Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

• İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gerçekten tuhaf düşünceler bunlar kurtuluş savası iman gücü ile kazanılmış bir savaştır öldükleri zaman şehit olacaklarına inanan insanların kendi hayatlerini değil kendilerinden sonraki hayatları ve hatta yaşamayı terçih ettikleri bu topraklar için onların amacını yansıtan bi marşın olması doğaldır

bunu hiç bi inancınız olmasa bile kişiye emeğe ve hatta verilen canlara saygı maksatlı kabullenmek gerekir .

o zaman askere neden gidiyoruz savaş çıkarsa neden savunma moduna geçiyoruz neden milliyetçilik gibi bi kavram var ( ülke vatan milliyetçiliği yanlış algılama olmasın )

herşey silinse savaş çıksa bizler alıp başımızı gitsek ( zaten ateistim bi canım var ölünce yok olacağım banane coluktan cocuktan benim hayatım herşeyden önemlidir diye düşünsek )

sizcede bizi biz yapan unsurları ortadan kaldırmış olmazmıyız . aslanın yavrusunu avladığı bi zebra gibi onu seyredip öteden otlayanlardan olmazmıyız . ne farkımız kalır hayvanlardan .

dostlar bizler insanız birbirimizin inançlarına düşüncelerine hayatlarına ırklarına bize ters gelsede anlayış göstermeliyiz .

ben şahsen ateist olsam yalansız diyorum . çalardım gasp ederdim . fuhuşa mehilli olurdum .insanların benim hakkımda düşündüklerini umursamazdım

insanların neler yaşadığını düşünmezdim vatan,ülke,bayrak,tarih,soy,sop, benim için hiç bişe ifade etmezdi

burdan farkediyorumki beni ben yapan unsurlar hep kişisel inançlarım sayesinde oluyor

ve farkında olmasamda bu inançlar beni ben yapıyor

geçen yıl bi ateist arkadaşımın çocuğu hastalandı 2 hafta hastanede kaldı

gördüğümde çocuk nasıl dedim allaha şükür iyi dedi :)

dedim lafın gelişimi dedin . evet dedi . insan özünü unutmamalı bence unutursa ne oldugunu unutur savrulur

Sitelerde Paylaş

Müslüman inanclilarin akillari fikirleri fuhusta, calmakta, gaspci olmakta...

E kolay degil tabi bedevi kültürüne teslim olup kendi kültürünü kaybedip asimile olmak.

Türkiye'de ki ceza evlerinde fuhustan, tecavüzden, sübyanciliktan, gasptan, hirsizliktan yatanlar müslüman inanclilar mi ateistler midir?

Inandiklari dinin kitabinin icinden her türlü pisligin ahlaksizligin aktigini bilmeden üc bes tane sarlatanin ateistler hakkinda sacmalayip desteksiz iftiralarini hemen yalayip yutarlar. ... Yüz kizartaci suclardan hapiste yatanlar Japnya, Isvec, Norvec, Finlandiya, Hollanda da mi fazla yoksa Türkiye'de mi?

Diger islam ülkeleri zaten lime lime dökülmekteler...

Baslik konusunun fuhusla, sübyancilikla, tecavüzle, ahlaksizliklarla alakasi yoktur ama kuran ayetlerinin vardir... Diger basliklarda tartisilmis bedevi ahlakini yalayip yuttuktan sonra onu savunanlar bir türlü yanit verememektedirler.

Sitelerde Paylaş

Cigi'ye. Şahsen kaç tane bedevi ile tanıştın bedevi ahlakı konusunda bir fikir edinmek, ve İslam ahlakının bedevi ahlakına dayandığını söylemek için, ama ülkemizdeki insanların bedevi kültürüne asimile olduğunu söylemen yanlıştır. Bunu söylerken savını neye dayandırıyorsun çok merak ediyorum. Açıkla.Neymiş efendim,biz bedevi kültürüne asimile olmuşuz. Şimdi açacağım ağzımı yumacağım gözümü, siz Ateislerin Türklük ve Türk kültürü namına ortaya koyabileceğiniz bir şey varsa, ben de ne olayım. Ateistler kadar bu ülkeye zerre kadar faydası dokunmamış insanlar yoktur. O beğenmediğin, "bedevi kültürüne asimile olmuş" dediğin müslüman Türkler, Anadolu'yu fethettiler. O beğenmediğin müslüman Türkler, İstanbul'u fethettiler. Bugün yaşadığın toprakları onlar fethettiler. Ateistler neredeydi o zaman? Yoktu. Gelip burada aramıza din bazında nifak tohumları sokan, sizin gibilerdir.

