Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

bak korintli dostum sen daha iyiisni yapabilirsin ya başarabilirsin ben sana güveniorum yani senin üst limit bu sözler değil..kaldı ki ailemden sana ne..

28 şubat aktörleri başlığı ileti no :82...

kendin yazmışsın, yoksa banane...

her yere çöreklendiğinizi itiraf edip, sonra da türkiye'de herkes istediği evi arabayı aliyor demeyeceksin o zaman.

herkes değil siz olabilirsiniz o kesim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bayrak konusunda simdiye kadar herhangi bir düsünce belirtilmedi...Sorun kisisel degildir. Yazilan düsünceler iyi okunursa sorunun ne oldugu ortaya cikmaktadir.

Son 10 senedir marsi marsin sözlerini durmadan kullanan bir basbakan var... Yüzde ellinin üzerinde olan bir potansiyelin hisleri duygulari inanclari ile durmadan oynayip onlari taze tutmaya calisan bir basbakan.

Cemaatten hic söz etmeyecegim cünkü konu hakkinda yeteri kadar bilgileri olmayanlarin olaya duygusallik cercevesinde yaklasmakta olduklari anlasilmakta.

Türkiye hizla bilinmezlige dogru gitmektedir.Belli bir kesimin oy potansiyelini ellerinde tutmak isteyenlerin oynadiklari oyuncaklar bir felakete sebep olabilir.

Sitelerde Paylaş

28 şubat aktörleri başlığı ileti no :82...

kendin yazmışsın, yoksa banane...

her yere çöreklendiğinizi itiraf edip, sonra da türkiye'de herkes istediği evi arabayı aliyor demeyeceksin o zaman.

herkes değil siz olabilirsiniz o kesim.

çöreklenmek sözünü kullanan sensin...bizler bi yere geliyosak hakkımızla geliyoruz..yargıya çöreklenilmez hak eden gelir demicem tabikii ama yinede az buçuk hak etmek lazım dimi ya..

Sitelerde Paylaş

Bayrak konusunda simdiye kadar herhangi bir düsünce belirtilmedi...Sorun kisisel degildir. Yazilan düsünceler iyi okunursa sorunun ne oldugu ortaya cikmaktadir.

Son 10 senedir marsi marsin sözlerini durmadan kullanan bir basbakan var... Yüzde ellinin üzerinde olan bir potansiyelin hisleri duygulari inanclari ile durmadan oynayip onlari taze tutmaya calisan bir basbakan.

Cemaatten hic söz etmeyecegim cünkü konu hakkinda yeteri kadar bilgileri olmayanlarin olaya duygusallik cercevesinde yaklasmakta olduklari anlasilmakta.

Türkiye hizla bilinmezlige dogru gitmektedir.Belli bir kesimin oy potansiyelini ellerinde tutmak isteyenlerin oynadiklari oyuncaklar bir felakete sebep olabilir.

Ulaşın Sesi: Atılan sapık üye... Bakın neler yumurtlamış bu ahlaksız.

Yapma yahya.

Ülkeler bayrak üretmez iseler ülke olamazlar da ne demek?

Bir toplum bizim artık bayrağımız yok derse ülkeden saymayacak mıyız?

İnsanlar bir ülkü uğruna toplanmak zorunda değil. Bugünkü şartlarla hiç değil.

Ortaya sunni bir şey koyup, konulan şeye değer atfetmenin anlamsızlığını tartışmayalım.

Bayraklar günümüzde anlamsızdır. İlkel toplumların uygulamasıdır. Hangi sebeple bu sembolleri ortaya koyma gereksinimi duydukları ortada. Bugün bir ülkeyi ülke yapan kriterler bayrak sahibi olmakla ölçülmez. Bayrak olup olmaması bir toplumu ne çapulcu yapar ne de değerli yapar.

Sevgiler.

Ben Erdoğan ile Milli marşımızın yazıldığı zaman ve mekan arasında nasıl ilişki kurulduğunu hala anlamış değilim.

Türkiye bilinmezliğe gidiyorsa onu yeni ve yapay sorunlar uydurarak hızlandırıyorsunuz.. Temel ve çok önemli sorunlar dururken ayrıntılarla, boş işlerle uğraşıyorsunuz.

