Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

Ulaş'ın neden atıldığını kendine bu şekilde malzeme edinir ve bu sahte mazereti bize hakaret etmek için kullanırsan, sen de gidicisin.

Kimseyi yanıltmaya ve sorumsuz yorumlar yapmaya hakkınız yok.

Biz ne kadar sapık olurlarsa olsunlar, kimseyi inanç ve düşüncelerinden dolayı forumdan atmayız.

Ama onların arkasına sığınıp, yalan ve iftira ile hakaret etmeye teşebbüs edenlere burada kalma ayrıcalığı tanımayız.

İstediğini düşün ve onlara inan. Bu bizi hiç ilgilendirmiyor. Ama onlarla bu forumda ne yaptığın bizi yakından ilgilendiriyor.

Kılıfını zorluyorsun. Düşünce ve inançlarını yaz ve onları savun. Onların dışına çıkarsan fiyatını ödersin.

Iste üslup budur... Benim fiyatimi kimse ödeyemez.! Yapilabilecek bir tiktir.

Ne hakareti kim kime hakaret etmekte?

Kimin kisilere hakaret ettigi iletilerde durmaktadir....

Farkli düsüncelere tahammül yoksa silin gitsin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste üslup budur... Benim fiyatimi kimse ödeyemez.! Yapilabilecek bir tiktir.

Ne hakareti kim kime hakaret etmekte?

Kimin kisilere hakaret ettigi iletilerde durmaktadir....

Farkli düsüncelere tahammül yoksa silin gitsin...

Hala olayı anlamıyor görünüyorsun.

Hakaret bile tek başına atılmak için yeterli ama çoğu kere bunu yapmıyoruz.

Sorumsuz hakaret ve iddialar birlikte atılma nedenini oluşturuyor. Tahammül etmeye çalışıyoruz.

Çoğu kere sapkınların ve ahlaksızlıkların kaynağı ateistler.

Farklı düşüncelere elbette tahammül ediyoruz. Yoksa senin gibi birinin burada hala yazması mümkün mü?

Kanıtlayamayacağınız iddialar ortaya atarsanız ve onlar hakaret içerirse, elbette atılırsınız.

Sitelerde Paylaş

Beni baskalarinin yazdigi iletiler hakaretler ilgilendirmeden konu hakkinda düsüncelerimi yazarim..Sen susun busun diye yazdigim ileti cok azdir. Yeri geldiginde de özür dilemekten kacilmamistir.

"Senin gibi biri derken" cümlesi kapali kalmasin,,,

Allah kuran ayetleri hakkinda olan üslup ise kuran ayetlerinin sahibi olan allahi baglar ve nedenleri vardir...Kanitlanmayacak bir iddia da bulunulmadi diye düsünüyorum. Konu hakkinda düsünce belirtmek iddiada bulunmak demek degildir.

Ayrica foruma zarar verdigim düsünülüyorsa da silebilirsiniz. Zarar verdigim ve istenmedigim bir yerde durmam söz konusu degildir.

Lütfen bunu da acikliga kavusturursaniz sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Hiç endişe etme..Foruma zarar veremezsin.

Sen ateizme zarar veriyorsun belki ama o da önemsiz.

Verdiğin en büyük zarar kendine..

Sevilmiyorsun. İnandırıcı değilsin. İticisin.

Ama kimsenin seni umursadığını ve düzeltmeye çalıştığını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Cok komik bir düsünce...Bir dedigin bir dedigini tutmuyor.

Hacim ben sanal insan degilim bunu hala anlayamamamissan bosa kürek cekmektesin... Burada ego tatmini de yapilmamakta...

Ateizme zarar veriyorsun, cicek, börtü böcek klise cümleleri ile önüne geleni yaftalamaktasin... Simdiye kadar hangi caminin, cemaatin icine girip "Ateist" düsünceleri tartisip savunabildin? Hangi cemaat tarikat üyeleri ve islam adina misyonerlik yapmaya calisanlarla, Türkiye Cumhuriyeti´nin altini oyanlarla hasir nesir oldun?

