Jump to content

Ateistlerin yanılgısı

Recommended Posts

ne manevi huzurundan bahsediyorsun arkadaşım. burada yazan birçok ateist kimse önceden müslümandı. ben dahil. inanan insan şöyle huzur bulur, böyle mutlu olur diye sallaman boşa yani. kendinden azametli bir varlığa sığınmanın kişiyi motive ettiğini biliyoruz. ancak bunun kendini kandırmaktan ibaret olduğunu da çözmüştür ateist insan. sen huzur buluyorsan kendini kandırmaya devam et bizim için mahsuru yok. ama buraya gelipte islamdan huşudan huzurdan bahsedip sayıklama.

İnsan ve mahlukatla bağlarını koparmak mı mutluluk?..

Evet ateist Allah la olan irtibatını kopararınca, Allah'ın yarattığı bütün mahlukatla da irtibatı kopar..

Bunu mutluluk zannedenler zindanda olduklarını dikkat etseler anlarlar...

Yunus Emre yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğini söyler gerçektir..

Ateistte sevdiğini söyler ama sevgi onun reddettiğidir aslında...Ama ne çare..Herşey niyette kilitleniyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşların çoğu zaten islamı yaşadıklarını ve buna rağmen ateist olduklarını yazmışlar ve bunu yazanların çoğu da şu anda evrim teorisini savunmakta.. arkadaşlar lütfün gerçekçi ve sami olun Allahın varlığını teori ve evrimi de bir teori olarak düşünürsek hadi islamı yaşadınız ve dünyevi bir huzur bulamadınız diyelim.. evrime sarılmak neyin nesi oluyor.. ne dünyevi ve ne de uhrevi bir güzelliği yok.. herhangi bir gerçekliği de yok.. Allahın varlığını islamı yaşayıp reddeden biri nasıl oluyor da evrimi gaye ediniyor.. çünkü sadece kabul yok burda gaye edin me de var.. hadi Allahın varlığına teori dedik, evrim de sadece bir teori.. ben görmediğime inanmam diyor arkadaşlar.. o arkadaşlara diyorum ki sen evrim sürecini gözlerinle mi gördün de bu kadar savunuyorsun.. ben zamanında müslümanlığı yaşayıpta güzelliğini göremedik şimdi ateist olduk evrimi savunuyoruz diyen kişilerin samimiyetine inanmıyorum.. Allahın varlığını kabul ettikten sonra reddettiğin söyleyip bütün kainatı kaos ve tesadüfle açıklama gayretine giren arkadaşların samimiyetine inanmıyorum..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşların çoğu zaten islamı yaşadıklarını ve buna rağmen ateist olduklarını yazmışlar ve bunu yazanların çoğu da şu anda evrim teorisini savunmakta.. arkadaşlar lütfün gerçekçi ve sami olun Allahın varlığını teori ve evrimi de bir teori olarak düşünürsek hadi islamı yaşadınız ve dünyevi bir huzur bulamadınız diyelim.. evrime sarılmak neyin nesi oluyor.. ne dünyevi ve ne de uhrevi bir güzelliği yok.. herhangi bir gerçekliği de yok.. Allahın varlığını islamı yaşayıp reddeden biri nasıl oluyor da evrimi gaye ediniyor.. çünkü sadece kabul yok burda gaye edin me de var.. hadi Allahın varlığına teori dedik, evrim de sadece bir teori.. ben görmediğime inanmam diyor arkadaşlar.. o arkadaşlara diyorum ki sen evrim sürecini gözlerinle mi gördün de bu kadar savunuyorsun.. ben zamanında müslümanlığı yaşayıpta güzelliğini göremedik şimdi ateist olduk evrimi savunuyoruz diyen kişilerin samimiyetine inanmıyorum.. Allahın varlığını kabul ettikten sonra reddettiğin söyleyip bütün kainatı kaos ve tesadüfle açıklama gayretine giren arkadaşların samimiyetine inanmıyorum..