Bizim Kürt sorunumuz var. Ekonomik sorunlarımız var. İslam sorunumuz var. Ahlaksızlık, yalancılık, sahtekarlık, hırsızlık, kayırmacılık, ve daha bilmem ne sorunlarımız var.

Bu zamanda ülkesini seven bir insan boş işlerle uğraşmaz.

Sitelerde Paylaş

evet başka sorunuz yoksa ben size bi soru sorucam ama lütfen cevaplayınız..ateistler olarak tabii..bunu bana borçlusunuz die düşünüyorum bu başlık altındaki hacı rumuzuyla yazılan yazılar kimin işi..ciddi tüm samimiyetimle soruyorum..hacı mistik biri bunlar daha sıkı birinin lafları çok merak ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Anlatamiyorum galiba...Yazildigi zaman mekan ile ugrasilip elestirilmemekte...

Insanlari ayristirmak icin kullanilan argümanlar o insanlarin ellerinden akilli bir sekilde alinirsa alti cizilen sorunlarin hepsi cözülmeye baslar...Egitim hanefi müslümanligini pompalar hale gelmis bir durumda... Gerekli demokratik hukuksal acilimlar yapilsa ülkede rahatlama olacak.

Gerginligi üst seviyelere ceken zihniyet cogunlugun dinsel duygulari ile oynayip hala magdur rolünü de elinde tutmaktadir. Bunlarin hepsinin nedenleri bulunmaktadir. TSK, Ergenekon, Silivri, Anayasa, HSYK, Egitim, Bürokrasi, Terör örgütü sorunlarin ana basliklaridir.

Oldukca yüksek ücretler alan profesyonel danismanlar sayesinde istenilen yöne dogru gidilmektedir.... Istedikleri herkesi dinleyip fisleyen bir zihniyet Türkiye'yi yönetmektedir... Sanatcilarin korkularindan seslerini cikartamaz oldugu bir ülkeden hic bir halt olmaz.

Istiklal marsinin sözlerinin 80 sene önce bir anlami vardi su anda belli bir zümrenin ve emperyalistlerin cikarlarina hizmet ettigi icin ayni anlami tasimamakta.

Daha iyi anlayabilmek icin sayin basbakanin oturdugu semt olan Subayevleri ve cevresini görüp bilmek yeterlidir diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Insanlari ayristirmak icin kullanilan argümanlar o insanlarin ellerinden akilli bir sekilde alinirsa alti cizilen sorunlarin hepsi cözülmeye baslar...Egitim hanefi müslümanligini pompalar hale gelmis bir durumda... Gerekli demokratik hukuksal acilimlar yapilsa ülkede rahatlama olacak.

Gerginligi üst seviyelere ceken zihniyet cogunlugun dinsel duygulari ile oynayip hala magdur rolünü de elinde tutmaktadir. Bunlarin hepsinin nedenleri bulunmaktadir. TSK, Ergenekon, Silivri, Anayasa, HSYK, Egitim, Bürokrasi, Terör örgütü sorunlarin ana basliklaridir.

Oldukca yüksek ücretler alan profesyonel danismanlar sayesinde istenilen yöne dogru gidilmektedir.... Istedikleri herkesi dinleyip fisleyen bir zihniyet Türkiye'yi yönetmektedir... Sanatcilarin korkularindan seslerini cikartamaz oldugu bir ülkeden hic bir halt olmaz.

Istiklal marsinin sözlerinin 80 sene önce bir anlami vardi su anda belli bir zümrenin ve emperyalistlerin cikarlarina hizmet ettigi icin ayni anlami tasimamakta.

Daha iyi anlayabilmek icin sayin basbakanin oturdugu semt olan Subayevleri ve cevresini görüp bilmek yeterlidir diye düsünüyorum.

Her 80 yılda bir veya belli aralarla değiştirelim onları yani?

Zamana uyduralım, çağdaşlaştıralım, yenileyelim ve tazeleyelim mi?

Yoksa arada bir çağ atlayıp ileri bir toplum olacağımız için, içindeki pislikleri temizleyelim mi?

