Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

Cuvcuv AKP li misin kardeşim sen? Bakış açını öğrenelim ki ne cevap yazacağımızı bilelim değil mi?

Niye siyasi görüşümü bilmeden yazamıyor musunuz? Düşüncelerimi olduğu gibi alıp yorum yazın. Benim siyasi bir amacım yok.

+

Bize ne yapılmasını isterdin? Çekinme söyle lütfen yani...

Ağzından çıkacak kararlar için sırada bekleşmekteyiz sir.

Aptal gururunu bırakın da biraz tarih okuyun. Ders kitaplarından değil. Gerçek tarihçilerden. Biraz Murat Bardakçı okuyun. Gidip de Mustafa Armağan veya İskender Pala okumayın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niye siyasi görüşümü bilmeden yazamıyor musunuz? Düşüncelerimi olduğu gibi alıp yorum yazın. Benim siyasi bir amacım yok.

Aptal gururunu bırakın da biraz tarih okuyun. Ders kitaplarından değil. Gerçek tarihçilerden. Biraz Murat Bardakçı okuyun. Gidip de Mustafa Armağan veya İskender Pala okumayın.

Baş üstüne sir. Dediklerini yapmaz, okumazsam beni de yollatırsın Allah esirgesin.

Hemen bi koşu okuyup geliyorum valla bak.

Sitelerde Paylaş

İngiltereyi falan yenmedik. Biraz tarih öğren. Konu en basından beri ne bayrakla ne de marşla ilgiliydi. Konu insanların bu degerleri hep kendilerine doğru cekistirip öyle algılaması. Türkiye'yi İngiltere ile kiyaslayamazsin. Bin yılı aşkın süredir Türk kültürü tüm dunyayı gezmiştir. 80 yıldır tahammül edilemeyen tek şey statükocu yaklaşımlardır. Dediğim dedik millet anlayışı ile kimse bir yere gelemedi 80 yıldır. Biz millet olamadık. O yüzden herkes bir tarafta. Hükumet veya devlet bile en temel değer denilen konularda tartisabiliyor. Çünkü yerine oturmamış taşlar ve ihmal edilmiş halklar ve kesimler var bu ülkede. Çok sesli bir millet olmakla tarihi boyunca çok sesliliği coğrafi olarak hiç yasamamış ingiltereyi kıyaslaman tarih bilgini gösteriyor.

Ayrıca gurur duymak aptallik göstergesidir. Ülkesini seven insan mutlu olur. Çünkü mutluluk bilinçli bir eylemdir. Gurur ise aşırılığın ve abartının hakim olduğu bur duygudur. Akıllı insan gurur duygusunun yıkıcılığının bilincindedir. Tarih bize gösteriyor ki büyük devletleri yıkan hep gurur olmuştur. Roma'yı parçalayan gururdu. Osmanlıyı yıkıma sürükleyen de aynı gereksiz ve aptal gururuydu. Tarih bilmeyen millet olmamız bir yana tarih bilinci de olmayan bir milletiz. Tarihi sürekli gurur duyulması gereken bir konu saniyoruz. Herseyden gurur duyuyoruz. Osmanlı'ya küfrederek cumhuriyeti kuranlar şimdi de Osmanlı ile gurur duyarcasina tarih kitapları yazıyorlar. Kimsenin osmanlıyı her yönü ile göstermeye cesareti yok. Bugün de Türkiye tarihi ile gurur duyuluyor. Çanakkalede ne hallere düştüğümüzden ders ve bir bilinç alacağımız yerde içi boş bir gururdan söz ediyorlar. Aynı durum Sarıkamış için de geçerli. Bu hatalı yaklaşım bugün de hatalarımızı eleştirmek için bize engel oluyor. Tarih bilinci çok şey demek.

Anladık. Sonunda daha iyi anlaşıldın. Sen gurursuz ve onursuz bir ateistsin.

