Jump to content

Allah nedir, neye benzer ne işe yarar?

Recommended Posts

sana her sorunun cevabını misalleriyle ve delilleriyle veriyorum.. sen hala takılmış plak gibi araplar dedi diye şarkısını tekrarlıyorsun.. bu şekilde anlaşamayız..

Şimdiye kadar arapların söylediğinden ve onların yazdığı kitaptan başka bir şey söylediğini görmedim ki. Yine o kitapta tahtının su üstünde yüzdüğü de yazıyor, bundan da tahtta oturan bir şey olduğunu çıkarabiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 566
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdiye kadar arapların söylediğinden ve onların yazdığı kitaptan başka bir şey söylediğini görmedim ki. Yine o kitapta tahtının su üstünde yüzdüğü de yazıyor, bundan da tahtta oturan bir şey olduğunu çıkarabiliriz.

açıkçası senin gerçekle alakan yok.. yani birşeyi öğrenmek veya gerçeğini bulmak için konuşmuyorsun sormuyorsun da.. işin gücün dini karalamak.. nasıl olurda dine bir zarar veririm tavrı.. yoksa ne birşey sunuyorsun ortaya ne de öğrenmek için bir soru soruyorsun..

Sitelerde Paylaş

Dostum kısacası bilmiyorum desenizde yormasanız kendinizi. Ayrıca madde ve formları ve maddesel özelliklerin en az birine sahip olmayıp evrene müdahil olabilecek hiç bir şey maddeyi ne algılayabilir, nede etki edebilir. Sanatçı ve yaptığı aynı maddesel içeriğe sahiptir, değişmez bir gerçek. Eğer maddeye müdahele edebilen bir varlıksa şansı yok, oda madde veya formudur.

Siz resime bakıp, o düşünemez desenizde, onu yapabilmenizin tek yolu, her ikinizinde madde olduğunuz ve aynı fiziksel kimyasal özelliklerle birbirinizin algısına dahil olduğunuz gerçeğidir.Tanrınız yok bu durumda.

Yani tarif ettiğiniz türde bir varlık hiç olmadı, olamıyor.

İddianızı biliyoruz, kanıt sunmanızı bekliyoruz. yani görmüş gibi, anlamış gibi birilerinin kutsal söz dediği sözleri alıp birebir kabul etmek ilginç bir tezat.

Eğer daha tutarlı bir açıklamanız varsa daha sonra okumak isterim. Görüşmek üzere.

Sevgi saygımla.

Sitelerde Paylaş

Dostum kısacası bilmiyorum desenizde yormasanız kendinizi. Ayrıca madde ve formları ve maddesel özelliklerin en az birine sahip olmayıp evrene müdahil olabilecek hiç bir şey maddeyi ne algılayabilir, nede etki edebilir. Sanatçı ve yaptığı aynı maddesel içeriğe sahiptir, değişmez bir gerçek. Eğer maddeye müdahele edebilen bir varlıksa şansı yok, oda madde veya formudur.

Siz resime bakıp, o düşünemez desenizde, onu yapabilmenizin tek yolu, her ikinizinde madde olduğunuz ve aynı fiziksel kimyasal özelliklerle birbirinizin algısına dahil olduğunuz gerçeğidir.Tanrınız yok bu durumda.

Yani tarif ettiğiniz türde bir varlık hiç olmadı, olamıyor.

İddianızı biliyoruz, kanıt sunmanızı bekliyoruz. yani görmüş gibi, anlamış gibi birilerinin kutsal söz dediği sözleri alıp birebir kabul etmek ilginç bir tezat.

Eğer daha tutarlı bir açıklamanız varsa daha sonra okumak isterim. Görüşmek üzere.

Sevgi saygımla.

elhamdülillah şimdiye kadar cevaplıyamadığım bir soru bile olmadı.. şeytanın vesvese olarak bana sorduğu sualler den de cevaplıyamadığım olmadı.. her soruyu hem cevaplıyorum hem de misallerle ve örneklerlede pekiştiriyorum.. teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

açıkçası senin gerçekle alakan yok.. yani birşeyi öğrenmek veya gerçeğini bulmak için konuşmuyorsun sormuyorsun da.. işin gücün dini karalamak.. nasıl olurda dine bir zarar veririm tavrı.. yoksa ne birşey sunuyorsun ortaya ne de öğrenmek için bir soru soruyorsun..

Hangi gerçekten bahsediyorsun ki? Şimdiye kadar arapların iddiasından başka bir şey söylemedin ki. Mesela Allah hiç bir şeye benzemez diyorsun ama ona atfedilen özelliklere bakınca sıradan bir insandan başka bir şey görülmüyor. Kızıyor, hakaret ediyor, küfrediyor, yemin ediyor, dua ediyor, merhamet ediyor, işkence ediyor falan. Bunlar bir insanın özellikleri değil mi?

Sitelerde Paylaş

e-teist arkadaşın alt yazısı dikkatimi çekti..

İndim dereye daş bulamadım. Daş diye bir şey olmadığından olabilir mi?

sen dereye inip taş bulamadığını ve bu yüzden taşın olmadığını iddia ediyorsun.. yani küfre ve inkare bir örnek vermiş oluyorsun.. senin taşı bulamaman taşın olmadığı anlamına gelmez.. derenin her tarafına baktınmı? Derenin her tarafına bakmadan taş olup olmadığına karar veremezsin verirsen yanılırsın.. 2 kişinin dereye inip taşı gördüm demesi o taşın varlığı için yeterli bir delildir.. 50 kişi taşı görmediğini söylerse de hiç bir ehemmiyeti yoktur.. çünkü o 2 kişi elinden tutar seni götürür taş gösterir o kadar basit.. taşın olmadığını iddia edenlerse iddialarını ispatlamak için bütün dereyi tek karış kalmadan taramak ve aramak zorundadır.. bunun gibi bütün kainattaki ilim, kudret dellileri, 124.000 peygamber, kuran, bu yolda ilerleyip kalben inkişaf eden zatların tasdiki dava için yeterli bir kanıttır.. Allahın varlığını inkar edenlerse dere misalinde olduğu gibi bütün kainatı aramaları ve olmadığını ispatlamaları lazım ki davalarını ispat edebilsinler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...