Sen ismini, kimliğini, özbenliğini arada bir değiştiriyor musun?

Mutlaka bundan 40 yıl önceki Cigi değilsin.

40 yıl önce yaptığın hataları kimliğinden çıkarmak istiyorsun..

Ben o değilim diyorsun. Ben artık o lafları söylemiyorum. Ben düzeldim, adam oldum. Çağdaş oldum diyorsun..

Bunu mu demek istiyorsun?

Sen ne dersen de..

Buna şekilcilik derler. Kendini kandırmak derler. Gösteriş meraklısı derler.

Hatta züppelik derler.

Ben atalarımıza ihanet etmek derim. Tarihimizi yozlaştırmak derim. Ecdadımıza hakaret etmek derim.

Aslını inkar etmek derim..

Sitelerde Paylaş

Bizi kendimize getirdin; esas suçlunun, azmettirenin İstiklal Marşı olduğunu sonunda göstermeyi başardın.

İstiklal Marşı iktidarı ve o zihniyetin mensuplarının en nefret ettiği şeylerin başında gelir. Sen bunu bile bilmiyor, içinde din min var diye sayfalardır zırvalıyorsun.

Bu iktidar İstiklal Marşı'nı okullardan kaldırabilmek için uğraştı. Andımız'ı kaldırmaya güçleri yetti, onu becerdiler ama marşa bir şey yapamadılar.

Onlar İstiklal Marşı'nı okumaz. Dalga geçer, aşağılar. İsterler ki her şey İstiklal Marşı'yla değil duayla açılsın, öyle başlasın.

Çünkü İstiklal Marşı içinde dinci dizelere rağmen İstiklal Harbi'nin simgesidir, bağımsızlık mücadelesinin, emperyalizme karşı kazanılmış başarının, cumhuriyetin kuruluşunun, özgürlüğün simgesidir.

Tayyip oradaki dizeleri, hem nalına hem mıhına kullanmak için arada bir okur. Dinci dizeleri, şiiri yazan dinci şairi hatırlatmak amacı da güderek özellikle seçer ve böylelikle hem din mesajı iletir hem de sözde İstiklal Marşı'na duydukları nefreti halk gözünde kapatmış olur.

Bunlar ABD işbirlikçisi köpekler ya? Hani şimdilerde Kürdistan hikayeleri için düğmeye de net olarak bastılar ve "Biz milliyetçi değiliz, milliyetçiliğin karşısındayız" dediler ya?

İstiklal Marşı'ndan dizeler okuması, bu ve benzeri durumlarda vatansever olduğunu göstermek için.. Bunlar yeri gelir Atatürkçü de olmaz mı?

Tıpkı senin gibi.

Beş kuruşluk aklın bilgin yok, Allaan Hollanda'sından cahil görgüsüz zırvalayıp duruyorsun.

AKP'nin bakanları bile İstiklal Marşı'nı bilmez, okumaz, sevmez hatta nefret eder. Bin tane video var böyle.

İşte sen de onlarla aynı çanaktan beslenen bir salaksın. Bu ülkeye zararsınız hepiniz.

Bu ülkenin yurtseverleri Atatürkçüleri hem İstiklal Marşı'nı hem de bayrağı sahiplenip gururla taşır ve söyler. Özellikle söyler.

Onlara "Kafir, dinsiz laikler" diyorlar... Sen hepsini dinci, yobaz, hanefi mezhepli Tayyip lehçeli insanlar yapıverdin.

Sensin o sen... Aklını İslam'la bozmuş, baktığı her yerde sadece sünni İslam gören bir zavallısın. O kadar bozmuşsun ki, arada bir yurtsever Atatürkçü takıldığın halde Atatürk'ü harcayıverdin. Onu sünni İslam'ı besleyip diğer dinleri dışlayan bir dinci yapacaksın neredeyse.. Nedeni de mübadele...

Dön oku bakalım yazdıklarını ve gör cehaletini, hırsını, gözü dönmüşlüğünü, şuursuzluğunu.

Ve sakın ha "amanın da yazarlara saldırıyorlar, etik, forum formatı" vs diyerek zırlama.

