Jump to content

CERN : Tanrı parçacığını bulduğunu açıkladı!

Recommended Posts

• İleti 305
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

YAni bazı dinciler diyorlar ya Tanrı evrene sayıları koydu, matematiği koydu evrene insan sadece keşefediyor diyorlar ya onu kastediyorum ama bazıları da matematiğin insan türünün icadı olduğunu düşünüyor

matematik insan türünün icadı değildir.matematiği keşfediyoruz.kafan karışmasın..icat denen şey'igraham belin telefonu bulması gibi düşünebilirsin..bunuda var oolan matematiksel zekası ile yapmıştır yani ilk öncematematiği keşfetdip sonra telefonu bulmamıştır. direk telefonu bulmuştur. ran99 matematik zaten vardı .ve insan fark etti keşfetti.matematik icat etmek oksijen icat etmek gibi bişey olur yoksa :)

tarihinde Mr.SosyalFobi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer zaten var olan matematiksel zekasıyla yaptıysa bu da matematiğin içimizden çıktığını göstermiyor mu? Zekayı genler belirliyor ya, matematiksel zekada doğuştan genlerle gelmiş olamaz mı? Eğer evrende matematik zaten varsa neden sadece insan türü bunu keşfediyor ki, bence matematik insan türünün icad ettiği birşeydir eğer evrende matematik olsaydı başka canlılarda faydalanırdı değil mi? Zeka DNA'adan geliyor zekadan sorumlu bir sürü gen bulundu, matematiği insan türünün icad ettiğini düşünüyorum ben, çünkü evrende matematik olsa diğer türler de faydalanırdı.

Sitelerde Paylaş

Doğaya baktığın zaman diğer canlılar gibiyiz, biz de onlar gibiyiz yeme içme, üreme, yavruyu koruma sevme falan hepsi doğadaki diğer canlılarda da var, e maymunun bizden daha iyi bilgisayar oyunu oynadığıyla ilgili videolarda zaten izlenme rekorları kırıyor, bizim doğadaki diğer canlılardan pek farkımız yok o yüzden Tanrının bize özel matematik yaratıp evrene koyabileceğini düşünmüyorum.

Sitelerde Paylaş

Yani maymun matematik oyununu bizden iyi oynuyor, video izlenme rekorları kırmadı mı bu da matematiği insan türünün yaratabileceğini gösteriyor, çünkü bizler galaksideki en zeki yaratıklarız ama ilerde başka canlılar mutasyon geçirir bizden daha iyi bir matematik yaratabilir, mutasyon konusunda da mutasyonlar zararlıdır der ya müslümanlar hep ama ders kitaplarında yararlı mutasyonlar olabileceği de yazıyor, doğadaki diğer canlılardan çok az bir farkımız var, biz sadece düşünen hayvanlarız, ben öyle çok belirgin bir fark göremiyorum, kedi de bizim gibi rüya görüyor, uyuyor, yavrusunu seviyor. Evrende sadece enerji var diyor ya bilim, aslında düşünceyi biz üretiyoruz sonra da ürettiğimiz düşünce bir nevi enerjiye hatta güce dönüşüyor, sonra biz kendi ürettiğimiz bilgiye öyle bir kutsallık atfediyoruz ki, doğa üstü güçlerde arıyoruz bu bilginin kaynağını halbuki bilgiyi, matematiği, sayıları hep biz yaratıyoruz, bir yazar romanını yazarken doğaüstü güçlerden yardım almıyor değil mi?

Sitelerde Paylaş

Evrende sadece enerji var diyor ya bilim, aslında düşünceyi biz üretiyoruz sonra da ürettiğimiz düşünce bir nevi enerjiye hatta güce dönüşüyor,

ben hayalimde hep şunu canlandırıp bir anlam arardım.trafik polisinin elini kaldırıp yüzlerce arabayı durdurabilmesi?ama buna bir ad vermemiştim.trafik polisinin küçücük bir enerjisi ondan daha güçlü bir enerjiyi durdurabildiğini anlamak .çok heyecan verici..

Sitelerde Paylaş

Evrende sadece enerji var diyor ya bilim, aslında düşünceyi biz üretiyoruz sonra da ürettiğimiz düşünce bir nevi enerjiye hatta güce dönüşüyor, sonra biz kendi ürettiğimiz bilgiye öyle bir kutsallık atfediyoruz ki, doğa üstü güçlerde arıyoruz bu bilginin kaynağını halbuki bilgiyi, matematiği, sayıları hep biz yaratıyoruz, bir yazar romanını yazarken doğaüstü güçlerden yardım almıyor değil mi?

iyide biz yokken kim üretiyordu? dünyayı yıldızları..

Sitelerde Paylaş

iyide biz yokken kim üretiyordu? dünyayı yıldızları..