Tarih bilgin de kendinden menkul. Bildiğini iddia ederek ortalıklarda dolaşıyorsun.

Seni neden karşıma alayım kardeşim. Değmezsin..

Hayatta senin gibi biri ile karşılaşırsam ne yaparım?

Yüzüne bile tükürmem..

Burada neden tüküreyim...

Sitelerde Paylaş

Anladık. Sonunda daha iyi anlaşıldın. Sen gurursuz ve onursuz bir ateistsin.

Tarih bilgin de kendinden menkul. Bildiğini iddia ederek ortalıklarda dolaşıyorsun.

Seni neden karşıma alayım kardeşim. Değmezsin..

Hayatta senin gibi biri ile karşılaşırsam ne yaparım?

Yüzüne bile tükürmem..

Burada neden tüküreyim...

he iyi. Cahil gururunuz okşandıysa ne mutlu size. Gururlu değilim. Onur ile ilgili bir konuşmada geçmedi. Üstüne bir de onursuz diyorsun. Bu da senin kişiliğinin bir pisliği olmalı. İnsanlara etiket dağıtmakla meşgulsün. Sen ikisini aynı şey sanıyorsan Türkçe dersi al.

Sitelerde Paylaş

Ciyuvvvvuciyuuvv bizi dinci sanmış heralde. Ama Kadir Mısırlıoğlu nu yazmayı unutmuş. Onu da okuyalım.

Sen dinci ve dinsiz ayrımına göre mi değerlendiriyorsunuz insanları? Bir insan dinci olup da doğru işe yapamaz mı? Beyniniz çok basit yapılanmış. İnsanları iki temel gruba ayırmışsınız bile. Dinci veya dinsiz. Gururlu ve gurursuz. Biri iyi biri kötü anlama geliyor size göre.

tarihinde Cuvcuv 2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

he iyi. Cahil gururunuz okşandıysa ne mutlu size. Gururlu değilim. Onur ile ilgili bir konuşmada geçmedi. Üstüne bir de onursuz diyorsun. Bu da senin kişiliğinin bir pisliği olmalı. İnsanlara etiket dağıtmakla meşgulsün. Sen ikisini aynı şey sanıyorsan Türkçe dersi al.

Ben gururluyum kardeşim. Gururlu ve onurluyum. Bütün ömür öyle yaşadım. Öyle öleceğim.

Onlardan hiç fedaklarlık etmem.. Senden sen sorumlusun. Seni biz değiştiremeyiz. Değiştirmek de istemeyiz.

Sitelerde Paylaş

Ben gururluyum kardeşim. Gururlu ve onurluyum. Bütün ömür öyle yaşadım. Öyle öleceğim.

Onlardan hiç fedaklarlık etmem.. Senden sen sorumlusun. Seni biz değiştiremeyiz. Değiştirmek de istemeyiz.

Senin gururlu olmanla benim bahsettiğim gurur aynı şey değil. Onur lafını neden söylediğin belli değil. Saldırıyorsun işte. Düşünceyi anlamadan hem düşünceyi reddediyorsun hem de onu söyleyene hakaret ediyorsun. Benim değişmesini istediğim tarihimize yaklaşım biçimi ile kişisel olarak senin gururlu olmanın hiçbir bağlantısı yok. İstediğin şeyle gurur duy. Çanakkale'de kaybettiklerimizden gurur duy. Sarıkamışta olanlardan utanç yerine gurur duy. En kolayı nasılsa. En zahmetsiz olanı. Çarpıtılmış tarih yaklaşımlar. Japonların Hiroşima'ya olan yaklaşımı kadar bile olamayız biz. Aptal gurur. Açıkçası bu konuşma bitti.

Sitelerde Paylaş

Sen dinci ve dinsiz ayrımına göre mi değerlendiriyorsunuz insanları? Bir insan dinci olup da doğru işe yapamaz mı? Beyniniz çok basit yapılanmış. İnsanları iki temel gruba ayırmışsınız bile. Dinci veya dinsiz. Gururlu ve gurursuz. Biri iyi biri kötü anlama geliyor size göre.