Sen sayfalardır hepimizi Tayyip'çi, din besleyici, İstiklal Marşı'ndaki dinci dizeleri ve İslam'ı savunmak zorunda olan, hatta ülkücü ırkçı faşistlerle eşit olan insanlar ilan etmedin mi?

Sen Hollanda'da bilgisayarının başında oturmuş bizleri aşağılayıp dururken biz senin gibilerle de mücadele ediyoruz. Çoğumuz tanındık, mimlendik, bazılarımız davalarla şantajlarla tehditlerde hayatını riske etti, ülkenin pırıl pırıl insanlarıyla hep birlikteyiz, bir aradayız. Senin saçma salak ateizmin de kimsenin umurunda değil.

Sen git memleketindeki süper ötesi, daha doğrusu ateist ötesi ateist dostlarınla parti kur, çok sevdiğin ve bir türlü kopamadığın Allah'la dalga geç, küfürlerini et, bizden uzak dur.

Haddini bil.

"Istiklal marsinin sözlerinin 80 sene önce bir anlami vardi su anda belli bir zümrenin ve emperyalistlerin cikarlarina hizmet ettigi icin ayni anlami tasimamakta."

İstiklal Harbi emperyalizme karşı verilmiş en büyük ve tek halk mücadelesidir, kazanılmıştır, dünyada eşi benzeri yoktur. İstiklal Marşı al bayrakla birlikte onun ilanı ve simgesidir.

İçindeki tüm dini ögelere rağmen bugün dinci tarafından "kafir, dinsiz laik" denen yurtsever Atatürkçüler tarafından sahiplenilmesi ve ellerinde bayraklar yakalarında Atatürk rozetleriyle söylenmesi nedir?

İşte bu kesim hala emperyalizmle mücadele ediyor. Capcanlı.

Argümanlarını da seni de çöpe attık böylelikle.

Sitelerde Paylaş

evet başka sorunuz yoksa ben size bi soru sorucam ama lütfen cevaplayınız..ateistler olarak tabii..bunu bana borçlusunuz die düşünüyorum bu başlık altındaki hacı rumuzuyla yazılan yazılar kimin işi..ciddi tüm samimiyetimle soruyorum..hacı mistik biri bunlar daha sıkı birinin lafları çok merak ediyorum..

Sen ne zırvalıyorsun türbanlı hanım kız? Ha? Klasik ateistleri birbirine düşürme, fitne çıkrama oyunları mı bunlar? Kim sana ne borçlu?

cigi sana borçlu olabilir, ön sayfalarda pek güzel anlaşmışsınız, o da anayasanın ilk maddelerini kafasına göre değiştirir, o da sizleri gibi marşlardan falan nefret eder, onu görüyoruz da geri kalan ne oluyor?

Bak senin ne güzel bir iletin var.. Güzel, güneşli günler görecekmişiz.... cigi'yle beraber marşı da anayasayı da değiştirirsiniz, hep beraber güzel güneşli aydınlık günlere çıkarız Allaan izniylen...

sevgili VS içinize su serper mi bilmiyorum ama üzülmeyiniz artık.. ordudan atılanların büyük bi kısmı başta ankara büyükşehir belediyesi olmak üzere kalitelerine uygun işlere alındılar..tabi zor durumda kalanlar olmuştur ancak onlarda haklarını aramalılar elbette..imam hatiplilere gelince onlar artık her yerde..ailemden takip ettiğim kadarıyla özellikle yargıda kolunu sallasan bizden birine çarpmakta..bu demektir ki güzel günler göreceğiz çocuklar güneşli günler ..

Gördün mü cigi? Kimlerle aynı lisanı konuştuğunu, aptal saptal takıntılarıyla kimin kimlere hizmet ettiğini, simgelerin neleri ifade edebileceğini gördün mü?

Sitelerde Paylaş

http://haber.mynet.c...ber_v2_homepage

http://www.abbasgucl...tartisilir.html

İstiklal Marşı'nı seven veya dinci dizelerle sorunu olmadığını söyleyenleri Tayyipçi, bilmemneci ilan edip ülkenin bugünkü halini tek bir marşa bağlayan cigi görsün, ondan sonra da herkesten özür dilesin.