Sen evrimin din mi olduğunu sanıyorsun? Bilimsel teorileri din olarak mı görüyorsun? Bilimin evrim haricinde başka hangi teorilerine karşısın?

Sitelerde Paylaş

Sen evrimin din mi olduğunu sanıyorsun? Bilimsel teorileri din olarak mı görüyorsun? Bilimin evrim haricinde başka hangi teorilerine karşısın?

teori diyorsun.. eee ben de teoriyi reddediyorum.. bilimle ne alakası var.. aklınca evrim teorisini bilime mi yamıyacaksın?

Sitelerde Paylaş

Ateist arkadaşlar Müslümanların durumunu maddi bir cihetle değerlendirdiklerinden ve Müslümanların yaşadığı manevi atmosferi bilmediklerinden Müslümanların sadece cennet teklifi ve cehennem tehtidiyle davalarına sarıldıklarını zannetmektedirler. Müslümanların derecelerine ve Allaha yakınlıklarına göre hissettikleri huzuru ve mutluluğu aklen anlamaya çalıştıklarından yanlış ve hatalı tespitlerde bulunmaktadırlar. Ateistlerin bu durumu şu misale benzer ki bir dereye elini daldırıp suyun soğukluğunu ve ya sıcaklığını hissettiğini söyleyen kişileri görüp kendi de elinde tutuğu bastonunu (akıl ile anlama) dereye batırıp ben niye hissetmiyorum bu suyun sıcaklığını ve soğukluğunu diyen kişi ile ateistlerin durumu aynıdır.. güzel bir abdest alıp namaza durmadan namazın anlamı aklen idrak edilmez ve ruhen hissedilmez.. ateist kardeşlere tavsiyem aklen anlamlandırma yerine bir müddet inanarak ve tenkit gözlüğünü bir tarafa bırakarak müslümanca yaşamaları, ibadet etmeleri ve daha önceki düşünceleri ile müslümanca yaşayıp ibadet ettikten sonraki düşüncelerini kıyas edip bir karara varmalarıdır.

Müslümanlar neden ibadeti ve Müslümanlığı bir tarafa bırakıp ateist gibi yaşayarak Müslümanlığı değerlendirmiyor derseniz. Zaten her Müslüman dönem dönem Allah ile bağının zayıfladığı anlardaki ruhi sıkıntılarla ve dünyevi meşkalelerin Müslümanları çok uğraştırıp yeterince ibadete ve kulluk vazifesine yönlenmedikleri dönemlerdeki duydukları manevi huzursuzlukla ve ara ara nefsin arzularına ve isteklerine kapıldıkları zamanlarda ve günahlardan kendilerini sakındıramadıkları zamanlarda hissettikleri pişmanlıklarla ateistçe yaşamanın ruhi ve manevi sıkıntılarını hissetmektedirler. Bunun için Müslüman bu kıyası yapabilecek durumda olup ateist maneviyatın o huzurlu iklimine girmediğinden bunun kıyasını yapamamakta ve manevi unsurları aklen değerlendirip yanlışa gitmektedir.

Topic daha başlarken kendini imha etmiş buradaki ateistlerin çoğu önceleri müslümandı hemde şu anda burada yazan bir çok müslümandan daha koyu müslümandı dolayısızyla çocuğumuz ibadetlerin getirdiği manevi duygularıda islamıda kuranıda hatta diğer dinleride çok iyi biliyoruz. Senin bunları bilmediğini kastettiğin insanlar daha çok hayatında hiç bu işlere bulaşmayıp kendi işine gücüne bakmış seculer insanlar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım katolik kilisesi bile "evrim vardır ve yürütücüsü tanrıdır" pozisyonuna geldi. Sen nasıl bir cesaretle hala evrim yok diyebiliyorsun...