Elbette iticiyim....itici olup yasayabilmek icin ayaklarin üzerlerinde saglam durulmalidir.

Neyse seninle bunlari konusmanin baska yolu da var...

Eger bir gram haz etmiyosan ve senin düsüncelerini diger ateistler de tasimaktalar ise silebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Irkci, ayrimci tek bir inanca, zümreye hizmet eden istiklal marsini sevmiyorum ve nefret ediyorum var mi bir diyecegi olan?

Zorla sevdirebilecegini düsünenler var mi?

Iste böyle itici Yurdunu Mustafa Kemal'i seven radikal beyond bir ateistim..

Var mi itirazi olan?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türk ateistleri içeriği ne olursa olsun, İstiklal marşı karşısında neden din karşıtı bir tutum sergilememlidirler?

Bunun çok basit bir nedeni var.

Ateistlerin yaşamını dinsel inançlar yönlendirmez.

Aslında çağımızda, hatta ülkemizde bile, çoğu dindarın yaşamını da dinler yönlendirmez.

İslam için ve İslamla yaşayan Müslüman sayısı sanıldığından daha azdır.

İstiklal marşına, içeriğinden dolayı olumsuz tepki gösteren bir ateistin durumu nedir?

O ateist açıkça bazı inançlarının etkisi altında yaşamaktadır.Onlar İslam karşıtı inançlardır.

İstiklal marşına ve ulusal bütünlüğü sağlayan diğer ilkelere karşı olumsuz bir tutum sergileyen bir ateist, aynı zamanda, inançsız yaşamanın inancını da yaşamaktadır.

Bir ateist inançsızlığı yaşamamalıdır. Ateist gerçekçi ve dürüst olmalı, insan haklarına ve (sapık ve yasa dışı olmayan) inanç ve düşünceler için her türlü özgürlüğe saygı duymalı, ve inançları ne olursa olsun her insanın mutlu yaşama hakkını kabul etmelidir.

Ayrıntılarda din etkisi aramak ve onlardan kurtulmaya çalışmak onlar için yaşamak demektir.

Eğer bu konuda israr ederseniz, dini aradığınız her yerde bulursunuz.

Göreviniz onlardan kurtulmaksa, siz inançsızlığını yaşayan bir ateistsiniz.

Ateizm için yaşayan bir ateist olmak istiyorsanız sorun yok.

Öyle iseniz, benim savunduğum ateizmi savunmuyorsunuz. Şu kadarını rahatlıkla söyleyebilirim ki ben sizden biri değilim.

Ben ateizm için yaşamıyorum.

Ben ateizmi yaşıyorum.

Yani herkes için özgür düşünceyi, insan haklarını ve eştiliği yaşıyorum.

Sitelerde Paylaş

Her taraftan din fiskirmakta, dayatilmakta ise ateizmin yasanmasi imkansizdir. Lütfen komik olmayalim...

Dinlerin olmadiklari ortamlarda ise ateizmin adi bile anilmaz..Dinlerin vicik vicik her taraftan fiskirdikleri yerlerde Ateizm yasanamaz. Yasanabilmesi icin sistemin ve laik kültür anlayisinin olmasi garekir. Eger yoksa Ateizmi yasiyorum diyen kendini aldatmaktadir. Cünkü dayatilan ulu orta yasanilan dinler tanrilar görmezden gelinmektedir.

Benim gibi düsünenler üstelik Hollanda gibi bir ülkede dinleri aramiyor aksine ortami dinlerden kurtarabilmek icin mücadele etmekteler.

Huzurlu yasamin ahenkli harmonisi her gecen gün eriyip kaybolmakta bu ne demektir bilen var mi?

Dinleri cemaatleri basimiza sarip huzurumuzu kaciranlarin baslarinda hep ayni teraneyi temcit pilavi gibi önlerimize getirenler bulunmakta oldugunu artik cok iyi bilmekteyiz... "Ateizm tanri tanimamazliktir o kadar!" Yok böyle bir sey... Her yerde, her ortamda. her an, her saniye dinsel konusmalar dayatmalar yasamalar görmek istenilmiyor. Neden bu ateistler tarafindan anlasilmaz?