Dindar ve kindar bir nesil isteyen, İmam Hatip'leri ilkokul yaşına indiren, din dersini ilkokul 1. sınıfa kadar düşüren ve saatleri artıran, seçmece din dersleri sayesinde ilkokullu çocukları türbana sokma ve haremlik selamlık ayırma uygulamalarını hayata geçiren ve artık türbanlı öğretmen ve öğrenciyi gayet rahat okullarda vs dolaştıran iktidar, ne hikmetse İstiklal Marşı'nı okullarda görmek duymak istemiyor.. Neden acaba?

Saygısız insan. Basit bir konuyu Tayyip'e, ülkenin sıcak sorunlarına kadar getirip herkesi dini ve dinciyi savunmak zorundasınız'a kadar getirmiş.

Emperyalistle aynı lafları eden kendisi, İstiklal Marşı'nın da düşmanı olan dinci iktidarla birlikte kendisi, kalkmış yurtseverlere neler söylemiş..

Hep beraber marşı yok edersiniz, cumhuriyetin post-travmatik sendromlarından el birliğiyle kurtulursunuz. Gamarcoba nickli türbancı AKP'ci sinsi kişilik ilk fikir ortağın olmuş bile. Bunca insanın içinde seni bulmuş, yakalamış, destekliyor; gördün mü safını?

Hayırlı uğurlu olsun. Madem konuyu buralara kadar sen kendin getirdin, kimse yanıt vermese de daha ısrarlı ve dozu da artırır biçimde devam ettin, iftiralar ettin, al sana gerçekler.

Sitelerde Paylaş

Yakında bayrağımızın yerini İslam bayrağı alır. Ya da göndere birlikte çekilir.

Buna hazır olalım.

Türk aydınlarına çok iş düşüyor ama onlara hiç güvenemiyorum nedense.

Öyle bir şey yapamazlar. Atatürk devrimleri sapsağlam duruyor, onları yıkamazlar. Değiştiremezler.

İşte böyle ılımlı mılımlı filan diyerek biraz yapıya zarar verirler, hepsi o. Kürtlerle de birbirlerini destekliyorlar tabii, bayrak ve marş konusunda zaten hemfikirler.

Bu Kürdistan hikayesi çok tehlikeli ama bunlar farkında değil. Tayyip'e çeşitli nedenlerle oy verenler de açıkça gördü ve çözülmeye başladı.

İsrail ABD aracılığıyla özür dileyip Tayyip'in karizmayı toplamasını sağlamaya çalışıyor ki süreç kazasız belasız gitsin ama artık kimseler yemiyor, gaza gelmiyor.

Aydınlar da her yerlerde konuşuyor, yazıyor, çiziyor. İçeride olmalarına rağmen mücadeleden asla vazgeçmediler.

Siz buradaki kendini aydın zanneden üç beş saplantılı tipe aldanıyorsunuz. Geçin onları.

Hatta aydın olmaya bile gerek yok, Türk halkı bu belaları kendisi görüp savuşturacak.

tarihinde XUser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulaşın Sesi: Atılan sapık üye... Bakın neler yumurtlamış bu ahlaksız.

Ben Erdoğan ile Milli marşımızın yazıldığı zaman ve mekan arasında nasıl ilişki kurulduğunu hala anlamış değilim.

Türkiye bilinmezliğe gidiyorsa onu yeni ve yapay sorunlar uydurarak hızlandırıyorsunuz.. Temel ve çok önemli sorunlar dururken ayrıntılarla, boş işlerle uğraşıyorsunuz.

Bizim Kürt sorunumuz var. Ekonomik sorunlarımız var. İslam sorunumuz var. Ahlaksızlık, yalancılık, sahtekarlık, hırsızlık, kayırmacılık, ve daha bilmem ne sorunlarımız var.

Bu zamanda ülkesini seven bir insan boş işlerle uğraşmaz.