Biz ayırmıyoruz sen kendini burada yazdığın zırvalıklarla bizlerden ayırıyorsun. Tarihi şu kişilerden oku diyerek ve adres göstererek hem de.

Sitelerde Paylaş

Senin gururlu olmanla benim bahsettiğim gurur aynı şey değil. Onur lafını neden söylediğin belli değil. Saldırıyorsun işte. Düşünceyi anlamadan hem düşünceyi reddediyorsun hem de onu söyleyene hakaret ediyorsun. Benim değişmesini istediğim tarihimize yaklaşım biçimi ile kişisel olarak senin gururlu olmanın hiçbir bağlantısı yok. İstediğin şeyle gurur duy. Çanakkale'de kaybettiklerimizden gurur duy. Sarıkamışta olanlardan utanç yerine gurur duy. En kolayı nasılsa. En zahmetsiz olanı. Çarpıtılmış tarih yaklaşımlar. Japonların Hiroşima'ya olan yaklaşımı kadar bile olamayız biz. Aptal gurur. Açıkçası bu konuşma bitti.

Milletlerin gururu var. Onuru var. İnsanların da var. Milletlerin onur ve gururu biraz değişik ama çok da değişik değil.

Ben kimseye hakaret etmiyorum. Gurursuz olana hitabederken gurursuzluğunu dikkate alıyorum. Hepsi o kadar.

Ben burada birçok kereler Ermenilere, Rumlara, Sırp ve Hırvatlara karşı Türkleri ve Türklüğümü savunmuşumdur. Hatta Hollandalılara karşı bile Türklüğün mücadelesini vermişimdir.

Acemler ve Araplar dahil hepsi bizim düşmanımızdır. Türk asıllı değillerse hiç birine güvenmem. Onlar da bize güvenmez.

Çanakkale savaşları dünyanın en gereksiz savaşlarından bir olabilir. Ama sorumlusu biz değiliz. Biz ülkemizi savunduk.

Great Britain krallığını savunma ve yayma adına kendi halkını savaşlarda kırdıran barbar bir ülkedir.

Sen bizim Çanakkale savaşlarını savunduğumuzu sanıyorsun galiba. Yarım milyona yakın insanın öldüğü en aptal savaşlardan biridir.

Ama İngilizlerin ilk aptallığı değildir. Bu tartışmaların asıl konu ile hiç alakası yok.

Konu İstiklal Marşı karşısında ateistlerin tutumu. Siz bu başlığı çarpıtıyorsunuz. Laf işitince de ağlamaya başlıyorsunuz.

Hemen her ülkenin milli marşında Tanrı kelimesi geçiyor. Ateistlerin çoğunlukta olduğu ülkelerde bile durum aynı.

Siz ise ülkemizin çok daha önemli sorunları varken, milli marşın içeriğini sorguluyor ve onu değiştirmek istiyorsunuz.

Tartışma budur kardeşim. Neden bunu tartışmıyorsunuz da, konuyu değiştiriyorsunuz?

Şimdi cevap verin.. İstiklal marşımızı neden değiştirmek istiyorsunuz? Nasıl bir milli marş istiyorsunuz? Ve neden?

Sitelerde Paylaş

Sen ne zırvalıyorsun türbanlı hanım kız? Ha? Klasik ateistleri birbirine düşürme, fitne çıkrama oyunları mı bunlar? Kim sana ne borçlu?

cigi sana borçlu olabilir, ön sayfalarda pek güzel anlaşmışsınız, o da anayasanın ilk maddelerini kafasına göre değiştirir, o da sizleri gibi marşlardan falan nefret eder, onu görüyoruz da geri kalan ne oluyor?

