Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

Senin hakaretlerine karşılık veriyorum ezik. İğrenç hakaretlerin aşağılamaların var, züppesin de üstelik, bir şey anlattığın falan da yok. Bol bol kişisel zırva.

Sana daha ilk mesajımda açıkladım ki o kalın kafanın almayacağını zaten biliyordum. Çünkü cahilsin. Çünkü bilmiyorsun. Ne insanı, ne insanlık tarihini, ne bilimi, ne medeniyetlerin bugünlere nasıl geldiğini ne de mevcut dünyayı, bilmiyorsun.

Vatan neymiş, sınır neymiş, bayrak neymiş deyip durmuyor muydun?

Ben de sana bunların insanlığın en eski tarihlerinden beri var olduğunu, en küçük grupların bile kendi alanlarını belirleyip orayı sahiplendiğini, başka grupların gelip gasp etmesi ihtimalinin müthiş bir biçimde kaçınılmaz olduğunu ve temel nedeninin birincil olarak kaynaklara el koymakla tanımlandığını anlattım. Sürülerden ve onları bu mücadelede birbirine bağlayan dinamiklerden bahsettim. Ve geldik günümüze..

Bayrağını eline alıp meydanlara koşarak joplanan, biber gazı yiyen, tekmelenen, hapislere atılan insanlar, neyin mücadelesini veriyor dedim..

O bayrakları aksesuar olsun diye mi ellerinde taşıyor, o şiddete spor olsun diye mi katlanıyorlar dedim.. Bu insanlar neyi sahiplenmiş de korumaya çalışıyor?

Züppe. Sen burada mastürbasyon yapabilesin özgür özgür diye.. Onları aşağılayıp, ilkel bilinçsizler ilan edip kişilik oluşturasın diye...

Kırmızı ile işaretli sözleri nerede ve ne zaman söylediğimi bir açıklarsan en azından sünepe olmadığını düşünebilirim. Zevzek bir şuursuz olduğunu biliyorum. En azından sana saygı duymamı sağla. Nerede söyledim bu sözleri?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence sen komik oluyorsun, herşey değişir belki bir bayram olur bir gün adını yeni gelenler koyar, sense bu çarpıtma işini bırakıp dürüstlüğü öğrenirsin.

Terbiyesizlik yapma. . Neyi çarpıtıyorum. Yazdığın her iletiden vazgeçiyorsun. Arkasında duramıyorsun. Peş peşe birbirinden alakasız şeyler yazıp zor durumda kalınca düşüklük yapıyorsun. Yetersiz olduğun konulara yazma.

Daha ilk iletimde marşı içerik olarak da beste olarak da beğenmediğimi ifade ettim. Bu benim kişisel beğenim le ilgili bir durum. Bazı arkadaşlar bu marşın ve bayrağın kapsayıcı olmadığını söyledikleri için;

Nasıl olursa daha kapsayıcı olur. Sorusuna cevap arıyorum

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Terbiyesizlik yapma. . Neyi çarpıtıyorum. Yazdığın her iletiden vazgeçiyorsun. Arkasında duramıyorsun. Peş peşe birbirinden alakasız şeyler yazıp zor durumda kalınca düşüklük yapıyorsun. Yetersiz olduğun konulara yazma.

Senden daha ileri görüşlü birini yetersizlikle suçlamak senin gibi bi terbiyesizin işi olurdu ancak, kimin çarpıtıp eksik kaldığı ortada ve senden beklenmedik hayal kırıklığı herkesin malumu oldu bu tavırlarınla ve çirkinleştin hemen, başkalarına cahil yetersiz demek sizde adet olmuş ama yok yutturamazsın bu çirkinliği kişmseye, yetersiz ve ilkel olan sensin.

Sitelerde Paylaş

Bayraklar marslar sinirlar gelecek zaman bir gün kalkacak düsüncesi belirtildi ve Türk bayragi ile ilgili hic bir düsünce yazilmadi. Basliga gelecegin dünyasina kafa yoranlarin videosu asildi. Marsin tüm Anadolu insanlarini kapsayacak sekilde olmasi daha iyi olma mi? düsüncesi savunulmakta.