Ulaşın yazdığı bu şeylerde herhangi bir sapıklık ve ahlaksızlık göremedim. Kürt sorunumuz varsa çözümü benzerlikleri vurgulamak. Sen bayrak derken 85 yıl önce belki daha önce uydurulmuş bir yapay türklüğü savunuyorsun. Ulaş bunun anlamsızlığından bahsediyor. Millet olmak ırka vurgu yaptığı açık olan öğeleri savunmakla olmaz. Millet olmayı ve ortak kültürü savunmakla olur. Tarih bilgin hiç mi yok? Ona buna etiket yapıştıracağına tarihi okumasını öğren. Bayrak konusu da millet konusu da yeniden tartışılabilir şeyler. Hiçbir şey dokunulmaz değildir. İnsanların öldüğü dağlara çıktığı bir dönemde her şey tartışılabilir. Düzeltilmesi gereken de düzeltilir. Size göre sorun yok. Mevcut yapı korunsun ama kürt sorunu da çözülsün. Ne ala memleket.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulaşın yazdığı bu şeylerde herhangi bir sapıklık ve ahlaksızlık göremedim. Kürt sorunumuz varsa çözümü benzerlikleri vurgulamak. Sen bayrak derken 85 yıl önce belki daha önce uydurulmuş bir yapay türklüğü savunuyorsun. Ulaş bunun anlamsızlığından bahsediyor. Millet olmak ırka vurgu yaptığı açık olan öğeleri savunmakla olmaz. Millet olmayı ve ortak kültürü savunmakla olur. Tarih bilgin hiç mi yok? Ona buna etiket yapıştıracağına tarihi okumasını öğren. Bayrak konusu da millet konusu da yeniden tartışılabilir şeyler. Hiçbir şey dokunulmaz değildir. İnsanların öldüğü dağlara çıktığı bir dönemde her şey tartışılabilir. Düzeltilmesi gereken de düzeltilir. Size göre sorun yok. Mevcut yapı korunsun ama kürt sorunu da çözülsün. Ne ala memleket.

Bunlar senin düşüncelerin ve inancın. Paylaşmıyorum. Ayrıca çok da itici buluyorum.

İstediğine inan.. Umurumuzda değil.. Durup dururken bayrak konusunu tartışmak neden? Nerenize ne battı?

Bayrak konusunu tartışabiliriz yeri gelirse. Yeri mi geldi?

Herşeyi neden tartışalım. Deli miyiz? Herşey zamanında, yeri gelince tartışılır. Sizin keyfinize göre mi tartışacağız.

Biz tartışılmasın demiyoruz. Zaten sizin düşünce ve inançlarınızı çok itici bulmakla beraber onları tolere ediyoruz. Bu da bir dereceye kadar tartışma değil mi?

Burada her türlü sapıklığı gördük ve çoğuna da izin veriyoruz. Bu yetmiyor mu?

Aslında ben sizin kendinizi bu şekilde belirtmenizden çok memnunum. Tanışmış olduk..

Sitelerde Paylaş

1-Bu baslik bilimsel bir insanin ve düsünceleri tartisma forumu site admininin kendisi gibi düsünmeyenlerin kisiliklerini yaftalayip hakaret edip asagiladigi bir basliktir.

2-Kendisi gibi düsünmeyenleri yaftalayip hakaretler edip asagilamaya calisanlar düsünceyi tartisma kültüründen ve adabindan yoksun olanlardir.

3-Bireyler ve ülkeler bazinda degisimi gelisimi takip edemeyip ayak uyduramiyanlar ezilmeye sömürülüp yok olmaya mahkümdürler.

4-Sözleri irkcilik ayrimcilik fasizm dolu olup belli bir zümreyi gaza getirmeye yarayan bir yazilimi hosuma gitmeyen bir marsi sevmek zorunda degilim ve hic kimse bana zorla sevdiremez.

5-Hanefi fasizmini, irkciligi ayrimciligi katliami pompalayan bir marsa puta tapar gibi tapanlar diger farkli düsünceleri olanlarin da kendileri gibi tapmalarini istemeleri ayni fasizan duygulari icinde olduklarindandir.

6-Her gün gelisip degisen Dünyanin aydinlik geleceginde fasizan, irkci, ayrimci duygular iceren semboller marslar olmayacaktir.

7-Düsünceyi tartisma forumu sitesinin formati düsüncelerin sahiplerini karsilarina alan sistemde olmamasi gerekir.