Bak senin ne güzel bir iletin var.. Güzel, güneşli günler görecekmişiz.... cigi'yle beraber marşı da anayasayı da değiştirirsiniz, hep beraber güzel güneşli aydınlık günlere çıkarız Allaan izniylen...

Gördün mü cigi? Kimlerle aynı lisanı konuştuğunu, aptal saptal takıntılarıyla kimin kimlere hizmet ettiğini, simgelerin neleri ifade edebileceğini gördün mü?

user ben bile seviyemi bazen düşürebilirim ben bile ancak seninle dalaşacak kadar değil..ben istiklal marşını severim hem de çok severim hani sen bas bas bağırıyosun ya severim die şimdi sana şu şu dizeyi yorumla desem eminim ki önüme eli yüzü düzgün bi yorum bile koyamazsın neyse..yukarıda yazdıklarımın seninle ne alakası var ki cvp veriyosun neyse..ben duygularımın ve düşüncelerimin her zaman arkasındayım ama karşımdaki insan benim ona güvenimi suiistimal ederse ve canımı yakarsa ben de onun canını yakmaya uğraşırım..ben az çok bildiklerimi paylaşmak istedim sizinle marş değişirmi bilmem ama bence değişir..değişsin mi bana göre dediğim gibi ben marşımızı seviyorum onunla duygulanıyorum..beni olduğum gibi değilde şunun bunun lafıyla yargılayanları da ateist vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.......

Sitelerde Paylaş

Söylediklerim hiçbir kelimesinde kişisel bir ifade yok. Ancak senin bir tarafın şişmiş gibi saldırgan yorumların var? Ne oldu? Senin gibi adamlar böyle seviye eleştirilerden anlamaz zaten. Söylediklerinin zavallı iç dunyanın ifadeleri olduğunu daha önceki tartışmalardan anlamıştım zaten. Aydın olmak biraz zuppe olmayı gerektiriyor. Bazen düşüncelerinde yalnız kaliyor insan senin gurur takımının cogunlukta olduğu ortamlarda. Kişisel olarak ne başardığımın veya başarmadigimin konuyla zerre alakası yok ama seni tanıyorum. İcindeki zavallı kişiliği her konuya kusuyorsun.

Düşüncelerim yanlış bile olsa sin bana bu sekilde konuşman bunları ispatlamanı gerektiriyor yoksa kibarca bu siteden senin gibi zavallı iftiracılar her zaman şutlanıyor. Söylediklerimde hiç de saga sola saldırma yok. Fikirlerim bunlar. Gayet de kibarca yazmışım.

Aydın olmak biraz züppe olmayı gerektiriyor ve sen de bunun için züppesin öyle mi çocuğum?

Murat Bardakçı'yı da al, evinde besle. O bir beslemedir, muhtemelen senin geçmek üzre olduğun aşamalardan geçerek o hale gelmiştir.

Onursuz, gurursuz, tarihi göz göre göre çarpıtmayı marifet bilen, aşağılık AKAP beslemesi tayfadan biridir.

Bak nasıl da ne olduğunuz ortaya çıkıveriyor.. Üstünüze azıcık gelince renginizi ortaya çıkarıveriyorsunuz. E biz biliyoruz da konuşturuyoruz işte, anladın mı?

Bırak sen bu işleri. Git kendine hastalık seç, oyalan boyalan, boyunu aşan konularda yorum yaptığını zannederek ortalığı kirletme. Hadi bakiyim.

Sana iç dünyanı anlattım. başarısızlığını, kendinle gurur duyacak hiçbir şeye sahip olmadığın için başvurduğun karanlık yolları sana anlattım. İster ders çıkar düşün istersen de hiç sallama, ama sen ve senin gibiler böyle durup durup benimle ve benim gibilerle karşılaşacaklar. Yok öyle sınırsız özgürlük filan.. Özgürlük, aklına gelen zırvayı bilgi diye ortalığa yaymak, ona buna pislik atmak demek değil.

