Jump to content

Beğendiğiniz Filmler

Recommended Posts

• İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

thin red line varya, ben onun thin kısmını yazmadım, red line yazınca googlede cıkan filmi izledim, klasik araba yarışı filmlerinden ama görüntü efekt iyi, sen tavsiye ettiğin için izledim maksat ayıp olmasın diye :)

çekici gelen tek taraf filmdeki kızın güzel olmasıydı :)

hatları karıştırmışım anlayacağın yanlış filmi izliyormuşum :)

Sitelerde Paylaş

thin red line varya, ben onun thin kısmını yazmadım, red line yazınca googlede cıkan filmi izledim, klasik araba yarışı filmlerinden ama görüntü efekt iyi, sen tavsiye ettiğin için izledim maksat ayıp olmasın diye :)

çekici gelen tek taraf filmdeki kızın güzel olmasıydı :)

hatları karıştırmışım anlayacağın yanlış filmi izliyormuşum :)

Tamam şimdi düzelttin mi doğru olanı izleyebiliyormusun

ben sana replik ve fragmanı da mesaj attım :) keşke baksaydın

Sitelerde Paylaş

bir önceki sayfada düzelttin, sabah beli neredeydin , amerikan savaş filmlerini pek sevmesemde , izleyeceğim ,

Ne bilim kardeş senin böyle bir film izlediğini

Buna bir amerikan filmi olarak bakma seyret işte seveceksin

Sitelerde Paylaş

Thin Red Line

Benim ilk beşimin içindedir bu film.

Şu repliği de hiç unutmam, şöyle;

Sahnede savaşın acımasızlığı var kopmuş insan parçaları haykırışlar falan...

Fonda güzel bir müziğin eşlik ettiği bir konuşma, konuşan ses sorguluyor...

" Bunca kötülük neden var? Bu kötülük nereden geldi? Yoksa senin içinde de var mı? "

Tahmin edeceğiniz üzere Tanrı'ya söylüyor bu cümleleri. :)

Sitelerde Paylaş

Benim ilk beşimin içindedir bu film.

Şu repliği de hiç unutmam, şöyle;

Sahnede savaşın acımasızlığı var kopmuş insan parçaları haykırışlar falan...

Fonda güzel bir müziğin eşlik ettiği bir konuşma, konuşan ses sorguluyor...

" Bunca kötülük neden var? Bu kötülük nereden geldi? Yoksa senin içinde de var mı? "

Tahmin edeceğiniz üzere Tanrı'ya söylüyor bu cümleleri. :)

Yanılıyorsun

Hey hadi, Hadi söyle, Hadi söyle

Kimin yaşayacağına kim karar veriyor

Kimin öleceğine kim karar veriyor

Bu savaş anlamsız bana bakın burada duruyorum

Ve üstüme bir tek kurşun bile gelmiyor

Bir tane bile gelmedi neden?

Peki neden hepsinin ölmesi gerekiyor

Burada durabiliyorum, ayakta duruyorum ve bana bişey olmuyor görüyorusunuz

Bir sahnede Kelebeğin uçuşunu anımsıyormusun ?

Bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir.

Ve bu dünyadan başka bir dünya yok

Yanılıyorsun Çavuş

Başka bir dünya gördüm

Bazen onu hayal sandım ama olsun

Göremeyeceğin şeyler görmüşsün

http://video.mynet.com/mehmetakifvtnds/Ince-Kirmizi-Hat-Bu-Dunyada-Tek-Basina-Bir-Erkek/497099/

Kötülük eylemi yapanın suçudur. Tetiğe basan sensin istersen basmayabilirsin neden neden

Sitelerde Paylaş

Bersan başlık güzel. Paylaşımlar da.

Başlığa bir de ek yapar mısın?

"Beğendiğiniz filimler ve en sevdiğiniz sahnesi veya repliği" gibi...

eksik olanı tamamladınız , lakin düzeltme artık yapılamıyor, sanırım adminlerin el atması gerekecek.

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Matrix i beğenen yok mu?

Matrix in ilk filmi oldukça iyiydi.

Haklısın çok iyi bir filmdir.

Unutamadığım sahnesi ise;

Cypher (gerçek olmadığını bilmesine rağmen) güzel bir parça eti afiyet ile yerken ve iyi bir şarabı yudumlarken, tekrardan uyutulması karşılığında ajan smith'e arkadaşlarını satar. Ve bu hayali mükellef sofrada gerçeklere karşı zenginliği, uzun ve sağlıklı bir hayatı seçer.

Gerçeklere karşı hayal... :)

Ve meşhur repliği seslendirir;

"cehalet mutluluktur..." :)

cypher.

The Matrix

Sitelerde Paylaş

Haklısın çok iyi bir filmdir.

Bu filmi izlemeden önceki günlerde bir sinema eleştirmenin film hakkındaki eleştirisini okumuştum. O zamanlar hatırlarsanız bu filmi kimse kolaylıkla anlayamıyordu. Anlamak için birkaç kez seyrediyorlardı. Eleştirmen de anlamamış olacak ki, filmin bir rüya filmi olduğunu sanmış. "Neo adlı karakter sürekli gerçek ile rüya arasında gezip durmaktadır; neyin gerçek neyin rüya olduğu anlaşılamamaktadır" şeklinde yorumda bulunmuştu.

Matrix'e aklımda bu yorum ile girmiş ve konusunun bu olmadığını, bambaşka olduğunu görmüştüm. Matrix'i izlediğim zaman keşfetmiş ve filmden büyük bir haz almıştım. Özellikle son zamanlarda başka hiçbir filmden bu denli haz aldığımı hatırlamıyorum.

Bir ara zaman yolculuğu ve uzaylı filmlerine sarmıştım. Neredeyse bütün zaman yolculuğu ve uzaylı filmlerini izlemişimdir. Aralarında eşsiz güzellikte filmler var. Ama ne yazık ki isimlerini tek tek vermem mümkün değil.

80 li yıllarda TRT de uzay dizileri olurdu. Hem de o yıllarda sayıları çok fazla idi. Nedense artık o tip diziler çıkarılmıyor ve çıkanlar da eskiler gibi değil.

Ay'ın Dünya'dan kopup, Ay üzerindeki kolonin maceralarını konu alan bir dizi vardı. HEr şekle girebilen "maya" vardı o dizide. Bir grup kanun kaçağının bir uzay gemisini ele geçirmesini ve onların maceralarını konu alan bir başka dizi vardı. Ziyaretçiler vardı. Karaşimşek vardı.

Şimdilerde nedense o tip diziler yapılmıyor. İyi filmler de yapılmıyor. Sanırım tüm konular kullanıldı ve yeni konular bulamıyorlar.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir film. Mekanlar, kostümler, müzik, harika.

Hz. Muhammedin kabeyi ele geçirdiğinde kabeye girerek içindeki putları kırmasını, bunu gören diğerlerinin kendinden geçmişçesine putları yere atıp üzerinde tepinmelerini nasıl değerlendiriyorsun?

Sonuçta "senin didin sana, benim dinim bana" değil miydi? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...