Jump to content

Bir ateistin istiklal marşi karsisindaki tutumu

Recommended Posts

Anayasa ile ne ilgisi var konunun. Anayasa konusuna girsek cikamayiz.

Bayrak ve mars diyorsan eger, bunun en iyisi diye birsey olmaz. En iyi bayrak diye birsey duydunuz mu siz. Ne yapacaksiniz, renklerimi yaristiracaksiniz. Yada en iyi muzik sudur, bundan ne guzel mars olur diye birsey. Yahu insan algisi zaten subjektif. Bunun bir farkina varin yahu. Siz bunu bugun degistrecegim diye cikin yola, size en iyisini bulamayacaginiz konusunda garanti veriyorum...

En iyisi derken zaten moda yönünden yaklaşmadım olaya :D neyse umarım birileri beni anlamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 426
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demek ki çıkar için bile olsa insanlık bir araya gelmeyi biliyor. demek ki birleşmek o kadar da ütopik bir kavram değil. Tek eksik ne için birleşmeleri gerektiğine karar vermek. 3 tane devletin çıkarı için bir araya gelirlerse tabi ki kedi köpek gibi olurlar. Önemli olan insanlığın çözüm haritasında birleşmek kavramının var olduğu ve çok iyi bilindiği. Tek sorun birleşmek ve insanlığın ortak çıkarlarını savunmanın kimsenin işine gelmediği. İşine gelmediği için eğer buna Ütopya deniyorsa o zaman sorun bu düşüncenin ütopya olup olmaması değil yani uygulanabilir olup olmamsı değil sadece ona yaklaşımı ütopik olan insanların ne kadar dürüst oldukları ve ya aşağılık birer kan emici olup olmadıklarıdır. İkinci seçenek daha etkili. Dünyayı yöneten kan emiciler senin gibi sindirilmiş bünyelerin de savunduğu bu sistemi işletiyorlar.

NOKTA.

Çok aptalsınız ya.. Bu kadarı da fazla.. Aklına gelen ilk zırvayı düşünmeden, tartmadan, değerlendirmeden yazıyorsun.

Bu forumda yazanlar bile konsensusa varamıyorlar. Bütün insanlığın ortak bir payda üzerinde bir araya gelebileceğini düşünmek ütopik falan değil.

Resmen salaklık.

Sitelerde Paylaş

Kimse sormaz onların düşüncesini. Hacının da dediği gibi bu ülkede türk bayrağı dalgalanıyor ve istiklal marşı okunuyor. O kadar! Gerisi buna uymak zorunda ve onların ne düşündüğü önemsiz. Çünkü azınlıkta olduğunda bu tepkiyle karşılaşıyorsun. Faşizm bu değilse nedir?

Aynen öyle...

Istiklal marsindan din ayrimcilik ve tek tip hanefi fasizmi akmaktadir

Sitelerde Paylaş

En iyisi derken zaten moda yönünden yaklaşmadım olaya :D neyse umarım birileri beni anlamıştır.

Biz modadan mi bahsediyoruz? Neyin en iyisi? Kime gore en iyi? Sen elinde var olan birseyi daha iyisini bulabilecegin umuduyla terk etmek gibi bir fikriyat koyuyorsun ortaya.

1. Daha iyisi varmi yokmu mechul.

2. Olsa bile bunu bulup bulamayacagin mechul.

Yani bu iple kuyuya inilmez. O yuzden, bazi insanlar ellerindekini muhafaza edebilmek icin cirpiniyorlar. Ve bunun sizede faydasi oluyor. Cunku size kalsak, sonumuz allah kerim...

Sitelerde Paylaş

Beynindeki zavallı hakaret mekanizması kişiliğini yansıtmaya devam ediyor. Kafandaki bilinç ve anlayış boşluklarını hakaretle dolduruyorsun? Çünkü o boşlukları doldurabileceğin bir çaren yok. Zavallı bir hakaret üretme makinesi.

Sen neye karşı çıktığımı sandın şuuru sıfırın altında kalmış yavru? Sandığın şeyin benim karşı çıktığım şey olduğuna nereden emin oldun da bir yerlerden fırlar gibi yorum yazdın? Demek ki önce bilinç lazım insana ve anlaması gerek. Düşünmesi gerek. yoksa böyle senin gibi rezil olmaktan kurtulamaz. Bizler küresel ve evrensel bir düşünceyi tartışırken sen tayyip ve demokrasi için joplananları yazdın buraya. Yeterince alçaldığımı düşünüyorum. Kendi alçak seviyeme geçiş yapıyorum. Var git yoluna.