Sitelerde Paylaş

1-Bu baslik bilimsel bir insanin ve düsünceleri tartisma forumu site admininin kendisi gibi düsünmeyenlerin kisiliklerini yaftalayip hakaret edip asagiladigi bir basliktir.

2-Kendisi gibi düsünmeyenleri yaftalayip hakaretler edip asagilamaya calisanlar düsünceyi tartisma kültüründen ve adabindan yoksun olanlardir.

3-Bireyler ve ülkeler bazinda degisimi gelisimi takip edemeyip ayak uyduramiyanlar ezilmeye sömürülüp yok olmaya mahkümdürler.

4-Sözleri irkcilik ayrimcilik fasizm dolu olup belli bir zümreyi gaza getirmeye yarayan bir yazilimi hosuma gitmeyen bir marsi sevmek zorunda degilim ve hic kimse bana zorla sevdiremez.

5-Hanefi fasizmini, irkciligi ayrimciligi katliami pompalayan bir marsa puta tapar gibi tapanlar diger farkli düsünceleri olanlarin da kendileri gibi tapmalarini istemeleri ayni fasizan duygulari icinde olduklarindandir.

6-Her gün gelisip degisen Dünyanin aydinlik geleceginde fasizan, irkci, ayrimci duygular iceren semboller marslar olmayacaktir.

7-Düsünceyi tartisma forumu sitesinin formati düsüncelerin sahiplerini karsilarina alan sistemde olmamasi gerekir.

Cigi

Atılmak üzeresin. Kendisine tanınan bu kadar özgürlüğe ihanet eden birine tahammül edemeyiz.

Bu minval üzere devam edersen seni atacağım. Huzura ihtiyacımız var. Trolluk yapıyorsun.. Benzeri bir ileti daha seni atmam için yeterli neden olacak.

Benim gibi düşünmeyenleri değil, senin gibi düşüncesizleri atıyoruz buradan.

Kişisel saldırılarına tahammülümüz yok..

Sitelerde Paylaş

"5-Hanefi fasizmini, irkciligi ayrimciligi katliami pompalayan bir marsa puta tapar gibi tapanlar diger farkli düsünceleri olanlarin da kendileri gibi tapmalarini istemeleri ayni fasizan duygulari icinde olduklarindandir."

İşte o sensin, sana burada tam da o anlatılıyor, faşist kafalı cahil. Sen Allah'a tapıyorsun zaten, tapınmaktan sözetmek senin işin mi?

Marşı beğenmeyen beğenmez, beğenmediğini de yazar. Herkes yazmış işte. Bak bakalım sözleri beğenmeyenlere kimse bir şey demiş mi? Sen giderken biz dönüyorduk, bu konu burada onlarca kere tartışıldı ve ilk kez senin gibi saplantılı biri şuurunu kaybedip marşı seven veya sahip çıkanlara sayfalarca saydırdı.

Sen sevenleri AKP'ci Tayyipçi, faşist ırkçı ve daha bir sürü şey ilan etmişsin sayfalarca. HSYK'dan girmiş, Atatürk'ten çıkmışsın. Bütün yazdıkların ortada.

Liberal ağzıyla da konuştun, tam oldu.

Ülkede olanlardan bizim gibileri sorumlu tutacak kadar da küstahlaşmışsın. Derdin de ateizm marş falan değil ha, valla değil.

Birileri üzerinden kahraman süper ateist olmak..

Yazılanlara cevap yok, boş bol tribünlere oynayıp imdat çağrıları atmak işin..

Allah'ın tarih bilmez, Türkçe bilmez, izan bilmez özenti ateisti gelecek ve beni Tayyip'çi bilmem neci ilan edecek, öyle mi?

Özür dile herkesten. Bütün yazdıkların, iftira ve suçlamaların, cehaletinle saldırıların için özür dile.

Sitelerde Paylaş

Söylenmedik bir "trollük" kalmisti...Herkes özgürce kendi düsüncesini aciklar tartisilir. Kimse beni düsüncelerimden dolayi sindiremez...Canli hayatta sindirilememis bir insanin sanalda sinmesi söz konusu dahi degildir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...