Jump to content

Ateistlerin yanılgısı

Recommended Posts

küfür dediğin Allaha yani yaratıcına inanmamak, onun vaadini küçümsemek alaya almak...

Âyetlerimizi hükümsüz bırakmak için yarışanlara gelince, işte onlar Hakk'ın huzuruna azab içinde getirileceklerdir.(SEBE/38)

Kim de âyetlerimizi yalanlar ve onlara karşı büyüklük taslarsa, işte onlar cehennemliktirler ve orada ebedî olarak kalacaklardır. (A'RAF/36)

Âyetlerimizden birşey öğrendiği zaman, onu alaya alıyor. İşte onlar için rezil ve rüsvay edici bir azap vardır. (CASİYE/7-9)

Sn H.D;Siz herhangi birinin yazdıklarını onaylamak veya reddetmek için hangi kriterlere başvuruyorsunuz...bir insanın bi yazıyı bir fikri-düşünceyi reddetmesi neden suç olsun...siz her okuduğunuzu onaylıyormusunuz...aklınıza mantığınıza uymayan bir fikre karşı gelip,o fikri savunan kişi bunu reddetiğinizi görüp şiddete başvursa siz bu şahıs için iyi şeyler düşünebilirmisin...

buradaki yorumlarda böyledir...Siz ayetler de geçen kafirleri-yalanlayıcıları-reddedenleri bu sitelerde aramaktan;arkanıza dönüp kendinizin yaptıklarınızı-pisliklerinizi göremez duruma düşmüşsünüz..

Önce şu kelimelerin anlamlarını biraz tefekkür ederek anlamaya çalışınız;

KAFİRLİK;inkar etmektir..yapılan iyiliklere nankörlük etmektir...Bu şu demektir,daha önce bir fikri benimseyip onayladığınızı deklare edip,daha sonra bunu yalanlamanızdır..inkar etmenizdir..size yapıldığı alenen belli olan bir iyiliği suistimal etmektir...

İşte bu insani olarak etik olmayan,karaktersiz insanların yaptığı davranışlardır..Allahın bahsettiği kişiler işte bu sınıfa girenlerdir...

Reddetmek;ileri sunulan bir düşünceyi benimsemeyip reddetmektir...Her insanın yapabildiği insani-vicdani bir haktır...

Şu an Ateistlerin yaptığı da tam budur....kurandaki ayetleri okuduktan sonra akla ve mantığa uygun görmeyip bunları reddetmektedirler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eğer kendi yaradılışımdaki muhteşemliği ve bütün kainattaki düzeni ve nizamı ve bu nizam ve intizama şehadet eden fenni ilimleri görmeseydim ben de inkar ederdim..

Sen erkek değilmisin?

Memelerine bakıp bu muhteşem şeyler ne işe yarıyor diye neden düşünmüyorsun?

kainat lafından utanmıyormusun?

İslamda kainat dediğin herşey..

yer yedikat gök ..güneş ve ay.. güneş sistemindeki gezegenler bile yok...

şeytana taş diye atılan ateş boncuklarıda cabası..

insanda biraz utanma sıkılma olur..

kainat mış...kainatı kim kaybetmiş de siz bulacaksınız...?

Kuranda yerçekimi ayetlerini aşağıya yazarmısın?

Birde Şu Gökten "DOLU" yağışının yapıldığı "GÖK YÜZÜNDEKİ DAĞLAR" nerede onlar neden göremiyoruz..

Bi anlat bize..

tarihinde abdullahabdal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen erkek değilmisin?

Memelerine bakıp bu muhteşem şeyler ne işe yarıyor diye düşünmüyorsun?

İstersen cerrahi bir operasyonla işe yaramayan ve takıntı haline getirdiğin memelerini aldıralım hı ne dersin?Söz masraflarını ben karşılayacağım..

Sitelerde Paylaş

küfür dediğin Allaha yani yaratıcına inanmamak, onun vaadini küçümsemek alaya almak...