Senin hakaretlerine karşılık veriyorum ezik. İğrenç hakaretlerin aşağılamaların var, züppesin de üstelik, bir şey anlattığın falan da yok. Bol bol kişisel zırva.

Sana daha ilk mesajımda açıkladım ki o kalın kafanın almayacağını zaten biliyordum. Çünkü cahilsin. Çünkü bilmiyorsun. Ne insanı, ne insanlık tarihini, ne bilimi, ne medeniyetlerin bugünlere nasıl geldiğini ne de mevcut dünyayı, bilmiyorsun.

Vatan neymiş, sınır neymiş, bayrak neymiş deyip durmuyor muydun?

Ben de sana bunların insanlığın en eski tarihlerinden beri var olduğunu, en küçük grupların bile kendi alanlarını belirleyip orayı sahiplendiğini, başka grupların gelip gasp etmesi ihtimalinin müthiş bir biçimde kaçınılmaz olduğunu ve temel nedeninin birincil olarak kaynaklara el koymakla tanımlandığını anlattım. Sürülerden ve onları bu mücadelede birbirine bağlayan dinamiklerden bahsettim. Ve geldik günümüze..

Bayrağını eline alıp meydanlara koşarak joplanan, biber gazı yiyen, tekmelenen, hapislere atılan insanlar, neyin mücadelesini veriyor dedim..

O bayrakları aksesuar olsun diye mi ellerinde taşıyor, o şiddete spor olsun diye mi katlanıyorlar dedim.. Bu insanlar neyi sahiplenmiş de korumaya çalışıyor?

Züppe. Sen burada mastürbasyon yapabilesin özgür özgür diye.. Onları aşağılayıp, ilkel bilinçsizler ilan edip kişilik oluşturasın diye...

Sitelerde Paylaş

Kimse sormaz onların düşüncesini. Hacının da dediği gibi bu ülkede türk bayrağı dalgalanıyor ve istiklal marşı okunuyor. O kadar! Gerisi buna uymak zorunda ve onların ne düşündüğü önemsiz. Çünkü azınlıkta olduğunda bu tepkiyle karşılaşıyorsun. Faşizm bu değilse nedir?

Görünür bir gelecekte Bayrak ve marşlar ortadan kalkmayacağına göre, bayrak ve marş öneriniz nedir?

Sitelerde Paylaş

Aynen öyle...

Istiklal marsindan din ayrimcilik ve tek tip hanefi fasizmi akmaktadir

cigi kaç bence şimdi Müslümanlar gelir kuranı eleştiriyosun aynısını yaz da görelim diyolardı şimdide bu marş kadar güzelini yaz da görelim derler benden tavsiye..

Sitelerde Paylaş

Su anda bayragin marsin olmasinin inkar edilmesi söz konusu degildir....Anadolu insanlarinin hepsini kapsayan bir marsin olmasi kötü mü olur iyi mi?

Peki bunu yapabilmek zor mudur?

Insanlarin birlikte yasadiklari toprak parcasinda birlkte yasamanin ilkeleri yerine getirilse bir cok sorunlar cözülür... Neden ülkede yasayan diger farkli yurttaslar gicik alarak dislandiklarini hisederek yasasinlar?

Türkiye Cumhuriyeti'nde olan sürtüsmelerin sorunlarin cözülebilmesi ve birilerinin ekmeklerine durmadan yag sürulmesinin önüne gecebilmek icin birlikte nasil sorunsuz yasanilir o ilkeler yerine getirilmelidir.

Sitelerde Paylaş

Su anda bayragin marsin olmasinin inkar edilmesi söz konusu degildir....Anadolu insanlarinin hepsini kapsayan bir marsin olmasi kötü mü olur iyi mi?

Peki bunu yapabilmek zor mudur?

Insanlarin birlikte yasadiklari toprak parcasinda birlkte yasamanin ilkeleri yerine getirilse bir cok sorunlar cözülür... Neden ülkede yasayan diger farkli yurttaslar gicik alarak dislandiklarini hisederek yasasinlar?

Türkiye Cumhuriyeti'nde olan sürtüsmelerin sorunlarin cözülebilmesi ve birilerinin ekmeklerine durmadan yag sürulmesinin önüne gecebilmek icin birlikte nasil sorunsuz yasanilir o ilkeler yerine getirilmelidir.