Inancli insanlarla ayni ortamlar paylasilmakta ve her zaman paylasilacak fakat sistem onlari manipüle edip kendilerini üstün görmelerini saglayip dengeleri bozmakta ise ateistler kafalarini egip seslerini cikartmiyacaklar mi?

Istiklal marsinin yazilip bestelendigi zamanda ulusal bütünlügü saglamistir ve zamaninda elestirilmesini dogru bulmadigiminin altini cizmistim.

Ama simdi?

Farkli irklardan insanclardan olup da o marsi icinize sindirebilmek kolay mi? Üstelik o marsla ülkenin her yerinde farkliliklar katledilmisse, katledilmeye calisilmaktaysa...

Konusu Milli olmayan bir toplantida yürüyüste dahi bayraklar acilip istiklal marsi söylenip tekbirler getirilmekte ve fasist sloganlar atilmaktadir. Yurdunu seven bizle birlikte olan Ermeni bir vatandasa ne söylebileceksiniz ne?

Onun yerine kendinizi koyupta insaflica düsünün.

Ben yasanan olaylari sanala aktarmaktan baska hic bir sey yapmiyorum...Allah kuran ayetleri hakkinda olan yazilar da üslupde dahildir. Bir kez olsun peygamberle ugrasip elestirdigimi gören olmamistir, Nedeni de canli hayatta olan tecrübelerden kaynaklanir.

Ateizm dinlere inananlarla birlikte gercek seküler bir sistemde ve anlayisin hakim oldugu bir ülkede yasanir...

Hollanda'da Ateist partiyi kuran insanlar geri zekali itici degil aksine tarafsiz bir sistemi egitimi, hukuku, anayasayi savunan aydin entellektüel insanlardir.

Sitelerde Paylaş
Hollanda'da Ateist partiyi kuran insanlar geri zekali itici degil aksine tarafsiz bir sistemi egitimi, hukuku, anayasayi savunan aydin entellektüel insanlardir.

Onlar aydın entellektüeller olabilirler ama, sen de Holanda'da yaşadığın için öyle biri olduğunu iddia edemezseni.

Edersen sana gülerler..

Bu forumda güldükleri gibi..

Biz senin gibi ateizm için yaşayanları burada ciddiye almıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Elbette... Kimin kime gercekten güldügünü zaman gösterecek.

Ateizm hakkinda aciklanan gerceklere yanit verilemeyince her zaman oldugu gibi ayni taktik devreye gecti... Insanlari yaftalamadan asagilayip hakaretler küfürler etmeden keyif keka icinde ki bilgi sayar ateisti ile ne tartisiyorsam.

Istiklal marsinin minarelerini, allahini aman iyi tut yoksa ateist olamazsin.

Ego tatminini en üst seviyeye getirmeni saglayayim hemen.

Silin.

Sitelerde Paylaş

Elbette... Kimin kime gercekten güldügünü zaman gösterecek.

Ateizm hakkinda aciklanan gerceklere yanit verilemeyince her zaman oldugu gibi ayni taktik devreye gecti... Insanlari yaftalamadan asagilayip hakaretler küfürler etmeden keyif keka icinde ki bilgi sayar ateisti ile ne tartisiyorsam.

Istiklal marsinin minarelerini, allahini aman iyi tut yoksa ateist olamazsin.

Ego tatminini en üst seviyeye getirmeni saglayayim hemen.

Silin.

Neyi sileceğim?

Ateistforum üyeliğini mi?

Ben seni atarak egomu tatmin etmem.

Burada seni fırçalayarak ederim.

Bunu bildiğin için çareyi buradan kaçmakta bulabilirsin.

Erkek ol ve son anda bile sorumsuz davranacağına, forumdan ayrılmak istediğini yaz.. Seni zevkle şutlamaya hazırım.

