Jump to content

Din ve Elektrikli Araclar

Recommended Posts

Dunyada dinler ozellikle islam neden zayiflamiyor? Neden medya dini elestirecek ozgurce tartisacak programlar yapmiyor?

Cunku din ve islam dunyada egemen olan sermayenin isine geliyor da ondan. Cok ucuz ve pratik kitle kontrol sistemi, ve ellerinde hali hazirda var neden kullanmasinlar.

Dinsiz bir toplumu kontrol etmek cok daha zor ve masraflidir. Cok fazla ozgurluk vermeniz gerekir, insanlar herseyi sorgular, herseye hemen inanmaz, iyi bir yasam , demokrasi talep eder.

Yani Muslumanlarin dusunduklerin aksine turkiyede ve dunyada Medya din aleyhdari degildir. Hatta bu kafirlerin kurumlari Islami sever muslumanlardan daha cok korurlar ve finanse ederler.

Dinin yalan oldugu kendileri tarafindan cok iyi bilindigi halde Din somurusunun neden bitmedigi Elektirikli araclarin halen neden yaygin olmadigi gibi cok benzer sebepleri olan bir konu.

Etrafinizda neden Elektrikli arac pek gormezsiniz? En ucuz en verimli, cevreyi hic kirletmeyen elektrikli araclar varken insanoglu enayi mi ki cok daha pahali petrol ile calisan araclari kullanmaya devam ediyor?

Ayni global sermaye bu tamamen akil disi politikayi sirf kendi cikarlari yuzunden surduruyor. Otomobil firmalari gostermelik elektrikli arac yaparlar ama fiyatini kazik koyarlar sonrada : "Bakin insanlar talep etmiyor." diye yalan atarlar.

Bazi yerel mekanikler ford fiesta gibi araclari elektrikliye ceviriyor ve bunu 1000-2000 dolar gibi bir maliyete yapabiliyorlar. (cikma benzin motorunu da satarak daha da ucuza gelir) . Koskoca araba sirketleri yapamiyoruz diyor.

Elektrikli araba gunes enerjsiyle sarj edilebilir, cok daha az bozulabilecek parcasi vardir, ve yillar oncesinde gelistirilmis bir teknoloji.

Konuyla ilgili film "who killed the electric car":

http://youtu.be/IENnSK8Q6nE

Sitelerde Paylaş

Dunyada dinler ozellikle islam neden zayiflamiyor? Neden medya dini elestirecek ozgurce tartisacak programlar yapmiyor?

Pardon da bir tarafımıza ne battıydı da böyle programlar yapalım? Din ülkemizde kişisel tercih ve vicdani bir şeydir. Durum böyle olunca, bunu yapmanın ne manası vardır. Siz burada oturup kendi aranızda dini çok güzel eleştiriyorsunuz işte. Yani derdin nedir onu anlamdım. Dini zayıflatmak gibi bir misyon mu edindin kendine?

Cunku din ve islam dunyada egemen olan sermayenin isine geliyor da ondan.

Bırak bu komünist ağızlarını arkadaşım. Yok din sermayenin işine geliyormuş da ondan mış mış. Gördük sizin tarzda takılan yerleri. Arnavutlukta bir ara devlet ateizmi vardı, komünizm vardı, n'oldu. Arnavutlukta din bitti mi? Orada televizyonlarda yeterince tartışma programı yapılmıyor muydu?

Cok ucuz ve pratik kitle kontrol sistemi, ve ellerinde hali hazirda var neden kullanmasinlar.

Ben hala sermaye ile din arasındaki bağlatıyı çözemedim. Sermayenin kontrol için dine ihtiyacı yoktur. Sermaye dinin aksine, dinin tersi olan her şeyi, yani mesela aşırı tüketim, israf, saftirik popüler kültür, ahlaksızlık,namuszuluk, zina ve benzeri pis şeyleri topluma yayıp, toplum bilincini zayıflatarak iş görür. Dini yayarak değil.

Dinsiz bir toplumu kontrol etmek cok daha zor ve masraflidir. Cok fazla ozgurluk vermeniz gerekir, insanlar herseyi sorgular, herseye hemen inanmaz, iyi bir yasam , demokrasi talep eder.

