Jump to content

Allah nedir, neye benzer ne işe yarar?

Recommended Posts

• İleti 566
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sürekli ayet asıp açıklamalarınıza yardımcı olduğunuzu sanıyorsunuz. Ne biliyorsunuz belki de o astığınız ayet başka bir anlama geliyordur. siz istediğiniz anlamı çıkarmaya çalışıyorsunuzdur.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman inanclilar gene ortaliga inciler döküp sacmislar...

Bir tanesi "Allahi anlatmakk görevimizdir" demis...Biz de anlatin su "allah nedir, neye benzer ne ise yarar?" diye sormaktayiz...

...anlatsinlar bizlerde ögrenelim.

Kuran ayetlerini bu ise bulastirmasalar kendileri icin cok iyi olur diye düsünüyorum...

Kuran ayetlerinden allahin allahi baska bir tanrisi filan her an cikabilir de...

...uyarilmadi denilmesin.

Buyursunlar kendi dillerinin döndügünce bilgileri birikimleri isiginda aciklamaya calissinlar...Hatta bilimsel kanitlar sunarlarsa pek bi tevatir olur.

Sitelerde Paylaş

Müslüman inançlılar allahın neye benzediğini, nasıl bir şey olduğunu ve ne işe yaradığını açıklamalıdırlar...

Yukarıda ki cümleyi müslüman bir forumdaşımız yazmıştır...Bu cümleyi okuduktan sonra bu başlığı açmayı ve allah hakkında tartışmayı düşündüm...

Buyrun müslüman inanlçı arkadaşlar...

...allahın neye benzediğini, nasıl bir şey olduğunu ve hangi işlere yaradığını açıklayınız.

İlahi cigi hiç bir peygamber bile Allahı görmemis tarif edemiyo sen bizden tarif etmemizi istiyosun :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlarin allahi görmek icin kullandiklari gözlükten bende istiyorum...Nerde satiliyor?

Allahi anlata anlata bitirememekteler...Merak ediyorum acaba nasil bir seye benziyor?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Asinar abicim müslümanlara allah özel bir gözlük satiyormus dükkanin nerde oldugunu söyleyip adresini verseler gidip bende alacagim...Sana da almayi unutmam. :)

Sitelerde Paylaş

Gözlükcüyü bir bulsam Ateistforum'da ki ateistlerin hepsine alacagim...Hediyem olsun.

bence sen gözlükcüyü bulsan , alsan alsan patentini alırsın, kimseye birşey almazsın, bencillik ( nefsin ) devreye girecektir. çıkar amaçlı planlar menfaat para kariyer derken, ateistforumdakilere zırnık koklatmazsın :)

Sitelerde Paylaş

Görünmeyen bir sey bilinmez... Kulaktan kulaga aktarilan masallar sacmaligi anlatilmaya baslanildi....Yukarida ki anlatilan sacmaliklari kimler kimlere söylemis?

Görünmeyen bilinmeyen seyler hakkinda anlatilanlari kimler uydurmus? Bu uydurulan sacmaliklarin dogruluklarini kimler kanitlayabilirler?

Görünmeyen bir ALlah adına kafa kesiyorlar, yine görünmeyen bir ALlah adına milleti soyuyorlar utanmadan ayet bile yazmışlar ganimetleri nasıl paylaşcaklar falan...

Sitelerde Paylaş

Bir tanesi "Allahi anlatmakk görevimizdir" demis...Biz de anlatin su "allah nedir, neye benzer ne ise yarar?" diye sormaktayiz...

Yaradan yaratılana benzemez...

Sen Onu bir şeylere benzetmeye uğraşarak bahanelerini artırmaya uğraşıyorsun...

Hangi sanatkar, sanatının içinde bir örnek göster görelim....

Otomobilin mühendisi neden içersinde değil..

Bilgisayarın mühendisi neden içinde değil...

Cerbezeye gerek yok...

