Jump to content

CERN : Tanrı parçacığını bulduğunu açıkladı!

Recommended Posts

• İleti 305
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuranın peygamberine dair bir şey yok ve buna inanıyorsunda sana sapık ayet vede onu onaylayan sapık hadis getirdim mi bunu mu irdeliyorsun işine gelmeyince? Ap açık diyorsunuz ne hikmetse ama bir (birilerinin) delinin attığı taşı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ne kolaylık dini ama, her türlü kıvırtıpı kaçma taktiğide taktire şayan bir din..On bin yılına ait somut kanıtlar duruyor ama islam ve peygamberine dair hiç bir somut delil yok, diyincede somut delili kuran diyorsunuz. Kemikleride yoktu galiba muhammedin vede eti çürüdü hiç bir materyal bırakmadı..

sadece diyarbakırda bulunan 2 peygamberi görmüş olsaydın, çürümüşmü yoksa sapasağlam bütün hatlarıyla örtülü bir şekildemi durduğunu anlayınca utanırmıydın bilmiyorum . örtüyü kaldırıp bakmaya müsade edilmediği için kimse yüzlerini görmedi sanırım bende görmeyi çok isterdim ebat ve hacim olarak iriliğide baz alınırsa, o an orada olmuş olsaydın, belki şuan daha ılımlı olabilirdin.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadece diyarbakırda bulunan 2 peygamberi görmüş olsaydın, çürümüşmü yoksa sapasağlam bütün hatlarıyla örtülü bir şekildemi durduğunu anlayınca utanırmıydın bilmiyorum . örtüyü kaldırıp bakmaya müsade edilmediği için kimse yüzlerini görmedi sanırım bende görmeyi çok isterdim ebat ve hacim olarak iriliğide baz alınırsa, o an orada olmuş olsaydın, belki şuan daha ılımlı olabilirdin.

Bir cesed var diye o cesedlerin peygamber cesedleri olduğuna mı inanıyorsun? Tabikide inanacaksın bende ne yazıyorum :) Ben peygamber diye bir şeyin olacağına sıfır ihtimal veririm çünkü peygamber demek bir yaratıcının onla iletişim kurduğu kişi demek.. Bu arada o cesetler kimlerinmiş? Büyüklüğü ne kadardı? Büyüklüğü abartılacak kadar değilse normaldir (aslında anormal ama vardır yani) bir bakıma bu durum çünkü çok iri insanlar var, hormonal veya genetik nedenlerden ötürü..
Sitelerde Paylaş

bana lazım olan kadarını biliyorum. millete uluorta ayetleri açıklayıp, hüküm çıkartacak kadar bilmiyorum. bu ilim bende yok.

iyi de biraz önce hadisler beni ilgilendirmiyor ve bilmek de istemiyorum dedin. hadisleri reddettin, kabul etmedin. bu islam'ı bilmemektir, lafın gelişi müslümanım diyorsun galiba.

Sitelerde Paylaş

iyi de biraz önce hadisler beni ilgilendirmiyor ve bilmek de istemiyorum dedin. hadisleri reddettin, kabul etmedin. bu islam'ı bilmemektir, lafın gelişi müslümanım diyorsun galiba.

hayır, red etmek ayrıdır, fikir belirtmemek ayrıdır. yazılan yazı hakkında herhangi bir bilgim ve fikrim yok ise şu böyledir bu şöyledir demenin anlamı yok.

hadisler konusu çok derin ve ilim gerektiren konulardır. hadisler konusu sen ben o diye birilerinin çıkıp anlatılması ile aydınlatuılacak kadar basit değildir.

ilmi olmayanların hüküm vermemesi gerektiği konulardır.

Sitelerde Paylaş

Bir cesed var diye o cesedlerin peygamber cesedleri olduğuna mı inanıyorsun? Tabikide inanacaksın bende ne yazıyorum :) Ben peygamber diye bir şeyin olacağına sıfır ihtimal veririm çünkü peygamber demek bir yaratıcının onla iletişim kurduğu kişi demek.. Bu arada o cesetler kimlerinmiş? Büyüklüğü ne kadardı? Büyüklüğü abartılacak kadar değilse normaldir (aslında anormal ama vardır yani) bir bakıma bu durum çünkü çok iri insanlar var, hormonal veya genetik nedenlerden ötürü..

bir fosil den bir animasyonla çizilen insana inanıyorsun, kemikleri yan yana dizip şekil verilerek yanınada milyonca yıl önce diye yazılana da anında inanıyorsun, çünkü yazan kişinin adı jhon, ama burada bir haber yayınlanınca haberi yayınlayanın adı ahmet mehmet olunca dalga geçiyorsun.

Sitelerde Paylaş

bir fosil den bir animasyonla çizilen insana inanıyorsun, kemikleri yan yana dizip şekil verilerek yanınada milyonca yıl önce diye yazılana da anında inanıyorsun, çünkü yazan kişinin adı jhon, ama burada bir haber yayınlanınca haberi yayınlayanın adı ahmet mehmet olunca dalga geçiyorsun.