Âyetlerimizi hükümsüz bırakmak için yarışanlara gelince, işte onlar Hakk'ın huzuruna azab içinde getirileceklerdir. (SEBE/38)

Kim de âyetlerimizi yalanlar ve onlara karşı büyüklük taslarsa, işte onlar cehennemliktirler ve orada ebedî olarak kalacaklardır. (A'RAF/36)

Âyetlerimizden birşey öğrendiği zaman, onu alaya alıyor. İşte onlar için rezil ve rüsvay edici bir azap vardır. (CASİYE/7-9)

KURANDA YAZILI OLAN ŞEYLERİN GERÇEKLEŞMEMESİNİN NEDENİ NEDİR? ALLAH NEDEN ZAVALLIDIR ?

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,

yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir.yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

Kuranda ki bu ayete göre Muhammed Müslüman100 kişi Müslüman olmayan 1.000 kişiyi yener demişti.

Ayeti oranlarsak Müslümanlar BİN kişi olursa ONBİN kişiyi yenmeliydiler.

UHUD SAVAŞIn da Arap kaynaklarına göre Müslümanlar 1.000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler.

Bu ayete göre rahatça yenmeleri gerekiyordu.Üstelik birde Tevbe suresinde Allah siz Müslüman olmayanlarla savaşın ben yardım edeceğim demişti.Müslümanlara sizin elinizle onları rezil rüsvan etme sözü vermişti.

Uhud da iki ordu karşılaştılar Fakat Melekler savaşmasına rağmen sonunda Müslüman ordusu yenildi.

Muhammed in Allah tan geldi dediği Enfal-65 ayeti gerçekleşmemişti. Doğal olarak savaşta yer alanlar Muhammed e “bize böyle söylemiştin” diye sormuş olmalılar ki; Allah bu ayetin yenisini gönderdi dedi.

Allah bu kadar güçsüz müdür ki Tevbe 14 de söylediğini yapamadı?

Allah geleceği bilecek yaratıcı değimlidir ki bin kişi,üç bin kişiyi yenemediler?

Muhammed in yeni ayet geldi diye söylemekten başka çıkar yolu var mıydı?

ENFAL-66.Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Melekleri ve bir Müslüman on inanmayana bedel söylemlerini saklasanız bile.Tevbe14 ayetinde Allah zaten ben sizi galip getireceğim onları savaşa teşvik et dememiş miydi?Allah neden söylediğini yapamamıştır.

ALİ İMRAN-124.Hani “Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi size yetmez mi?” diyordun.

ALİ İMRAN-125.Evet, sabrettiğiniz ve Allah’a karşı gelmekten sakındığınız takdirde; onlar ansızın üzerinize gelseler bile Rabbiniz nişanlı beş bin melekle size yardım eder

ALİ İMRAN-152.Andolsun, Allah, izniyle, onları kırıp geçirdiğiniz sırada size olan va’dini gerçekleştirdi. Nihayet sevdiğiniz şeyi (kadınları)size gösterdikten sonra, zaaf gösterdiniz. emir konusunda tartıştınız ve emre karşı geldiniz. İçinizden dünyayı isteyenler de vardı, ahireti isteyenler de.

Kitaplarında yazdığı üzere savaş taktiğine uymayıp kadınları (cariyeleri)ganimet olarak kapma yarışı nedeniyle mevzilerini terk etmeleriydi.Kadınlar eteklerini kaldırıp dağa doğru kaçmaya başlayınca peşlerinden dağa doğru koşmaya başladılar.

Yoksa bu ayetleri Allah göndermemiş olabilir mi?

Böyle anlamsız sözlerin söylenmesi sonrasında zorunlu olarak bir ikilemle karşı karşıya kalınıyor

Bir taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetlerini )Allah gönderdi diye kabul ederseniz.