Sitelerde Paylaş

Konu epey dağıldığına göre devam edelim;

Tarih herkesin çok rahat üflediği bir konu olmasına rağmen aslında ciddi bir disiplindir. Ülkemiz de tarihçilik malesef geçmişte olup bitenleri bilmek zannediliyor. Halbuki tarihçi bu bilgiyi yorumlayan / analiz eden insandır. Bu işi yaparken de söz konusu dönemi dünya ölçeğinde az çok anlamlandırabilmesi gerekir.

Yani kısaca tarihçi aslında sıkı bir entelektüel dir. Ve ülkemiz de bu anlamda tarihçi yok denecek kadar azdır. Böyle olduğu için de 20. Yüzylın başlarında bu ülkede neden bir ulus devlet kuruldu? Neden İstiklal Marşımız da dini ögeler var? Gibi gayri ciddi konuşmalar yapılabiliyor.

Bu konu da adı geçen M.Bardakçı ise, hiç bir tarife göre tarihçi değildir. Fakat sorsanız II. Mehmed in ayakkabı numarasını falan bilir. İyi bir kütüphanecidir. O kadar.

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

user ben bile seviyemi bazen düşürebilirim ben bile ancak seninle dalaşacak kadar değil..ben istiklal marşını severim hem de çok severim hani sen bas bas bağırıyosun ya severim die şimdi sana şu şu dizeyi yorumla desem eminim ki önüme eli yüzü düzgün bi yorum bile koyamazsın neyse..yukarıda yazdıklarımın seninle ne alakası var ki cvp veriyosun neyse..ben duygularımın ve düşüncelerimin her zaman arkasındayım ama karşımdaki insan benim ona güvenimi suiistimal ederse ve canımı yakarsa ben de onun canını yakmaya uğraşırım..ben az çok bildiklerimi paylaşmak istedim sizinle marş değişirmi bilmem ama bence değişir..değişsin mi bana göre dediğim gibi ben marşımızı seviyorum onunla duygulanıyorum..beni olduğum gibi değilde şunun bunun lafıyla yargılayanları da ateist vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.......

Seninle dalaşan kim türbancı AKP'ci hanım kız? Araya sızıp "liberal ateist" arayışın ve ateistleri birbirine düşürmek için sinsice birilerini provoke etme girişimin öyle tanıdık ki..

Bana ne senin güveninden sevginden? Babamın kızı mısın?

"İmam hatipliler her yerde, askeriyeden atılanlar belediyelerde kalitelerine uygun işlere kondu, yargıda elini sallasan bizden birine çarpıyor artık, güzel günler göreceğiz" diyen ayak takımı imam tayfası, benim düşmanım zihniyetin açık temsilcisisin. Bu kadar net.

Ben marşın her bir dizesini yorumlarım, tarihimi de bilirim de sen evvela bir Türkçe yazmayı öğren. Ateist vicdanı hakkında da yorum yapmak sana düşmedi.

Ateistlerden yardım dilenen sinsi yobaz.

Sitelerde Paylaş

Bana attıgı hakaret ve iftiraları ispatlamadığı taktirde xuser denen zavallı küfürbazın siteden atılmasını istiyorum. Bunu hem buraya hem de şikayet panosunda yayınlıyorum.

Senin yazdığın bütün zırvalar, cehaletin, hastalık arayışların vs hep forum sayfalarında... Çok merak eder girer ileti geçmişine, hepsini görür.

Küfürbaz da sensin. Bak ben dürüstüm, netim, söyleyeceğimi açık açık söylüyorum. Ama sen züppece aşağılıyor, züppece hakaret ediyor ve karşılık alınca böyle yaygara yapıyorsun.

E boş teneke böyle çok ses çıkarır. Millet sizin cehaletinizden, laf söylenince üstüne bin tane bıdı bıdı edişinizden bıkmış da bulaşmıyor, siz de sanıyorsunuz ki doğru şeyler yazdığınız için bir şey diyemiyorlar. Bol bol ortalık kirletiyorsunuz o yüzden.

