Jump to content

Şarap Ve Yararları

Recommended Posts

Şarabın az içilmesinin günlük olarak yararlı olduğunu duymuştum. Hepimiz duymuşuzdur. Ancak ben bir türlü içerken oluşan mide bulantısını engelleyemiyorum. Kokusu bile midemi bulandırıyor. Acaba içindeki alkolün fazla olmasından mı kaynaklanıyor? Çünkü sonuçta bu bir üzüm suyu nektarı ama içinde ek olarak alkolde var. Alkol oranı yüzde 14. Şarap nasıl içilir bilen var mı? Başlangıçta mide bulantısı normal midir? Tadı çok hoş olan bir içki biliyor musunuz? Meyve tadı versin ama aynı zamanda da bir şarap türü olsun. Şarap olmayabilir ama tadı midemi bulandırmayacak bir şey.

Anda sen de çok şey istiyorsun. Şarabın tatlısı olduğu gibi, "trocken" yani acı olanı da vardır. Ben acısını tercih ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 178
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kımızı nereden buluyorsunuz?

İçinde çok az alkol var bildiğim kadarıyla.Sarhoş ediyor mu?

İzmir'i civarında, tam hatırlamıyorum, bir yerde kımız çiftliği vardır.

Ancak uyarayım, kımız hayli acıdır. Herkesin damak zevkine göre olmayabilir.

Yeterince içerseniz sarhoş olursunuz. Ama elbette ben sarhoşluğuna içmiyorum. Keyfine, nostaljisine içiyorum.

Sitelerde Paylaş

Zaten içen biri değilim. Aslında bu da ilk içkim sayılır.

Midenin bulanmasına hiçbir şekilde engel olamazsın ohalde. Alkol yeni başlayanlar için çok az bile olsa ağır etkiler yapar. Bilimsel değil ama böyle.

Eğer elindeki şarap ziyan olmasın istiyorsan onu miden bulanmadan yada az bulanarak içmenin iki yolu var.

Birincsi, vişne suyu ile karıştırarak içebilirsin. 3 te 1 şarap 3 te2 vişne suyu karıştırarak iç.

yada şarabı buzdolabnda iyce soğutarak içebilirsin.Normal de şarap soğuk içilmez ama, bu midenin yavaştan alışmasını sağlar.

Şarap iyice soğuduğunda içindeki alkolün tadını hiç alamazsın.

Afiyet olsun.

Sitelerde Paylaş

Allah bizi içtik diye cehenneme atar değil mi? Üzümü yarattım, alkolü de yarattım, insanı da yaratıp sonra onların bu ikisini birleştirip şarap yapmasına göz yumdum. sonra ben niye düşünemedim diyen allah sinirinden insana gıcık olup onu cehenneme attı. Kafaya bak ya. Kardeşim zararlı ise zararlıdır. Bunu biliyoruz. Cehennem masalları beni bir şeyi yapmaktan veya yapmamaktan alıkoyamaz. Ben yanlışa ve doğruya karar verebilirim. Akıl boşa değil.

ben cehennem die bişey dedim mi hayır.. önyargılı agnostik seni..

Sitelerde Paylaş

Arap alevi soyundan gelmekteyim gizli olarak düzenlenen namazlarda ağızdan ağıza şarap içilir. Akşam gerçekleşenlerinde şeyhin sarhoş gelme ihtimali yüksektir. Şeyhler toplumdaki yerlerine göre 5 haneye çıkabilen miktarlarda para alırlar. Namaz sonrası kurulan sofrada 70'lik olmazsa ters bakışlar alabilirsiniz. Mide bulantısının 2 nedeni olur 1 - Şarabın hava alıp küflenmesi 2- henüz üzüm suyundan geçişini tamamlamamış olması. Kendiniz yapma imkanınız olduğunu sanmıyorum ama en iyisi el yapımı olanıdır. Siz küçük şişeler halinde alın2 günden fazla bırakmayın bitirin. Kalp-damar hastalıklarının ilacıdır. Hafif likörler sizin için daha iyi olabilir yurtdışından ithal gelir yenilen içilen herşeyden yapılabiliyor :)

tarihinde YüceBen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu şarap denen meredi ben de hiç sevememişimdir.. Kolay içkidir falan, ama içebilmek için alışmak lazım..

Lise yıllarında iki arkadaş para katıp bir şişe şarap alır, yarı yarıya içerdik.. Yarım şişe şarap ne yapar? Anca hafif çakır eder... Ama biz o yarım şişeyi bir yetmişlik rakı içmiş gibi sağa sola yedirmeye çalışırdık... O dönem dinci hükümet yoktu, içkiye dakika başı vergi konulmuyordu, küçük bir rakama bir şişe alınabiliyordu. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, bira bile şaraptan daha pahalıydı... Bir şişe dandik şarap bugün en az 15 kaat..

Eskiden şarapçılar vardı.. Yerlerde sürünür, sabahtan akşama kadar şarap içerlerdi.. Kimi bir domatesi iki şişe şaraba meze yapar, kimisi bir soğanı, kimisi bir hıyarı... Kimisi de sağlam çarpsın diye içine asprin atardı... Veya sadece şaraba yumulurlardı. Çünkü o dönem şarap ucuzdu. Bugün bizim memlekette şarap zengin içkisi oldu...

