Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

Anadolu-trakya hatta kerkük hatta musul üstüne bir de kıbrıs yazısını ekleriz merak etme. niyetin pislik bulaştırmak. Niyet herkesi kapsamasını sağlamaksa her vatandaş gözetilerek bu yapılır. Ama kimseyi dışlamak yok. Bu kürt bu alevi demiyeceksin. hiç sanmıyorum. Ben trakyalıyım deyip sanki beni de ekleyin mantığı ile düşünen bir insan bunu der.

çözüm olarak sundukları sihirli şemsiyelerinin meğer herkesi de içine almadığı ifade edildiğinde susurluk ayranı gibi köpürüyorlar.

aman hoca, boşver musulu cartı curtu. nasılsa "milli ifadeleri" terkediyoruz diyerek ahtapot gibi başka ülkelerde bulunan yerlere de kolunuzu uzatabileceğinizi sanmayın, keserler. yaşadığınız ülkenin bütünlüğünü sabote etmeyin yeter.

ırak, suriye, iran gibi isimler bir milleti ifade etmeyen coğrafik isimler. buna rağmen buralarda yaşayan kürtler kürdistan mücadalesi veriyor. böyle bir manzarada bizim avanak romantiklerin ayrılıkçı kürtlerin gönlünü yapacağız diye ülkenin adını değiştirme düşüncesi içinde olması trajikomik :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Insanoglu guvenligini pekistirmek icin hayatinda bir topluluk ile hareket etmeye calisir diye dusunuyorum bunun sebebi aciktir birlikten kuvvet dogar.Bahsedilen dunyadaki sinirlarin kalkmasi elbette dusunulebilinir fakat bunun icin tum insanogluna tam guvenin olmasi sarttir ki buda su anda imkaniz gibi gorunuyor.Iclerinden biri veya birileri her an hain planlarini isletmeye baslayabilirler.Bana gore bu bir topluluga ait olma ihtiyaci buradan kaynaklanmaktadir ve dogrudur.Gun gelirde ortamin musait oldugu cok acik sekilde belli olursa ki hic sanmiyorum bu sinirlarin kalkmasi olayi dusunulebilinir fakat daha oncede belirttigim gibi kotu niyetli birileri illaki cikacaktir o zamanda herkesin konusmakta zorunlu oldugu tek dil olan siddet dilini iyi bilmeniz gerekir bunuda ancak birlik olarak saglayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu forum neden var?

Bu forum neyin mücadelesini yapıyor?

Bu forum Müslüman Türk halkına ve diğer Müslümanlara savaş mı ilan etti?

Bu forum İslam gerçeği karşısında kendine hayali düşmanlar bulup onlarla mı mücadele ediyor?

Nedir bu forumun amacı?

Hepinizi formun kuruluş nedenini ve ilkelerini bir kere daha okumaya davet ediyorum.

Forum olarak biz ülkemizde insanlar arasında düşmanlık yaratarak, kendimiz gibi olmayanları yok etmeye değil, aramızda hoşgörü ve toleransın yayılmasına, halkımızın aydınlanmasına çalışmaktayız.

Bunu yaparken yararlandığımız kaynak ateizm değildir. Çağdaş yaşamdır, bilimdir. İnsan hakları ve düşünce özgürlüğüdür. Bizim için ateizm bir amaç da değildir. Hatta mutlaka ulaşılması gereken bir sonuç da değildir.

Ateizm bütün bunları başarmak için güvenerek kullandığımız bir yöntemdir.

Temelde ateizm içi boş bir eğilimdir. Ama zaten onun bütün esprisi içinin boş olması değil midir?

Onun içini istediğimiz çağdaş ve bilimsel ilkelerle doldurmak elimizdedir.

Biz bütün inançları, dinleri, efsaneleri yıkarak onların yerine ateizmi getirmek istemiyoruz.

Ateizmi bir dogma yapmak da istemiyoruz.

Din efsanesinin günlük yaşama etkisinden kurtulmaktan başka amacımız yok.

Çünkü din efsanesi yaşamı dolu dolu ve mutlu deneyimlememiz karşısındaki en büyük engel.