Sitelerde Paylaş

Bir yanlış daha evrim bilimsel bir konudur bilimsel bulgulara dayanır big bang olayıda öyle, tanrı inancı ise bir felsefedir bir mittir bilimsel kanıtı yoktur bak düşün tanrıya ait hiç bir bilimsel kanıt olmadığı halde bu kadar yaygara kopuyor birde en ufak bir bilimsel kanıt türü bir şey olsa neler olurdu. Direk sokaklarda dinsiz avı başlardı.

Sitelerde Paylaş

teori diyorsun.. eee ben de teoriyi reddediyorum.. bilimle ne alakası var.. aklınca evrim teorisini bilime mi yamıyacaksın?

Bilimin hemen hemen tamamı teorilerden oluşur zaten. Evrim teorisini zaten bilimle uğraşanlar kabul etmiş, onu baz alarak bilim yapıyorlar, sen istediğin kadar tepin burada, kimin umurunda?

Sitelerde Paylaş

Topic daha başlarken kendini imha etmiş buradaki ateistlerin çoğu önceleri müslümandı hemde şu anda burada yazan bir çok müslümandan daha koyu müslümandı dolayısızyla çocuğumuz ibadetlerin getirdiği manevi duygularıda islamıda kuranıda hatta diğer dinleride çok iyi biliyoruz. Senin bunları bilmediğini kastettiğin insanlar daha çok hayatında hiç bu işlere bulaşmayıp kendi işine gücüne bakmış seculer insanlar.

o halde islamı anlamamışsınız.. islamı yaşadığını iddia eden arkadaşlara soruyorum.. evrim teorisinin ne fazlılığı var da ona tutunmuşlar.. hadi Allahın varlığı varsayım olsun.. evrim de varsayım.. herhangi bir gerçekliği de yok.. nesi size cazip geldide rüzgarına kapıldınız? sağduyu arkadaş bilim lafını ağzından düşürmüyor.. şimdi evrim teorisi desem başlıyacak bütün varlıkları tesadüf ve kaosla anlatmaya.. bunların neresi bilimsel?

Sitelerde Paylaş

eğer kendi yaradılışımdaki muhteşemliği ve bütün kainattaki düzeni ve nizamı ve bu nizam ve intizama şehadet eden fenni ilimleri görmeseydim ben de inkar ederdim..

insanın kendi yaratılışını muhteşem sanması onun kibrinden kaynaklıdır aynı bu denli büyük bir evrenin kendi için yaratılmış olduğunu ve kendini onun efendisi sanması gibi

kainatta da sandığın gibi bir düzen yok neil degrasse tyson ın stupid design isimli bir videosu var izlemeni tavsiye ederim

Sitelerde Paylaş

o halde islamı anlamamışsınız.. islamı yaşadığını iddia eden arkadaşlara soruyorum.. evrim teorisinin ne fazlılığı var da ona tutunmuşlar.. hadi Allahın varlığı varsayım olsun.. evrim de varsayım.. herhangi bir gerçekliği de yok.. nesi size cazip geldide rüzgarına kapıldınız? sağduyu arkadaş bilim lafını ağzından düşürmüyor.. şimdi evrim teorisi desem başlıyacak bütün varlıkları tesadüf ve kaosla anlatmaya.. bunların neresi bilimsel?

Evrim teorisi elle tutulur, ıspatlanan gerçeklerden oluşuyor, senin dinin ise Muhammed'in uydurmalarından oluşuyor, sen ne diye bilime sırt çevirip bir arap diktatörünün peşine takıldın? Senin gibileri 3-5 memeleri yeni çıkmış huri vaadiyle kandırmak bu kadar kolay demek ki. Bilime güvenmen için onun daha fazla huri mi vaad etmesi lazım?

