Jump to content

bu ayetten utanmıyormusunuz?

Recommended Posts

kurandaki index bölümünden mi baktın da mecaz olduğunu anladın?

13:35 - Erdemlilere söz verilen cennetin örneği şudur: Altından ırmaklar akar, yemişi de süreklidir gölgesi de. Bu, erdemlilerin sonudur. Kafirlerin sonu ise ateştir.

47:15 - Erdemlilere söz verilen cennetin örneği şudur: İçinde arı sudan ırmaklar...

Cennet ve cehennemin neye benzediği bilinmiyor. Gidilince görülecek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 312
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne diye link veriyorsun ki, bizzat Kuran kendisi açıklamış, Kuran'a da mı inanmıyorsun? Dur belki görmemişsindir, o kısmı biraz daha büyüteyim.

Ali İmran/7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Kalın kısmı bir daha oku, sonra soruya cevap ver: Müteşabih ayetlerin gerçek manasını kim bilir?

"Okuyup araştırma" aşamasını tamamlamış, "İslam düşmanlığı" safhasına geçmişsin. Verdiğim link'i okusaydın ayetin doğru çevirisini görürdün. O kalın harflerle çevirdiğin cümle yanlıştır. Gerçi sen bunu da anlamayacaksın, boşver. Takıl sen istediğin gibi.

Öğrenmek isteyen okur:

http://www.istekuran.../mutesabih.html

Gerisi beni ilgilendirmiyor. İnat edenler kendi hezeyanlarınızda boğulabilirler.

tarihinde botanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Okuyup araştırma" aşamasını tamamlamış, "İslam düşmanlığı" safhasına geçmişsin. Verdiğim link'i okusaydın ayetin doğru çevirisini görürdün. O kalın harflerle çevirdiğin cümle yanlıştır. Gerçi sen bunu da anlamayacaksın, boşver. Takıl sen istediğin gibi.

Öğrenmek isteyen okur:

http://www.istekuran.../mutesabih.html

Gerisi beni ilgilendirmiyor. İnat edenler kendi hezeyanlarınızda boğulabilirler.

Çok müslüman gördüm ama Kuran'a değil de bazı sakallılara itibar edeni de ilk defa gördüm desem yeridir yani. Sen benden daha kafir çıktın. Sen Kuran'a bile inanmıyorsun.

Ali İmran/7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Oysa ayette gayet açık bir şekilde müteşabih ayetlerin manasını sadece Allah'ın bildiği yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Çok müslüman gördüm ama Kuran'a değil de bazı sakallılara itibar edeni de ilk defa gördüm desem yeridir yani. Sen benden daha kafir çıktın. Sen Kuran'a bile inanmıyorsun.

Oysa ayette gayet açık bir şekilde müteşabih ayetlerin manasını sadece Allah'ın bildiği yazıyor.

Algılama yeteneğine hayran kaldım. Verdiğin cümlede meal hatası vardır. diyorum, hala aynı hatalı cümleyi koyuyorsun. Tebrikler. :D

Böylesini de hiç görmemiştim. Hadi hadi tekrar koy aynı ayeti, hadi.

Sitelerde Paylaş

Algılama yeteneğine hayran kaldım. Verdiğin cümlede meal hatası vardır. diyorum, hala aynı hatalı cümleyi koyuyorsun. Tebrikler. :D

Böylesini de hiç görmemiştim. Hadi hadi tekrar koy aynı ayeti, hadi.

Hangi arapça bilgine dayanarak hatalı meal olduğunu iddia ediyorsun? Madem hatalı, ayetin doğrusunu koy o zaman. Bari onu yap.

Sitelerde Paylaş

Hangi arapça bilgine dayanarak hatalı meal olduğunu iddia ediyorsun? Madem hatalı, ayetin doğrusunu koy o zaman. Bari onu yap.

Müteşabih, çok anlamlı demektir. "Sadece Allah bilir." diye bir durum yok. 20 defa söyledim, duvara anlatsam diploma alırdı be. Meali de kendin yazarsın, herşeyi devletten bekleme.