Hani susmuyorsunuz da. Millet susuyor, siz dakka başı damlayıp bıdı bıdıya devam ediyorsunuz.

Ben de arada bir girip üşenmeden sen ve senin gibilere ayna tutmaya çalışıyorum işte.. Gördüklerin o süper ötesi züppe egonu rahatsız edince şikayet..

Et bari...

Sitelerde Paylaş

Senin yazdığın bütün zırvalar, cehaletin, hastalık arayışların vs hep forum sayfalarında... Çok merak eder girer ileti geçmişine, hepsini görür.

Küfürbaz da sensin. Bak ben dürüstüm, netim, söyleyeceğimi açık açık söylüyorum. Ama sen züppece aşağılıyor, züppece hakaret ediyor ve karşılık alınca böyle yaygara yapıyorsun.

E boş teneke böyle çok ses çıkarır. Millet sizin cehaletinizden, laf söylenince üstüne bin tane bıdı bıdı edişinizden bıkmış da bulaşmıyor, siz de sanıyorsunuz ki doğru şeyler yazdığınız için bir şey diyemiyorlar. Bol bol ortalık kirletiyorsunuz o yüzden.

Hani susmuyorsunuz da. Millet susuyor, siz dakka başı damlayıp bıdı bıdıya devam ediyorsunuz.

Ben de arada bir girip üşenmeden sen ve senin gibilere ayna tutmaya çalışıyorum işte.. Gördüklerin o süper ötesi züppe egonu rahatsız edince şikayet..

Et bari...

Sen ne ebleh bir adamsın. Tartışmak nedir bilmiyorsun. Okuduğum tüm mesajların saldırgan biçimli. Düşüncelerime katılmıyorsun da niye saldırıyorsun? Züppe senin gibilere denir. Ayna tutmaya çalışan sensin işte. Tam züppe işi.

İnsanları tartışma profillerin ayırınca senin gibi serserileri de bir grup olarak görüyorum artık. Ölçüsüzce kelime döşeyen tiplersiniz. Saldırıyorsunuz. Sadece sinir bozuyorsunuz. Üç kuruş değeri yok yazdıklarının.

Oldukça eğitimli biriyim. Sürekli cahil yakıştırması yapıyorsun. Cahillikle ilgili bir sorunun var. Ya da seviyesiz adamın tekisin. Sana bir tavsiye. Git kahvehane sataşmalarını kendi çöplüğünde yap. Sinir bozma aşağılık insan.

Sitelerde Paylaş

Milletlerin gururu var. Onuru var. İnsanların da var. Milletlerin onur ve gururu biraz değişik ama çok da değişik değil.

Ben kimseye hakaret etmiyorum. Gurursuz olana hitabederken gurursuzluğunu dikkate alıyorum. Hepsi o kadar.

Ben burada birçok kereler Ermenilere, Rumlara, Sırp ve Hırvatlara karşı Türkleri ve Türklüğümü savunmuşumdur. Hatta Hollandalılara karşı bile Türklüğün mücadelesini vermişimdir.

Acemler ve Araplar dahil hepsi bizim düşmanımızdır. Türk asıllı değillerse hiç birine güvenmem. Onlar da bize güvenmez.

Çanakkale savaşları dünyanın en gereksiz savaşlarından bir olabilir. Ama sorumlusu biz değiliz. Biz ülkemizi savunduk.

Great Britain krallığını savunma ve yayma adına kendi halkını savaşlarda kırdıran barbar bir ülkedir.

Sen bizim Çanakkale savaşlarını savunduğumuzu sanıyorsun galiba. Yarım milyona yakın insanın öldüğü en aptal savaşlardan biridir.

Ama İngilizlerin ilk aptallığı değildir. Bu tartışmaların asıl konu ile hiç alakası yok.