Dinsizliği savunanların, toplumsal ahlaka da ters gitmeyi bir mağrifet sandıklarından doğru. Sorgulamaktan ziyade, insanlar her şeyde bir bit yeniği aramaya başlarlar. Geçenlerde ingilizce bir sitede laflıyorduk Amerikalı ateistlerle. Uyuşturucunun ne denli feci bir şey olduğundan bahsediyor, ve dünya çapında karşı konulması gereken bir illet olduğundan bahsediyordum. O da bana aynı senin gibi, sermayenin propagandasına kandığımı, cahil olduğumu, uyuşturucunun faziletlerini anlatmaya başladı. Dedim inşallah senin çoluğunu çocuğun düşer de bu batağa, o zaman anlarsın hanyayı konyayı.

Aynı şey, toplumda doğru bulumayan,mesela rastgele cinsel ilişki, homoseksüellik, ve topluma(aynı anda elbette dine) ters giden çoğu şeyin bu arkadaşlarca doğru bulunmasıydı. Onlara göre özgürlük, bana sorarsan yıkıcı şeyler. Gerek yok ağam. Dindar ya da dinsiz, edepli, ahlaklı ve toplum bilinci olan bir toplum olacak. Amma velakin siz dini kaldırıyorsunuz, yerine de hiç bir şey koyamıyorsunuz.

Biz en azından dinin vicdani bir konu olduğunu, ve insanın vicdanında yer alması gerektiğini savunuyoruz. Senin vicdanında dine yer yoksa, tamam. Ama gidip başkalarının vicdanına ne diye "siz sermayenin uşağısınız" diye atlıyorsun anlayamadım. Ki doğru da değil.

Yani Muslumanlarin dusunduklerin aksine turkiyede ve dunyada Medya din aleyhdari degildir.

Medyanın öyle bir şey yapma da lüksü yoktur. Burası laik bir ülkedir. Medya din taraftarı, ya da din aleyhtarı olmamalı, görevi olan, insanlara günlük haberleri getirmekle uğraşmalıdır.

Sonra elektrikli araçla ilgili olan saçmalıklara girmiyorum bile. Elektrikli araçların yaygın olmama sebebi dine bağlı bir sebep değildir.

Sitelerde Paylaş

Devletlerin devlet baskanlari ve bakanlar tarafindan yonetildigini, Medyanin da tarafsiz olarak sadece profesyonelce isini yaptigini dusunuyosunuz herhalde. Biz tamamen farkli bir dunya da yasiyoruz size cevab veremem.

Ben komunism ve karl marx in da bir bilimsel safsata oldugunu ayni guc tarafindan desteklendigini dusunuyorum. Bunlar sadece dogal sistemin sonuclari ben sermaye olan tarafta olsam bunlari yazmam keyfime bakardim tabi. Global sermaye taraftari yada karsiti degilim bu sadece bir dogal gercek . Aslanlarin ceylanlari yemesi gibi.

Din de ozellikle fakir ve egitimsiz toplumlari yonetmek icin cok faydali ve ucuz bir yontem.

Biraz ahlakim elverse bende din isinden para kazanmaya girisirdim en karli is cunku.

Elektrikli aracin din ile ne ilgisi var.. yok tabi :)

Sitelerde Paylaş
Devletlerin devlet baskanlari ve bakanlar tarafindan yonetildigini, Medyanin da tarafsiz olarak sadece profesyonelce isini yaptigini dusunuyosunuz herhalde.

:D

Allah'ım yarabbim yaresulallah...Çok afedersin de yöneten kim? Uzaylıların çok uzak bir galakside ölüm yıldızından yönettiği Vatikanın yönettiği sermaye sahipleri mi?

Yani öyle ilginç tespitler de bulunuyorsunuz ki alaya almadan edemiyorum. Bakın güzel arkadaşım, dünyada böyle gizli her devletin şuyun buyun ardında duran bir güç yok. Sermaye sahipleri de değil bu güç. Onlar da sonuçta birilerine hesap veriyorlar. Herkes birine hesap veriyor bu dünyada, kimse hiç bir şeyden muaf değil.