Bunun tartismasini yapmanin ne kötülügü var? Her konu tartisilir ve birilerine cok aykiri gelen düsünceler de olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin adi degistirilemez mi?

Bu düsünce savunulamaz mi? Örnegin Anadolu Cumhuriyeti fikri ortaya atildi... Yok canim asla olmamali... Asin gebertin vurun boynunu pisligin...

Bu tip düsünceler birlikte yasamanin kolayligi huzuru icindir...

Hasbel kader buralarda da Ateistler insanlari birlestirip kaynastirip birlikte sorunsuz yasamanin cözümlerini üretmektedirler.

Sitelerde Paylaş

Konu farkli yöne gitmeye basladi fakat yanitlayayim... Türkiye'de yasayan farkliklarin nüfus oranlarini dogru dürüst arastirip sunan bir kurum bulunmamakta. Nedeni ise devletin bireylerin üzerlerinde bir anlayisin yönetim sisteminin olmasidir. Halbuki olay tam tersine olmalidir. Kanunlar bireylerin haklarini devlete karsi koruma altina almalidir.Uzun bir konu...

Türkiye'de sokakta müslüman görünüp evlerinde farkli inanclari olan insanlar da yasamaktadir.

Eskiden daha fazla idi bir ara sorunlar yavas yavas cözülürken AKP ile tekrar eskiye dönüldü.

Herkesin fislenip dinlenildgi ve kimin ne yaptigi ile ilgilenen bir yönetim su anda Türkiye Cumhuriyeti'nin basinda bulunmaktadir.

Sanatcilara göz dagi verip sindiren bir ülke haline gelindi ve ne yazik ki ülkede mizah bitti. Bu aslinda bir cok seylerin göstergesidir.

Bir zamanlar bu zihniyete alkis tutan aydinlar simdilerde teker teker yerlerinden edilmektedir.

Ve böyle bir ülkede hala hanefi fasizmini pompalayan ulusal marsi savunmak AKP zihniyetine yardimci olmaktir.

" Devlet " üzerine ayrı bir tartışma yapabiliriz. Ayrıca eleştirilerinizin bir kısmına da katılıyorum. Ancak konumuz malum kapsayıcılık. Daha önce yazdığım gibi 1921 şartlarında yazılmış ( Zaten milli marşlar genelde olağan üstü koşullarda yazılır) olabilecek en kapsayıcı sözlere sahip olduğunu düşünüyorum. ( Beğenmemekle birlikte )

Sitelerde Paylaş

Senden daha ileri görüşlü birini yetersizlikle suçlamak senin gibi bi terbiyesizin işi olurdu ancak, kimin çarpıtıp eksik kaldığı ortada ve senden beklenmedik hayal kırıklığı herkesin malumu oldu bu tavırlarınla ve çirkinleştin hemen, başkalarına cahil yetersiz demek sizde adet olmuş ama yok yutturamazsın bu çirkinliği kişmseye, yetersiz ve ilkel olan sensin.

Hakaret bir tartışma usulü değil. Seni uyarmaya çalıştım ama anlamadın. Yazdıklarının benim yazdıklarımın karşılığı değil. İstersen sakin kafayla yazılanları bir daha oku.

Sitelerde Paylaş

Terbiyesizlik yapma. . Neyi çarpıtıyorum. Yazdığın her iletiden vazgeçiyorsun. Arkasında duramıyorsun. Peş peşe birbirinden alakasız şeyler yazıp zor durumda kalınca

Birbirinden alakasız olanları şuraya dizermisin yoksa haci yalan ve iftira atanlara çok kızıyor getir de bakalım neymiş onlar yoksa haci seni atmalı .