Allahı söylediğini yapamayan,verdiği sözleri yarine getiremeyen,geleceği bilemeyen kabul edeceğiz.

Allah yüceliği insanlara (3000 kureyşli)bile yetmeyen,Tanrı olmadığını kabul etmiş olacağız.

Diğer taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetleri )Allah göndermedi diye kabul edersek.

Kuran Allahın kelamı olmadığını ve Kuranı Allahın göndermediğini,

Muhammed in peygamber olmadığını. Allahın Muhammedi elçi olarak göndermediğini kabul etmiş olacağız. Müslümanlığın bir din olmadığını ve kuran da yazılanların Allah’la ilgisi olmadığına inanmak zorundayız.Kuran’ın Muhammed ve arkadaşlarının görüşlerinden oluşan yazılar olduğu kanıtlanmış olur..

Aşağı tükürsen sakal yukarı bıyık durumuyla karşılaşıyoruz.Eğer aklımızdan şüphe duymuyorsak.

Birinden birini kabul etmek zorundayız. Başka bir üçüncü seçenek olmadığı mantıksal sonuçtur.

ENFAL-7…Allah sözleriyle hakkı ortaya koymak ve kafirlerin kökünü kazımak istiyordu.

Allah bu sözünü neden yerine getiremedi?Kendi yarattığını iddia ettiği insanlara bunu neden yapmak ister.

Kuranda yazanların gerçekleşmemesinin nedeni olarak Sizce hangisi doğru?Hangisi Yanlış?

1-Kuran Allah tan gelen bir kitap değildir ve içinde yazanları okuduğunuzda Tanrısal hiçbir şey yoktur.

2-Allah gücü kuvveti olmayan ve verdiği sözleri yapamayan bir tanrıdır.

Sitelerde Paylaş

İstersen cerrahi bir operasyonla işe yaramayan ve takıntı haline getirdiğin memelerini aldıralım hı ne dersin?Söz masraflarını ben karşılayacağım..

Biz Ateistleri tasarım hatası yapan unutkan Allah yaratmadığı için meme yok...

ama size lazım olacak sanırım..ilerde kullanacaksınız..

çocuklar süt bekler :D

Tasarlanmış varlıklar

Sitelerde Paylaş

Allah sen para kaybet diye yaratmamıştır vardır bir hikmeti...

Başka bir sitede haci adlı birinin bu konuyla ilgili iletisi.Üstelik de bu haci USA'den yazıyormuş. :) Herhalde bizim hacidir.Okuyalım:

Herşeyden önce bir işe yaraması mı gerekiyor?

Gerekmiyor ama, yine de bir işe yaradığını söyleyebiliriz.

Erkek vücudu için estetik bir yapıdır. Olmazsa olmaz. Erkeğin estetik görünüşü değişir.

Olmaması durumunda erkekler, kadınlar üzerinde aynı cinsel etkiyi yapamayabilir.

Erkek meme ameliyatlarında meme başı çıkarılmamaya çalışılır. Eğer çıkarmak zorunda kalınırsa, yerine plastik cerrehi yöntemlerle yeni bir meme başı yapılır.

Erkek memesi kadınların oynamaktan ve izlemekten hoşlandığı bir erkek dokusudur.

Ve ilignç olarak bazı erkekler kadınların kendi memelerini okşamasından hoşlanırlar. Uyarılırlar..

Tabii biz her kadından ve her erkekten bahsetmiyoruz. Genel olarak bahsediyoruz.

Ayrıca memelerin erkeklerde de var olması biyolojik ekonomi olarak da düşünülebilir.

Erkeklerde memeleri şifreleyen genlerin olmaması mümkün olmayabilir. Zaten o genler otozomlar üzerindedirler.

Memeler ter bezlerinden kaynak almışlardır. Hormonlara yanıt veren özel ter bezleridirler yani.

Yani.. erkeklerde memelerin hiç bir işe yaramadığı doğru değildir.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hilkatte boş ve abes bir şey yoktur...