Bu ülkenin çoğu müslüman Türk kökenlidir, ve bu kültürde yetişmiştir. Sizin şu ana dek Türk kültürü namına ortaya koyabileceğiniz bir şey yokken, gelip burada bizim bedevi kültürüne asimile olduğumuzu söylerek ahkam kesmen gerçekten ilginç. Yüz kızartıcı suçlara gelince...Bunun sebebini senin gibi avam avam laf edenler değil, kriminolojist ve sosyologlar çözer, sen ise gelip burada iftira atıp durursun. Çok bir bilgin varsa getir ortaya fuhuş, sübyancılık, tecavüzle ilgili ayetleri, ve ülkemizdeki yaşanan olayları da buna bağla.

Sitelerde Paylaş

Türk tarihini kültürünü gercekten bilenlerin kurana inanip bedevi kültürünü savunmalari imkansizdir... Yukarida yazilanlar Türk tarihi hakkinda bilgisizligin alenen kanitlaridir.... Türk kültürünün insani deger yargilarinin "müslümanlik iste bunlardir kuranda da yaziyor" diye insanlarin keklenilip kullanilmalari tartisilmamaktadir.

Halen ayni zihniyeti kirabilmek icin insanlar haril haril düsünceler üretmektediler fakat diger yandan sahtekarlar durmadan kuranin icinde olmayan deger yargilarini müslümanlik diye yutturmaya devam etmektedirler. 16. yüz yila gelindiginde dahi Anadolu'da yasayan Türk beyliklerinin cogu kurandan ve ayetlerinden bir haberlerdi... 21. yüz yilda bile hala kuranin icinde nelerin olmadigini bilmeden durmadan din tacirlerine, fasistlere keklenen saftirikler sürüsüdür müslüman Türkler.

Osmanli hanedani Türk düsmani idi...Analari babalari devsirme ve sex köleleri olan Osmanli'yi "Ejdadimiz" diye savunanlar bedevi kültürüne teslim olan beyinlerdir.

Icinde Bedevi zihniyetini barindiran kuran'da olan fuhus, sex köleligi, sübyancilik, kadini köle gibi kullanma ve diger ahlaksizliklar, pislikler Türk ve diger Anadolu kültürlerinde yoktur...

Arastirip ögrenmek zor degildir.

Türkün kafatasci irkci olanlarinin kurani müslümanligi savunmalarinin kendilerini ne kadar komik duruma düsürdügünü bilmemeleri pek bi komik olmakta.... Kurtulus savasinin bitiminde 190.000 has Türk kadin coluk cocuk Yunanistan'a neden gönderildiler?

Müslüman olduklarindan mi yoksa kanlarinda Türk geni olmadigindan mi?

Sitelerde Paylaş

Türk tarihini kültürünü gercekten bilenlerin kurana inanip bedevi kültürünü savunmalari imkansizdir... Yukarida yazilanlar Türk tarihi hakkinda bilgisizligin alenen kanitlaridir.... Türk kültürünün insani deger yargilarinin "müslümanlik iste bunlardir kuranda da yaziyor" diye insanlarin keklenilip kullanilmalari tartisilmamaktadir.

Türk tarihi ve kültürünü kendi çapımda, elimden geldiğince öğrenmeye ve yaşamaya çalışan biri olarak, tarihte bir gereklilikten dolayı girdiğimiz İslam dininin bize aktardığı ve bizim İslam kültürüne kattığımız şeyleri göz önünde bulundurarak, İslam kültüründen "bedevi kültürü" diye bahseden birini ancak cahil olarak adlandırabilirim.

Nitekim Türk kültürü ve insani yargılarının "müslümanlık" olarak lanse edildiğini de şu ana dek duymadım. En azından ben neyin Türk neyin arap, neyin de fars adeti olacağını anlayacak kadar Türk kültürü üzerinde bir bilgim olduğunu düşünmekteyim.

Müslümanlık ise yıllar boyunca tedvin olunmuş, belli başlı bilgin ve alimlerini yetiştirmiş bir dindir. Şimdi nasıl Hristiyanlık, içinden çıktığı Çıfıtların elinde değilse, ve yıllar boyunca da olmadıysa, müslümanlıkta aynı derecede değildir. Belli başlı ana hatların olduğu, yani İslamın ve İmanin şartları dediğimiz şeyler etrafında islamın yaşandığı toplumlar genellikle yine örfi hukuk ile toplum yaşamlarını sürdürmüşlerdir.

Bu Türkler ve diğer müslüman olan halklar için de geçerlidir. Arap yazısının müslümanlar arasında kullanımı ise sadece İslam dünyasının bir tarafından diğer tarafına bilgi alışverişini kolaylaştırmıştır.