Sitelerde Paylaş

Bayraklar marslar sinirlar gelecek zaman bir gün kalkacak düsüncesi belirtildi ve Türk bayragi ile ilgili hic bir düsünce yazilmadi. Basliga gelecegin dünyasina kafa yoranlarin videosu asildi. Marsin tüm Anadolu insanlarini kapsayacak sekilde olmasi daha iyi olma mi? düsüncesi savunulmakta.

Bunun tartismasini yapmanin ne kötülügü var? Her konu tartisilir ve birilerine cok aykiri gelen düsünceler de olabilir.

Bu düsünce savunulamaz mi? Örnegin Anadolu Cumhuriyeti fikri ortaya atildi... Yok canim asla olmamali... Asin gebertin vurun boynunu pisligin...

Bu tip düsünceler birlikte yasamanin kolayligi huzuru icindir...

Hasbel kader buralarda da Ateistler insanlari birlestirip kaynastirip birlikte sorunsuz yasamanin cözümlerini üretmektedirler.

bu adamlar ateist falan değil cigi. Bunlar zaman zaman faşist damarları kabarıp ait olduklarını düşündükleri grubu okşamaktan hoşlanan geri kafalılar sadece. Kendilerine ateist veya çok bilimsel bir tavır takınmaları da bu huylarını değiştirmiyor. Düzen budur diyorlar daha neyi eleştiriyorsun demeye getiriyorlar. Üstüne bir de iftira atıp bayrağı ve sınırları istemiyorsunuz diyorlar. konuyu anlamamış oldukları o kadar belli ki. Dediğim gibi içinde kayboldukları sistemi savunuyorlar acizane bir şekilde.

Bunun ne türk bayrağı ne de istiklal marşı ile ilgisi olmadığını anlamayıp konuyu çarpıtıyorlar. Gerçi bayrak ve marş eleştirisine girsek ne kapsayıcı olduğunu söyleyip yine tartışmadan galip ayrılırız ama o konuya hiç girilmedi? Bu adamlar ancak çarptığı yerleri gerçek olarak görebilen körler kadar durumun farkında. Buradaki kör tabirini benzetme amacıyla kullandım. Körlerle ilgili bir düşünce değil. İşte bayrak işte marş deyip daha neyi eleştiriyorsunuz diyorlar. komedi hepsinin hayatı.

Medeni insan, içinde yaşadıkları sisteme saygı duydukları için daha iyi olması için onu acımasızca eleştirebilen insanlara denir. Bunlar gibi eleştiriyi saygısızlık sanıp sonra da züppe ve hakarete varan yakıştırmaları yapmak aslında ne kadar uygar olduklarını gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

O zamanda o sekilde bir marsin yazilmasini zaten elestirmiyor kurtulus savasinda ölenleri minnetle aniyoruz. Bunda bir problem bulunmamakta ama bizim derdimiz insanlarin bir arada yasamalarini saglayabilen marsin sözlerinin daha iyi olacagindan yana.

Insanlari ayristirmak en cok bizim ülkemizin insanina pahaliya patladi. Daglarda pisi pisine ölenlerin ( her iki taraftan da) gercek sayilarinin da saglikli olmadigini düsünüyorum. Yazik degil mi adami, parasi, olmayan genc fidanlarin ölmeleri...Ayni ülkede ayni sinirlar icinde huzur icinde yasayabilmek icin birlestirici ve esit sitemin dolayisi ile özgürlüklerin savunulmasi akilcidir.

Tabi laik demokratik bir ülkede yasanilmak isteniliyorsa.

Sitelerde Paylaş

Birbirinden alakasız olanları şuraya dizermisin yoksa haci yalan ve iftira atanlara çok kızıyor getir de bakalım neymiş onlar yoksa haci seni atmalı .

Bak yine ayı hatayı yapıyorsun. Burada bilek güreşi yapmıyoruz. Hemen cevap yazmak zorunda değilsin. Sadece bir daha okumanı istiyorum. Yine aynı kanaat de isen benden bu kadar.