Ben komunism ve karl marx in da bir bilimsel safsata oldugunu ayni guc tarafindan desteklendigini dusunuyorum.

Güzel kardeşim, ben böyle bir gücün varlığından şüpheliyim. Komplo teorilerine girmeyelim lütfen.

Bunlar sadece dogal sistemin sonuclari ben sermaye olan tarafta olsam bunlari yazmam keyfime bakardim tabi.

Bak güzel kardeşim, global sistemin taraftarı biz de değiliz. Biz milliyetçi olduğumuzdan dolayı, her şeyin millileşmesinden taraf olunca, global sermaye taraftarı olmamız da mümkün olmaz. Ama ben sizi pek çözemedim o konuda. Enternasyonalist düşüncenin bir farklı tarzı olan kapitalizmin ortaya çıkardığı global sermaye ve bundan doğan global tekeller, ulusçu anlayışın zayıflamasından kaynaklanmaktadır.

Din de ozellikle fakir ve egitimsiz toplumlari yonetmek icin cok faydali ve ucuz bir yontem.

Evet, o yüzden cemaatte o kadar doktorundan tut öğretmenine kadar adam var. Güzel kardeşim, din sadece fakirin fukaranın işi falan değildir, bunu bir kere bir anla.

Din artık toplum üzerinden etkisini büyük ölçüde çekmiştir. Bu çekilme rönesansta başlamış, günümüze kadar devam etmiştir. Artık günümüz toplumunda böyle anlayışlar kalmadı. Dinin toplum hayatı üzerindeki etkisi yok oldu.

Din sizi bırakmış, siz dini bırakmıyorsunuz.

Ben anlamadım bu işi.

Biraz ahlakim elverse bende din isinden para kazanmaya girisirdim en karli is cunku.

Söyle bakalım nasıl kazanmayı planlıyorsun? Anca gidip hac turu acentacılğı yaparsın. Daha da bir yöntem görememekteyim.

Sitelerde Paylaş
ALINTI

Devletlerin devlet baskanlari ve bakanlar tarafindan yonetildigini, Medyanin da tarafsiz olarak sadece profesyonelce isini yaptigini dusunuyosunuz herhalde.

:D

Allah'ım yarabbim yaresulallah...Çok afedersin de yöneten kim? Uzaylıların çok uzak bir galakside ölüm yıldızından yönettiği Vatikanın yönettiği sermaye sahipleri mi?

Yani öyle ilginç tespitler de bulunuyorsunuz ki alaya almadan edemiyorum. Bakın güzel arkadaşım, dünyada böyle gizli her devletin şuyun buyun ardında duran bir güç yok. Sermaye sahipleri de değil bu güç. Onlar da sonuçta birilerine hesap veriyorlar. Herkes birine hesap veriyor bu dünyada, kimse hiç bir şeyden muaf değil.

Peki su tabloya bir bak : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Ulkelerin dis borclari :USA 16,5 trilyon dolar, Fransa 5.6 trilyon , ingiltere 9 trilyon, almanya 5.6 trilyon, ve tabloya gore borcu olmayan ulke yok. Kime borclu bunlar? bana mi sana mi . Amerikaya bu dara borcu bizmi verdik.

Bu borcu veren de uluslarasi sirketler, bankalar, sahipleri ozel kisiler tabiki. Siz hala Paranin dini imani , milliyeti oldugunu mu dusunuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Pardon da bir tarafımıza ne battıydı da böyle programlar yapalım? Din ülkemizde kişisel tercih ve vicdani bir şeydir. Durum böyle olunca, bunu yapmanın ne manası vardır. Siz burada oturup kendi aranızda dini çok güzel eleştiriyorsunuz işte. Yani derdin nedir onu anlamdım. Dini zayıflatmak gibi bir misyon mu edindin kendine?

[/size]

Bırak bu komünist ağızlarını arkadaşım. Yok din sermayenin işine geliyormuş da ondan mış mış. Gördük sizin tarzda takılan yerleri. Arnavutlukta bir ara devlet ateizmi vardı, komünizm vardı, n'oldu. Arnavutlukta din bitti mi? Orada televizyonlarda yeterince tartışma programı yapılmıyor muydu?

