Jump to content

Sünnet

Recommended Posts

Klasik klişeleşmiş hadis müslüman cevabı kızmayın ama malesef

Ne sakalı biliyorsun nede sünneti sağdan soldan duyduğun ataist bilgiler

böyle islam ve müslümanlık olmaz

Alak süresinin 1.ayetini bana açıklayın hakkınızdaki düşüncelerimi geri alacağım

alak kan pıhtısı bunumu soruyorsun ? ana rahminden düşen cocuk gördüyseniz daha 1-2 aylık alak ona denir

tarihinde nero_life tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

alak (1-2) Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı “alak”dan yarattı.

Oku diyor ? kuran oku diyor bunumu diyorsunuz ? kuran okuyoruz zaten siz nedemek istediğinizi biraz açarsanız daha iyi olur hadisleri yok saymı diyorsun ?

Pes ediyorum tamam

Ben sizin kadar bilgili değilim

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim Kuran ayetleri bilmecemiki ben size bir ayet sordum bu ayeti nasıl anlıyorsun diye merak

ettim gördüm ki klasik müslümansınız başka ne olusun ki oku maya devam edin ben sizi rahatsız etmeyim

okumakta

konumuza gelirsek kılların insan vucudundaki ilişkisini bir uzmana sorsak sanırım iyi olacak

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim Kuran ayetleri bilmecemiki ben size bir ayet sordum bu ayeti nasıl anlıyorsun diye merak

ettim gördüm ki klasik müslümansınız başka ne olusun ki oku maya devam edin ben sizi rahatsız etmeyim

okumakta

konumuza gelirsek kılların insan vucudundaki ilişkisini bir uzmana sorsak sanırım iyi olacak

klasik müslüman anormal müslüman reformist müslüman?

bunların içinden klasik müslüman olmayı tercih ederim.

güzel kardeşim yaratan rabbinin adıyla oku diye açıkca yazıyor siz benden ne gibi birşey bekliyorsunuz ? dinimi değiştiriyim reform yaparak "bazıları" gibi :) o bazıları kendini bilir.

Sitelerde Paylaş

Sünnetin (penisten deri kesme) Allah'ın bir emri olduğuna dair bir ayet veya bir hadis bilen varsa paylaşsın lütfen...

peygamberin sünneti diyoruz peygamberin fıtri sünnetlerinin ilkidir.

sünneti yapmamakla diretmekle kalmıyorsun nerde yazıyor diyorsun peybamberi yok saymak değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

klasik müslüman anormal müslüman reformist müslüman?

bunların içinden klasik müslüman olmayı tercih ederim.

güzel kardeşim yaratan rabbinin adıyla oku diye açıkca yazıyor siz benden ne gibi birşey bekliyorsunuz ? dinimi değiştiriyim reform yaparak "bazıları" gibi :) o bazıları kendini bilir.

Gerçek müslüman olmak istemezmisin kafa sayılarına göre klasik bir müslüman olmayımı tercih ediyorsun

Herkes kendini boğazdan atarken sendemi atmak istiyorsun

Din değişmez bir tanedir. Din uydurulur ama dikkat et ataların yanlış yapıyor olabilir

İbrahimi ol ve sorgula

Sitelerde Paylaş

Gerçek müslüman olmak istemezmisin kafa sayılarına göre klasik bir müslüman olmayımı tercih ediyorsun

Herkes kendini boğazdan atarken sendemi atmak istiyorsun

Din değişmez bir tanedir. Din uydurulur ama dikkat et ataların yanlış yapıyor olabilir

İbrahimi ol ve sorgula

klasik demek çoğunluk demek tipik demek

bir hadiste en büyük koyuluk neredeyse onu takip edin denmiştir mezhepler konusunda ehli sünnet yani.. senin dediğin klasik müslüman aslında gerçek müslüman oluyor böylece.

Sitelerde Paylaş

klasik demek çoğunluk demek tipik demek

bir hadiste en büyük koyuluk neredeyse onu takip edin denmiştir mezhepler konusunda ehli sünnet yani.. senin dediğin klasik müslüman aslında gerçek müslüman oluyor böylece.

Yani diyorsun ki ben ayeti bırakır hadisi alırım gerçek müslümanlık buysa ne diyebilirim ki

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki ben ayeti bırakır hadisi alırım gerçek müslümanlık buysa ne diyebilirim ki

bunumu anladın sen? ayeti bırakıp hadis mi dedim? veya hadisi bırakıp ayet mi dedim?

hadis ve ayet 2si gayet güzel rehberdir.hadis dediğin zaten Allahın peygambere söylettiği sözlerdir peygamber kafasına göre şu günah şu helal diyemez Allah söylettirir.

Sitelerde Paylaş

bunumu anladın sen? ayeti bırakıp hadis mi dedim? veya hadisi bırakıp ayet mi dedim?

hadis ve ayet 2si gayet güzel rehberdir.hadis dediğin zaten Allahın peygambere söylettiği sözlerdir peygamber kafasına göre şu günah şu helal diyemez Allah söylettirir.

Sen yazdıklarından bir habersin galiba

iyi geceler

Sitelerde Paylaş

peygamberin sünneti diyoruz peygamberin fıtri sünnetlerinin ilkidir.

sünneti yapmamakla diretmekle kalmıyorsun nerde yazıyor diyorsun peybamberi yok saymak değil de nedir?

Herkesin anlayacağı dilden anlatır mısın.

Müslüman olacağım diyen 55 yaşındaki bir adama yaptıracağınız 2.işlem olan sünneti neye dayandırıyorsunuz?

Peygamber,sahabeler ne zaman sünnet oldu?

Sitelerde Paylaş

Herkesin anlayacağı dilden anlatır mısın.

Müslüman olacağım diyen 55 yaşındaki bir adama yaptıracağınız 2.işlem olan sünneti neye dayandırıyorsunuz?

Peygamber,sahabeler ne zaman sünnet oldu?

Bu konuda Cübbeli Ahmet in bir fıkrası var istersen buraya bir assana :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...