Konu İstiklal Marşı karşısında ateistlerin tutumu. Siz bu başlığı çarpıtıyorsunuz. Laf işitince de ağlamaya başlıyorsunuz.

Hemen her ülkenin milli marşında Tanrı kelimesi geçiyor. Ateistlerin çoğunlukta olduğu ülkelerde bile durum aynı.

Siz ise ülkemizin çok daha önemli sorunları varken, milli marşın içeriğini sorguluyor ve onu değiştirmek istiyorsunuz.

Tartışma budur kardeşim. Neden bunu tartışmıyorsunuz da, konuyu değiştiriyorsunuz?

Şimdi cevap verin.. İstiklal marşımızı neden değiştirmek istiyorsunuz? Nasıl bir milli marş istiyorsunuz? Ve neden?

Marş denen saçmalık mı belirliyor bir milletin onurunu gururunu? Kim uydurdu bu marş saçmalığını? Türklerin tarihte kaç tane marşı var? Her milletin marşında dini öğeler olması önemli değil. Zaten çoğunluk müslümanım diye geçindiği için fazla göze batmıyor. Ancak herkes türküm demek zorunda değil. Sorun burda doğuyor. Din ne kadar ayrımcı ise ırk da o kadar. Düne kadar bu ülke de azınlık diye bir olgu vardı. Bugün neyse ki yok. Din olgusu biraz devre dışı kaldı. Marşımızdaki dini öğeler onun artığı sadece. Ancak insanlar bunu tartışmaktan çekiniyor. Ne yazık ki müslüman olmayan gayri resmi anlamda vatandaş muamalesi yapılmıyor. Ayrıca türküm demeyene de aynı muamele çekiliyor. DAha düne kadar kürtçe konuşana yan gözel bakılıyordu. Bu hep sizin de sahip olduğunuz şekilci anlayışın eseri. birisi parti kurup Türkçüyüm diyor. Birisi de parti kurup müslümanım diyor. Her ikisi de bu ülkeye hiçbir fayda sağlamaz. MHP ırkçı bir devlet hayali kuruyor. AKP dinci bir hayal içinde. Millet olacağız deniyorsa tüm bunlar dışarıda bırakılmalı. Din, ırk konuları insanları en kolay bölen konulardır. Bu mu birleştirici millet anlayışı. Bunu anlamanız artık umrumda değil. Anlayan anlar yoksa herkes kendi yoluna bakar.

Şekilcilik almış gitmiş sizde.Bayrak mı vardı eskiden? Eskiden o bayrağın adı sancaktı. Türk bayrağı veya Türk sancağı da denmiyordu adına. Bir kültürü ve milleti temsil ediyordu. Bu ırkı vurgulamak neden? Herkes birbirine bu şekilciliği dayatıyor.

Sitelerde Paylaş

Aydın olmak biraz züppe olmayı gerektiriyor ve sen de bunun için züppesin öyle mi çocuğum?

Murat Bardakçı'yı da al, evinde besle. O bir beslemedir, muhtemelen senin geçmek üzre olduğun aşamalardan geçerek o hale gelmiştir.

Onursuz, gurursuz, tarihi göz göre göre çarpıtmayı marifet bilen, aşağılık AKAP beslemesi tayfadan biridir.

Bak nasıl da ne olduğunuz ortaya çıkıveriyor.. Üstünüze azıcık gelince renginizi ortaya çıkarıveriyorsunuz. E biz biliyoruz da konuşturuyoruz işte, anladın mı?

Bırak sen bu işleri. Git kendine hastalık seç, oyalan boyalan, boyunu aşan konularda yorum yaptığını zannederek ortalığı kirletme. Hadi bakiyim.