Sitelerde Paylaş

insanın kendi yaratılışını muhteşem sanması onun kibrinden kaynaklıdır aynı bu denli büyük bir evrenin kendi için yaratılmış olduğunu ve kendini onun efendisi sanması gibi

kainatta da sandığın gibi bir düzen yok neil degrasse tyson ın stupid design isimli bir videosu var izlemeni tavsiye ederim

bence insanın yaratıcısını inkar etmesi onun kibrinden kaynaklanıyor.. bu sitede çok arkadaş gördüm haşa Allaha dikleniyor.. kibri görebiliyormusun.. zayıflığına acizliğine gözle görmediği bir mikrobun onu yataklara düşürdüğünü göremiyor anlıyamiyor.. kibrinden Allahla kafa tutuyor.. iki ilim öğreniyor.. kainattaki ilmin sonsuzluğuna ve bildiği şeylerin bilmediklerine kıyasla devede kulak olduğunu görmeyip.. ilmin zerre kısmını öğrenerek kendini dünyanın alimi görerek kibirleniyor.. artık herşeyin gerçeğine vardığını zannediyor..

Sitelerde Paylaş

Anlamadım...Ne demek yamamak? Biyolojinin molekülerden sonra ve hatta moleküler ile beraber kalbinin attığı yerdir evrim. Evrim bilmeden, evrime dayandırmadan yurt dışına bir makale yazda görelim. Oradan gülerler buradan duyarsın. Sağduyu'nun dediği gibi sen istediğin kadar yok de, bilimsel değil de biyologlar (bu arada canlı bilimiyle uğraşan herkes) o şekilde çalışıyor. Lisans öğrencilerinden bahsetmiyorum, Lisansüstü, post-doc (doktora sonrası) ve Akademik kadrodan bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

Genel olarak müslüman kökenli ateistleri için evrime inanıp tanrıya inanmamak gibi bir durum sözkonusu değil mesela iskandinav ülkelerinde japonyada falan olsak orada eğitim sistemi onun üstüne kurulu diyebilirsin ama müslüman ülkelerinde evrim ve bilim fazla gösterilmiyor zaten. Yani normalde dinlerde inançalarda bir çok mantıksızlık yakalarsın bunları sorgulayarak tarihi ve sosyal olayları inceleyerek anlayabilirsin.

Ama bilimin sana göresi bana göresi olmayacağından eğer bilim canlıların türleştiğini söylüyorsa bu ibrahimi dinleri yalanlamış olur bu şekilde evrimi bilip dinleri reddeden insana haksız diyemeyiz.

Sitelerde Paylaş

bence insanın yaratıcısını inkar etmesi onun kibrinden kaynaklanıyor.. bu sitede çok arkadaş gördüm haşa Allaha dikleniyor.. kibri görebiliyormusun.. zayıflığına acizliğine gözle görmediği bir mikrobun onu yataklara düşürdüğünü göremiyor anlıyamiyor.. kibrinden Allahla kafa tutuyor.. iki ilim öğreniyor.. kainattaki ilmin sonsuzluğuna ve bildiği şeylerin bilmediklerine kıyasla devede kulak olduğunu görmeyip.. ilmin zerre kısmını öğrenerek kendini dünyanın alimi görerek kibirleniyor.. artık herşeyin gerçeğine vardığını zannediyor..

sen insanların dünyanın halifesi olduğuna ve milyarlarca galaksiden oluşan bu evrene adeta bir toz zerresinden bakarak bunların hepsi insanlar için yaratıldı diyor musun? eğer diyorsan bu kibir olmaz mı?

ben hiç bir zaman hiç bir canlıyı kendimden aşağı görmedim bir mikropta bir insan da bu evrenin bir parçasıdır. ben bu evrenin veye dünyanın halifesi değil sadece bir parçasıyım. sence bu kibir mi

Sitelerde Paylaş

Evrim teorisi elle tutulur, ıspatlanan gerçeklerden oluşuyor, senin dinin ise Muhammed'in uydurmalarından oluşuyor, sen ne diye bilime sırt çevirip bir arap diktatörünün peşine takıldın? Senin gibileri 3-5 memeleri yeni çıkmış huri vaadiyle kandırmak bu kadar kolay demek ki. Bilime güvenmen için onun daha fazla huri mi vaad etmesi lazım?

