Jump to content

bu ayetten utanmıyormusunuz?

Recommended Posts

Peygamber cennet huri vaadederken, sadece sozde kalmistir. Hasan Sabbah ise o zamanlar etkisi iyi bilinmeyen hashas ile kafasi bulanan gencleri kendi hazirlattigi essiz bahcelere ve en guzel kizlara gonderip , cenneti tattirip tekrar uyandirmis. Cenneti gozleriyle gormus olan genclerde olume giderler kosa kosa. Hasan Sabbah da Ateist Ateist keyfine bakar saltanat surer.

Tomurcuk memeleri falan tasvirle ugrasmamis adam buyrun elleyin demis inananlarina..

tarihinde hoca-efendi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 312
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sesli güldüm. :lol:

Sende gülesin emi...

Hep beraber.

O zamanki saf ve temiz(!) insanlari kandirma yontemi oymus. Simdiki zamanin muslumanlarina hafif geliyor, simdi daha komplike seyler sunmak gerek, mesala risalei nur, tasavvufi eklemeler, biraz daha modern zamanlara hitabeden argumanlar kullaniliyor ama ayni terane. Bu dunyada ot gibi yasamak Ulul-emir lerin sozunden cikmamak , sonucta maksat cennete gidip alem yapmak iste.

tarihinde hoca-efendi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Risaleyi anlayabilmek icin özel tercüman esliginde okumak gereksinimi var. Her tarafi zirva sacmalama biraz da Mesnevi hikayelerinden esintilenme calintilari degistirmisler.

Egitimin icini dogma ile doldurdular....Cocuklar cemaatlere teslim edilmekte. Avrupa ülkelerinde ki insanlara bile ellerini attilar..

Sitelerde Paylaş

Sen anlamazsın düşünenlerin anlayabileceği bir konu yorma kendini.Atmakla olmuyor bu işler, kafayı çalıştırmakla oluyor.

Âl-i İmrân 7

(Medenî 89) Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondakimüteşabih ayetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek payeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar.

Sen düşünüyorsan bize açıkla o zaman Kuran apaçık bir kitap mıdır, içinde müteşabih ayetler var mıdır ?

Embesil gibi yine aynı ayeti yazma buraya yalnız.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen düşünüyorsan bize açıkla o zaman Kuran apaçık bir kitap mıdır, içinde müteşabih ayetler var mıdır ?

Embesil gibi aynı ayeti yazma buraya.

Onlar düşünmez, papağan gibi ayetleri tekrarlarlar, putları fazla düşünene çok kızıyor, hemen cehenneme atıyor.

Onların işi düşünmek değil, sorgusuz sualsiz itaat etmek. Putları yapmaları gerekeni belirtmiş, inandık ve itaat ettik deyin demiş.

Âl-i İmrân 7

(Medenî 89) Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondakimüteşabih ayetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek payeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar.

Düşünüp anlar dediği kısım ise, gerçek bir düşünme değil, inandık demeyi akıl edecek kadar düşünebilsin yeter putları için.

Sitelerde Paylaş

Hangi ayettir o? Cidden merak ettiğim için... hayır, Kuran'da alkolün yasaklanmadığını düşünüyorum da, onun için ilginç geldi.

Yahu ayeti vermi ya, Nisa/43 işte. Herhalde renk körlüğü var sende, ayeti mavi ve kırmızı harflerle yazmış, ondan göremedin herhalde. Ayete göre, sarhoş da olsan ne söylediğini bilirsen namaz bile kılabilirsin. Sadece iyice zom olup namaz kılmayın diyor ayet.

Sitelerde Paylaş

Yukardaki senin lafın, aşağıdaki da benim.

Ki, bu da sende olmayan bir meziyet. Nasıl olsa Muhammed senin yerine düşünmüş, senin görevin onun dediklerini harfiyen, hiç düşünmeden yerine getirmek. Yat dedi mi yatacaksın, kalk dedi mi kalkacaksın.

İçinde peygamberin adı geçiyor diye boş boş konuşmadığınımı sanıyorsun.
Sitelerde Paylaş

Uzak durun ki kurtulusa eresiniz ne anlam ifade etmekte?

Söyle olsa nasil olurdu?

Ey iman edenler! Sarhoşluk veren(aklı örten) maddeler, kumar, tapılmak için dikilen taşlar, fal okları oynamak yasaktir!

Alkol icme yasagina hangisi en uygunu?

Birde söyle ayet var...

Nisa 43 - Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın.........

Ayrica alkol üretimi icin akil veren ayette bulunmakta.

Atıyosun diyorum inanmıyorsun kızıyorsun, ama atıyosun.