Sitelerde Paylaş

Bak yine ayı hatayı yapıyorsun. Burada bilek güreşi yapmıyoruz. Hemen cevap yazmak zorunda değilsin. Sadece bir daha okumanı istiyorum. Yine aynı kanaat de isen benden bu kadar.

Hala yeterince okumadığımı iddia edip ezmeye çalışıyosun ama bu çirkin taktiğin seni haklı yapmaz, sen fikir belirtmiyosun karşındakini analiz ettiğini sanıp demoralize edip kışkırtmaya çalışıyosun, bence sen kendini gözden geçir yazdıklarını tekrar oku belki ne yaptığını okuyunca daha net görürsün.

Sitelerde Paylaş

Hala yeterince okumadığımı iddia edip ezmeye çalışıyosun ama bu çirkin taktiğin seni haklı yapmaz, sen fikir belirtmiyosun karşındakini analiz ettiğini sanıp demoralize edip kışkırtmaya çalışıyosun, bence sen kendini gözden geçir yazdıklarını tekrar oku belki ne yaptığını okuyunca daha net görürsün.

Tamam öyle yapayım.

Sitelerde Paylaş

bu adamlar ateist falan değil cigi.

Hepimiz bir seyler ögrenebilmek ve bilgi alis verisi yapabilmek okuyuculari bilgi sahibi edebilmek icin buraya zamanimizi enerjimizi harcamaktayiz.Ateistlerin bir özelligi de kiran kirana tartismalaridir. Hosuma gidiyor ama kisilere hakaretler, yaftalamalar olmamali... Bizler kin tutmayiz küsmek gibi lüksümüz de bulunmamali.

Her tarafi ele gecirdiler son hamleyi yapmak üzereler.. Bilhassa Türkiye'de yasayan ateistlerin pozisyonlari ic acici degil bunun icinde simdiye kadar yillardir keyiflerini ön planda tutan söz sahibi aydinlara kizginim. Su anda bir seylerin yapilabilmesi cok zor görünmekte.

Olacaklar 10 sene önceden görüldügünde "Parayonak" damgasi vurulmaktaydi... Simdi daha farkli seyler ama olsun Haci abi de sutlamadigina göre ayni duygulari az cok paylastigimizdan dir ve demek ki yazmaya videolari yapip asmaya Hollanda ateistlerinden bilgileri paylasmaya kuran ayetlerini tiye almaya devam edecegim. :)

Sitelerde Paylaş

Hepimiz bir seyler ögrenebilmek ve bilgi alis verisi yapabilmek okuyuculari bilgi sahibi edebilmek icin buraya zamanimizi enerjimizi harcamaktayiz.Ateistlerin bir özelligi de kiran kirana tartismalaridir. Hosuma gidiyor ama kisilere hakaretler, yaftalamalar olmamali... Bizler kin tutmayiz küsmek gibi lüksümüz de bulunmamali.

Her tarafi ele gecirdiler son hamleyi yapmak üzereler.. Bilhassa Türkiye'de yasayan ateistlerin pozisyonlari ic acici degil bunun icinde simdiye kadar yillardir keyiflerini ön planda tutan söz sahibi aydinlara kizginim. Su anda bir seylerin yapilabilmesi cok zor görünmekte.

Olacaklar 10 sene önceden görüldügünde "Parayonak" damgasi vurulmaktaydi... Simdi daha farkli seyler ama olsun Haci abi de sutlamadigina göre ayni duygulari az cok paylastigimizdan dir ve demek ki yazmaya videolari yapip asmaya Hollanda ateistlerinden bilgileri paylasmaya kuran ayetlerini tiye almaya devam edecegim. :)