İnsan bilemez ayrı bir şeydir de...Ama gerçek öyledir...

Çünkü her şeyi bilen bir ilim var..

Bildiğini yaratmasında kolaylıkla anlayabilirsin...

Ancak bilen yaratır bilmeyen ne yaratabilir ki?

İşte her şey ortada

Sitelerde Paylaş

Başka bir sitede haci adlı birinin bu konuyla ilgili iletisi.Üstelik de bu haci USA'den yazıyormuş. :) Herhalde bizim hacidir.Okuyalım:

Herşeyden önce bir işe yaraması mı gerekiyor?

Gerekmiyor ama, yine de bir işe yaradığını söyleyebiliriz.

Erkek vücudu için estetik bir yapıdır. Olmazsa olmaz. Erkeğin estetik görünüşü değişir.

Olmaması durumunda erkekler, kadınlar üzerinde aynı cinsel etkiyi yapamayabilir.

Erkek meme ameliyatlarında meme başı çıkarılmamaya çalışılır. Eğer çıkarmak zorunda kalınırsa, yerine plastik cerrehi yöntemlerle yeni bir meme başı yapılır.

Erkek memesi kadınların oynamaktan ve izlemekten hoşlandığı bir erkek dokusudur.

Ve ilignç olarak bazı erkekler kadınların kendi memelerini okşamasından hoşlanırlar. Uyarılırlar..

Tabii biz her kadından ve her erkekten bahsetmiyoruz. Genel olarak bahsediyoruz.

Ayrıca memelerin erkeklerde de var olması biyolojik ekonomi olarak da düşünülebilir.

Erkeklerde memeleri şifreleyen genlerin olmaması mümkün olmayabilir. Zaten o genler otozomlar üzerindedirler.

Memeler ter bezlerinden kaynak almışlardır. Hormonlara yanıt veren özel ter bezleridirler yani.

Yani.. erkeklerde memelerin hiç bir işe yaramadığı doğru değildir.

Olabilir. Sen nasıl hayvanlardan cinsel olarak etkilenmiyorsun, içgüdülerin sayesinde. Allah erkek memesi ile ilgili bir içgüdü koymasaydı sorun çözülebilirdi diyebiliriz ama bu bahane aramak olur. Halbuki bizim dogmalarımız olmamalı.

Sitelerde Paylaş

Hımm...konumuz empati...buyrun yazınızı tekrar okuyun bay h.d...ufak bi değişiklikle tabiii..

MÜSLÜMAN arkadaşlar HİRİSTİYANLARIN durumunu maddi bir cihetle değerlendirdiklerinden ve HİRİSTİYANLARIN yaşadığı manevi atmosferi bilmediklerinden HİRİSTİYANLARIN sadece cennet teklifi ve cehennem tehtidiyle davalarına sarıldıklarını zannetmektedirler. HİRİSTİYANLARIN derecelerine ve Allaha yakınlıklarına göre hissettikleri huzuru ve mutluluğu aklen anlamaya çalıştıklarından yanlış ve hatalı tespitlerde bulunmaktadırlar. MÜSLÜMANLARIN bu durumu şu misale benzer ki bir dereye elini daldırıp suyun soğukluğunu ve ya sıcaklığını hissettiğini söyleyen kişileri görüp kendi de elinde tutuğu bastonunu (akıl ile anlama) dereye batırıp ben niye hissetmiyorum bu suyun sıcaklığını ve soğukluğunu diyen kişi ile MÜSLÜMANLARIN durumu aynıdır.. güzel bir PAZAR GÜNÜ KİLİSENİN anlamı aklen idrak edilmez ve ruhen hissedilmez.. MÜSLÜMAN kardeşlere tavsiyem aklen anlamlandırma yerine bir müddet inanarak ve tenkit gözlüğünü bir tarafa bırakarak HİRİSTİYANCA yaşamaları, KİLİSEYE GİTMELERİ ve daha önceki düşünceleri ile HİRİSTİYANCA yaşayıp ibadet ettikten sonraki düşüncelerini kıyas edip bir karara varmalarıdır.