Bu tür tarihi hakikatlara ne akılla ters düşülür, bunlara ne diye bu denli kin duyulur, benim aklım almamaktadır.

Halen ayni zihniyeti kirabilmek icin insanlar haril haril düsünceler üretmektediler fakat diger yandan sahtekarlar durmadan kuranin icinde olmayan deger yargilarini müslümanlik diye yutturmaya devam etmektedirler. 16. yüz yila gelindiginde dahi Anadolu'da yasayan Türk beyliklerinin cogu kurandan ve ayetlerinden bir haberlerdi... 21. yüz yilda bile hala kuranin icinde nelerin olmadigini bilmeden durmadan din tacirlerine, fasistlere keklenen saftirikler sürüsüdür müslüman Türkler.

16. Yüzyılda, Anadolu'da Türk beyliği diye bir kavram kalmamıştı. O zaman sadece Safeviler vardı. Bu kimselerin ise Kuran ve Ayetlerden bir haber olduğunu iddia etmek, Osmanlı sarayındaki fevkalade eğitime çamur atmaktır. Elbette ki Padişahlar da Kuran'ı okuyan bilen insanlardı. Kuran'ın içinde olmayan değer yargılarını İslama atfedenleri ise bilmiyorum. Var ise şayet, örneklerini görmem gerekir, ona göre yorum yapayım.

21. Yüzyılda Kuran içinde ne olduğunu bilen ya da bilmeyen Türkler, bu güne dek bu dinin mensubu olan ailelerden gelmişlerdir. Sen ki kendini pek bir bilgin pek bir alim zannettiğin için, buraya gelip ahkam kesip, Türklere saftirik dersin. Ama ister kabul et, ister kabul etme, Türklerin bu güne dek Anadolu'da tutunabilmesinin sebebi, İslamdır. Şayet ki sizin gibi Ateist olsaydılar...O zaman zaten buraya kadar gelmeye zahmet etmezlerdi. Pasif pasif bulundukları yerde oturur, bol bol dinin zararları hakkında fikir yürütürlerdi. Elbette Anadoluya akın eden, İstanbul'u fetheden, senin deyiminle, "saftirik" olan, "Kur'an bilmeyen" Türkler, sizin gibi ateistlere nazaran daha faydalı, maceraperest, cesur insanlardı. En azından bilmedikleri konular üzerinde gereksiz şekillerde ahkam kesmezlerdi.

Osmanli hanedani Türk düsmani idi...Analari babalari devsirme ve sex köleleri olan Osmanli'yi "Ejdadimiz" diye savunanlar bedevi kültürüne teslim olan beyinlerdir.

Osmanlı hanedanının Türk düşmanı olduğunu iddia edenlerin bunu yersiz ve şekilsiz bir şekilde ortaya döken Türk düşmanları olduğunu bilmekteyiz. Osmanlı Türklerce kurulmuş, Türklerin yaşattığı bir devlet olarak elbette Türk'tür. Osmanlı analarının "devşirme" olduğunu iddia etmek devşirmenin ne olduğunu bilmemekten öte gelir. Devşirilen kimseler daha küçüklükten ve yerel gayrimüslimlerden alınırdı. Saraya ise gazada alınan kölelerden cariye alınırdı. Sonradan bu belli başlı kafkas halklarından tedarik edilmeye başlandı. Nitekim ikinci Selim'e dek Osmanlı da her daim Türk ana babadan olan padişahlar hüküm sürmüştür.

Osmanlı elbette ecdadımızdır. Türkiye cumhuriyeti ve üzerinde yaşayan Türklerin gökten zembille düşmediğini tekrardan hatırlatmak isterim.

Icinde Bedevi zihniyetini barindiran kuran'da olan fuhus, sex köleligi, sübyancilik, kadini köle gibi kullanma ve diger ahlaksizliklar, pislikler Türk ve diger Anadolu kültürlerinde yoktur...

Türklerde yoktur, orası doğru. Ama diğer anadolu kültürleri için aynı şeyi söylemek doğru olmaz. Diğer anadolu kültürlerine baktığımızda her türlü fuhuşu ve pisliği görmek işten bile değildir. Bu topraklara biraz olsun ahlak ve namus katanlar yine Türkler olmuştur. Onun dışında oğlancı urumlar, berdelci kürtler, bahsettiğiniz çöl bedevileri ve puşt farsların burada vaktinde kol gezdiği yerlerdir. Biz buraya geldikten sonra temizlenmiştir.

Türkün kafatasci irkci olanlarinin kurani müslümanligi savunmalarinin kendilerini ne kadar komik duruma düsürdügünü bilmemeleri pek bi komik olmakta....