[/size]

Ben hala sermaye ile din arasındaki bağlatıyı çözemedim. Sermayenin kontrol için dine ihtiyacı yoktur. Sermaye dinin aksine, dinin tersi olan her şeyi, yani mesela aşırı tüketim, israf, saftirik popüler kültür, ahlaksızlık,namuszuluk, zina ve benzeri pis şeyleri topluma yayıp, toplum bilincini zayıflatarak iş görür. Dini yayarak değil.

Dinsizliği savunanların, toplumsal ahlaka da ters gitmeyi bir mağrifet sandıklarından doğru. Sorgulamaktan ziyade, insanlar her şeyde bir bit yeniği aramaya başlarlar. Geçenlerde ingilizce bir sitede laflıyorduk Amerikalı ateistlerle. Uyuşturucunun ne denli feci bir şey olduğundan bahsediyor, ve dünya çapında karşı konulması gereken bir illet olduğundan bahsediyordum. O da bana aynı senin gibi, sermayenin propagandasına kandığımı, cahil olduğumu, uyuşturucunun faziletlerini anlatmaya başladı. Dedim inşallah senin çoluğunu çocuğun düşer de bu batağa, o zaman anlarsın hanyayı konyayı.

Aynı şey, toplumda doğru bulumayan,mesela rastgele cinsel ilişki, homoseksüellik, ve topluma(aynı anda elbette dine) ters giden çoğu şeyin bu arkadaşlarca doğru bulunmasıydı. Onlara göre özgürlük, bana sorarsan yıkıcı şeyler. Gerek yok ağam. Dindar ya da dinsiz, edepli, ahlaklı ve toplum bilinci olan bir toplum olacak. Amma velakin siz dini kaldırıyorsunuz, yerine de hiç bir şey koyamıyorsunuz.

Biz en azından dinin vicdani bir konu olduğunu, ve insanın vicdanında yer alması gerektiğini savunuyoruz. Senin vicdanında dine yer yoksa, tamam. Ama gidip başkalarının vicdanına ne diye "siz sermayenin uşağısınız" diye atlıyorsun anlayamadım. Ki doğru da değil.

[/size]

Medyanın öyle bir şey yapma da lüksü yoktur. Burası laik bir ülkedir. Medya din taraftarı, ya da din aleyhtarı olmamalı, görevi olan, insanlara günlük haberleri getirmekle uğraşmalıdır.

Sonra elektrikli araçla ilgili olan saçmalıklara girmiyorum bile. Elektrikli araçların yaygın olmama sebebi dine bağlı bir sebep değildir.

Millete organize cevaplar vermeyi ve din tellallığı yapmayı bırak.

Burası ateistforum.

Senin futbol muhabbeti yaptığın kahvehane değil.

Amacımız elbette ki dinin kökünü kazımak. Kişisel tercihler çok önemli ise neden ateistliğe aynı gözle bakılmıyor.

Sitelerde Paylaş

Elektrikli araçların yapılamaması bana komplo gibi geliyor. MAdem yapılabiliyor. Sen yap sat. 1000-2000 dolar çok büyük bir para değil. Patentini alsan bile kazandığın sana 10 20 ömür yeter.

Ticari bir komplo diyebiliriz.

Alternatif yakitlarda piyasaya cikmiyor, sen yap kendine suyla calisan, bitkisel yagla calisan arac birsey demezler. Ama fazla yaymazsan millete kullan kendi kendine diyorlar.

Sitelerde Paylaş

Cunku din ve islam dunyada egemen olan sermayenin isine geliyor da ondan. Cok ucuz ve pratik kitle kontrol sistemi, ve ellerinde hali hazirda var neden kullanmasinlar.

Yani Muslumanlarin dusunduklerin aksine turkiyede ve dunyada Medya din aleyhdari degildir. Hatta bu kafirlerin kurumlari Islami sever muslumanlardan daha cok korurlar ve finanse ederler.

Dinin yalan oldugu kendileri tarafindan cok iyi bilindigi halde Din somurusunun neden bitmedigi Elektirikli araclarin halen neden yaygin olmadigi gibi cok benzer sebepleri olan bir konu.

