Jump to content

Sünnet

Recommended Posts

Sert yapıyorsun :) onlara tapmıyorlar amaçları Allah a daha yakın olmak yani Takvayı arttırmak

Allah'a yakın olmak için şefaatçi putlara tapan insanlara elbette 'sert' konuşacağım.

Helvadan yapılmış puta tapanlarla dalga geçenler,mermerden yapılmış mezarlara neden yüzlerini sürüyorlar hiç anlamıyorum..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah'a yakın olmak için şefaatçi putlara tapan insanlara elbette 'sert' konuşacağım.

Helvadan yapılmış puta tapanlarla dalga geçenler,mermerden yapılmış mezarlara neden yüzlerini sürüyorlar hiç anlamıyorum..

Helvadan yapılmış putmu ? nasıl yani

Sitelerde Paylaş

Duymadın mı o hikayeleri.

Saçma şeyler boşver.

Hadislere inanmadığım için duydum ama duymamazlıktan geldim :) peki bu gün helvadan

değilde pastadan yapılan putlara tapanları neden konuşmuyorsun yazılardan yapılmış

putlara tapanlara neden bir şey demiyorsun ? Sert konuşmaya yetkin olduğunu bilmiyordum

bunu bir ayet ile delillendir bizde bilip sert konuşalım ne dersin daha mantıklı değil mi

Sitelerde Paylaş

Benim aklıma eskiden beri şu soru gelirdi:

MAdem sünnet olunacak, penisteki o deri alınacak, Allah abes ile iştigal ederek neden yarattı? Müslümanken bu soru kafamı çok kurcalardı.

Şimdi ise tamamen geleneksel olduğunu artık biliyorum. Aksine sünnet derisinin önemli bir işlevi var. Vajinayı enfeksiyonlardan korumak.

Sitelerde Paylaş

Benim aklıma eskiden beri şu soru gelirdi:

MAdem sünnet olunacak, penisteki o deri alınacak, Allah abes ile iştigal ederek neden yarattı? Müslümanken bu soru kafamı çok kurcalardı.

Şimdi ise tamamen geleneksel olduğunu artık biliyorum. Aksine sünnet derisinin önemli bir işlevi var. Vajinayı enfeksiyonlardan korumak.

Olaya daha derin bakmak gerekiyor

Sorgusuz olarak yapılan geleneksel inançlar var bunlar üzerinde düşünülmesi gerek

sadece pipi ucundaki parçanın kesilmesi böyle bir anlayışın eseri ama

daha ileri düşünülmesi gerek vücutta çıkan kıllar farklı bölgelerde , saçımızı ,sakalımız

bunların bir anlamı vardır gerekliliği vardır dediğiniz mantık ile yürüdüğümüzde

bazı çocuklar gelenekselliğin dışında doktor kararı ile sünnet olmak zorunda kalıyor

buna doktorun karar vermesi daha mantıklı bir yol değil mi ama gününümüz de

ve daha önceki geleneksel anlayışa göre çocuk bakımı fazla steril değil genel

kanı o bölgenin enfeksiyon kapması bunun nedeni yeterli temizlik ve sterillik

olmayışından dolayı diye düşünüyorum bu yüzden çocuklar sünnet edilmiş olabilir

ama bazı çocuklar çocukluk çağlarını geride bırakmalarına rağmen yinede sünnet

ediliyor sonuç atalarım böyle yapıyordu bende yapıyorum dini atalar değil ayetler

belirler bunu unutuyorlar

Sitelerde Paylaş

inancı böyle öğrettikleri için olmasın sorgusuz sualsiz tabi olacaksın burada akla yer yoktur gibi

oysa ne kadar az aklediyor sunuz ve düşünüyorsunuz diyor ayetlerde

bütün mesele yaratan rabbin ilmi ile okumamaktır.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da böyle bir emir olmamasına rağmen bizim çocuklarımızı sünnet ettirmekle aslında söylemek istediğimiz şudur:

"Rabbim, sanki her şeyi çekip çeviren ve en güzelini takdir edensin, Amma velakin bizi yaratırken penislerimizde ölçüsüz ve gereksiz bir fazlalık yaratmışsın, biz ise senin adını anarak bu hatayı telafi edeceğiz."