Sitelerde Paylaş

Müteşabih, çok anlamlı demektir. "Sadece Allah bilir." diye bir durum yok. 20 defa söyledim, duvara anlatsam diploma alırdı be. Meali de kendin yazarsın, herşeyi devletten bekleme.

Koy o zaman ayetin sana göre doğru çevirisini de bütün İslam alemi aydınlansın. 1400 yılda milyarlarca insan yanlış biliyormuş demek ki, sadece sen gerçeği bulmuşsun. Ne diye kendine saklıyorsun?

Bizim önümüze konulan çeviri bu, arapça da bilmediğimiz için kabul etmet zorunda kalıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Koy o zaman ayetin sana göre doğru çevirisini de bütün İslam alemi aydınlansın. 1400 yılda milyarlarca insan yanlış biliyormuş demek ki, sadece sen gerçeği bulmuşsun. Ne diye kendine saklıyorsun?

Bizim önümüze konulan çeviri bu, arapça da bilmediğimiz için kabul etmet zorunda kalıyoruz.

Olamaz ya. Yine aynı meali yazmış. :D Bu kadarını da hiç görmemiştim. Sitemizin en zeki ateistini bulduk sanırım. Ben o cümle yanlış çevrilmiştir diyorum ama sen aynı meali koymaya devam ediyorsun.

Hadi senden bir tane daha 3:7 alalım lütfen. Aydınlat bizi.

tarihinde botanik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müteşabih:yoruma açık

Belki 3:7 ayeti de müteşabihtir. :D Şaka şaka..

Tamam, müteşabih yoruma açık, ona bir şey demedim ki ama ayette açıkça bu müteşabih ayetlerin manasını ancak Allah bilir yazıyor, bunu anlatamıyorum adama.

Adam Kuran'ın yazdığına bile inamıyor, bize link gönderiyor burada açıklanıyor diye. Ya Kuran zaten kendisi açıklamış, daha linke ne gerek var?

Sitelerde Paylaş

Olamaz ya. Yine aynı meali yazmış. :D Bu kadarını da hiç görmemiştim. Sitemizin en zeki ateistini bulduk sanırım. Ben o cümle yanlış çevrilmiştir diyorum ama sen aynı meali koymaya devam ediyorsun.

Hadi senden bir tane daha 3:7 alalım lütfen. Aydınlat bizi.

Ya salak mısın nesin be? Madem yanlış o zaman doğrusunu koy dedik yüz defa. Hala aynı şarkıyı çalıyorsun. Koysana ayetin doğru çevrilmişini, bütün İslam alemi gerçeği öğrensin, adamlar yüzyıllardır yanlış bilmişler, başka yüzyıllar boşa gitmesin.

Sitelerde Paylaş

Ya salak mısın nesin be? Madem yanlış o zaman doğrusunu koy dedik yüz defa. Hala aynı şarkıyı çalıyorsun. Koysana ayetin doğru çevrilmişini, bütün İslam alemi gerçeği öğrensin, adamlar yüzyıllardır yanlış bilmişler, başka yüzyıllar boşa gitmesin.

Çok seviyeliymişsin. O ayeti o şekilde çevirenler, Kuran'da çelişki olduğunu iddia etmiş olurlar. Böyle Müslüman mı olur? Onların yorumu beni bağlamaz.

Hala daha "yüzyıllardır şöyle, böyle" diyorsunuz. Bu mudur sizin tartışma yönteminiz? Kuran bunu yasaklıyor diyorum sana, bak 2:170. Gram akıl varsa anlarsın, yoksa artık bir şey diyemem. Yüzyıllardır "Allah var." dediler, inansana madem? İşiniz gücünüz ikiyüzlülük.

Ben ayetin meali ile ilgilenmiyorum. Müteşabihin ne olduğunu açıkladım. Gerisi senin kuruntun. Müteşabih, sizin gibilerin Kuran'dan sapması için kurulmuş bir tuzaktır. Tuzağa düşmüşsünüz. Çok anlamlı ayet demektir. Sadece Allah anlar diye bir şey yok, kafa yorarsan sen de anlarsın. Ama senin gibi aklını fikrini İslam düşmanlığı kaplamış biri anlayamaz.