Söylediklerinin hiç birisinin temeli yok dandik propagandanın ne kadar etkisinde kalmışsınız böyle. Şimdi mevcut marşın Anadolu insanını neden kapsamadığını dizeleri ile gösterebilrmisin?

Sitelerde Paylaş

cigi kaç bence şimdi Müslümanlar gelir kuranı eleştiriyosun aynısını yaz da görelim diyolardı şimdide bu marş kadar güzelini yaz da görelim derler benden tavsiye..

Kacmam. :)

Müzikten anlayanlar bilirler bestesinde bile sorunlar bulunmakta. Okunusu dizelerin icine ediyor. Güzel ülkem güzel birliktelik falan filan sanki olamaz. Illa "Hakkıdır, hakk’a tapan, milletimin istiklâl!" mi olmali? Yahu Anadolu bir mozaik herkesi toptan Hakka tapar kefesine koyup kabul etmek de ne oluyor?

O zamanda yazilmis tamam bir sözümüz yok ama zaman düsünceler degisip gelismekte...

Sanki degistirilemez.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerinin hiç birisinin temeli yok dandik propagandanın ne kadar etkisinde kalmışsınız böyle. Şimdi mevcut marşın Anadolu insanını neden kapsamadığını dizeleri ile gösterebilrmisin?

Hic bir seyin ve kimsenin progandasini yapmam..Ayrica her hangi bir partiyi de savunmam düsüncelerimle uyusmaz... Marsin dizeleri okundugunda eger sadece hanefi inanclilari kapsadigi analsilmamakta ise söyleyecek pek bir sey yok diye düsünmekteyim.

Sitelerde Paylaş

Benim anlamakta zorluk çektiğim, Atatürk devrimlerini benimseyen ve ülkesini sevdiği ve koruduğu izlenimi uyandıranların, onların temel ilkeleri ile bağdaşmayan yorumlar yapmaları.

Bütün insanlığın birleşeceği, dolayısıyla milli marşımıza ve bayrağımıza gerek kalmayacağı nosyonunu nasıl kazandılar acaba? Kim onların beynini yıkadı.

Kim iğfal etti onları.

Daha da garibi bu zavallı ahmaklar, başka ülkeler adına da ahkam kesiyorlar.

Onlara göre ilerde bir tarihde Almanya, Amerika, Kanada, İtalya ve diğer bütün ülkeler bir araya gelerek milli marşlarını ve bayraklarını ortadan kaldıracaklar ve insanlık denen tek bir rütbe altında birleşecekler.

Bu ütopik iddianın çıktığı kaynaklar nerede? Neye dayanarak böyle bir iddia ortaya atılabiliyor? Hangi delinin, hangi manyağın uyduruğu bu iddia?

İstiklal marşını ve bayrağımızı beğenmiyorsanız, kıçınıza kına yakın. Yapacağınız birşey yok.

Bu düşmanca düşüncelerinizi kabul ettirmek ve yasallaştırmak için ortaya ütopik bir iddia atmanız, sizin savınızı savunmak için ne kadar ileri gidebilecek bir sapık olduğunuzu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Hic bir seyin ve kimsenin progandasini yapmam..Ayrica her hangi bir partiyi de savunmam düsüncelerimle uyusmaz... Marsin dizeleri okundugunda eger sadece hanefi inanclilari kapsadigi analsilmamakta ise söyleyecek pek bir sey yok diye düsünmekteyim.

Sorun buysa ülkenin o günde bu günde %90 ı henefi yani en kapsayıcı düşünceyi ifade ediyor! Verdiğin örnek iddianı desteklemiyor.

Sitelerde Paylaş

Farkli farkli kültürlerle ic ice yasayan insanlar bu tezleri daima savunmakta savunmaya devam edeceklerdir...Zaman akip gitmekte her sey degismektedir. Degisimlere ayak uyduramiyanlar yok olup giderler.

Sitelerde Paylaş

Sorun buysa ülkenin o günde bu günde %90 ı henefi yani en kapsayıcı düşünceyi ifade ediyor! Verdiğin örnek iddianı desteklemiyor.

yüzde 90 hanefi mi ? yüzde 40'ı alevi olmasın bu nüfusun ? bence uyduruk bir istatistikle savunmaya geçmek yakışmadı sana.

Sitelerde Paylaş

Yanlis bir rakam...Türkiye'de yasayan farkliliklarin nüfus oranlari arastirilirsa % 50 veya altina düsecektir. Bilerek bunu pompalamaktalar. Örnegin Diyanetin durumu, zorunlu din derslerinin temeli bu rakami telafúz etmek diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...