Evet,sevgili mümin kardeşim...bu yazıyı okuduktan sonra hiristiyan olma olasılığın ne kadarsa bi ateistin bu yazıyı okuyup müslüman olma olasılığı o kadardır...Düşünsene,islami bi forumda hiristiyanlığı tebliğ eden bi arkadaşın sizi sapkın yoldan imana getirme gayretini nasıl karşılarsınız...-Sözün kısası değerli zamanınızı bu APTALCA tebliğlerinize harcamanızdan vazgeçmenizi İNSANLIĞA faydalı başka şeylerle uğraşmanızı tavsiye ediyorum...Öncelikle kendinizi bi silkelemekle başlasanız....

bütün tartışmayı bitirebilecek yetkinlikte bir paylaşım olmuş fakat müslümallar cevap verebilecek cesareti gösteremiyorlar sanırım

Sitelerde Paylaş

Ateist insanların büyük kısmı daha önce bir dine mensuptu. Dini inançların insana verdiği etkileyici duyguları ateistler iyi bilirler. Dindarların büyük kısmı ise daha önce ateist değildirler. Dindar insanlar ateistlerin şu anda sahip olduğu özgürlük ve gerçeğin anlamını bilemezler.

Bizim bildiğimiz şeyleri sürekli tekrarlayacağınıza, bilmediğiniz konuları öğrenmeye başlamanız sizin için daha yararlı olur.

doğru söze ne denir ...

Sitelerde Paylaş

SORU: Bir kafir kısa bir süre yaşıyor. Sonsuz bir cezaya nasıl müstahak oluyor?

1-küfür üzerine ölen bir kafir, ebedi bir ömür yaşasada kalan ömrünü kesintisiz olarak küfür ile geçireceği şüphesizdir. Çünkü kafirin ruhu bozulmuştur. Bu nedenle o bozulmuş olan ruhun nihayetsiz bir tahribata kabilyeti vardır.. bunun için ebedi cezası adalete zıt değildir..

Örneğin elmas ve kömürün hammaddesi karbondur.. karbon elmasta olabilir kömürde.. kömür olduktan sonra artık tekrar elmas olmaya kabilyeti kalmamıştır.

2-Allahın senin üzerinde sonsuz nimetleri olmasıyla beraber bu sonsuz nimetlere küfürle mükabele etmek sonsuz bir cinayet olduğundan. Sonsuz bir cezaya müstehaksın.

Örneğin sana verilen bu güzel latifeler ittifakla Allahı gösterirken sen manen hayır diyorsun bunlar tesadüftür, başıboştur güneş nimetine hakeza, akıl nimetine bunun gibi hava nimeti yağmur nimeti vs..

3-küfrün tüm kainata hakaret olduğu için büyük bir cinayet hükmündedir. Büyük cinayetin cezası da büyük olur..

Örneğin güneşin kendi lisanıyla itaatine bir hakaret, yağmurun görevine bir hakaret ( yok diyorsun sen başıboşsun neren sanatlı, neren mucize , nerende kudret gözüküyor vs.) bunun gibi tüm kainatı düşünebilirsin.

4-Allahın sonsuz sıfatlarına karşı sonsuz bir cinayettir.. Allahın sıfatları sonsuzdur. Sonsuz alimdir, sonsuz hakimdir, sonsuz kadirdir. Sıfatlarında bir kısıtlama bir eksiklik yoktur bunun için cinayetin sonsuzdur..

Sanmayın ki cevap sadece bundan ibarettir bu sadece bir numunesidir..

1 Ruhun olduğuna dair elinizde bilimsel bir kanıt varmı yoksa ruh dediğiniz beynimizde olan kimsyasal tepkimeler olmasın?

