Jump to content

islamcılar neden sevilmez?

Recommended Posts

dünyada islamcılar dışında hemen hemen hiç kimse islamcıları sevmez..bunun nedenleri neler olabilir sizce?dünyada islamofobi yükselişte.islamcılar terörist, bombacı, katil olarak görülüyor ve dünya onlardan çekiniyor..yakın bir gelecekte dünya için en büyük tehlikenin ve tek düşmanın islam olabileceğini öngörüyorum.kuranda ve muhammedin hayatında şiddet önemli bir yer tutuyor..islam ve şiddet..işte can alıcı konu..ben özellikle bu yüzden islamcıların pek sevilmediğini düşünüyorum..tabii bilime düşmanlıkları, ilkel yaşam tarzları, kadını ikinci sınıf görmeleri ayrı mevzular..sizin de fikirlerinizi alalım?islamcılar neden sevilmiyor?

Sitelerde Paylaş

Afganistana, Mısıra,Irak a ,İrana, suudi arabistana Tunusa bakınca kimsenin içi açılmıyor..

Dünya bunu görüyor ve öğreniyor..

ABD islam ülkelerini çıkarına kullanmak için

islam pompalıyor.. çünkü ..islamla gerileştrilmiş halkın rekabet şansı yok diyor..

Silahlarını denediği doğal yaşam parkı görüyor..

islam ülkeleri tamamen çölde..

ABD olmasa islamın 5 sene sürmez ömrü..

Sitelerde Paylaş

Islamcilar emanet verdigin kopegi ac birakarak oldurur,kendi cocuklari haric dunyadaki diger cocuklara karsi sevgi beslemezler(heleki gavurun cocugu ise),allahin yaninda parayada taparlar,hile hurdada on safta yer tutarlar,cuma namazindan sonra cikista surasida benim dukkanim burdan alisveris yapin der din uzerinden ticaretlerini gelistirmeye calisirlar,inanmayan insanlara karsi siddet egilimleri vardir bu ve bunun gibi sebeplerden dolayi sevilmezler.Bunlar benim etrafimdan sahit oldugum birkac ornek genelleme yanlis olabilir ama ben cogu kismi boyledir diyorum.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlıkta ''Günah Çıkarma'' ile dalga geçerler, kendilerinin her Cuma koşa koşa camiye giderek aslında bir nevi günah çıkarma ritüeli oynadıklarının farkına varmazlar..Namazdan sonra yalana dolana,faize,zinaya şiddete,harama,haksızlığa kaldıkları yerden devam ederler. Cuma onların en büyük sosyalleşmeleridir. Aslında bir nevi birbirlerini kandırırlar..(Safiyane,naif müslümanlar sözüm haricindedir.)

Müslüman gibi görünmek bizim için zor olsada şimdilik içimizden nefretlerimiz bir şekilde dışa vururuz anlasalar bile çoğunlukla anlamamazlıktan gelir bizi tövbeye davet ederler..Biraz daha konuşunca kafları çorbaya döner tövbeler çekerek uzaklaşırlar..

Cami yaptırma dernekleri kurarak bir hayırseverin bağışladığı Diyanetin projelendirdiği bir yerde hemen yeni bir cami inşasına başlarlar yada mevcut cami yetersiz diyerek yıkıp daha büyüterek inşaata devam ederler. Su basman seviyesine halılar seccadeler,mihrap ve imam hazır edilerek ibadet çok kısa bir sürede başlar. Üst katların inşaatı yıllarca bitmez, namaz çıkışlarında yardım kutusuna kimin ne bıraktığı dikkatle gözlenir (Aynı durum kilisede mevcuttur)

Yardım sandığında birikenler komisyon tarafından uygun şekilde paylaşılıp geri kalanı inşaatın devamı için ayrılır. Şehrin iş adamlarından koparılan paralarla inşaat peyder pey devam eder ortalama 15-20 yıl içinde yeni bir cami yapılmış olşur. Eee okullarda tebeşir bulunmaz yakacak bulunmaz,çocuklar 40- 50 kişilik dersliklerde üst üste okumya çalışır kimin umurunda..Sağlık ocakları hastaneler yetersizdir ....Eee ben daha neden nefret etmeyeyim bunların tiyniyetinden...Nefret yetersiz kalır iğrenme başlar..

(Bu bahsettiklerim Türk Müslümanlar için geçerlidir diğerlerini tanımadığım için bir fikrim yok)

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1-İnsan yaşamını rütüellerle sınırlar.Diğer İbrahimi dinlerde İslam kadar ritüel kaydı yoktur.Üstelik bu ritüeller hemen hemen bütün insanlığın kabul ettiği çağdaş yaşama aykırıdır.Misaller Bu günün insanlığı İskemleyi koltuğu kabul etmiş yerde bağdaş kurmuyor,Yemeği çatal kaşıkla yiyor elle yemiyor,İncelenecek olunursa Namaz ritüelleri bağdaş esasına dayanan Arap kültürüdür.Maalesef Türk toplumundada aynı kültür vardır.

