Jump to content

Sünnet

Recommended Posts

Müslümanlığı neye çevirdiniz be.

Yazıklar olsun.

Sakalımı ışın kılıcıyla keseceğim ben.Haram mı o da?!?!

ben söylemiyorum bunu kendi fikrim değil hadislere dayanarak elde edilmiştir bu bilgiler.. ehli sünnetin şartlarını kabul etmiyorsan sen bilirsin.

dipten jiletle kazımak haramdır.

bir tutam sakalın varsa onu kesmenin haram oldugunu söyleyenler var.

hatta sakalın vacip oldugunu söyleyenler var. dipten kazımak kesin haramdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sünnet olmamanın zararlarına bir madde daha eklersek sünnetsiz erkeklerin penis derisinin altındaki mikroplardan dolayı ilişki sırasında kadınların rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığı sünnetli olanlardan daha fazlaymış.

Bu doğru olsa bile sünneti dini bir gerekçe yapmaz.

Kur'an'da yazmadığı gibi hadislerinizde de yazmıyor!

Zaten biz Kur'an'dan sorumluyuz.İmzama bak.

Sitelerde Paylaş

sünnet olmamanın zararlarına bir madde daha eklersek sünnetsiz erkeklerin penis derisinin altındaki mikroplardan dolayı ilişki sırasında kadınların rahim ağzı kanserine yakalanma olasılığı sünnetli olanlardan daha fazlaymış.

Eğer Allah yarattıysa bunu ve sonradan sünneti emrettiyse çok komik.

Sitelerde Paylaş

sünnetli doğan insan görmedin sanırım eskiden sünnetli doğmadıkları ne belli? bazı peygamberlerin sünnetli doğduğu söylenir.

17:36 Hakkında bilgi sahibi olmadığın bir şeye inanıp ardına düşme, çünkü işitme, görme duyusu ve beyin, hepsi ondan sorumludur.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer Allah yarattıysa bunu ve sonradan sünneti emrettiyse çok komik.

ayrıca ben rahim agzı kanserinin olasılıgının fazla oldugunu belirttim kesin kanser olacak yazmadım.

şarapta ilk başta günah olmadıgı söylenir sonraları yasak kılınmıştır.

Allahın insanı denemesidir.iradesini kontrol almasını istemesindendir.

sünnet olacaksın denmiş. demekki bir yararı var yapacaksın anlamındadır.

sen önce hz.ibrahim neden yapmış ilk sünneti onun cevabını ver kendi kendine bulmamış herhalde sünnetin yararını ?

Sitelerde Paylaş

Sakalımı da kesecektim tam (temiz olmak için) ama harammış kesemedim. :(

Ne yapmalıyım?

çok seneler önce, diyarın bir yerinde , hacca gitmek için elemanın birisi para biriktirmiş, hacc kafilesi ile sözleşmiş, buluşma noktalarını belirlemişler, adam havalara uçuyor , sevincinden ne yapacağını şaşırmış vaziyette, senelerdir hayalini kurduğu hacca gidecek, kutsal mekanları görecek, bu mutluluk içerisinde evine doğru ilerlerken, karanlık sokağın derinliklerinde bir hıçkırık sesi duymuş, sese doğru ilerleyince ağlayan yaşlı bir kadını görmüş, yaklamış kadına ;

anne , neden ağlıyorsun, sorma demiş yaşlı kadın, sebep yok, adam etrafına bakınmış, o kadar dehşet verici pis koku kaplamış ki

midesi bulanmış, kadını utandırmamak için belli etmemiş, sonra otrumuş kadının yanına, kadın bir ateş yakmış, ateşin üzerinde bir kazan , birşeyler pişiriyor ama o kadar psi kokuyorki, adam dayanamayıp ,

anne , yemekte ne var çok acıktım, bana bir tabak ikram edermisin ,

yaşlı kadının gözlerinden akan yaşlar aslıdna herşeyi ifade ediyor , kadın adama söyle diyor,

bu yemek bize helal sana haram, sen yiyemezsin...

adam daha bir merak ve endişe içinde neden diye sormuş, kadın kazanın kapağını açınca adam ne görsün,

bir köpek leşi, kazanın içinde pişiyor ...

bize helal sana haram ... bu cümle birço kşeyi ifade ediyor aslında ,

adamın bütün dünyası bir anda alt üst olmuş, kendisi sevinç ve mutluluk içerisinde hacca gitmeyi hayal ederken, yanı başındaki insanların durumu, yüreğini yakıp kavurmuş, aslında kazanın içinde pişen o leş değil, adamın ta kendisi olmuş....

