Jump to content

Allah yoksa ateistler neyi inkar ediyor?

Recommended Posts

Komşu köyden bulduğum bu soruyu buraya aktarmak istedim. Size böyle bir soru sorulduğunda net olarak cevabınız ne olurdu? Soru ilk bakışta saçma gibi gelebilir ama gayet mantıklı ve iş derinlere inince farklılaşıyor.

"Allah yoksa ateistler neyi inkar ediyor? "

Sitelerde Paylaş
  • İleti 240
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateistler ile ateist görünme çabası sergileyenleri iyi bilmek gerekir, ateistler gül ise çabalayanlar diken gibi kendini belli ediyor.

gerçek ateist zaten böyle konuları inkar etmez, yok derler, olmayanı sorgulamazlar, fikirlerini , bilimsel açıklamalarla belirtir, kendi nedenleri ile örneklerler ,

şahsen ben gerçek ateistlere saygı duyuyorum.

birde diken cinsi var, olmayan denen şeylere sürekli saldırıp, birnevi ego tatmini yapan kişiler, bunların amacı ya biliyor bir varlığın var olduğunu onu bildiği halde savaş açmış, yada inanmak istemediği fakat ona inananlara duyduğu öfkeyi, Allah ismini anarak bir kesimin üzerine hakaretler olarak sergilemeyi, meziyet haline getirmiş kişiler olarak görüyorum.

tarihinde Bersan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Komşu köyden bulduğum bu soruyu buraya aktarmak istedim. Size böyle bir soru sorulduğunda net olarak cevabınız ne olurdu? Soru ilk bakışta saçma gibi gelebilir ama gayet mantıklı ve iş derinlere inince farklılaşıyor.

Ortada inkar falan yok, bir yalanı göz önüne sermek var. O köylüler ateistlerin olan bir şeyi inkar eden insanlar sanmakla zır cahil olduklarını ortaya koymuşlar, sen de o cahillerin lafına baktığın için iki kere cahilliğini oraya koymuşsun.

Heriflerin daha ateistin ne dediğinden haberi yok, cahil cahil konuşuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Eger allah varsa müslüman inanclilar neden onu burada veya baska bir mekanda koruyabilmek icin yirtinmaktalar? Allah kendisini koruyamiyor mu? I

Iftiralar atilan iletiler görüldükce altina aciklamasi elbette yapilmaya devam edilecek...

Allaha inananlara mi hakaretler asagilamalar yapilmakta yoksa uyduruk hayal kahramani ile mi ugrasilmakta?

Hangisi?

Sitelerde Paylaş

ben sizlere bakınca imkansızı görüyorum, evet bu hakaret yada kötüleme değil, benliğimde %100 olana %0 dır diyenleri , her konudaki yorumlarda hayret edici yazıları görünce , gerçekten inanasım gelmiyor.

mesela ateistlerin inancı söylenirdi ama ben aslında inanamazdım, şuan kanlı canlı , insanların böyle düşündüğünü görmek, bende izahı zor bir duruma neden oluyor.

aradaki tek fark, inançsız kalpteki insanların nasıl bir kişilik sergilediğini, nasıl bir insan olduğunu görmemi sağlıyor. hepsi kötü mü yada inançsızlar kötüler gibi söylemlerin aslında boş laflar olduğunu bu forumda test etmiş oldum,

çoğunluğun söylemine bakmayıp, bu forumdaki birkaç değerli kişiye bu saygın vasıflarından dolayıda tşk ediyorum

Sitelerde Paylaş

Sorulan sorulara yanit verilmeden hala müslüman olup uyduruk bir masal kahramanina inaniyor olmanin kibiri ve diger insanlari kücük görmenin klasik hezeyanlari okunmakta.

Simdiye kadar bir ateistin bir müslümana "Neden mal gibi inaniyorsun" diye bir soru yönelttigini animsamiyorum.

Bir gün bu devranin tersine dönecegi günleri düsünebilenler var mi?

Yoksa ben anlatabilirim... 100-200- 500 - 1000 senecik sonrasini filan...

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkçeyi konuşmayı bilmeyenlere inkar etmenin doğru bir tanım olmadığını da anlatıyoruz. Çünkü tanıklık edilmemiş bir şey inkar de edilemez. O inkar tabirini senin gibiler sürekli kullanıyor. Çünkü hayallerinizde gerçekten var olduğuna emin olduğunuz tanrınız ancak inkar edilebilir sanıyorsunuz. O yüzden allah yok diyenlere de işte inkar ediyor diyorsunuz. Kuranda bile inkarcılar diye geçiyor. Onu yazanın da sizden farkı yoktu.

Sitelerde Paylaş

Sorulan sorulara yanit verilmeden hala müslüman olup uyduruk bir masal kahramanina inaniyor olmanin kibiri ve diger insanlari kücük görmenin klasik hezeyanlari okunmakta.