Bana haci denen üyeyi savunma. Asıl yaftalamayı o yapıyor. Duymadığımız laf kalmadı. Gerçi karşılığını alıyor ama sinir bozup konuyu sulandırıyor sadece. Siz ne kadar aptal adamlarsınız ki bunları düşünüyorsunuz diyor açıkça. Düşünüyoruz ve doğru olanı düşünmek zevk veriyor. Bu bizi aptal yapıyorsa senin bunu anlamıyor oluşun da seni aptal yapıyor. Diğer üyelere de bir şey demiyorum. Tartışmayı zerre kadar bilmeyen bünyeler. Bunların sadece sorgulayıcı düşünceler olduğunu anlayamayan sünepeler hepsi. Daha önce üzerinde hiç düşünmedikleri konuları duymak onları deli ediyor ve kafalarını karıştırıyor. Bu da onları kızdırıyor. Sonra konuyu çarpıtıp başka yerlere çekiyorlar. Sonuçta seni etiketleyip kafasına öyle yazıyor. Bu onun için rahatlatıcı oluyor çünkü kafasının basmadığı konular canını sıkmamış oluyor. Çünkü az önce o düşünceyi etiketleyerek kendini kandırmış oldu. Ama onun öyle yapması ne benim düşüncelerimi ne de gerçekleri değiştiriyor. Düşüncelerimiz gerçeğin ve tarihin bir eleştirisi olduğu halde, tarihe atıfta bulunulduğu halde ısrarla bir şey bilmediğimizi iddiaa ediyor. Bunun gibi beleş adamların hayatı boyunca yaptığı tek şey yargılamak ve etiketlemekten ibaret. Sonra da sorgulayıcı veya ateist olduklarını iddia edecek kadar da şuursuz insanlar.

Sitelerde Paylaş

Marsin tüm Anadolu insanlarini kapsayacak sekilde olmasi daha iyi olma mi? düsüncesi savunulmakta.

ben trakyalıyım. "anadolu cumhuriyeti" ve "anadolu insanı" gibi tanımlamalar beni içermemekte ve pek tatmin etmemekte... türkiyeyi beğenmeyip yerine başka isim ararken bu konuyu da göz önünde bulundurursanız iyi olur. saygılar.

Sitelerde Paylaş

ben trakyalıyım. "anadolu cumhuriyeti" ve "anadolu insanı" gibi tanımlamalar beni içermemekte ve pek tatmin etmemekte... türkiyeyi beğenmeyip yerine başka isim ararken bu konuyu da göz önünde bulundurursanız iyi olur. saygılar.

Anadolu-trakya hatta kerkük hatta musul üstüne bir de kıbrıs yazısını ekleriz merak etme. niyetin pislik bulaştırmak. Niyet herkesi kapsamasını sağlamaksa her vatandaş gözetilerek bu yapılır. Ama kimseyi dışlamak yok. Bu kürt bu alevi demiyeceksin. hiç sanmıyorum. Ben trakyalıyım deyip sanki beni de ekleyin mantığı ile düşünen bir insan bunu der.

Sitelerde Paylaş

Bana haci denen üyeyi savunma. Asıl yaftalamayı o yapıyor. Duymadığımız laf kalmadı. Gerçi karşılığını alıyor ama sinir bozup konuyu sulandırıyor sadece. Siz ne kadar aptal adamlarsınız ki bunları düşünüyorsunuz diyor açıkça. Düşünüyoruz ve doğru olanı düşünmek zevk veriyor. Bu bizi aptal yapıyorsa senin bunu anlamıyor oluşun da seni aptal yapıyor. Diğer üyelere de bir şey demiyorum. Tartışmayı zerre kadar bilmeyen bünyeler. Bunların sadece sorgulayıcı düşünceler olduğunu anlayamayan sünepeler hepsi. Daha önce üzerinde hiç düşünmedikleri konuları duymak onları deli ediyor ve kafalarını karıştırıyor. Bu da onları kızdırıyor. Sonra konuyu çarpıtıp başka yerlere çekiyorlar. Sonuçta seni etiketleyip kafasına öyle yazıyor. Bu onun için rahatlatıcı oluyor çünkü kafasının basmadığı konular canını sıkmamış oluyor. Çünkü az önce o düşünceyi etiketleyerek kendini kandırmış oldu. Ama onun öyle yapması ne benim düşüncelerimi ne de gerçekleri değiştiriyor. Düşüncelerimiz gerçeğin ve tarihin bir eleştirisi olduğu halde, tarihe atıfta bulunulduğu halde ısrarla bir şey bilmediğimizi iddiaa ediyor. Bunun gibi beleş adamların hayatı boyunca yaptığı tek şey yargılamak ve etiketlemekten ibaret. Sonra da sorgulayıcı veya ateist olduklarını iddia edecek kadar da şuursuz insanlar.