Bunu yapmayın.Yapıyorsanız da Allah'ın emri olarak değil bir Yahudi geleneği olarak yapın.Çünkü öyle....

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Taşla öldürme cezasının, takke giymenin, peygamberler adına haramlar uydurmanın, mezheplere bölünmenin, teferruatta kılı kırk yarmanın ve daha nice hurafenin Muhammed peygamberden yüzyıllar sonra hadisler yoluyla Yahudilerden ithal edildiğini biliyoruz. Pipi’lerin sünnet edilmesi de büyük olasılıkla hadis uydurma faaliyetlerinin durduğu dönemden sonra mezheplerin fıkıh kitapları yoluyla ithal edilmiştir.

Hadis, sünnet, icma, ve selef gibi kelimelerin Kuran’daki kullanılışlarının kendisine ihanet edenleri ifşa eden müthiş birer gaybi haber olduklarını Mesaj adlı Kuran çevirimde delilleriyle tartışmış bulunuyorum. Kuran’da Allah’ın Sünneti (Allah’ın Yasası) olarak Allah’ın doğaya ve doğamıza koyduğu değişmez yasalar için kullanılan bir ifadeyi erkeklerin cinsel organlarını kesme işi için kullanarak anlamını tahrif ederek aşağılama şeytanlığını gösterenler Allah’ın yaratılışını değiştirme ile ilgili ayetin kapsamına girerler. Allah’ın sünnetine meydan okuyarak, sünnet kelimesini yaratılışı değiştirme eylemine isim olarak kullanmak müthiş bir ironidir.

Ben bu gerçekleri dile getirerek çocukların sünnet edilişine karşı çıkınca Sünnetçilerden olumsuz tepki alıyorum. Kuran’a düzinelerce hadiz ve mezhep kitaplarını ortak koşanların en yaygın itirazlarından biri cinsel organı kıl ile karıştırmaktan kaynaklanır: “Eğer P’yi sünnet etmek yanlışsa o zaman kılları traş etmek de yanlış olmalı” diye itiraz ederler.

Hem P’si ve hem K’s kesilmiş biri olarak bu itirazı kısaca cevaplamak istiyorum. Traş edilen nesne (K) ile sünnet edilen nesne (P) arasında birçok fark vardır. İşte birkaç tanesi:

K ölü hücrelerden oluşur; P ise diri.

K, kökü hariç, DNA içermez; P içerir.

K traştan sonra tekrar büyür; sünnet edilen P tekrar eski haline gelmez.

K’yi traş edenler bunu sevap kazanmak için yapmaz; P’yi sünnetleyenler bunu sevap için, Allah adına peygamber adına yaparlar.

Normal olarak erkek çocuklar hemen hemen K’siz doğarlar; P’siz doğan erkek çocuklar ise anormaldir.

K kesilince kan akmaz; P kesilince akar.

K’yi kesmek genelde sakatlığa yol açmaz; P’si kesilenler bazan sakat kalabiliyor.

K kesilince acı duyulmaz; P kesilince acıdan dolayı bir süre ördek gibi yörünür.

K kesilince davul zurna eşliğinde şölen yapılmaz; P için mahallede yer yerinden oynatılır.

K ergenlik çağından sonra genelde kişinin öz iradesiyle kesilir; P ise genelde daha çocukken babanın ve amcanın zoruyla kesilir.

Kutsallaştırılmış kişilere ait olduğuna inanılan kesilmiş K’ler bazan “Kıl-ı şerif” diye cam mahfazalarda merasimle öpülürek tapılır; kesik P’ler ise şişelerde “Pipi-yi Şerif” diye korunup merasimle öpülmez, tapılmaz.

K kesenlere berber; P kesenlere sünnetçi denir. K’yi kırk yarıp yüzlerce haram uyduran, Ramazan aylarında cam kavanozlarda korunan K’yi şerifleri öpen ve K’yi P ile karıştıran mukallitlere de sünni denir.

http://19.org/tr/5048/sunnet-3/

Sitelerde Paylaş

Berşan,

ben penisin üzerindeki deriyi keserek yapılan sünnetten bahsediyorum şu an.