Sana iç dünyanı anlattım. başarısızlığını, kendinle gurur duyacak hiçbir şeye sahip olmadığın için başvurduğun karanlık yolları sana anlattım. İster ders çıkar düşün istersen de hiç sallama, ama sen ve senin gibiler böyle durup durup benimle ve benim gibilerle karşılaşacaklar. Yok öyle sınırsız özgürlük filan.. Özgürlük, aklına gelen zırvayı bilgi diye ortalığa yaymak, ona buna pislik atmak demek değil.

Düşüncelerini saldırmadan yazmazsan hiç iyi olmaz. Aşağılık bir klavye döşemecisisin. Getir bakalım yazdıklarımı neler yazmışım. Bu konuda iyisinizdir. Sanal araştırmacı gazeteci zibidiler.

Sitelerde Paylaş

Marş denen saçmalık mı belirliyor bir milletin onurunu gururunu? Kim uydurdu bu marş saçmalığını? Türklerin tarihte kaç tane marşı var? Her milletin marşında dini öğeler olması önemli değil. Zaten çoğunluk müslümanım diye geçindiği için fazla göze batmıyor. Ancak herkes türküm demek zorunda değil. Sorun burda doğuyor. Din ne kadar ayrımcı ise ırk da o kadar. Düne kadar bu ülke de azınlık diye bir olgu vardı. Bugün neyse ki yok. Din olgusu biraz devre dışı kaldı. Marşımızdaki dini öğeler onun artığı sadece. Ancak insanlar bunu tartışmaktan çekiniyor. Ne yazık ki müslüman olmayan gayri resmi anlamda vatandaş muamalesi yapılmıyor. Ayrıca türküm demeyene de aynı muamele çekiliyor. DAha düne kadar kürtçe konuşana yan gözel bakılıyordu. Bu hep sizin de sahip olduğunuz şekilci anlayışın eseri. birisi parti kurup Türkçüyüm diyor. Birisi de parti kurup müslümanım diyor. Her ikisi de bu ülkeye hiçbir fayda sağlamaz. MHP ırkçı bir devlet hayali kuruyor. AKP dinci bir hayal içinde. Millet olacağız deniyorsa tüm bunlar dışarıda bırakılmalı. Din, ırk konuları insanları en kolay bölen konulardır. Bu mu birleştirici millet anlayışı. Bunu anlamanız artık umrumda değil. Anlayan anlar yoksa herkes kendi yoluna bakar.

Şekilcilik almış gitmiş sizde.Bayrak mı vardı eskiden? Eskiden o bayrağın adı sancaktı. Türk bayrağı veya Türk sancağı da denmiyordu adına. Bir kültürü ve milleti temsil ediyordu. Bu ırkı vurgulamak neden? Herkes birbirine bu şekilciliği dayatıyor.

Şaka gibisin. Belki de sana yazılacak çok şey var, ama inan işe yaramayacak. Çünkü sen karşındakini dinlemesini bilmeyen saygısızın birisin. Ne insanlara ne de milli değerlere saygın var.

Sitelerde Paylaş

Şaka gibisin. Belki de sana yazılacak çok şey var, ama inan işe yaramayacak. Çünkü sen karşındakini dinlemesini bilmeyen saygısızın birisin. Ne insanlara ne de milli değerlere saygın var.

Hadi tamam hadi çek arabanı. Milli değerin canı cehenneme. Benim insana saygım var. Ulaşamayacağın bir bilinç düzeyinden yaklaşıyorum olgulara. Ne düşündüğünüz de umrumda değil. İnsanına değer vermeyen bir ülkenin milli değeri olsa ne olur olmasa ne olur. Beğenmediğiniz, burun kıvırdığınız ülkeler insanını yüceltiyor. Bizim gibi 3. sınıf ülkeler de ölen insan sayısı ile onuru ve gururunu hesaplıyor. Yaşattıkları değil öldürdükleri ile övünüyor. Artık böyle milliyet, din, bayrak, marş gibi konularda tartışmam. Hepsi burada yazıyor. Herkes biliyor ne düşündüğümü artık . Gelip de karşımda zırvalamazsanız iyi olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...