Usandık sizin sapık fantezilerinizden.

Onları yazarsın, beğenilir beğenilmez.. Başka yapacak birşeyin yok.

Sapık düşünce ve inançlarını onlarla kanıtlamaya çalışırsan alay konusu olursun.

Burada onlarla kendinizi küçültüyorsunuz.

Sizi ciddiye alacağımızı mı sanıyorsunuz?

Biz burada gerçeklerle uğraşıyoruz.

Ülkemiz dar bir boğazdan geçiyor. Gerçekleri göreceğinize fantezilerinizle sorunlarımızı çözmeye çalışıyorsunuz.

Atatürk devrimlerini savunuyor görünüyor ama ona ve kurduğu cumhuriyete ihanet ediyorsunuz.

Sahte aydınlar sizi..

Sizin kurgu bilimsel fanatik, pratik çözümlerden yoksun düşünce ve inançlarınızı beğenmiyoruz.

Ve size güvenmiyorsunuz.

Bu kadarını bilin yeter..

Sitelerde Paylaş

Dünyanın sistemi böyle. Ona karşı gelmek iyi hoş da, yalnız itiraz etmek sapıklıktan başka birşey değil.

Savınızı savunmanız ve yeni bir sistemi ortaya atmanız gerekiyor.

Bunu yapamazsanız boş yere konuşuyorsunuz demektir.

Siz yalnız anarşist olursunuz. Ne kendinize ne de insanlığa yararınız olmaz.

Ben gerçekçi ve pragmatik olmayan, aklını kullanmayan, dürüst ve güvenilir olmayan, ahlaksal değer yargıları düşük bir insanın görüşlerini saygın bulmam.

Çoğu insan da bulmaz.

böyle düşünen ateistlerin olduğunu bilmek sevindirici :) tüm samimiyetimle söylüyorum...

Sitelerde Paylaş

Ateistforum'da herkesi yaftalayip hakaretler savuran insanlarin özelleri hakkinda fikirler yürütüp asagilamaya kalkanlar acaba kendilerini nasil bir yerde görmektedirler ve kendilerini ne sanmaktadirlar?

Bu hakkin kimsede olmayacagini bilmiyorlar mi?

Sen susun, sen söylesin, sen sapiksin, sen sen sen sen...

Neden?

Düsünceyi tartisma kültürünü henüz ögrenememis iclerine sindirememis insanlarin izledikleri tek yok kisilerle ugrasmak onlari karalayip iftiralar atip hakaretler savurmaktir...

Akillari mantiklari düzgün calisan ve düsünceyi tartisma kültürünü iclerine sindirebilmis insanlar bu basit ve ilkel yola asla bas vurmazlar.!

Beyon ateist Ingilizce'nin Türkce'ye net tercüme edildigi gibi anlasilmamaktadir.

Ana hatlari ile,

Beyond ateist, tanri kelimesinin dahi kullanilmasina karsi cikar lüzumsuz oldugunu savunur.

Özellikle ateistlerin, tanri, god, rab, allah varmis, din kitaplari gökten indirilmis gibi tartismalarina olumsuz bakar.

Insanlar istedikleri sekilde özgürce düsüncelerini tartismaya ifade etmeye calisirken kisilere düsüncelerin sahiplerine hakaret etmiyor karsilarina almiyorlarsa düsünceleri begenmeyenlerin de kendi düsüncelerini etik bir sekilde aciklamalari gereken ve tek yoldur.

Yazarlarin kisiliklerine saldirildikca daha cok bataga saplanilmakta oldugunu okuyucular takdir etmektedirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...