Biz efsaneleri yıkmak istiyoruz. Ama mevcut ve yerleşmiş ilkeleri, genelek ve görenekleri yıkmak istemiyoruz.

Biz yaratıcı yıkım istiyoruz. Yıkıcı bir yaratıclığa sıcak bakmıyoruz.

Geride iç boş ateizmden başka hiçbir şey kalmasın istemiyoruz.

Ateizmin de saygınlık kazandığı, her türlü çeşitliliğin, tolerans ve hoşgörünün egemen olduğu çağdaş bir sistemin ortaya çıkmasına çalışıyoruz.

Bunları anlamak o kadar zor mu?

Sitelerde Paylaş

Bazıları İstiklal marşımız ve bayrağımız konularında yıkıcı yaratıclığı teklif ediyor.

Yani onları yıkalım. Geride hiçbirşey kalmasın. Yerine yeni ve çağdaş kavramlar alsın istiyorlar.

Bu yaklaşım neden kusulu?

Yukarda yeterince açıkladığımı sanıyorum.

Yaratıcı yıkım size seçenek tanıyor. Her değer yıkılmıyor. Aslında hiçbiri yıkılmıyor.

Onlara yeni ve çağdaş değerler ekleniyor. Eskiler kalıyor ve gerektiğinde kullanılıyor.

Yıkıcı yaratıclık ise önce ne varsa onu yıkıyor. Yerine yeni ve çağdaş değerler oluşturuluyor.

Peki ileri bir tarihde onlar da demode olursa ne olacak?

Bu keresinde onlar da yıkılacak ve yerini yenilere terkedecek..

Geride hiçbir değer kalmayacak...

Yaratıcı yıkımla yıkıcı yaratıcılık arasında önemli bir fark var. Biz o farkı savunuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli;

Değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

Bir insanin oturdugu yerden keyif keka icinde kilometrelerce uzaklardan "Milli degerler" hakkinda ileri geri konusmasi cok komik olmakta... Ve bir ateistse.!

Tekrar ediyorum...

Ateistler bütün farkliliklara esit mesafede olup esit hak ve özgürlükleri savunurlar savunmalidirlar.!!! Farkliliklarin bir arada yasayabilmelei icin birlestirici düsünceler üretilir ki kan dökülmesin, insanlar kutuplasip birbilerini öldürmesinler ve birileri "Padişah" gibi olmasin ve emperyalistler padisahlarin sayelerinde ülke insaninin kanini icmesin diye...

Birileri hanefi fasizmini inancini dayatan diger farkliliklari hice sayan sözüm ona milli mars icin "Tutkal" demis...Eger o mars tutkal ise basinizda ki Padisah'ta tutkal kazanin tepesinde elinde kepce ile tutkalin icine serbet salip ayarini yapandir.

Ne demektir Milli?

Herkesi bütün farkliklari kapsama icine aliyorsa Milli'dir...Sadece belli bir zümreyi alip ona hitap etmekte diger farkliliklari sindirip asimile etmeye calisan bir seyin veya bir marsin sözleri milli degildir ve olamaz.!

Bu isleri birebir yasamali neyin ne oldugunu yasadiktan sonra konu hakkinda fikirler üretilip tartisilmali ve farkli düsüncede olan insanlari asagilayip hakaret etme sevdasindan vaz gecilmelidir.

Hanefi fasizminin marsini sefil sözlerini savunan be hey forum ateistleri...

Savasa mi girdiniz?

Savasta insanlar mi öldürdünüz?

Farkli inanaclardan, irklardan olan insanlarla silah arkadasligi mi yaptiniz?

Milyonlarca kez türlü türlü silahlarla ates etmekten ömür boyu kulaginizda ki hic bitmeyen cinlama ile yasamaya mecbur musunuz?

40 kiloluk sirt cantasi, makineli tüfekler, komando havanlari ile daglarda aylarca siril siklam günlerce ac bilac mi dolastiniz?

Ellerinizde TNT kaliplari C3 plastik patlayicilari ve fünyelerle her an havaya ucabilecek durumda yürüyüsler yapip bombalar mi patlattiniz?