Sitelerde Paylaş

17:36 Hakkında bilgi sahibi olmadığın bir şeye inanıp ardına düşme, çünkü işitme, görme duyusu ve beyin, hepsi ondan sorumludur.

güzel kardeşim bende bu yüzden söylenir diyorum değil mi? saçma saçma konusuyorsun müslümanım diyip müslümanca hareket etmiyorsun. benim fikirlerimi kabul et demiyorum zaten benim fikrim değil islamın görüşü hadislerini sana söylüyorum.

tüm peygamberler sünnetli doğdumu dedim ben ? bazılarının doğduğu söylenir dedim rivayet edilir dedim.

Sitelerde Paylaş

ayetleri inkar ettiğimi söyleyen xseddx hadislere inanırmısınız bilmem ama şunu size hatırlatmak isterim.

"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."

Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Sitelerde Paylaş

ayetleri inkar ettiğimi söyleyen xseddx hadislere inanırmısınız bilmem ama şunu size hatırlatmak isterim.

"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."

Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Sen de şu hadise bak.Bu hadis diğer bütün hadisleri nesh ediyor.

Bir gün Hz. Ali’ye gelirler ve “Halk hadislere dalmış” derler. Hz. Ali sorar: “Gerçekten öyle mi?” “Evet” derler. Peygamber’den işittim ki gelecekte vuku bulabilecek bir fitneden söz ediyordu. “O fitneden kurtuluş nedir, nasıldır?” diye sordum. Resullullah dedi ki: “Kurtuluş Kuran’dadır. Çünkü sizden öncekilerin haberleri de sizden sonrakilerin haberleri de aranızdakilerin hükmü de Ondadır. O gerçek ile yalanı birbirinden ayıran kesin bir hükümdür, şaka ve boş söz değildir. Onu terkeden her zorbanın Allah boynunu kırar. Hidayeti, doğru yolu Ondan başkasında arayanı Allah sapkınlığa düşürür. O, Allah’ın en sağlam urganıdır. O, hikmetle dolu Kuran’dır. O en doğru yoldur. O, boş arzuların haktan saptıramayacağı, dillerin, karıştırıp belirsiz edemeyeceği, ilim adamlarının doyamayacağı, çok tekrarlanılmasından bıkılmayan, ilginç özellikleri bitip tükenmeyen bir kitaptır.”

Bu hadisi, Tirmizi'nin Fedailü'l-Kur'an kitabının 14. Babında (2906. Hadis) bulabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Erkeklerin sünnet edilmelerine dair kuranda bir ayet bulunmamaktadir aksine allahin yaratışında eksiklik olmadigina dair Rum suresinde ayet bulunmaktadir.

RUM

30 - O halde yüzünü, Allah'ı bir tanıyarak dine, Allah'ın insanları üzerine yaratmış olduğu fıtratına doğrult. Allah'ın yaratışında değişiklik bulunmaz. Dosdoğru din budur. Fakat insanların çoğu bilmezler.

Neden müslüman erkekler islamin kitabi kuranda sünnet olmadigi halde sünnet olmaktadirlar?

İlk Müslümanların sünnet uyguladıklarına dair herhangi bir kanıt yoktur. Sünnetin Yahudi dini geleneğinde büyük önemi vardır. Sünnetin İslamiyet'e Yahudilikten dönenlerle birlikte 9. yüz yilda girdiği sanılmaktadır.

Sünnetle yaklaşık 104 santimetrekare alanında deri, 75 metre uzunluğunda mikroskobik sinir, ve 10.000 ile 20.000 arası özelleşmiş erotojenik sinir ucu çöpe atılır.

"Bir Parçacık" Denilen 104 Santimetrekare...TIKLA...

Gelismis ülkelerde sünnetin zararlari anlasilmis ve insanlar uyarilarak terkedilmeye baslanilmistir.

Sünnetle Ne Kaybedilir Gary L. Harryman...Türkce

Sünnetle Ne Kaybedilir Gary L. Harryman...Ingilizce

Ronald S. Immerman ve Wade C. Mackey

Department of Psychiatry, MetroHealth Medical Centre, Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio 44106; and Townshire Manor, Suite #6, Bryan, Texas 77801

Sünnet hakkinda şunları ileri sürmektedir:

Sünnet bir dizi dinsel ve simgesel işleve hizmet ediyor olabilir.

Bu kavramsal bölümlendirmelere ek olarak, sünnetin ergen ve erişkin erkeklerin heyecan duyma katsayılarını azaltma - yani cinsel uyarılabilirliği azaltma- gibi daha pratik ve güncel ugulamalarının da olduğunu iddia ediyoruz.

