Jump to content

Müslümanların çoğu aslında putperest mi?

Recommended Posts

Vallahi müslüman olan burda böyle bir başlık açmaz. Açarsada işte böyle fitneye fesada yol açar ateistlerin diline düşer.

Allah'ta yaptığının cezasını elbet keser.

Gelelim ateistlere. Sizler müslüman olan bir ateiste "o zaten ateist olsa iman etmezdi" diyenler değilmisiniz. Birbirlerini ateist olmamakla suçlayanlar :) siz kendi halinize ağlayın bence.

Biz bir din kurumu değiliz farklı fikirler çıkacaktır. Kusursuz bir sistemde değiliz. Böyle iddiaları olanlar otursun bu başlıkta ağlasın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 781
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arkadaş peygamberimize ateistler gibi "muhammed" diye hitap eden biri. Başka ne beklersinki böyle bir adamdan

Allah hidayet versin diyelim.

Sen niye alemlerin Rabbi Allah'a Allah diyorsun?Hazreti Allah desene?! :huh:

açıkçası senin müslüman olduğunu zannetmiyorum.. eğer müslümansan da yoldan çıkmış kendini müslüman zanneden birisin.. bir müslüman buhariden bahsederken buhari denen adam demez müslümanlıkta islam büyüklerine edep vardır.. sen kim oluyorsunda hz peygamberin hadislerine ehemmiyet vermeme gibi bir dalalete giriyorsun.. sen kilon kaç

Peygamberin bir gecede 9 kadınla birlikte olduğunu,peygamberin bir yahudi tarafından büyülendiğini,peygamberin insanların gözlerini oyup çölde ölüme terkettiğini kitabında yazan BUHARİ denilen adama nasıl hitap etmemi bekliyorsun?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o yazılan yazıların bir kısmı eksik yada yanlış kelam edilmiş ve bir kısmı iftira ise....

Sayın berşan

İslam üzerine çok tartışma yapıyorsunuz yaptığınız tartışma sadece xseddx le çekişmek üzere oluyor genelde

ve arkadaşın ne dediğini düşünmek yerine bildiğinizi okuyorsunuz azıcık düşünseniz azıcık akıl yürütseniz

sorgulamam diyorsunuz ama sorgulatmıyorsunuzda biraz dürüst olun ya biliyorum diyin yada bilmiyorum

diyip konuları fazla karıştırmayın lütfen

Sitelerde Paylaş

yazılan yazılar buhariye atılan iftira ise, sen bunu gerçek gibi her yerde ortaya yayıp, bu kişiyi küfürlerle yargılayıp , insanların ağzına sakız etmek sucundan ve iftiradan yargılanacaksın, bunuda bil..

Yazılan yazılar bizzat Buhari'nin kitabında yazıyor.Git oku.Alimlere sor.Ben sordum.Sen de azıcık araştırsan ve düşünsen bizim gibi bir müslüman olursun belki(uzak bir ihtimal ama..).

Sitelerde Paylaş

Sen niye alemlerin Rabbi Allah'a Allah diyorsun?Hazreti Allah desene?! :huh:

Peygamberin bir gecede 9 kadınla birlikte olduğunu,peygamberin bir yahudi tarafından büyülendiğini,peygamberin insanların gözlerini oyup çölde ölüme terkettiğini kitabında yazan BUHARİ denilen adama nasıl hitap etmemi bekliyorsun?

Allah kalplerin künhünü bilir. İkimizininkini de biliyor merak etme

Sitelerde Paylaş

Allah kalplerin künhünü bilir. İkimizininkini de biliyor merak etme

Soruma cevap ver.Benim peygambere Muhammed dememe kızıyorsun.Sen neden Allah'a Hazreti Allah demedin?Neden Ateistler gibi sadece 'Allah' dedin?

Yoksa (haşa)peygamber Allah'tan üstün mü senin gözünde?

Sitelerde Paylaş

Soruma cevap ver.Benim peygambere Muhammed dememe kızıyorsun.Sen neden Allah'a Hazreti Allah demedin?Neden Ateistler gibi sadece 'Allah' dedin?

Yoksa (haşa)peygamber Allah'tan üstün mü senin gözünde?

Çarpıtma kardeşim. Sadece Allah isminide kullanıyorum önüne sıfat koyarakta kullanıyorum. Allah'tan yardım isterken Hz. Allah bana yardım etmi diyorsun yoksa Allah'ım bana yardım etmi diyorsun. Bunu birtek ben böyle değil herkes aynı şekilde kullanıyor. ama peygambere ismi ile hitap edenler sadece ateistlerdir. Birde senin gibi yoldan çıkmışlar. Müslümanlar peygambere sadece "muhammed" demez. Edepsizliktir.

Sitelerde Paylaş

Çarpıtma kardeşim. Sadece Allah isminide kullanıyorum önüne sıfat koyarakta kullanıyorum. Allah'tan yardım isterken Hz. Allah bana yardım etmi diyorsun yoksa Allah'ım bana yardım etmi diyorsun. Bunu birtek ben böyle değil herkes aynı şekilde kullanıyor. ama peygambere ismi ile hitap edenler sadece ateistlerdir. Birde senin gibi yoldan çıkmışlar. Müslümanlar peygambere sadece "muhammed" demez. Edepsizliktir.

Övülmüş demenin neresi edepsizlik. ki. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çarpıtma kardeşim. Sadece Allah isminide kullanıyorum önüne sıfat koyarakta kullanıyorum. Allah'tan yardım isterken Hz. Allah bana yardım etmi diyorsun yoksa Allah'ım bana yardım etmi diyorsun. Bunu birtek ben böyle değil herkes aynı şekilde kullanıyor(savunmaya bak!). ama peygambere ismi ile hitap edenler sadece ateistlerdir. Birde senin gibi yoldan çıkmışlar. Müslümanlar peygambere sadece "muhammed" demez. Edepsizliktir.

:D :D :D

Bari yaptığın saçmalığı kabul et.Anladın ama kabul etmiyorsun.Allah'a 'Allah' demen de edepsizlik oluyor senin mantığına göre.OKUYAN KARAR VERSİN,VE BİZE BİLDİRSİN(gülme krizini atlattıktan sonra).

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın postit

Muhammed ne demek anlamını açıklarmısınız ?

Sitelerde Paylaş

Muhammed demek mana olarak açılımı eskiden isimler laf olsun diye verilmezdi günümüzdeki gibi

isim kişinin tanımı olurdu eskiden

Hangi maksatla peygambere ismi ile hitap ettiğini belli bu arkadaşın. O yüzden yok ismin manası şudur falan gibi konulara girmeye gerek yok. Adamın anlayışında zaten peygamber yok.

Sitelerde Paylaş

Ne övülmüşü ? ne diyorsun atılan anlamadım. Kim kimi övmüş ?

Muhammedin anlamı.

1. Birçok defalar hamdu sena olunmuş, tekrar tekrar övülmüş. 2. Birçok güzel huylara sahip. Hz. Peygamber (s.a.s)’in isimlerindendir. Dedesi Abdülmuttalib tarafından, gökte hak yerde halk övsün niyetiyle bu ad konulmuştur. Kur’an’da dört yerde zikredilmiştir. Bknz. Muhammed

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...