Hanefi fasizmini pompalayan sefil degerler ugruna nasil insanlar öldürülür sanatinin en ince noktalarini mi ögrendiniz?

Geceleri uykularinizdan kabuslarla kan ter icinde kalmis bir vaziyete mi uyandiniz?

Kimin ugruna ha kimin ugruna?

Padisahlarin ve belli zümrelerin keyif keka icinde vur patlasin cal oynasinlarina bir zarar gelmemeleri icin mi?

Peki subay ordu evlerinde, tatil kamplarinda, özel karargahlarda kimlerin artist gibi cakali bir sekilde arabalari disarida bekler vaziyette askerliklerini yaptiklarini bilenler var mi?

Kimlerin nasil askerlik yapmamak icin ne gibi firildaklar döndürdüklerini bilenler var mi?

Örnegin Hanefi Fasizminin Degerlerinin tutkalcisi Padisahin oglu askerlik yapti mi?

Diyanetin calisanlarindan bir kisinin sehit olmus evladi var mi?

Hade hadeeeee...

Yukaridakileri yazmamak icin günlerce kendimi tutmaktan bir hal oldum ama görünen su ki, sanal forum ateistleri hizlarini alamayip hala milli degerler sacmalamasi yapmaya devam etmekteler.

Adi Milli olan bir sey herkesi ama herkesi kapsar...

Bir ateist olarak Yurdumu, Mustafa Kemal'i ( Ki cocuklugumdan beri idolumdur ) ve diger farkliliklari seviyorum, parcalanmasini istemiyorum ve müslüman hanefi fasizminin simgesi marsini sözlerini kabul etmiyorum...

Son söz olarak...

Hanefi fasizminin tek tip ayrimci marsini savunanlar R.T.E nin düsüncelerine "Vatan Bölünmez Sehitler Ölmez" sloganina da sahip cikiyorlar demektir.

E buyursunlar o zaman cenaze namazına...

Sitelerde Paylaş

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli;

Değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

Bir insanin oturdugu yerden keyif keka icinde kilometrelerce uzaklardan "Milli degerler" hakkinda ileri geri konusmasi cok komik olmakta... Ve bir ateistse.!

Tekrar ediyorum...

Ateistler bütün farkliliklara esit mesafede olup esit hak ve özgürlükleri savunurlar savunmalidirlar.!!! Farkliliklarin bir arada yasayabilmelei icin birlestirici düsünceler üretilir ki kan dökülmesin, insanlar kutuplasip birbilerini öldürmesinler ve birileri "Padişah" gibi olmasin ve emperyalistler padisahlarin sayelerinde ülke insaninin kanini icmesin diye...

Birileri hanefi fasizmini inancini dayatan diger farkliliklari hice sayan sözüm ona milli mars icin "Tutkal" demis...Eger o mars tutkal ise basinizda ki Padisah'ta tutkal kazanin tepesinde elinde kepce ile tutkalin icine serbet salip ayarini yapandir.

Ne demektir Milli?

Herkesi bütün farkliklari kapsama icine aliyorsa Milli'dir...Sadece belli bir zümreyi alip ona hitap etmekte diger farkliliklari sindirip asimile etmeye calisan bir seyin veya bir marsin sözleri milli degildir ve olamaz.!

Bu isleri birebir yasamali neyin ne oldugunu yasadiktan sonra konu hakkinda fikirler üretilip tartisilmali ve farkli düsüncede olan insanlari asagilayip hakaret etme sevdasindan vaz gecilmelidir.

Hanefi fasizminin marsini sefil sözlerini savunan be hey forum ateistleri...

Savasa mi girdiniz?

Savasta insanlar mi öldürdünüz?

Farkli inanaclardan, irklardan olan insanlarla silah arkadasligi mi yaptiniz?

Milyonlarca kez türlü türlü silahlarla ates etmekten ömür boyu kulaginizda ki hic bitmeyen cinlama ile yasamaya mecbur musunuz?

40 kiloluk sirt cantasi, makineli tüfekler, komando havanlari ile daglarda aylarca siril siklam günlerce ac bilac mi dolastiniz?

Ellerinizde TNT kaliplari C3 plastik patlayicilari ve fünyelerle her an havaya ucabilecek durumda yürüyüsler yapip bombalar mi patlattiniz?