Etrafinizda neden Elektrikli arac pek gormezsiniz? En ucuz en verimli, cevreyi hic kirletmeyen elektrikli araclar varken insanoglu enayi mi ki cok daha pahali petrol ile calisan araclari kullanmaya devam ediyor?

Ayni global sermaye bu tamamen akil disi politikayi sirf kendi cikarlari yuzunden surduruyor. Otomobil firmalari gostermelik elektrikli arac yaparlar ama fiyatini kazik koyarlar sonrada : "Bakin insanlar talep etmiyor." diye yalan atarlar.

Bazi yerel mekanikler ford fiesta gibi araclari elektrikliye ceviriyor ve bunu 1000-2000 dolar gibi bir maliyete yapabiliyorlar. (cikma benzin motorunu da satarak daha da ucuza gelir) . Koskoca araba sirketleri yapamiyoruz diyor.

Elektrikli araba gunes enerjsiyle sarj edilebilir, cok daha az bozulabilecek parcasi vardir, ve yillar oncesinde gelistirilmis bir teknoloji

Müslümanlar sürekli der ya keşke kurtuluş savaşı olmasa cumhuriyet ilan edilmese idi yunanın ingilizin himayesinde yaşasaydık onlar bizim dinimize daha az karışıdır.

Adam karışmaz tabi kerizmi? Daha dindar bir topluluk demek kolay manipüle edilebilir eğitimsiz bilgisiz toplum demek. Daha dinsiz seculer bir toplum daha bilgili sorgulayacı araştırıcı aklını kullanan zenginleşen kul köle olmayan bir toplum demek sırf hinduizm gibi kapaze bir din olduğu için bir kaç bin ingiliz yuzmilyonlarca hinduyu yıllarca yönetip sömürmüştür.

Araba meselesine gelince ABD ve büyük sermaye sırf petrol dengelerini akışını sağlamak için ortadoğuda milyonlarca adam öldürüp trilyonlarca dolar harcadı bu fosil yakıtlardan kısa dönemde vazgeçilmesi mümkün değil karşı teknoji üretilse bile bu bir süre daha böyle gidecek.

Sitelerde Paylaş

Ticari bir komplo diyebiliriz.

Alternatif yakitlarda piyasaya cikmiyor, sen yap kendine suyla calisan, bitkisel yagla calisan arac birsey demezler. Ama fazla yaymazsan millete kullan kendi kendine diyorlar.

Bana gene mantıklı gelmiyor hocam..

Elektrikli araç üretimini devletler de destekliyor.

Devletlerin ithalatlarının yarısı bu tarz yakıtlara harcanıyor.

Adam eğer yapabiliyorsa niye yapmasın da her sene milyarlarca doları dışarı ödesin.

Petrolün onda biri maliyetle o enerjiyi üretir ve paran da dışarı gitmez..

Sitelerde Paylaş

Bana gene mantıklı gelmiyor hocam..

Elektrikli araç üretimini devletler de destekliyor.

Devletlerin ithalatlarının yarısı bu tarz yakıtlara harcanıyor.

Adam eğer yapabiliyorsa niye yapmasın da her sene milyarlarca doları dışarı ödesin.

Petrolün onda biri maliyetle o enerjiyi üretir ve paran da dışarı gitmez..

Bundan 107 yil once ne guzel elektrikli arac yapip surmus insanlar. Bakiniz:

800px-1904_Columbia_Electric_Runabout_01_2012_DC_00472.JPG

100 seneden fazla gecmis hala hic gelismemismi bu meret?

100 yil onceki telefonlari dusunun simdi elinizde olan Iphone 5 i dusunun. Tabi ki de benzinliden cok daha ucuz , verimli ve ozellikle sehir icinde cok kullanisli. O tesvikler falan hep gostermelik, sonunda ucube , insanlarin hosuna gitmyeecek modeller suruyorlar fahis fiyatla piyasaya tabi millet ragbet etmiyor.

Belgesel filmini izlersen detaylar var.

