve nasil ögrenmisler?

Sitelerde Paylaş

bu sorularının cevabını emin ol öllünce kabir hayatı başlayınca bile öğrenemeyeceksin , taaaa ki huzuru mahşerde , nasıl bir tablo olur bilmiyorum,

yani sordupun sorular artık milyarlarca yıl sonramı cevap bulur Allah cc bilir.

Sitelerde Paylaş

Bilinmeyen bir seyin nasil olduguna yanit veremeyenler mezarlarin icindeki kemikler hakkinda sacmalamaya basladilar...

Komedya devam ediyor...

Kemiklerin konustuklarini, yürüdüklerini, kosup oynadiklarini görenler var mi?

Sitelerde Paylaş

cigi , burada kimse senden daha akıllı değil yada daha üstün düşünce kapasitesinde...

sorduğun soruların cevabı sadece dünya terimi ile, anlatılır, sonsuz olanı nasıl izah edip neye benzetebilirsin,

dünyada sonsuz olan birşey göster deseler gösterebilirmisin, hiçbirşey yok,

bana dünyada olmayan birşey göster , gösteremezssin yer gök dağ taş hep madde ile kaplı, olmayan birşey göster

en fazla bigbang dersin, olmayan madde ve sonsuz yoğun madde...

onunda sadece adını yazarsın, bigbang...

Sitelerde Paylaş

Vereceğim yanıt, Allah'ın (deist bakarak Tanrı'nın) neye benzediğini, ne işe yaradığını size bütünüyle anlatamaz. Ancak sizlerin bunu düşünmeye başlamanıza ön ayak olabilir. "Bir de şöyle düşün, bak kendin bulacaksın" mahiyetinde. İstek ve umut (ikisinin toplamı, inanç) olmadıkça bu düşünceyi ilerletemezsiniz. İnanç, resme bütün olarak bakabilmeyi sağlar. Size göre "gözleri kör eder", hayır: bütüne baktığın için ayrıntıları o an için görmediğini düşünürsünüz. Öte yandan, ayrıntılar olmadan da "bütün" net görülemez, sisli olur.

Sitelerde Paylaş

Sacmalama ve konu ile ilgisi olmayan laf salatalari devam etmekte... Allah hakkinda bir sürü terimler yazilip "bilinmez'' denilmekte... Bilinmedik bir sey hakkinda yazilanlar kimlerden ögrenildi? Onlari anlatanlar nerde ve nasil ögrendiler?

Sitelerde Paylaş

gerçekleri kabullenemediğin için , sana böyle yansıyor cuvcuv, ne yapalım hakkı gizleyemeyiz, sordunuz yazıyoruz hoşunuza gitsin gitmesin.

Her cümlen dediğimde haklı olduğumu bana gösteriyor. Hangi gerçeği kabullenmiyoruz?

Dünyanın yuvarlak olduğunu mu?

Hangi hak gizlenmemesi gereken?

Gizlenmiş bir şey yok. Her şey apaçık önünde duruyor.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar özel bir gözlük kullanip allahi görmekte iseler ateistler geri kalmislar.

Nerde satiliyorsa bizde alalim... Cok merak etmeye basladim allahin nasil bir sey oldugunu.

Sitelerde Paylaş

Her cümlen dediğimde haklı olduğumu bana gösteriyor. Hangi gerçeği kabullenmiyoruz?

Dünyanın yuvarlak olduğunu mu?

Hangi hak gizlenmemesi gereken?

Gizlenmiş bir şey yok. Her şey apaçık önünde duruyor.

kainatta , kara delikleri 20 yıl önce kabul edermiydin, yada 20 yıl sonra baska boyutları kabul edecekmisin, keze 50 yıl sonra, daha farklı bir terimi.. bu döngü insanoğlu yaşadıkca sürüp gidecek, anı yaşarsan o an da kalırsın. ne uzar ne kısalırsın, biraz ileri görüşlü olacak , biraz çaba sarfedecek biraz emek vereceksin,

armut piş ağzıma düş olmaz, önce sen adım atacaksın, hazıra konma mantığını bir kenara bırakcaksın, ya kendin bulursun ya unutulursun,

ya ibret alırsın yada ibret olursun.

Sitelerde Paylaş

kainatta , kara delikleri 20 yıl önce kabul edermiydin, yada 20 yıl sonra baska boyutları kabul edecekmisin, keze 50 yıl sonra, daha farklı bir terimi.. bu döngü insanoğlu yaşadıkca sürüp gidecek, anı yaşarsan o an da kalırsın. ne uzar ne kısalırsın, biraz ileri görüşlü olacak , biraz çaba sarfedecek biraz emek vereceksin,

armut piş ağzıma düş olmaz, önce sen adım atacaksın, hazıra konma mantığını bir kenara bırakcaksın, ya kendin bulursun ya unutulursun,

ya ibret alırsın yada ibret olursun.

Bilmediğim şeyi neden kabul edeyim. Gökyüzüne her baktığımda merak ederdim ve bir gün bilineceğini bilirdim. Senin tanrında yoksa bir kara delik gibi bilinebilir bir şey mi? Yoksa onu bilmek daha mı zor. Olsun. Ben razıyım. Yeter ki allahın nasıl bilinebileceğini bana göster. 1000 yıl da sürse bilmek için çabalayacaktır insanlık ama mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...