Valla arkadaşım ben de bu konuları düşüne düşüne sıyırıcam, şimdi bu enerji büyük patlamayla ortaya çıktı peki patlamadan önce biz hepimiz o mini minnacık atom altı protonun içinde miydik yani, zaten insan düşündükçe kafayı yiyesi geliyor.

Sitelerde Paylaş

Valla arkadaşım ben de bu konuları düşüne düşüne sıyırıcam, şimdi bu enerji büyük patlamayla ortaya çıktı peki patlamadan önce biz hepimiz o mini minnacık atom altı protonun içinde miydik yani, zaten insan düşündükçe kafayı yiyesi geliyor.

bak ben sana bişey söliyim atom altı protun parçacığını bir kenera bırak .diyelimki evrenin oluşma mantığı herhangi bir sonun başlangıcı olsun .yani demek istediğim ortada büyük bir devinim olsun.bu devinim nasıl başladı?

tarihinde Mr.SosyalFobi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Şu anda evrenin başlangıcından insanın oluşumuna kadar olan süreci neredeyse eksiksiz açıklayabiliyor bilim (yani materyalizm)

Dincilerin, deistlerin, agnostiklerin, panteistlerin sığınabileceği çok küçük yerler kaldı.

Bu higgs bozonu işte onların sığındığı bu küçük alanı da açıklamaya giden modeli başlatıyor

Tanrı parçacığı değil, Tanrıcıları yoketme parçacığı olmalı adı. :)

Sitelerde Paylaş

Higgs bozonu da neymiş Bağ bozumu gibi. Sizi şarapçılar sizi :lol:

Buldukları bir .ok yok. Size ne bulduk diyorlarsa yalayıp yutup hemen inanıyorsunuz. Sizin yıllarca kayıp olan ebenizi bulduk deseler buna da inanırsınız. Halbu ki ebeniz çoktan hakkın rahmetine kavuşmuş bile B)

Higgs bozonu dedikleri şey, elle tutulur gözle görülür bir şey değil. Sadece deney sırasındaki gözlemlerinde ortaya attıkları bir düşünce, fikir. Teori bile değil !

Hele hele bilimsel bir kanun hiç değil! Madem öyle gösterin bakalım hangi üniversitenin hangi makalesinde yayınlanmış.

Siz her medyatik safsataya inanır oldunuz zavallılar. Siz yoksa hala ananızın kullandığı yağı mı kullanıyorsunuz diye bir reklam vardı, hatırlayınız.

Artık uyanın, her söylenene inanmayın. Kendiniz şahit olun, kendiniz araştırın veya araştırmaya katılın, öğrenin de ancak inanın !

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Higgs bozonu da neymiş Bağ bozumu gibi. Sizi şarapçılar sizi :lol:

Buldukları bir .ok yok. Size ne bulduk diyorlarsa yalayıp yutup hemen inanıyorsunuz. Sizin yıllarca kayıp olan ebenizi bulduk deseler buna da inanırsınız. Halbu ki ebeniz çoktan hakkın rahmetine kavuşmuş bile B)

Higgs bozonu dedikleri şey, elle tutulur gözle görülür bir şey değil. Sadece deney sırasındaki gözlemlerinde ortaya attıkları bir düşünce, fikir. Teori bile değil !

Hele hele bilimsel bir kanun hiç değil! Madem öyle gösterin bakalım hangi üniversitenin hangi makalesinde yayınlanmış.

Siz her medyatik safsataya inanır oldunuz zavallılar. Siz yoksa hala ananızın kullandığı yağı mı kullanıyorsunuz diye bir reklam vardı, hatırlayınız.

Artık uyanın, her söylenene inanmayın. Kendiniz şahit olun, kendiniz araştırın veya araştırmaya katılın, öğrenin de ancak inanın !

Higgs bozonu Standart Model'in one surdugu temel parcaciklardan biridir ve bulunmasi Standart Model'in dogrulugunu onemli olcude arttiracaktir. Standart Model ise bir teoridir, fikir degildir. Higgs bozonundaki bozon, Standart Model'in one surdugu 2 ana "temel parcacik" sinifindan biridir. Digeri de fermiyonlardir.

Higgs bozonu ile ilgili bilimsel makaleler icin basil bit google scholar aramasi yeterli. Tirnak icinde arama yapmama ragmen, Goggle karsima 46000 makale getiriyor.

http://scholar.google.com.tr/scholar?q=%22higgs+boson%22

Tabii bu makale sayisi higgs bozonunun kesin olarak var olup olmadigini gosteren bir isaret degildir ama siz soylediniz diye buraya yaziyorum.

Higgs bozonunun varligi henuz kesin olarak ispatlanmis degildir ama Standart Model'in one surdugu bu parcacigin gercekten de var olduguna dair onemli kanitlar vardir.

Sizi arastirmalariniz sonunda higgs bosonunun OLMADIGINI dusundurten seyler nedir?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...