(uysallığı artırarak grup hedeflerine yönlendirme, ve bu şekilde bireysel amaçlar peşinde koşmalarını engelleme) Nörolojik veriler göstermektedir ki, üstderi (prepus) dokularının erken lezyonu (yaralanması), beyin devrelerinin yeniden düzenlenmesine/körelmesine yol açar.

Bu yeniden düzenleme ve körelmenin cinsel uyarılmayı azalttığını iddia ediyoruz. Epitelyal veriler göstermektedir ki, sünnet ile açığa çıkan glansın (penis başı) keratinleşmesi ile uyarılması zorlaşır, dolayısıyla erkeğin cinsel organlarının da cinsel heyecan düzeyi düşer.

Buna ek olarak, üstderinin salgıladığı smegmanın da feremonik etkileri sünnet ile yok olacaktır. Sonuç olarak, sünnetin dinsel/sembolik işlevlerine ek olarak pratik sonuçlarından birinin, sünnetli erkeği daha az heyecanlanır ve "ayartılabilir" yapmak olduğu, ve bu şekilde topluluğunun otorite figürlerine daha kolay boyun eğer hale getirilmesi olduğu hipotezi desteklenmektedir.

Arastirmacilar düsüncelerini 5 ana maddede toplanmislardir:

1) üstderi duyarlı bir dokudur.

2) üstderinin sünnet ile alınması beyinde duyu eksikliğine neden olmaktadır.

3) beyinde duyu eksikliği beynin hasar görmesine / yeniden düzenlenmesine neden olmaktadır.

4) cinsel heyecan azaltılmaktadır.

5) bunun topluma net bir faydası vardır.

CIRP ilk üç iddianın önemli olduğunu düşünmüştür ve makaleyi kütüphaneye dahil etmeye karar vermiştir. CIRP, dördüncü ve beşinci iddiaların "değerli" olmadığını düşünmektedir.

KAYNAK VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLA...

İZMİRLİ doktor 37 yaşındaki Tülin Bellisan Sayman, boşandığı eşinin 11 yaşındaki ikiz çocuklarını sünnet etireceğini öğrenince, bunun engellenmesi için mahkemeye başvurdu. Davaya bakan hakim, annenin talebini yerinde görüp dava bitene kadar, ‘Sünnet olamazlar’ diye tedbir koydu.

Son duruşmada babanın avukatı Nurdan Sakızlı, sünnetle ilgili son kararı çocukların vermesi yönünde anne babanın anlaştığını belirtti. Hakim de son kararı çocukların vereceğini belirtilip duruşmayı karar için erteledi.

Sünnet davasında mutlu son...Devami icin TIKLA...

Tibbi acidan sevgili Haci ve Drekinci'nin düsüncelerini yazmalari baslik konusuna katkilari olacaktir diye düsünüyorum.

*

Islamda sünnetin olmadigi ve insanlarin sünnet konusunda da aldatildiklarini yanlis bilgilendirdikleri cok özel durumlarda doktorlarin kararlari dogrultularinda sünnetin yapilmasi gerektigi bilinmektedir.

Madem allahin kitabi kuranda sünnet yok ve yahudi gelenegi neden müslümanlar sünnet olmaktadirlar? Müslümanlar yahudileri hic sevmezler ama neden Yahudilerin kati bir gelenegini sürdürmektedirler?

Kadinlarin sünnet edilmesi ise canice bir uygulamadir ve bazi müslüman toplumlar tarafindan uygulandiklarini biliyoruz.

Önce erkeklerin sünnet edilmesinin tıp ve dini acilardan dogru olup olmadigini tartisalim diye düsünüyorum.

Sünnetli Müslüman Yahudiler

http://www.ateistfor...topic=47407&hl=

Sitelerde Paylaş

ağzınızla dediniz kuranda demiş Allah insanı eksik yaratmamıştır :) sünnet derisi fazlalıktır atılması gereklidir.

cigi

Yukarıdaki iletiye cevap verme.İletinin içeriğine bakarsak senin ona cevap olarak vereceğin iletiyi de anlamayacaktır büyük ihtimalle.

cigi bu arkadaştan daha müslüman.

ciginin uzuuuuun iletisine cevap olarak gelsin bu:

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cigi ye müslüman mı diyosun , cigi ve müslüman kelimelerini bir arada kullanmak ancak sana yakışırdı, Allaha küfür eden , söven, hakaret eden, dalga geçen bir insanı müslüman sıfatı takmak ancak sana yakışırdı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...