Jump to content

norveç'e, isveç'e bakın, bir de bize bakın

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Valla o kadar dinle haşır neşir oldum. Benim düşünce yapımı bile mahvetti. Davranışlarımdan beni nurcu falan sanabilirsin o derece yani.. Ama kafam hala yerinde valla. Senin de yerinde olsun.

iyiyim çok şükür.size dert anlatmaya da gelmiyor..hemen damgalıyor dalga geçiyorsunuz adamla.
Sitelerde Paylaş

azıcık İsveç'e Norveç'e baktığın kadar diğer avrupa ülkelerine de, mesela Hollanda'ya da baksana ;)

uyuşturucu almış başını gidiyor, devlet milletin çocuklarını alıyor elinden, evlilik dışı ilişkiler, aldatmalar vs.

Yani o hastası olduğunuz avrupa sandığınız kadar güllük gülistanlık değil. davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)

ayrıca isveç norveç gibi ülkelerde insanlar ateist olsa bile hemen dinlerine imanlarına kültürlerine hakaret etmiyorlar hatta ve hatta saygı duyuyorlar ve noel gibi dini bayramlarını coşkuyla kutluyorlar "kültürümüz" diye sahip çıkıyorlar.

peki bizim Türk ateist ne yapıyor? atesit olur olmaz hemen dinini imanını sattığı yetmiyormuş gibi, hemen ex dinine imanına ve müslümanlara sövüyor, dalgaya alıyor müslümanları,kendi sanki zamanında hiç inanmamış gibi anlamıyor onları ve hassasiyetlerini...

dinle ilgili ne varsa silip atmak istiyor adeta bu memleketten,

utanmadan, ezan sesi susmasın diye savaşmış ve şehit düşmüş atalarımızı unutup, ezan sesini susturmak ve hatta ay-yıldızlı bayrağmızı bile değiştirmek istiyorlar !

belki de bu yüzden ateistlere halkımız İsveçliler gibi sıcak bakmıyor, bakamıyor ...

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

norveçte isveçte her tür görüşten insanlar var.şiddetsiz terörsüz bir arada yaşıyorlar.bir de türkiyeye bakın.karışık bir ülkeyiz.şiddet terör cehalet bizde..neden isveçte ve norveçte olduğu gibi bir arada yaşama kültürünü edinemiyoruz?ya bir arada yaşama kültürünü edineceğiz, yada ayrılacağız..böyle olmaz..her şeyin başı eğitim ve aydınlanma..norveç isveç bu yüzden medeni..kitap okuma kültürünü herkese aşılamamız lazım.avrupayı örnek almalıyız arap ülkelerini değil.islamcılar da kendilerine bir çekidüzen vermeli şiddetten kavgadan vazgeçmelidirler..norveç isveç dururken ırak, suriye, arabistan gibi birbirlerini bombalayan pislik arap ülkelerini örnek almayı bıraksınlar.kürtçüler de silah bırakmalı adam olmalıdırlar.

Sen Norveçte 60-70 kişinin katledildiğini unuttun galiba. Üstelik buna yapan zihniyet ırkçı ve islam düşmanı bir zihniyet.

Sitelerde Paylaş

Sen Norveçte 60-70 kişinin katledildiğini unuttun galiba. Üstelik buna yapan zihniyet ırkçı ve islam düşmanı bir zihniyet.

istisnalar kaideyi bozmaz ***.norveç bizden 100 000 kat aydınlık, kültürlü, mutlu ve huzurlu bir ülke.bizde terör örgütleri cirit atıyor.pkk hizbullah dhkpc
Sitelerde Paylaş

5-6'sı birden kaşınsında görürüm ben sizi. Siz ateist değilsiniz, agnostikte değilsiniz, siz isyankar müslümansınız. Bilinçsiz zındıksınız.

sen beni tanıyor musun? 7 sene boyunca islamcı kürtlerden baskı gördüğümü beni şizofren ettiklerini biliyor musun?belamı ..tiler ln!! tarihinde Alphonse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen beni tanıyor musun? 7 sene boyunca islamcı kürtlerden baskı gördüğümü beni şizofren ettiklerini biliyor musun?belamı ..tiler ln!!

Sözlerin seni tanıtıyor. Hala daha islamın asma kesme davalarından zihniniz kurtulmamış. Aynı onlar gibi konuşuyorsunuz. Sonra da adamlara vahşi diyorsunuz. Nedir bu? Sizin ateizmniz veya agnostikliğiniz..vb havada kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Sözlerin seni tanıtıyor. Hala daha islamın asma kesme davalarından zihniniz kurtulmamış. Aynı onlar gibi konuşuyorsunuz. Sonra da adamlara vahşi diyorsunuz. Nedir bu? Sizin ateizmniz veya agnostikliğiniz..vb havada kalıyor.

ben vahşi falan değilim.hayatımda kimseyi ezmedim.kimseye zararım olmaz.kitap okuyan aydın kültürlü yakışıklı biriyim.bakmayın sinirden böyle ağır konuşuyorum..beni tanımadan hakkımda hüküm verme.hadi hoşçakal..
Sitelerde Paylaş

azıcık İsveç'e Norveç'e baktığın kadar diğer avrupa ülkelerine de, mesela Hollanda'ya da baksana ;)

uyuşturucu almış başını gidiyor, devlet milletin çocuklarını alıyor elinden, evlilik dışı ilişkiler, aldatmalar vs.

Yani o hastası olduğunuz avrupa sandığınız kadar güllük gülistanlık değil. davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş :)

ayrıca isveç norveç gibi ülkelerde insanlar ateist olsa bile hemen dinlerine imanlarına kültürlerine hakaret etmiyorlar hatta ve hatta saygı duyuyorlar ve noel gibi dini bayramlarını coşkuyla kutluyorlar "kültürümüz" diye sahip çıkıyorlar.

peki bizim Türk ateist ne yapıyor? atesit olur olmaz hemen dinini imanını sattığı yetmiyormuş gibi, hemen ex dinine imanına ve müslümanlara sövüyor, dalgaya alıyor müslümanları,kendi sanki zamanında hiç inanmamış gibi anlamıyor onları ve hassasiyetlerini...

dinle ilgili ne varsa silip atmak istiyor adeta bu memleketten,

utanmadan, ezan sesi susmasın diye savaşmış ve şehit düşmüş atalarımızı unutup, ezan sesini susturmak ve hatta ay-yıldızlı bayrağmızı bile değiştirmek istiyorlar !

belki de bu yüzden ateistlere halkımız İsveçliler gibi sıcak bakmıyor, bakamıyor ...

Yahu batıda dinin suyunun suyunun suyu kalmıştır noelde bir şişe şarap açmak cenazede düğünde churce ugramak din değildir.

Sitelerde Paylaş

Cok basitinden , soyle bir karsilastirma yapabilirsiniz:

Norvec ile isvec komsu iki ulkedir, bunlarin 8-10 sene birbirleriyle savasabilecegini dusunebilirmisiniz? tarihlerinde varmidir? Bir de Iran-Irak savasini dusunun, iki musluman ulke savastilar hatta ateskeste beraber namaz kiliyorlardi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...