Hanefi fasizmini pompalayan sefil degerler ugruna nasil insanlar öldürülür sanatinin en ince noktalarini mi ögrendiniz?

Geceleri uykularinizdan kabuslarla kan ter icinde kalmis bir vaziyete mi uyandiniz?

Kimin ugruna ha kimin ugruna?

Padisahlarin ve belli zümrelerin keyif keka icinde vur patlasin cal oynasinlarina bir zarar gelmemeleri icin mi?

Peki subay ordu evlerinde, tatil kamplarinda, özel karargahlarda kimlerin artist gibi cakali bir sekilde arabalari disarida bekler vaziyette askerliklerini yaptiklarini bilenler var mi?

Kimlerin nasil askerlik yapmamak icin ne gibi firildaklar döndürdüklerini bilenler var mi?

Örnegin Hanefi Fasizminin Degerlerinin tutkalcisi Padisahin oglu askerlik yapti mi?

Diyanetin calisanlarindan bir kisinin sehit olmus evladi var mi?

Hade hadeeeee...

Yukaridakileri yazmamak icin günlerce kendimi tutmaktan bir hal oldum ama görünen su ki, sanal forum ateistleri hizlarini alamayip hala milli degerler sacmalamasi yapmaya devam etmekteler.

Adi Milli olan bir sey herkesi ama herkesi kapsar...

Bir ateist olarak Yurdumu, Mustafa Kemal'i ( Ki cocuklugumdan beri idolumdur ) ve diger farkliliklari seviyorum, parcalanmasini istemiyorum ve müslüman hanefi fasizminin simgesi marsini sözlerini kabul etmiyorum...

Son söz olarak...

Hanefi fasizminin tek tip ayrimci marsini savunanlar R.T.E nin düsüncelerine "Vatan Bölünmez Sehitler Ölmez" sloganina da sahip cikiyorlar demektir.

E buyursunlar o zaman cenaze namazına...

HASTR

Sitelerde Paylaş

Islerine gelmiyenler gercekleri zirva olarak kabul ederlerse o kelimeyi kullanirlar. Tartisma forumunun admininin o kelimeyi kullanmasi ise oldukca düsündürücüdür. ;)

Takdir elbette üyelerin ve okuyucularin.

Sitelerde Paylaş

Islerine gelmiyenler gercekleri zirva olarak kabul ederlerse o kelimeyi kullanirlar. Tartisma forumunun admininin o kelimeyi kullanmasi ise oldukca düsündürücüdür. ;)

Takdir elbette üyelerin ve okuyucularin.

İstediğini düşün ve istediğine inanan... Benim umurumda bile değil.

Düşünceni belirterek kimseye kötülük yapamazsın.

Onları zorla kabul ettirmezsin. Beğenirler veye bağenmezler.

Ben beğenmedim.

Bu sana çok mu koydu?

It is too bad..

Kıçına kına yak.. Belki rahatlarsın.

Sitelerde Paylaş

Düsünceler begenilir veya begenilmez bundan daha nomal ne olabilir ki?

Normal olmayan düsüncenin sahibine tartisma formunun admini tarafindan küfür edilmesi ve banal stadyum holiganlari ifadelerinin kullanilmasidir.

E bravo diyelim.

Sitelerde Paylaş

İyi de yani büyük bir çoğunluğu müslümalardan oluşan bir ülkede yaşamak demek istiklal marşında da dini öğelere rastlamak demektir.

Yani adı mehmet, zeynep, ahmet v.s.olan birileri istiklal marşında dini öğeler var diye sevmezse çelişmiş olmaz mı?

Evde namaz kılan anamdan da uzaklaşamam ki.

Biz buyuz.

Öylece sevemez miyiz? Demek ki olamıyor.