dünyevi olarak düşünürsek bir kıza aşık olduğunda onun sana cinsel ilişki yaşatmasından mı ona aşık oluyorsun.. yoksa onun etkiliyiciliğinden, konuşmasından, bilgisinden senin dünyana girmesindenmi? sana sorarsak sen cinsel ilişkiye yoruyorsun.. ama bak mecnun öyle düşünmüyor.. leyla kara kuru bir kızmış.. hatta leyla leylden geliyor yani gece leyla karakız manasında.. demekki herkes senin gibi sadece alt kısma bakmıyor.. dünyada farklı gerçekler ve güzelliklerde var.. benim tavsiyem artık bu sapıkça fikirlerden vazgeç

Sitelerde Paylaş

Kibir, müslüman olarak doğmak haricinde başka meziyeti olmayıp kendini çok özel sanan, her şeyin kendisi için yaratıldığını sananlara mahsustur. 1400 yıl önce yaşamış birisinin peşinden gitmekle sonsuza kadar cennette alem yapacağını iddia edenler, sadece kendilerini buna layık görenler bir de başkalarını kibirli olmakla suçluyor.

Sitelerde Paylaş

dünyevi olarak düşünürsek bir kıza aşık olduğunda onun sana cinsel ilişki yaşatmasından mı ona aşık oluyorsun.. yoksa onun etkiliyiciliğinden, konuşmasından, bilgisinden senin dünyana girmesindenmi? sana sorarsak sen cinsel ilişkiye yoruyorsun.. ama bak mecnun öyle düşünmüyor.. leyla kara kuru bir kızmış.. hatta leyla leylden geliyor yani gece leyla karakız manasında.. demekki herkes senin gibi sadece alt kısma bakmıyor.. dünyada farklı gerçekler ve güzelliklerde var.. benim tavsiyem artık bu sapıkça fikirlerden vazgeç

Ya da şöyle sorayım, başka birisi Muhammed'den fazla huri vaad etseydi onun da peşine takılır mıydın?

Sitelerde Paylaş

Üst-bilincin ne kadar reddetse de alt bilincin yani "id" dediğimiz ilkel benliğin genlerini en iyi devam ettireceğin eşi arar. Buldun mu, konuşması da güzel gelir, bakışı da güzel gelir merak etme. İnsanlar önce görerek aşık oluyorlar neden acaba?

Sitelerde Paylaş

sen insanların dünyanın halifesi olduğuna ve milyarlarca galaksiden oluşan bu evrene adeta bir toz zerresinden bakarak bunların hepsi insanlar için yaratıldı diyor musun? eğer diyorsan bu kibir olmaz mı?

ben hiç bir zaman hiç bir canlıyı kendimden aşağı görmedim bir mikropta bir insan da bu evrenin bir parçasıdır. ben bu evrenin veye dünyanın halifesi değil sadece bir parçasıyım. sence bu kibir mi

herşeyin amacı ve gayesi önce rabbine sonra şuurlu varlıklara sonra o şeyin nefsine bakar.. elbetteki kendimi bir zerreden büyük görüyorum kendimi bir hayvandan büyük görüyorum.. ne olarak büyük görüyorum.. dünyadaki vazifem üstlendiğim görev olarak.. Allaha kulluğum itibariyle ama kendimi bir insandan büyük görmüyorum.. eminim sen de öylesindir.. bir insan hayatı ve 50 karıncanın hayatı söz konusu olursa sen bir insan hayatına mı 50 karınca hayatına mı öncelik verirsin.. sana soruyorum iki seçimden birini yapmak zorunda kalırsan hangisini seçersin.. tabiki insan hayatını demekki insanı karıncadan daha üstün görüyorsun o kadar basit...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...