Doğru ortada görecek göz bekliyor....

Sitelerde Paylaş

Sürekli ayet asıp açıklamalarınıza yardımcı olduğunuzu sanıyorsunuz. Ne biliyorsunuz belki de o astığınız ayet başka bir anlama geliyordur. siz istediğiniz anlamı çıkarmaya çalışıyorsunuzdur.

Sen kendi anladığına bak.Öte yandan ayetleri açıklayan Allahtır.İnsanların yorumları kişisel fikirlerdir.
Sitelerde Paylaş

Müslüman inanclilar gene ortaliga inciler döküp sacmislar...

Kuran ayetlerini bu ise bulastirmasalar kendileri icin cok iyi olur diye düsünüyorum...

Kuran ayetlerinden allahin allahi baska bir tanrisi filan her an cikabilir de...

...uyarilmadi denilmesin.

Buyursunlar kendi dillerinin döndügünce bilgileri birikimleri isiginda aciklamaya calissinlar...Hatta bilimsel kanitlar sunarlarsa pek bi tevatir olur.

İnsanlar kafalarından Allah mı uydursunlar istiyorsun. Allahı Kuran anlatır.
Sitelerde Paylaş

Müslümanlarin allahi görmek icin kullandiklari gözlükten bende istiyorum...Nerde satiliyor?

Allahi anlata anlata bitirememekteler...Merak ediyorum acaba nasil bir seye benziyor?

Allahı gördüğünü söyleyen bir müslüman varmı.Yoksa Kuranda Allahın inanan insanlara göründüğünü söyleyen bir ayetmi var.Yoksa sen atıyormusun. Hayır atıyorsan takıl böyle aralarda boşa zaman harcamayalım seninle.

Şeytan büyük ihtimal Allahı görmüştür.Müslümanlar Allahı görmezler.

Yâsîn 11

(Mekkî 41) Sen ancak zikre (Kur'an'a) uyan ve görmeden Rahman'dan korkan kimseyi uyarabilirsin. İşte böylesini, bir mağfiret ve güzel bir mükafatla müjdele.

Yaratılan ve indirilen ayetleri görürler.evrendeki her zerre ayettir.Onları sende görürsün ve onlar hakkında bilgiye, müslümanlardan daha çok sahipsin.

Câsiye 3

(Mekkî 65) Şüphesiz göklerde ve yerde inananlar için birçok ayetler vardır.

Fussilet 37

(Mekkî 61) Gece ve gündüz, güneş ve ay O'nun ayetlerindendir. Eğer Allah'a ibadet etmek istiyorsanız, güneşe de aya da secde etmeyin. Onları yaratan Allah'a secde edin!

Allahı gözleriyle değil akıllarıyla görenlere Müslüman denir.Düşünmeyenler göremezler.

Bakara 242

(Medenî 87) Allah size işte böylece ayetlerini açıklar ki düşünüp hakikati anlayasınız.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar allah hakkinda yiginla bir seyler anlatmaktalar bizde "allah nedir, neye benzer ne ise yarar?" diye sormaktayiz. Bilinmiyorsa anlattiklari bilgileri kimlerden ögrendiler?

Kuran ayetleri birakilsa iyi olur elinize yüzünüze bulastirip kalkamazsiniz altindan... Kendi bilgi ve birikimlerinizle tartismaya calisin.

Kuran ayetleri hakkinda önerim her müslüman inancli arkadasimiz icin gecerlidir. Onun altini da tekrar cizeyim.

Sitelerde Paylaş

Kuran ayetleri birakilsa iyi olur elinize yüzünüze bulastirip kalkamazsiniz altindan... Kendi bilgi ve birikimlerinizle tartismaya calisin.

Bak ben hiç Kur'an ayeti söylemeden sana cevap verdim..

Yukarıda birçok şey yazdım...

Ama sesin çıkmadı demek hepsini kabul ettin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...