Jump to content

Suriyede Ilginc bir olay

Recommended Posts

Bir arkadastan duydum, arkadasim aslen Filistinli olup Suriyede dogmus birisi. Bir gun ondan soyle bir sey duydum " Suriyeli muhalifler, yani rejime karsi savasanlar Suriyedeki fabrikalari Turkiyeye satiyorlar" Ben afalladim, "iyide o fabrikalarin sahipleri onlarmiki " diye sordum , oda " su anda isgal edilen her suriye tgraginin sahibi onlar ve her seyi yoluna yordamina koyup satisini yapabiliyorlar" dedi.

Simdi sizden ricam, bu haber ne kadar dogrudur? Boyle bir haber Turkiyede medyada yer aldimi?

Tayyib Erdoganin istahli istahli muhalif guclere sirt cikmasinin bir nedenide bu olabilirmi?

Sitelerde Paylaş

Bir arkadastan duydum, arkadasim aslen Filistinli olup Suriyede dogmus birisi. Bir gun ondan soyle bir sey duydum " Suriyeli muhalifler, yani rejime karsi savasanlar Suriyedeki fabrikalari Turkiyeye satiyorlar" Ben afalladim, "iyide o fabrikalarin sahipleri onlarmiki " diye sordum , oda " su anda isgal edilen her suriye tgraginin sahibi onlar ve her seyi yoluna yordamina koyup satisini yapabiliyorlar" dedi.

Simdi sizden ricam, bu haber ne kadar dogrudur? Boyle bir haber Turkiyede medyada yer aldimi?

Tayyib Erdoganin istahli istahli muhalif guclere sirt cikmasinin bir nedenide bu olabilirmi?

Olabilir tabii.. Bu da başka ve yeni bir neden.

Savaştan sonra Suriye yeniden inşa edilecek. Birçok şehir tümden haraboldu.

Türk şirketleri bundan büyük paralar kazanacak..

Ve bu arada hırsızlığa, yağmaya katılacak. Erdoğan ve tabii AKP ve soytarıları bundan çok yararlanacak.

Türkiye yeni milyarderlere sahip olacak.

Sitelerde Paylaş

TAyyip erdoğan onların gerçek yüzlerini fark edemiyor demek ki, Türkiye'yi de Suriye'ye çevirmek isteyenler var bakın bu forumda bile şeriat gelecek diye haykırmışlar, bence herkes mücadele etmeli bu konuda, gençlerin beyinlerinin bu saçmalıklarla yıkanmasına izin verilmemeli

Sitelerde Paylaş

Bahsettigim olayin aktoru Turkiyedir demedim, muhaliflerin yani Suriye rejimine karsi silahlandirilmis gruplarin bu fabrikalari sattigini orda yasamis ve hala orda akrabalari olan bir kisiden duydum. Muhakkak boyle bir olay vardirki halk bunu konusuyor ve fabrikalarin kapatildigini ve issizligin artik cekilmez bir sorun oldugu konusuluyor. Bu fabrikalar sokulup makinalarda satiliyor olabilir ama alicilarin en buyugu Turkiye, Sanirim buda savasta ganimet alma davasina uyuyor.

Bu konuyu bir gazeteciye iletecem , bakalim ne cikacak.

Sitelerde Paylaş

Antakyalıyım. Şehrimiz yaşanmaz halde. Dağlarda terör eğitim kampları var. Sınırdan silahlı muhalif geçirme 5.000$ desem sınır durumunu anlarsınız kendisi yeni havaya uçtu zaten. Görevli bir komutan arkadaşımla görüştüm evinin kapısından içeri geçmek sınır noktalsrından geçmekten daha zor dedi. Kiralamacıyım birkaç kiralamacının aracı kiralanıp suriyeye kaçırıldı. Savaş bölgelerinin dışındaki mülkler işyerleri falan satılmakta. Tüm yayladağının elektriği kesilip ambulanslarla muhalif taşındı birkaç ay önce. Muhalifler top denerlen bir türk köyüne attılar topu sınır güçlerimiz suriye ordusuna saatlerce top atışı yaptı.

tarihinde YüceBen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyleyse tamam. Malum, bizim de elimizi ortadoğuda biraz geliştirmemiz iyi olurdu. Ama Tayyip'in o kadar akıllı olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah Allah.

Sizin bu habere şaşırmanız beni şaşırttı.

Irakta da aynısı oldu.

Savaşta üst otorite (yani devlet ) gittiği an kim güçlü ise eline geçerse onu alır.

Devlet denen bu otoriteyi insanlar boştan yere mi kuruyor?

Dünyada herhangi bir toprak parçası var mı devletin olmadığı.

Anarşist fikirler vardır yada devletin neden var olduğunu tam anlamayan devlet karşıtları vardır.

İşte devlet sömürü aracıdır derler, devlet en büyük teröristtir derler, en büyük zorba devlettir derler vs. vs. Doğrudur aslında.

Peki öyle ise insanlar neden devletsiz yapamıyor?

Uyanıklar veya zalimler cahilleri ve zayıfları kandırdıkları için zorla mı devleti kabul ettiriyorlar.

Sadece sebep bu mu yani?

Değil işte.

Devlet olmazsa Suriye deki gibi olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...