Sunun gibi bir elektrikli araca kim hayir der : Tesla Motors yapmis , 10 dk da sarj oluyor 0-100km ye 4 saniyede ulasiyor:

tesla.jpg

Sitelerde Paylaş

Petrol ve dogal gazlar islam devletlerinde tükenmeye baslayinca islamin ipi cekilecektir...Suudi Arabasitan'a demokrasi götürmekten bahseden var mi? Amerika'nin ve Ingiltere'nin kan kardesi oldugundan lafi bile edilmez.

Amerika'nin yayildigi ve isgal ettigi ülkelerin hepsinde bulunan petrol ve dogal gazlarin tepelerinde kimler oturmaktadir?...Kuzey Afrika'da ki müslüman ülkelerin basina daha radikal islami görüsler getirildi ve iyice bagimli hale dönüstürüldüler... Orta Dogu ve Iran denklemenin bir oyunudur.

Bu isler o kadar güzel tasniflemektedir ki yaptiklarina uyananlar hakkinda da "komplo teorileri" üretiyorlar damgasini vurdurmayi saglamaktadirlar... Afganistan'a girer girmez Kuzey'inde ki Türk devletlerinden Güney'e borular dösendi ve Pakistan'in limanindan dolum tesisleri ile sömürme basladi.Aninda Amerika'dan eksport bir devlet baskani ülke yönetiminin basina getirldir... Ülkeye demeokrasi mi geldi veya cicek bahcesine mi dönüstü?

Taliban örgütüne kimyasal ilaclari saglayip eroin yapmalarini kimler organize edip desteklemektedirler?Amerika Nato Afganistan'a girmeden önce haş haş işlenemiyor baz morfin olarak satilmakta idi ve cok ucuza diger terör örgütleri alip islemekteydiler.Is tersine döndürüldü cünkü Türkiye, Iran, Irak ücgeninde eroin üretiminin yapilmasindan vaz gectiler cünkü cok göze batmaya baslamisti.

Kuleler olduklari yere sihirli degnek degmis gibi yikiliverdiler Amerikan askerleri de Afganistan'a karanfil ve demokrasi dagitmaya gittiler biz de inanip kandik.

Islami terörü finanse edip kendilerini bunlara vurduranlar da sömürünün basinda olanlardir....

Irakta Fransizlar ve Ruslarin ellerinde olan enerji el degistirmis Ingiliz, Amerikan ve Avrupalilarin ellerine gecmistir... Libya'nin enerjilerinin basina Fransa'nin oturtulmasi Irak pazarliginin sonucudur.

Ilginc bir konu daha...

Somali'ye Cevik Bir pasa ile birlikte Amerikalilara yardim amacli birlik gönderilmisti...Hatirlayanlar vardir.

Amerika askerlerini göya halki teröristlerden kurtarmak icin göndermisti ve aninda 14 tane petrol kuyusu sondaji yapildi ama kuyulardan bir sey cikmadi. Satelitten yanlis anlasilma olmus ve senaryo tutmamisti... Amerikan askerleri Türk birligini orada yalniz birakip cekip gittiler.Cevik Bir komutasinda ki Türk birligi aylarca orada bos bos gezindiler ve Türkiye'ye döndüler.

Kürt sorunu üretip simdi de cözmeye kalkismak ise baska bir senaryonun oynanmasidir... Musul Kerkük'te bulunan enerjinin paylasilma pazarliklari tamamlanmak üzeredir.Orayi da istedikleri gibi sekillendirmeye dizayn etmeye calismaktadirlar.

Bu isler zamana yayilir ve zamani geldikce islamin sihirli degnegi devreye sokulur.

Amerikan yönetimleri birinci elden taserönlük görevini yapmaktadirlar.

Sitelerde Paylaş

Hocam internetim berbat onun için belgeseli izleyemedim. Kusura bakma.

Benim bildiğim kadarıyla şu an tek sorun batarya kapasitesi.

100-200 km kadar yol gidiyor maksimum. Bu da şu an için yeterli değil.

Bunlar kucuk teknik problemler. israilde mesela, batarya yi sarj etmektense dolusuyla degistiriyorlar yola devam ediyorsun, her 200km de de istasyona ugrarsin artik yilda binlerce dolar petole ve gereksiz benzinli motordan kaynaklanan arizalara para vermektense.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...