Sitelerde Paylaş

Ulaş şutlanmadan girip yatıştırmak istedim ama daha önce aldığım nick bitürlü giriş yapmadı error sayfasına takılıp kalıyodu, neyse burada şunu sormak gerekir, bu marşlar kuran gibi birileri tarafından yazılıp kitlelerce kabul gören bişey değil mi ? yanlış tarafları elbette tartışılmalı, yoksa sadece dini reddedip ilkokullarda okutulan andımız gibi ''varlığım Türk varlığına armağan olsun'' dayatmasını çocukların beyinlerini yıkamak gibi bu marşlarda bişeylere hizmet ediyor.

Forumda başka bir ateist vardı ''ateistim ama Mehmet Akif'e laf söyletmem'' demişti :D bu duygusallıklar elbette hoşgörülür ama sağlıklı bir tartışma ortamı sağlamaz, ''netekim'' :D ulaş sen geri dön haci sende her tartıştığın üyeyi kovma emi :D

Sitelerde Paylaş

Tabi ki efendim... Bu basligin tartisilan konusu ile birlikte neyin ne oldugu iyice ortaya cikti... Sen canli yasam mücadelelerinde nelerin hangi ince noktalarin karsindakini cözüp desifre etmesini bilemezsin.Üstelik bu konularda özel yetistirilmis birisini karsina aldigin zaman düstügün hali bir daha hic unutmayacaksin.. :lol:

Minareleri, allahi, irkciligi, ayrimciligi, fasist bir marsi savunan ateistim benim. :lol:

Düsünceyi tartismayi dahi ögrnenemis burnundan kil aldirmayan, bir dedigi bir dedigini tutmayan düsüncelerin sahiplerine yaftalamalar hakaretler küfürler yagdirip ego tatmini yapmaktan baska bir sey bilmeyen bilgi sayar ateisti seni...

Son iletide bile banallik akmakta....

Anamdan dogdugumda erkektim sonra insan olmayi ögrendim ve su anda da insanim... Bir önceki üyeyi de nasil attigini umarim unutmazsiniz. :lol:

Buyrun sizi zevk alacaginiz yere alalim efendim.

Hadi gel... Arkamdan da usturuplu bir yazi yazmayi sakin unutma emi.

NOT: Bilimsel Felsefe isimli bir site vardi ve 3 sene iletisimde kalmis bir kez dahi olsun hacklenememisti. O sitede her düsünce tartisilir ama yazilarin düsüncelerin sahiplerini kimse karsisina alamazdi cünkü tek yasak oydu ve site kendi kendini modere ederdi. Bir tane dahi moderatör bulunmaz, üye atma, farkli nikle gelme, aciklama yapma diye bir sey yoktu... Yani Bilimsel Felsefe sitesi profesyonel bir anlayisla kurulmus bir tartisma forumu idi... Yogunluktan hediye edilmek istendi ama kimse hediyeyi kabul etmedi erisime kapatildi..

Sitelerde Paylaş

Ulaş şutlanmadan girip yatıştırmak istedim ama daha önce aldığım nick bitürlü giriş yapmadı error sayfasına takılıp kalıyodu, neyse burada şunu sormak gerekir, bu marşlar kuran gibi birileri tarafından yazılıp kitlelerce kabul gören bişey değil mi ? yanlış tarafları elbette tartışılmalı, yoksa sadece dini reddedip ilkokullarda okutulan andımız gibi ''varlığım Türk varlığına armağan olsun'' dayatmasını çocukların beyinlerini yıkamak gibi bu marşlarda bişeylere hizmet ediyor.

Forumda başka bir ateist vardı ''ateistim ama Mehmet Akif'e laf söyletmem'' demişti :D bu duygusallıklar elbette hoşgörülür ama sağlıklı bir tartışma ortamı sağlamaz, ''netekim'' :D ulaş sen geri dön haci sende her tartıştığın üyeyi kovma emi :D

Ulaş'ın atılma nedeni yalancılığı.. ahlaksızlığı...

Ulaş tartışma adabını bilseydi atılmazdı..

Düşünce ve inançlarından dolayı kimseyi atmadık ve atmayı da düşünmüyoruz.

Ateistforum ne sapıklar gördü.

Ama ahlaksız yalancıları bağışlamamız mümkün değil. Onlara burada yer yok.