2 Allahın bize sonsuz nimetler verdiğini nereden çıkardın insanların yaşaması için gerekli olan şartları bizzat tabiatın kendisi sağlamış olmakla beraber ürünlerin yetiştirilmesi hayvanların evcilleştirilmesi teknolojinin keşfedilmesi gibi şeyler hep insan ürünüdür.

3 ve 4 Sadece sorguluyoruz madem sonsuz büyüklükte bir güç var mesela samanyolu galaksimiz evrenimizde gerçek boyutta milimetrelerle ifade edilir böyle bir muazzam yapıyı yaratan bir tanrı varsa ve kendini 7 yüzyıl arap cografyasında ne olduğu belli olmayan bir takım tümceler ile açıklamaya çalışıp başarısız oldu ise ve benim evrimsel süreçte gelişmiş az aklım bile buna rahatlıkla muhalefet ediyorsa bunda tanrının beceriksiz olabileceği veya hiç olmayabileceğini düşünmenin neresi yanlış.

Sitelerde Paylaş

Bir şeyin oluşması için iki iradenin tahakkuku gerekir..

Kulun cüz-i iradesi.

Allah'ın külli iradesi..

Külli irade sana istemek veriyor..Sen istesen verecek ama istemiyorsun vermiyor..

Külli irade sana istemek veriyor..Sen istiyorsun ve sana istediğini veriyor...

Külli irade sana vermediği senden istemiyor ki haksızlık olsun...

Teklif her zaman insanın seviyesine göredir..

İlkokula üni. sorusu sorulmaz..

Saçma arkadaşım diyelimki ben bir diktatörüm gücüm var silahım askerim.

Allahda bana irade vermiş ben kafayı takıp insanları öldürmeye başlıyorum mesela 10.000 kişiyi öldürdüm çocuklar erkekler yaşlılar kadınları sex kölesi yaptım işkence ettim.

Yani allhın verdiği irade üstüne kendi külli iradesi 10.000 insanın vebali kimin üstünde. Peki o diktatör ne yaparsan yap o 10.000 kişinin yaşadıkları ne olacak.

Kaldıki diğer yandan senin yanında bir güçsüze kadına çocuga işkence edilse öldürlmeye kalsa eminim müdahale edersin hiç bir şey yapamassan bağırır çağırı yardım istersin.

Peki 10.000 kişi öldürülerken bir tanrının seyretmesi hiç bir şey yapmaması doğrumu.

Bu kader kaza irade sınav konuları islamın en zayıf en zayıf noktalarından biridir.

Sitelerde Paylaş

Bir halt huzur bulamadık müslümanlıkta. Bulduğumuz şey kölelik idi. Bu insanlar can sıkıntısından ateist olmadılar. Sen müslümanlıkta kendine yetecek kadar huzurlu isen burada kimse için sıkıntı yok. Biz Allah'ı sevdik ama o bizi sevmedi yapacak bir şey yok :) Herkesin inanmamak için sebepleri var.

Sitelerde Paylaş

O memeleri ameliyat etmek o kadar kolay değil çünkü tasarım yok evrim var. Allah yaratmış olsaydı takıp çıkarılabilir yapardı.

Memeleri Allahın yaratmadığı çok belli.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=54596&st=100&hl=meme#entry1019703

Sitelerde Paylaş

Evrim var diye kendiliğinden mi oldu her şey?

:)

Yine Allah yarattı.

Evrim varsa insanın gelişimini teist açıdan açıklamak çok daha çetrefilli hale geliyor. Yani Adem Havva hikayesinden çok daha saçma iddialarda bulunmak gerekir. Mesela insan evrimleşti evrimleşti sonra 100.000 yıl önce tanrı geldi sadece insanlara bir ayar yaptı. Diğer canlıları insanın hizmetine verdi. Sonra peygamberler göndermeye başladı. Kendisine nasıl tapılacağını anlattı... Mitoloji üstüne mitoloji yazmak lazım. Bence eski hali daha inandırıcı :)

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hımm...konumuz empati...buyrun yazınızı tekrar okuyun bay h.d...ufak bi değişiklikle tabiii..

