Jump to content

Recommended Posts

Ben de diyorum ki, tesadüfi bilim olmaz. Gördüğün herşeye bir bilinç ile açıklayabiliyor isen, o ilk sebep Allahtır. Ben o ilk nedene Allah adını veriyorum...

Tesadüfi bilim olur: Bkz Krossing-over. Bkz kuantum.

Yoktan var olma yoktur diyordunuz. Yoktan var olma yoksa bir ilkte yoktur. O zaman ilk sebepte yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 137
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Felsefecilerin çoğu neredeyse maddeci düşünürler, düşüncenin maddeden doğduğunu iddia ediyorlar, öbür taraf masallarına inanmıyorlar, aslında felsefe ve bilim birbirinden ayrı düşünülmemeli, sonuçta bu felsefe insan türünün icad ettiği birşey ve hayatımıza anlam katan, güzellik katan birşey özellikle doğa felsefesi... Felsefe ve bilimin beraber çalıştığını düşünüyorum sonuçta felsefe derslerinde DArwin okutuyorlar.

Felsefenin idealist tarafıda vardır. Genelde soyuta, manaya ,ideal olana değer verir... tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında bilgiyi bütün düşünmek gerektir..

Ayrı bilgi bütünlük oluşturup sonuca gitmesi yeterli olamayacaktır..

Dolayısıyla fizik te metafizikte, felsefe ve din de hepsi insan içindir..

Bilgiyi, ayrı ayrı düşünmek işi anlamamaktır demek..

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tesadüfi bilim olur: Bkz Krossing-over. Bkz kuantum.

Yoktan var olma yoktur diyordunuz. Yoktan var olma yoksa bir ilkte yoktur. O zaman ilk sebepte yoktur.

Sebepsiz sonuç olur mu?

Varlık bir sebeple vardır. Sen hiç sebepsiz bir ağaç yetiştiğini veya sebepsiz, masadan bardağın düştüğünü gördün mü? Şayet gördüm diyorsan, ateizmin kökleri olan materyalizme de ters düşmüş olursun...

Sitelerde Paylaş

Sebepsiz sonuç olur mu?

Varlık bir sebeple vardır. Sen hiç sebepsiz bir ağaç yetiştiğini veya sebepsiz, masadan bardağın düştüğünü gördün mü? Şayet gördüm diyorsan, ateizmin kökleri olan materyalizme de ters düşmüş olursun...

Sebepsiz sonuç olmaz. Yoktanda var olmaz. Buyur birleştir.

Sitelerde Paylaş

Sebepsiz sonuç olmaz. Yoktanda var olmaz. Buyur birleştir.

Yaradan yaratmış..

Hz Muhammed (asm), peygamberliği insanlığa kabul ettirmek için Allah tan yardım istedi..

Allah Kur'an mucizelik verdi..Bütün insanlığa bunu ızdıraren de olsa kabul ettirdii

Sitelerde Paylaş

O neyin ürünü? Senin mantığına göre yoktan var olamaz bu ispatlıdır da dedin.

o değişmez olan. Sen ben değişiyoruz ama o değişmez. İlk sebeptir ve zamandan ayrıdır. Yani hep vardı ve var işte. Seni beni yaratıyor ve devam ediyor. Her an yeni bir şan 'da yani yaratımda. Bunda sen bende KULlanılıyoruz. Bu yüzden KULuyuz...
Sitelerde Paylaş

Ben de bir zamanlar sizin gibiydim olayları tam net olarak çözemiyordum....

Ne zamanki Allah'ın yeryüzünü ve insanı sahiplendiğini gördüm...

O zaman hiç şüphem kalmadı elhamdülillah..

Evet evrenin tapusu Allahın elindedir yani Kur'andadır...Onu çürütecek te yoktur...

Kalbinize bir izin verin dolacak manaları görün nasıl rahatlayacaksınız..bir görün....

Sitelerde Paylaş

Ben de bir zamanlar sizin gibiydim olayları tam net olarak çözemiyordum....

Ne zamanki Allah'ın yeryüzünü ve insanı sahiplendiğini gördüm...

O zaman hiç şüphem kalmadı elhamdülillah..

Evet evrenin tapusu Allahın elindedir yani Kur'andadır...Onu çürütecek te yoktur...

Kalbinize bir izin verin dolacak manaları görün nasıl rahatlayacaksınız..bir görün....

bitmediniz gitti ya senin dna maymunla aynıyken hala kuran diyorsun yeter ya sıktınız

Sitelerde Paylaş

Tamam bu cevaplar felsefi. Şimdi esas konuya dönersek, ne çözdük? Bir soru attım ortaya ve ne oldu? Ben hacı mı oldum? Siz mürted mi oldunuz? Allah'ın evrensel ve bilimsel delillerine ulaşabildik mi?

Cevap: Hiçbirşey çözülmedi.

Ben göstermek istediğimi gösterdiğimi düşünüyorum, okuyanlar karar verecektir. Teşekkür ediyorum Serdar ve bakiye sohbetiniz ve seviyeniz için. İyi geceler.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam bu cevaplar felsefi. Şimdi esas konuya dönersek, ne çözdük? Bir soru attım ortaya ve ne oldu? Ben hacı mı oldum? Siz mürted mi oldunuz?

Cevap: Hiçbirşey çözülmedi.

Ben göstermek istediğimi gösterdiğimi düşünüyorum, okuyanlar karar verecektir. Teşekkür ediyorum Serdar ve bakiye sohbetiniz ve seviyeniz için. İyi geceler.

Çözülen şu, Allahtan başka herşey fani. Bu da insanlarda sabrı ve sebatı sağlıyor. Tabi ki bir Materyalist'in bunları anlamasını beklemiyorum. Bazen bir tek gülücük bile, ruhen insan için altın değerindedir. Biz İnsana hümanist bakıyoruz..

Sohbetin için teşekkür ederim sana ve serdara iyi geceler...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bitmediniz gitti ya senin dna maymunla aynıyken hala kuran diyorsun yeter ya sıktınız

Araştır istersen maymunun kromozon sayısı seninkiyle aynı çıkabilir.. :)

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...