Sitelerde Paylaş

İstiklal marşının içeriğindeki dini mesajlardan hiç bir zaman hoşlanmadım ve sevmedim..Yazarının aşırı dinci bir kişi olmasından da hiç haz etmedim. Ama bu vakitten sonra değiştirilmesi nasılsa mümkün değil.. Varsın söyleyip dursunlar..

Ama böylesi bir konu yüzünden gereksiz tartışmalar yapılması ve nihayetinde atılanlar olması iyi olmamış.. Üstelik tartışmaların da Ateistler arasında yapılması ve böyle sonuçlanmasına bazıları bıyık altından gülmüştür.. Bence dönem eften püften mevzular yüzünden kapışma dönemi değil.. Biraz daha yakın durup karşılıklı destek verme zamanı.. O nedenle başlığın kilitlenip tavanarasına atılmasını, küsenlerin veya atılanların geri gelmesini öneriyorum...

Sitelerde Paylaş

Ütopik fantezilerle mi insanlığı yönlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Bu zırvaları insanlığın kabul mu edeceğini sanıyorsunuz.

İçinde yaşadığınız her toplum sizden kendini arındıracaktır.

Siz milli ve ulusal değerleri olmayan, ezik, aşağılık duyguları içinde çırpınan meczuplarsınız.

Düşünce ve inançlarınız hiçbir zaman saygınlık kazanmayacaktır.

Milli ve ulusal değer dedikleriniz de bir zamanlar ütopyaydı. Kendini ne sanıyorsun ki insanlık adına bir şey kabul edilip edilmeyeceğini söylüyorsun? Bir umut olduğuna inanan insanları tümüyle yok olduğunda dünya da yok olacaktır. Neyin saygınlık kazanıp kazanacağını kimse bilemez. Umarım seni yanlış anlamışımdır. Çünkü evrensel değerlere inanmak ve ortak noktalarımıza vurgu yapmak insanlığı ve dünyayı kurtaracaktır. Savaş, kutuplaşma, demir perde, komunizm ve bilimum düşünce biçimi dünyayı yeterince şekillendirdi. Bugünün düşman ve milliyetçi dünyası o günlerin eseri. Asıl senin düşüncelerin ezik ve artık geçerliliğini yitirmiş. Savaşın ve ona bağlı kahramanlık zırvalarının saygınlık kazandığı böyle bir dünyada bu gibi amaçların saygınlık kazanmayacağını söylemek ancak ne dediğini bilmemekle ilgili olabilir. Seni bilim forumuna geri dönmeye ve bu tür konularda artık saçmalamaya davet ediyorum.

Umarım seni yanlış anlamışımdır....

Sitelerde Paylaş

İstiklal marşının içeriğindeki dini mesajlardan hiç bir zaman hoşlanmadım ve sevmedim..Yazarının aşırı dinci bir kişi olmasından da hiç haz etmedim. Ama bu vakitten sonra değiştirilmesi nasılsa mümkün değil.. Varsın söyleyip dursunlar..

Ama böylesi bir konu yüzünden gereksiz tartışmalar yapılması ve nihayetinde atılanlar olması iyi olmamış.. Üstelik tartışmaların da Ateistler arasında yapılması ve böyle sonuçlanmasına bazıları bıyık altından gülmüştür.. Bence dönem eften püften mevzular yüzünden kapışma dönemi değil.. Biraz daha yakın durup karşılıklı destek verme zamanı.. O nedenle başlığın kilitlenip tavanarasına atılmasını, küsenlerin veya atılanların geri gelmesini öneriyorum...

O sapığın atılması ile İstiklal marşının içeriğinin hiç alakası yok..

Tartışmaları izlersen bunu sen de görebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaları izledim.. Farklı bir görüşü var, ama herkes tornadan çıkmış gibi aynı şeyleri söylemek zorunda değil. Özellikle Ateistlerin aynı şeyleri söylediği pek görülmüş bir şey değil. O nedenle bu forumda politik yazılar, politik başlıklar istenmiyor. Doğru olan da bu... Bence bu tür sakıncalı başlıklara en baştan müdahale edilmelidir. Yoksa sonu buralara kadar dayanıyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...