Her şeye inanan biri değilim arkadaşım ne diyorsun sen. Evrim vardır yok diyen allahını ıspatlasın, evrimi sen bile labaratuar ortamında tecrübe edebilirsin ama o kafanın içindeki bizzat yaratıcını ıspat et desek ne gibi somut veri vereceksin bana? Birde ben o cesetlerin olup olmadığıu hakkında yorum mu yapmışım iyi oku yazımı. Ben bir ceset varsa o cesedlerin insan cesedi olabileceğini ama peygamber olmayacağını yazmışım, peygamber diye bir şey yok, allah yok çünkü..
Sitelerde Paylaş

hayır, red etmek ayrıdır, fikir belirtmemek ayrıdır. yazılan yazı hakkında herhangi bir bilgim ve fikrim yok ise şu böyledir bu şöyledir demenin anlamı yok.

hadisler konusu çok derin ve ilim gerektiren konulardır. hadisler konusu sen ben o diye birilerinin çıkıp anlatılması ile aydınlatuılacak kadar basit değildir.

ilmi olmayanların hüküm vermemesi gerektiği konulardır.

hadislerle ilgilenmiyorum, onları görmezden geliyorum, ciddiye almıyorum diyemezsin. bu islam'ı da görmezden gelmektir.

önceki verdiğim örnekte muhammed diyor ki;

"cinlerin yiyeceği tezek ve kemiktir"

sen eğer hadisler beni ilgilendirmiyor diyorsan, muhammed'i de reddetmiş oluyorsun.

bana lazım olmayan bir konu dedim ya, beni ilgilendiren durumlar değil, gerçek yada sahte ayrımı yapıp yada bunların doğruluğunu araştırıp neden ve niçinlerini hiç araştırmadım, çünkü bana katkısı yok, yaşadığım yer, zaman ve mekana göre herhangi bir katkısı olmayan durumlar için şu gerçek bu sahte demenin bana ne faydası olacak.

yürüdüğüm yolda bana lazım olanları öğrenmek varken, farklı durumları araştırmanın bana ne yararı olacak. söylenen söz hadis olarak belirtilmiş ve konusu beni bağlamıyor. bana hitap etmiyor.

o açıdan nedne kendimi yorayım.

Sitelerde Paylaş

Her şeye inanan biri değilim arkadaşım ne diyorsun sen. Evrim vardır yok diyen allahını ıspatlasın, evrimi sen bile labaratuar ortamında tecrübe edebilirsin ama o kafanın içindeki bizzat yaratıcını ıspat et desek ne gibi somut veri vereceksin bana? Birde ben o cesetlerin olup olmadığıu hakkında yorum mu yapmışım iyi oku yazımı. Ben bir ceset varsa o cesedlerin insan cesedi olabileceğini ama peygamber olmayacağını yazmışım, peygamber diye bir şey yok, allah yok çünkü..

Allahın varlığının ispatı, kainatın her tarafınbı kuşatmış, kafanı kaldırıp gökyüzüne bak, bir çiçeği kokla yapısına bak, bir ağacın dalına bak, aynayı al kendine bak, herşeyde bir mucize varken, bunlara tesadüf diyip, yok demek çok basit bir cevaptır.

Sitelerde Paylaş

hadislerle ilgilenmiyorum, onları görmezden geliyorum, ciddiye almıyorum diyemezsin. bu islam'ı da görmezden gelmektir.

önceki verdiğim örnekte muhammed diyor ki;

"cinlerin yiyeceği tezek ve kemiktir"

sen eğer hadisler beni ilgilendirmiyor diyorsan, muhammed'i de reddetmiş oluyorsun.

arkadaş, bir konudan diğerine geçmeden önce konular arasındaki çeşitliliği gör, basit bir evrim teorisinin bile türlü türlü kademesi varken, sen cin, hadis, islam diyip toptan bir sonuç beklersen hiçbirşey anlayamazsın.

cin nedir önce bunu bilmen gerekir, insan diyince ne anlıyorsan cin de bu şekilde bir isimdir.

nasılki çeşit çeşit insan var ise çeşit çeşit cinler var, nasıl ki toplumlar, kavimler, milletler uluslar var ise, cinlerdede durum aynı şekildedir.

cin ismi hayalet casper imajı yaratmasın, kemikle beslenir otla beslenir diyip alaylamakla olmaz.

önce temeli bil, temeli bilmeden katların ne olduğunu anlaman mümkün değil.

bir budistin et yeme demesine verilen tepkiyi iki sözcüğe bakarak alaylamak yerine, neden et yeme dediğinin sebeplerini bilmekgerekir, doğru yada yanlış olarak anlamadan önce, sebep ve nedenleri bilmek gerekir.