Olanı tesbit var, akıl verme değil.Artı alkol,minimum miktarda. sağlığa faydalıdır,Aklı uyuşturup, bedene zarar veren bölümü haramdır.

Nahl 67

(Mekkî 70) Hurma ve üzüm gibi meyvelerden hem içki hem de güzel gıdalar edinirsiniz. İşte bunlarda da aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.

Sitelerde Paylaş

Atıyosun diyorum inanmıyorsun kızıyorsun, ama atıyosun.

Olanı tesbit var, akıl verme değil.Artı alkol,minimum miktarda. sağlığa faydalıdır,Aklı uyuşturup, bedene zarar veren bölümü haramdır.

Nahl 67

(Mekkî 70) Hurma ve üzüm gibi meyvelerden hem içki hem de güzel gıdalar edinirsiniz. İşte bunlarda da aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.

Yani aklımızı uyuşturup bedenimize zarar vermeyen miktarda içebiliriz, sağol fetva için. Şimdi sıra miktarı belirlemeye geldi.

Sitelerde Paylaş

hala kaç kadınla evlendiğini ve evlendiğinde ki yaşlarını bekliyorum bir cevap versen artık :)

ahzab 50 ile kendine tanıdığı ayrıcalıklarıda inkar edersin sen şimdi

cevap bekliyorum vicdanimin sadakasi

Sitelerde Paylaş

Embesil gibi yine aynı ayeti yazma buraya yalnız.

Kuran Allah sözüdür.Kuranı açıklayan Allahtır.Kuranda Allahın dediği gibi müteşabih ayetler vardır.Kuranda müteşabih ayetler muhkem ayetleri açıklayıcı ayetlerdir.

kalplerinde eğrilik olanlar hüküm ayetine bakmaksızın, müteşabihlerin peşine düşerler.Yarım bilgiyle fitne çıkarırlar.

Sitelerde Paylaş

Onlar düşünmez, papağan gibi ayetleri tekrarlarlar, putları fazla düşünene çok kızıyor, hemen cehenneme atıyor.

Onların işi düşünmek değil, sorgusuz sualsiz itaat etmek. Putları yapmaları gerekeni belirtmiş, inandık ve itaat ettik deyin demiş.

Âl-i İmrân 7

Düşünüp anlar dediği kısım ise, gerçek bir düşünme değil, inandık demeyi akıl edecek kadar düşünebilsin yeter putları için.

Boş konuşmaya devam. düşünmeye geçit yok sende.
Sitelerde Paylaş

Yani aklımızı uyuşturup bedenimize zarar vermeyen miktarda içebiliriz, sağol fetva için. Şimdi sıra miktarı belirlemeye geldi.

sana iki soru biraz beynin çalışsın.Portakalda alkol varmı.

portakalın yenilmesi haram mı.Bak sana dolu konuşma fırsatı iyi değerlendir.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bir çok çevirisine baktım böyle yorumluyorum peki sen nasıl yorumluyorsun bu ayeti kişisel dürüst yanıt ver ama copy paste yapma.

Ben bir çok çevirisine baktım böyle yorumluyorum peki sen nasıl yorumluyorsun bu ayeti kişisel dürüst yanıt ver ama copy paste yapma.

Birkere, Kuranın ayetşlerini açıklayan Allahtır.Gerisi zandır.sende zanna uymuşsun Allahın açıklamasına değil.Benim kişisel fikrimde sadece zandır. Allahın açıklamasını bekliyorsan Kurana bakarız. Beklemiyorsan istediğin gibi düşünmekte serbestsin.Kendinizi böyle kandırıyorsunuz, ben karışmam halinize.Muhkem ve müteşabih ayetlere beraber bakmak gerekir.Yoksa müteşabihlerin peşine takılıp fitneden başka bişey yapmazsınız.
Sitelerde Paylaş

Kuran Allah sözüdür.Kuranı açıklayan Allahtır.Kuranda Allahın dediği gibi müteşabih ayetler vardır.Kuranda müteşabih ayetler muhkem ayetleri açıklayıcı ayetlerdir.

kalplerinde eğrilik olanlar hüküm ayetine bakmaksızın, müteşabihlerin peşine düşerler.Yarım bilgiyle fitne çıkarırlar.

Saçmaladıkça saçmalamışsın. Allahın apaçık kitabında müteşabih ayetlerin ne işi var embesil ?

Sitelerde Paylaş

Böyle bir ayet bulsam, sevinirdim. Var mı gerçekten?

NAHL 67- Hurma ağaçlarının meyvelerinden, üzümlerden hem sarhoş edici içkiler ve hem de güzel bir rızık elde edersiniz. Akleden bir toplum için bunda bir işaret vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...