MÜSLÜMAN arkadaşlar HİRİSTİYANLARIN durumunu maddi bir cihetle değerlendirdiklerinden ve HİRİSTİYANLARIN yaşadığı manevi atmosferi bilmediklerinden HİRİSTİYANLARIN sadece cennet teklifi ve cehennem tehtidiyle davalarına sarıldıklarını zannetmektedirler. HİRİSTİYANLARIN derecelerine ve Allaha yakınlıklarına göre hissettikleri huzuru ve mutluluğu aklen anlamaya çalıştıklarından yanlış ve hatalı tespitlerde bulunmaktadırlar. MÜSLÜMANLARIN bu durumu şu misale benzer ki bir dereye elini daldırıp suyun soğukluğunu ve ya sıcaklığını hissettiğini söyleyen kişileri görüp kendi de elinde tutuğu bastonunu (akıl ile anlama) dereye batırıp ben niye hissetmiyorum bu suyun sıcaklığını ve soğukluğunu diyen kişi ile MÜSLÜMANLARIN durumu aynıdır.. güzel bir PAZAR GÜNÜ KİLİSENİN anlamı aklen idrak edilmez ve ruhen hissedilmez.. MÜSLÜMAN kardeşlere tavsiyem aklen anlamlandırma yerine bir müddet inanarak ve tenkit gözlüğünü bir tarafa bırakarak HİRİSTİYANCA yaşamaları, KİLİSEYE GİTMELERİ ve daha önceki düşünceleri ile HİRİSTİYANCA yaşayıp ibadet ettikten sonraki düşüncelerini kıyas edip bir karara varmalarıdır.

Evet,sevgili mümin kardeşim...bu yazıyı okuduktan sonra hiristiyan olma olasılığın ne kadarsa bi ateistin bu yazıyı okuyup müslüman olma olasılığı o kadardır...Düşünsene,islami bi forumda hiristiyanlığı tebliğ eden bi arkadaşın sizi sapkın yoldan imana getirme gayretini nasıl karşılarsınız...-Sözün kısası değerli zamanınızı bu APTALCA tebliğlerinize harcamanızdan vazgeçmenizi İNSANLIĞA faydalı başka şeylerle uğraşmanızı tavsiye ediyorum...Öncelikle kendinizi bi silkelemekle başlasanız....

bütün tartışmayı bitirebilecek yetkinlikte bir paylaşım olmuş fakat müslümallar cevap verebilecek cesareti gösteremiyorlar sanırım

Haklısın leon69'un bu iletisi ile başlık konusu cevaplanmış.

Sitelerde Paylaş

Evrim varsa insanın gelişimini teist açıdan açıklamak çok daha çetrefilli hale geliyor. Yani Adem Havva hikayesinden çok daha saçma iddialarda bulunmak gerekir. Mesela insan evrimleşti evrimleşti sonra 100.000 yıl önce tanrı geldi sadece insanlara bir ayar yaptı. Diğer canlıları insanın hizmetine verdi. Sonra peygamberler göndermeye başladı. Kendisine nasıl tapılacağını anlattı... Mitoloji üstüne mitoloji yazmak lazım. Bence eski hali daha inandırıcı :)

Düşünen müslüman bilimadamları sıkıntı görmemiş biz de görmeyiz herhalde.

Bu arada,Havva da kimmiş?

Sitelerde Paylaş

Bir hıristiyana kiliseye gitmek huzur verir.Bir müslümana camiye bakmak bile bir serinlik sağlar.Bir rasta marihuana içerken iç huzura kavuşur.

Bir ateist için böyle yöntemler olmaması ne acı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...