Muhammed sünnet olmuş mudur?Sünnetli mi doğmuştur?

Ebubekir,Ali,Osman,Ömer.... müslüman olduktan sonra sünnet olmuş mudur?

Sevgili Xseddx

Bahsettiğiniz olay Hitan'dır.

Peygamberler tarihini okuduğunuz zaman, tüm peygamberlerin hitan olayını gerçekleştirdiğini göreceksiniz. Abdullahın oğlu Muhammed nebinin Hitan'lı doğduğu, Osmanlı Tasavvuf alimi Ahmet Cevdet Paşa'nın "Hatemül Enbiya" isimli kitabında yazılıdır.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Xseddx

Bahsettiğiniz olay Hitan'dır.

Peygamberler tarihini okuduğunuz zaman, tüm peygamberlerin hitan olayını gerçekleştirdiğini göreceksiniz. Abdullahın oğlu Muhammed nebinin Hitan'lı doğduğu, Osmanlı Tasavvuf alimi Ahmet Cevdet Paşa'nın "Hatemül Enbiya" isimli kitabında yazılıdır.

Dedesi Abdülmuttalibin sünnet ettirdiğini okumuştum. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir müslüman rastgele birine kafir demeyeceğini bilir.. çünkü o kişi kafir değilse laf geri dönmüştür.ben değilsem o laf sana geri dönmüştür bunu bil.

ben hiç bir ayete yanlış demedim.hadisler peygamberin sözüdür ayet gösterki bana peygambere inanmayın yalan söylüyor desin..

Hadislerin peygamberin ağzından çıktığına ve çıktığı gib aktarıldığına şehadet edermisin.
Sitelerde Paylaş

Sünnetle ilgili ilk hikaye ‚eski ahitte‘ gecer.

Güya Tanri aramizda bir isaret olsun diyerek Ibrahime sünnet olmayi emretmisdir.

Herseyi gören/bilen bir Tanri’nin aklarla karalari ayirt etmek icin neden bir et parcasina ihtiyac duydugu ise cok tartisilmisdir.

Eski ahite giremeyen yahudi mitlerinde konu daha farkli anlatilir.

Ibrahim peygamber pipilerinde sorun yasayan sipalarina ilac/doktor arar. Sonunda bir vahiyle(!) cözüm bulur. Pipilerden bir parca et kesilecektir. Ne kadarcik kesmesi gerektigi konusunda bilgi sahibi olmak icin ilkin cevresindekileri dogramis olabilir. Ve ayni anda Ibrahim’le birlikte anilan HNF kelimesi de dünya literatürüne girer. Hnf/hanif/hanf= cannabis. Cocuklari uyusturmak icin kullanir. Mekkeli hanifleri ve Medineli hashascilari da bu baglam da anmak lazim. Ben de oglumu Ibrahim gibi hastaliktan koruyum diyerek salaklik yapmislarin sayisi ise bilinmemektedir… Dini hicbir temeli olmayan bu kiyimin birgün son bulmasi dilegiyle…

Sitelerde Paylaş

Buda araştırılması gereken konulardan biri.Dedesi sünnet ettirdiyse neden sünnet ettirdi.Konya vakıf değilim.

Zaten hiç kimse bilemiyor. Bir hata var kurguda.

Muhammed 40 yaşına kadar hangi dine mensupdu? Kafir miydi? Putperest miydi? Yoksa yahudi miydi?

Bütün bunlar isa gibi muhammedin de masal kahramanı olduğunu gösteriyor. Sonradan biçilmiş, yazılmış.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten hiç kimse bilemiyor. Bir hata var kurguda.

Muhammed 40 yaşına kadar hangi dine mensupdu? Kafir miydi? Putperest miydi? Yoksa yahudi miydi?

Bütün bunlar isa gibi muhammedin de masal kahramanı olduğunu gösteriyor. Sonradan biçilmiş, yazılmış.

Masallar dünyasında yaşayanlar için masal kahramanı olması normaldir.
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...