Bu forumda yazan ateistleri anlayamadan öleceğim sanırım :)

Ha tabiii müslümanları hiç anlayamıyorum o başka :D

Sitelerde Paylaş

aranızda ulusal marşı liseden sonra devamlı duyan,duyunca sinirden irkilen ya da zevkten yerlere yatan birileri var mı?

aranızda, etrafınızda milli marşı duyunca gaza gelen,ortalığı dağıtan,ota boka saldıran var mı?

aranızda çocukken okulunuzda ulusal marş söylenirken, kelimelerin cümlelerin anlamlarını düşünüp hmm bu din pompalıyor diyen

var mı?

günlük hayatınızda yeri nedir?

ateist olarak rahatsız olacaklar listesinin neresinde yer alıyor?

ona gelene kadar yüzlerce mevzu var..

davulun da sesi uzaktan hoş geliyor..sanki...

Sitelerde Paylaş

Yani farkliliklari asimile etmek cok normal...

Cocuklarin anne babalari yok tabi ki... Cocuklari yapip sokaga atmislar hanefi müslüman zihniyeti de sahiplenmis...

Iyi o zaman Türkiye'de dogan cocuklarin üzerlerine "Allahin dedigi olur" yazisini yazip basbakanligin önüne biraksinlar.

Sitelerde Paylaş

aranızda ulusal marşı liseden sonra devamlı duyan,duyunca sinirden irkilen ya da zevkten yerlere yatan birileri var mı?

aranızda, etrafınızda milli marşı duyunca gaza gelen,ortalığı dağıtan,ota boka saldıran var mı?

aranızda çocukken okulunuzda ulusal marş söylenirken, kelimelerin cümlelerin anlamlarını düşünüp hmm bu din pompalıyor diyen

var mı?

günlük hayatınızda yeri nedir?

ateist olarak rahatsız olacaklar listesinin neresinde yer alıyor?

ona gelene kadar yüzlerce mevzu var..

davulun da sesi uzaktan hoş geliyor..sanki...

Güzel bir muhakeme yapmışsın sevgili KORİNTLİ.

Sıra ne zaman onlara gelecek?

Bu çok yerinde sorulan sorudan biz bazı ateistlerin önceliklerinin ne olduğunu anlıyoruz.

Sıranın başında yer alan dinsel içerikli ifadeler bazılarına göre nelerdir?

Milli marş ve bayrak neden onların listesinin başında yer alıyor?

Özellikle bayrağa karşı gösterilen tepki tüylerimi ürpertiyor. Ama her ikisini de tolere ediyorum, belirtilmelerini kabul ediyorum. Öyle düşünenler de olabilir diyorum.

Ama kavramı kabul etmem ve onaylamam mümkün değil. Sinirlenmemek de elimde değil. Bunlar da benim bu konudaki tepkilerim.

Birisi önümde Türk bayrağını yakarsa ne yaparım?

Engeller miyim?

Sanmıyorum.

Ama küllerini büyük bir itina ile toplar denize dökerim.

Bayrağın daha fazla saygısızlığa uğramasını önlerim.

Bayrağı yakanlar onu neden yakıyor diye de düşünürüm.

Bayrağa saygıyı putperestlik kabul edenlere de sorarım..

Siz neden bayrağı yakarak ona saygısızlık ediyorsunuz?

Bayrağa saygısızlık etmekle, saygılı olmak arasında ne fark var?

Bayrağı yakan ona karşı duyulan saygı hislerini rencide etmek için teşebbüs etmiyor mu?

O halde aynı hisleri bizlerle paylaşmıyor mu?

Bu durumda o da putperest sayılmaz mı?

Bunları ben kendisine yapılan haksızlıklara karşı gelemeyecek kadar üstün değerleri olan birini alçakça dövmek gibi algılıyorum nedense.

Bayrağa dokunacağına bana dokunsana lan demek geliyor içimden..

Kalleşlik gibi geliyor nedense.. İhanet gibi geliyor..

Sitelerde Paylaş

Birde söyle düsüncede olabilir....

Türkiye Cumhuriyeti'nde yasayan farkliklarin onayladiklari üzerinde konsensüs saglanmis bir milli marsin sözleri olursa ne olur? Gene var sayalim ki müziginin de degistirilmesi söz konusu olmasin.

Acaba Türkiye'de neler olur?

Kötü mü olur, iyi mi olur?

Hanefi müslümanlar ayaklanip diger farkliliklara karsi savas mi baslatirlar, kabül mü ederler?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...