2007'de Almanya'ya gittim.. Marketlerde manyak gibi şarap reyonları var.. En lüks, en süper şarap 5-6 Euro.. Sıradan şaraplar 1,5-2 euro, orta kalite şaraplar 2-4 euro... Ulen bizim memlekette bu paraya ancak bira alabiliyorsun. Şeriatçı hükümet içkiye yasak koyacak, koyamadığından işi bu noktalara getirdi..

Bizim memlekette içki rakamları uçuk.. En büyük darbeyi de şarap yedi.. Şimdi merak ediyorum, bu kadar pahalı şarabı şarapçılar nasıl alıp içiyorlar? Yoksa şarapçı deyimi tarih mi oldu?

Sitelerde Paylaş

için için faydalı diye de kendinizi avutun bakalım :)

benim tavsiyem; uzak durun ...

vücudunuz için faydalı birşeyler yapmak istiyorsanız dengeli beslenin yeter...

şaraba maraba gerek yok...

ha ama sen içmek için bahane arıyorsan o ayrı :D

seni tutan yok, buyur iç ! yarasın ! :D

Sen eminim sigara iciyorsundur. Daha bilmediğimiz bir sürü kötü alışkanlığın vardır. Aklı kullanamamak insanı takıntili yapar. Alkole haram diyenlerin ne pisliklerini gördük, domuza haram diyenlerin de ne domuzluklarini gördük.

Sitelerde Paylaş

Yalnızca içki değil yediğiniz içtiğiniz herseyin fazlası zarardir. Sarhoş olmak için iciyorsanız asıl kötü olan budur. Günde bir bardak şarap kötü değildir. Ucuz değil iyi şarap olması gerekir. Zevkine ve damak tadı için içilmelidir. Aslında icinde alkol olmayan şarap var mı bilmiyorum zaten her meyvede mayalanirsa alkol oluşuyor. O yüzden doğal ve kaliteli olandan sasmazsaniz ve damak tadı için iciyorsanız sorun yok.

Sitelerde Paylaş

Yalnızca içki değil yediğiniz içtiğiniz herseyin fazlası zarardir. Sarhoş olmak için iciyorsanız asıl kötü olan budur. Günde bir bardak şarap kötü değildir. Ucuz değil iyi şarap olması gerekir. Zevkine ve damak tadı için içilmelidir. Aslında icinde alkol olmayan şarap var mı bilmiyorum zaten her meyvede mayalanirsa alkol oluşuyor. O yüzden doğal ve kaliteli olandan sasmazsaniz ve damak tadı için iciyorsanız sorun yok.

haciya sor istersen.İçkiyi önermiyor haci.Bence aynı yararı başka besinlerden de alabilirsin.

Sitelerde Paylaş

haciya sor istersen.İçkiyi önermiyor haci.Bence aynı yararı başka besinlerden de alabilirsin.

Hacıya fetva yetkisini kim verdi. Herseyin fazlası zarardir diyoruz zaten. Zil zurna sarhoş olmak icmek normal değildir. Şarap doğal bir içkidir. Votka veya rakı gibi kimyasal bir karışım değildir. Elimdeki şişede sadece icinde mayalanmış üzüm suyu olduğu yazıyor. Her meyvenin içkisi yapılabilir.

Sitelerde Paylaş

Hacıya fetva yetkisini kim verdi. Herseyin fazlası zarardir diyoruz zaten. Zil zurna sarhoş olmak icmek normal değildir. Şarap doğal bir içkidir. Votka veya rakı gibi kimyasal bir karışım değildir. Elimdeki şişede sadece icinde mayalanmış üzüm suyu olduğu yazıyor. Her meyvenin içkisi yapılabilir.

Tecrübeli bir doktor olduğu için bu konulardan bizden daha bilgili,danışmakta fayda var.Neyse boşver.Afiyet olsun.

Sitelerde Paylaş

Sigara kesinlikle icmeyin ama günde bir iki bardak kaliteli sarap icmek faydalidir...Sarhos olmak icin icki icilmemelidir.

İçki içmek yada içmemek hüner değildir.İçince küçülmemeyi, küçülünce içmemesini bilmek hünerdir.

Sitelerde Paylaş

Şarap içmenin faydalı olabileceğine, ancak kekler inanır.

Zamanında sigaranın zararsız olduğuna inanan keklerin torunlarıdır bunlar.

Götünüzden laf pırtlatmak yerine destekli atarsanız bir şeyler öğrenebiliriz belki sizden. Şarap esasında doğal bir formüle sahip. Üzümün fermente edilmesi ile yapılıyor. Herhangi bir laboratuvar veya karışım durumu yok. Sigara ile arasında en ufak bir benzerlik yok. Sigaranın ana maddesi yenebilir bir madde değil. Üstelik yakılmış maddenin içe çekilmesi ise metabolizmaya ters. sigara tabi ki zararlı. Azı bile zararlı. Aşırı alkol içeren yapay içki ürünleri de zararlıdır. Şarap son derece doğal bir içecektir ve bir kültürdür. Mutfak kültürüdür.

Sallamasyon yorumcular hiç çekilmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...