Maksadım sadece bir dini savunmak değildir. Ben hiç bir şeyi körü körüne savunmuyorum.Ama var olan islamı kaldırmaktan bahsedip, yerine bir şey koyamayan, ateist olup, Türklük ve Türkçülükten bahsedip, Avrupa'da Türk'ün şanını temsil eden Osmanlı'ya laf atan, ve cahilane tavırlarla gerçekleri göz ardı edip, hayal dünyasında yaşayan kimselerdir asıl komik duruma düşen. Gerçek şudur ki, Türkler'in büyük çoğunluğu, yüzyıllardır İslam dinine mensup olarak yaşamışlardır. Araplar bile kendi milletleri içinde böyle dini bir homojeniteye ulaşamamışken biz Türklerin ulaşabilmiş olması bir başarı olarak görülmeli iken, sen bundan rahatsızlık duyuyorsun. Bize bol gelen sana niye dar geliyor, onu anlamadım.

Neyse. Türkçülük dünyevi bir fikirdir. Türklük bazında tüm Türklerin birleşmesi, ve ortak hareket etmesini savunur. Bunun içinde büyük çoğunluğu oluşturan müslüman Türkler olduğu gibi, hristiyan ve tengriist olan azınlıklar da vardır. Biz şu ana dek Türklük bazında herkese açık olduk. Ama zararlı fikirlere asla. Bir zararlı fikir de, insanları vicdani bir konu olan dinlerinden vurmaktır. Bunu yapan çoğu kişi de, ki Türkçüler arasında da İslama düşman olanlar vardır, bunu bilgisizlik ve cehalet dolaysında, tarihi gerçekleri gözardı ederek yapmaktadırlar.

Geldiğinde önünde hristiyan çoğunluğun olduğu bir anadolu coğrafyasında Türkler şayet ki müslüman olmasaydı, hristiyanlaşır, ve eriyip giderlerdi. Türklerin müslümanlığı seçmesi, İslam ve Hristiyan kültürlerin devamlı çatıştığı bir coğrafyada Türklüğün hayatta kalması için gerekli ve zorunlu bir durumdu.

Türkler sadece bununla kalmadı, İslamı arapların hayal bile edemeyeceği yerlere kadar yücelttiler. İstanbul'un fethi, Hindistan'ın fethi, Akdeniz'de devamlı bir Türk varlığı, ve Avrupa'nın kalbine yapılan akınlar, Balkanlarda bir İslam varlığı Türkler sayesinde gerçekleşti. Bir bakıma, İslam da Türklerin oldu. Biz Türkçüler olarak, bunu gözardı edemeyeceğimiz gibi, yetiştirdiğimiz din ve ilim bilginleri olan Has Yusuf Hacip, Uluğ Bey, Kaşgarlı Mahmut gibi kimselerin İslam kültüründen yetişmiş bilginler olduğunu da göz ardı edemeyiz. Benim herkesin dini fikrine saygım vardır. Ama başkasının dinine saygısı olmayan dini fikirlere saygım yoktur.

Kurtulus savasinin bitiminde 190.000 has Türk kadin coluk cocuk Yunanistan'a neden gönderildiler?

Böyle insanlar yoktur. Siz herhalde Karamanid denilen, Türkçe konuşan Rumlardan bahsediyorsunuz. Onlar Türk değil, Rum'durlar. Has Türk falan değildirler. Nasıl ülkemizde yaşayan ve Türkçe konuşan bir çıfıt Türk değilse, Rum olup, Türkçe konuşan bu kimseler de Türk değildirler.

Müslüman olduklarindan mi yoksa kanlarinda Türk geni olmadigindan mi?

Sanırsam senin aklın bayağı bir karışmış. Nüfus mübadelesi, Türkler(müslümanlar) ve Rumlar(Hristiyanlar) arasında yapılmıştır. Yunanistan ve Balkanlardan müslüman Türkler Anadolu'ya, Anadoludan Hristiyan olan Rumlar da Yunanistan'a gönderilmiştir. Malum, bir nüfus mübadelesi söz konusu iken, ülkemizden müslüman Türkleri Yunanistan'a göndermenin de bir manası yoktur. Böyle bir olay da yoktur.

Elbette, bu mübadele sırasında ülkemizde Türk olmayan, ama müslüman olan bazı milletlerden adamlar da gelmiştir. Pomak ve Arnavutlar gibi. Ama bu kimseler bugüne dek de Türk kimliğinde değil, kendi etnik kimliklerindedirler. Aynı şekilde ülkemizde oldukça az sayıda bulunan ve bahsedilen Karamanidlerle bir tutulup gönderilen, Türk Gagavuzlar da vardır. Ama bunların yunan etnisitesinden olan Karamanidlerle bir alaksı yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...