Sitelerde Paylaş

Çok seviyeliymişsin. O ayeti o şekilde çevirenler, Kuran'da çelişki olduğunu iddia etmiş olurlar. Böyle Müslüman mı olur? Onların yorumu beni bağlamaz.

Hala daha "yüzyıllardır şöyle, böyle" diyorsunuz. Bu mudur sizin tartışma yönteminiz? Kuran bunu yasaklıyor diyorum sana, bak 2:170. Gram akıl varsa anlarsın, yoksa artık bir şey diyemem. Yüzyıllardır "Allah var." dediler, inansana madem? İşiniz gücünüz ikiyüzlülük.

Ben ayetin meali ile ilgilenmiyorum. Müteşabihin ne olduğunu açıkladım. Gerisi senin kuruntun. Müteşabih, sizin gibilerin Kuran'dan sapması için kurulmuş bir tuzaktır. Tuzağa düşmüşsünüz. Çok anlamlı ayet demektir. Sadece Allah anlar diye bir şey yok, kafa yorarsan sen de anlarsın. Ama senin gibi aklını fikrini İslam düşmanlığı kaplamış biri anlayamaz.

şaka mısın ? yoksa trol müsün?

çeviri yanlış deyip de doğrusunu as dediğinde neden asmıyorsun?

asmamakla kalmayıp ayet meali beni ilgilendirmez ne demek?

Sitelerde Paylaş

Açıkça Kuran ayetlerini iplemiyorum desene şuna.

Sana ayetin çevirisini veriyoruz, takılmış plak gibi bu çeviri yanlış demekten başka bir şey yaptığı yok, madem yanlış, doğrusnu koy diyoruz, bu sefer de ben ayeti iplemiyorum diyorsun. Ne biçim bir müslümansın anlamadım gitti. Ayetle ilgilenmeyen, ayeti takmayan müslüman mı olur?

Sitelerde Paylaş

şaka mısın ? yoksa trol müsün?

çeviri yanlış deyip de doğrusunu as dediğinde neden asmıyorsun?

asmamakla kalmayıp ayet meali beni ilgilendirmez ne demek?

Meal yazacak düzeyde değilim. Ama müteşabihin anlamını biliyorum. O bana yetiyor. Türkiye'deki meallerde çok hata vardır. Sanki mealini yazsak Müslüman olacaksınız. Boş istek sizinki. Müteşabihi merak ediyordunuz, öğrendiniz işte. Bu kadar basit bu.

Sitelerde Paylaş

Meal yazacak düzeyde değilim. Ama müteşabihin anlamını biliyorum. O bana yetiyor. Türkiye'deki meallerde çok hata vardır. Sanki mealini yazsak Müslüman olacaksınız. Boş istek sizinki. Müteşabihi merak ediyordunuz, öğrendiniz işte. Bu kadar basit bu.

o zaman haybeye ahkam kesmeyeceksin..

demek ki kafana göre o meal hatalı, bu meal doğru diyormuşsun

ayrıca müteşabih ayetlerin listesi var mı sende?

Sitelerde Paylaş

Bir insan nasıl bu kadar gerizekalı olabilir? Madem meal yazacak düzeyde değilsin, o zaman hangi akla hizmetle ayetin çevirisine ve Türkiye'deki meallere yanlış diyorsun? Yahu insan bilmiyorsa oturup susar, sen de o da yok, hem bir bok bilmiyorsun, hem de habire o meal yanlış, şu çeviri yanlış diye ahkam kesiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Anadili arapça olan ülkelerde kuran üzerine serbset tartışma imkanı özgürlüğü olsa, bu ''yanlış çeviri'' kıvırmaları hiç yaşanmadan tüm kuran 1 günde çöpe gönderilirdi.

Bu saçmalığı araplar yazdı araplar çözmeli. Biz ne yapsak o arapçadaki ''derin'' manalara ulaşamıyoruz müslümanların gözünde.

Belki de bu yüzden arap ülkeleri bu kadar katı şekilde yönetiliyor, ve hertürlü ifade özgürlüğü engelleniyor.

Eğer araplar kuranın saçma olduğunu söylemeye başlarsa kimse itiraz edemez çünki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...