Sitelerde Paylaş

Allahın varlığının ispatı, kainatın her tarafınbı kuşatmış, kafanı kaldırıp gökyüzüne bak, bir çiçeği kokla yapısına bak, bir ağacın dalına bak, aynayı al kendine bak, herşeyde bir mucize varken, bunlara tesadüf diyip, yok demek çok basit bir cevaptır.

Gökyüzüne zamanında senin allahında bakmış ve yıldızlara kandil ve şeytana atış tanesi demiş :) Sen burda deist panteist karışımı yazacağına dinin ne demiş bu konuda ondan ayetler sun..
Sitelerde Paylaş

Gökyüzüne zamanında senin allahında bakmış ve yıldızlara kandil ve şeytana atış tanesi demiş :) Sen burda deist panteist karışımı yazacağına dinin ne demiş bu konuda ondan ayetler sun..

ayet sunmam için, ön çalışma yapmam lazım, sorduğunuz sorularla daldan dala atladığınız için, bu şekilde her sorunuza ayetlerle yanıt vermem benim için mümkün değil.

çünkü ben kesin fikir sahibi olmadığım hiçbir konuda bu böyledir demem, önce sorulana bakarım, sonra kuranı kerimi alırım, sonra gerekli kitapları okurum vs. ondan sonra bir çalışma yapıp, buyrun derim.

yani emek ve birikim gerektiren çok ciddi konulardır.

yanlış yanıtlayacağım tek bir kelimenin vebali bile çok ağır olacağı için, şuan çayımı yudumlayıp, bu konulardan uzak durmak nefsime daha kolay geliyor.

Sitelerde Paylaş

Bersann sen hiç cin gördün mü?

bu soruyu küçük düşürmek amacı ile sorduğunuzu bildiğim için yanıt vermek istemiyorum. ayrıca vereceğim yanıtıda anlamanız için açıklama ile belirtmem gerekecek, yani nereden bakarsanız bakın, ne yazarsam alaylanacağım.

o açıdan bu soruyu cevapsız bırakmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş

ayet sunmam için, ön çalışma yapmam lazım, sorduğunuz sorularla daldan dala atladığınız için, bu şekilde her sorunuza ayetlerle yanıt vermem benim için mümkün değil.

çünkü ben kesin fikir sahibi olmadığım hiçbir konuda bu böyledir demem, önce sorulana bakarım, sonra kuranı kerimi alırım, sonra gerekli kitapları okurum vs. ondan sonra bir çalışma yapıp, buyrun derim.

yani emek ve birikim gerektiren çok ciddi konulardır.

yanlış yanıtlayacağım tek bir kelimenin vebali bile çok ağır olacağı için, şuan çayımı yudumlayıp, bu konulardan uzak durmak nefsime daha kolay geliyor.

Farkında olmadığın ne biliyor musun? Şu yazını dışardan biri gibi oku, samimi ve başka biri yazmış gibi tamamiyle objektif oku ve gör şartlanmışlığı.. Benden bu kadar bu başlıkta..
Sitelerde Paylaş

bu soruyu küçük düşürmek amacı ile sorduğunuzu bildiğim için yanıt vermek istemiyorum. ayrıca vereceğim yanıtıda anlamanız için açıklama ile belirtmem gerekecek, yani nereden bakarsanız bakın, ne yazarsam alaylanacağım.

o açıdan bu soruyu cevapsız bırakmak istiyorum.

Cin görebilen ama kurandaki ayetlerin basitliğini göremeyen, çünkü kuranı okumamış, içinde ne olduğunu bilmeyen, kulaktan dolma, cımbızlanmış ayetlerle yaşayan türde bir müslüman olduğun anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

Farkında olmadığın ne biliyor musun? Şu yazını dışardan biri gibi oku, samimi ve başka biri yazmış gibi tamamiyle objektif oku ve gör şartlanmışlığı.. Benden bu kadar bu başlıkta..

şartlanmış değilim, sizlere islami konuları açıklamak istemiyorum sadece bunu kibar bir dille belirtiyorum.

sanal alemde islam dini nasıl anlatılır, yazı ile şu şöyle bu böyle demek ne kadar kolay, islam dinini bir müslüman yaşantısıyla göstermeli, hayatı ile anlatmalı, aksi halde kelimelerle demogojiyi herkes yapar, ayrıca zemin olarak sunulan ortam buna imkan vermiyor, bir yerden sonra önümüze set çekiliyor. bu seti çekenlerde haklılar çünkü burası ateist forum, fikir belirtmek serbest ama herşeyin bir sınırı vardır. bu forumun adminlerinide anlıyorum.

kısaca, burası yeri değil.

Sitelerde Paylaş

Cin görebilen ama kurandaki ayetlerin basitliğini göremeyen, çünkü kuranı okumamış, içinde ne olduğunu bilmeyen, kulaktan dolma, cımbızlanmış ayetlerle yaşayan türde bir müslüman olduğun anlaşılıyor.

cin gördüğümü nerede yazdım ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...