2-Toplumun bütün fertlerine yayılmak ister. Diğer İbrahimi dinlerde aynı amacta olsada onlarda Ruhbanlıkla sıradan dindaşlık farklıdır.Misal Türban Hiristiyanlıktada var ama onu Rahibeler takar normal halk takmaz.

Sitelerde Paylaş

İslâmcılar da birbirlerini sevmez.Gerçi buna nefret desek daha doğru olur.Kanlı mezhep çatışmalarını biliyoruz.Sünniler ve Şiiler birbirini öldürüyor,her iki tarafta bunun Allah'ın emri olduğunu söylüyor.Dört tane hak mezhep denilse bile (artık nasıl oluyorsa bu) İslâm dinin temelinde hanefi-sünni inancı yatıyor.

Kadına ikinci sınıf insan muamelesi bir tarafa,kadını saymazlar bile.Yemen'de 9-10 yaşındaki kız çocukları potansiyel eştir.Bu sapıklığı sevecek hali yok herhalde insanların.

Sitelerde Paylaş

islamsızlar çok seviliyor ya, dünyada insanlık sevgisini kaybetmiş , sizin gibi kendinden başkalarını düşünmeyenlerin dünya felsefesi , insan ayrımı yapmak olduğu için , ayrılık zulum getirmiş , zulmun olduğu yerde , sevgiye yer yoktur.

Sitelerde Paylaş

islamsızlar çok seviliyor ya, dünyada insanlık sevgisini kaybetmiş , sizin gibi kendinden başkalarını düşünmeyenlerin dünya felsefesi , insan ayrımı yapmak olduğu için , ayrılık zulum getirmiş , zulmun olduğu yerde , sevgiye yer yoktur.

yok dünya bizi seviyor.ateofobi yok.ama sizi sevmiyor kimse.islamofobi var.siz tehlikelisiniz.
Sitelerde Paylaş

dünyada islamcılar dışında hemen hemen hiç kimse islamcıları sevmez..bunun nedenleri neler olabilir sizce?dünyada islamofobi yükselişte.islamcılar terörist, bombacı, katil olarak görülüyor ve dünya onlardan çekiniyor..yakın bir gelecekte dünya için en büyük tehlikenin ve tek düşmanın islam olabileceğini öngörüyorum.kuranda ve muhammedin hayatında şiddet önemli bir yer tutuyor..islam ve şiddet..işte can alıcı konu..ben özellikle bu yüzden islamcıların pek sevilmediğini düşünüyorum..tabii bilime düşmanlıkları, ilkel yaşam tarzları, kadını ikinci sınıf görmeleri ayrı mevzular..sizin de fikirlerinizi alalım?islamcılar neden sevilmiyor?

İslamcılar sevilmedikleri gibi, aynı ilkelere sahip dinlerin hiçbiri sevilmez.

Köktendinciliği ve şiddeti savunan Hristiyan mezhepleri de sevilmezler.

Doğaları ve kökenleri ne olursa olsun aşırı eğilimlerin hiçbiri sevilmezler. Onların din olması durumu değiştirmez.

İnsanlık için artık bazı dogmalara dayanarak yaşamak tatmin edici değildir.

Yalnız öte dünyaya yatırım yapan dinler ilerde yok olmaya mahkumdurlar.

Sitelerde Paylaş

İslamcılar sevilmedikleri gibi, aynı ilkelere sahip dinlerin hiçbiri sevilmez.

Köktendinciliği ve şiddeti savunan Hristiyan mezhepleri de sevilmezler.

Doğaları ve kökenleri ne olursa olsun aşırı eğilimlerin hiçbiri sevilmezler. Onların din olması durumu değiştirmez.

İnsanlık için artık bazı dogmalara dayanarak yaşamak tatmin edici değildir.

Yalnız öte dünyaya yatırım yapan dinler ilerde yok olmaya mahkumdurlar.

yav hristiyanlar yine müslümanlardan iyidir bence..en azından katil değiller.
Sitelerde Paylaş

Ne kadar zamandır ateistsin?merak ettim

niye sordun..güneydoğuda hizbullahçı köpeklerden baskı gördükten sonra çok şükür islam denen vahşi dini terkettim.10 sene oluyor..ateist değil agnostiğim.deist de diyebilirsin.
Sitelerde Paylaş

niye sordun..güneydoğuda hizbullahçı köpeklerden baskı gördükten sonra çok şükür islam denen vahşi dini terkettim.10 sene oluyor..ateist değil agnostiğim.deist de diyebilirsin.

Hizbullahçı köpekler olmasaydı müslüman kalacaktın yani?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...