Simdiye kadar bir ateistin bir müslümana "Neden mal gibi inaniyorsun" diye bir soru yönelttigini animsamiyorum.

demek yazılanları okumuyorsun, bu forumda öyle kelimeler , öyle hakaretler ve küfürlerle atılan , suçlanan, susturulan insanlar olmadı diyorsun. tbr ediyorum bu objektif bakış açınızı ve saygıdeğerliğinizi.

forum konularını müsait bir zamanınızda gözden geçirmenizde fayda var, yanlışı yanlışla kapatma çabanız takdire şayan ama , müslümanlar öcü değillerdir sizlerinde düşmanı değillerdir,

şunu anlayabilseniz, burada bulunan hiçbir müslüman size hakaret yada aşağılamak için bulunmayacağını bilirsiniz. çünkü bizlere haramdır , insanları aşağılamak, küçük görmek.

bazı durumlarda insan sinirlerine engel olamıyor ama, buradaki hiçkimse sizin yada bir başkasının kötülüğünü asla istemez.

Sitelerde Paylaş

1-Bir seyin inkar edilmesi icin olmasi veya olma olasiligi olmasi lazim!!!

2-Kendimden ornek hic bir zaman din konusunda ikna etmeye calismadim sadece ne dusundugumu soyledim.

3-Su anda oldugu gibi.

Sitelerde Paylaş

Ülkenin basbakani ateistlere, dinsizlere verip veristirmekte meydanda toplananlar ise agizlari dolu dolu küfür etmekteler... Ateistforumda müslüman inancli üyeler ise bir masal kahramani icin yana yakila saygi dilenciligi yapmakla ugrasmaktalar.

Camilerin iclerinde Ateistler, dinsizler hakkinda neler söylenildiklerini de cok iyi bilirim...Tv programlari her gecen gün yükselen bir artisla kuran hanefi müslúmanligi pompalamakta ateistler hakkinda olmadik lakirdilar yapilmaktadir...O taraflari gecelim ama masal kahramani hakkinda olan düsünceler hic kimseyi baglamaz.! Allahin bir sahibi mi var? Yoksa kendisini neden koruyamiyor?

Masal kahramani allahin kicina motorla kuyruk takilmasina dayanamayip canlari aciyanlar ve ellerinden hic bir sey gelmiyenler varsa kafalarini ellerinin arasina alip iyice ve etraflica düsünmeleri gerektigini düsünmekteyim.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Allah yoksa ateistler neyi İNKAR ediyor? "

Sevgili mümin arkadaşlar....bunu anlamanız o kadar mı zor....Kuranda bahsedilen KAFİRLER sözcüğü,gerçeği gizleyenler...bildikleri halde inkar etmeleri...nankörlük yapmalarıdır....

Ateistler,hangi gerçeği gizliyorlar...Varlığı kanıtlanmamış bir olguyu...varlığı kanıtlanıncaya kadar,varlığını kabul etmeme felsefesidir...

Örneğin müslümanlar isanın çarmıha girdiğine inanmazlar....hiristiyanlar size binlerce kitap getirse,böyle bir olayın var olduğunu kabul edecekmisiniz..hayır...REDDEDECEKSİNİZ...yani sizin tabirinizle hiristiyanların gözünde kafirsiniz.....eeee..ne yani şimdi...geceleri yatarken ''acaba ben kafirmi oldum?''korkusuyla yatıp kalkıyormusunuz...Hayır!!

Reddetmek insani bir haktır....biraz empati lütfen..

Sitelerde Paylaş

Kafir sözünü sözlük anlamı ile alırsak, gerçek kafirler Türkiye'deki müslümanlar, hepsi de Kuran'daki ayetleri gizliyorlar, üstünü örtüyorlar, hatta inkar ediyorlar.

Mesela Ahzab/57,37, Bakara/178, Tevbe/5 gibi ayetleri tv'de, gazetede hiç bir hocanın ağzından duymadım, hiç birisi bu ayetleri dile getirip ne gibi hikmetler barındırdığını anlatmadılar.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin bir şeyi inkar ettiği yok. Allah'ın olmadığını söylüyorlar. İnkar ediyorlar diyebilmek için Allah'ın var olduğu bilinmeli. Eğer Allah var olsaydı da ateistler buna rağmen "Allah yok" deseydi, inkar etmiş olurlardı.

Var olduğuna inanlar var, bir de var olduğuna inanmayanlar var. Yani ateistler, var olmadığı bilinen bir şeye yok diyor zaten. Var olduğuna inanmaksa farklı bir şey. Ona iman diyoruz.

Sitelerde Paylaş
Kafir sözünü sözlük anlamı ile alırsak, gerçek kafirler Türkiye'deki müslümanlar, hepsi de Kuran'daki ayetleri gizliyorlar, üstünü örtüyorlar, hatta inkar ediyorlar.

doğru ama eksik...sadece türkiyedeki değil..dünya üzerindeki müslümanların çoğu...Diğer dinlere mensup olanları da unutmamak gerekir...

Sitelerde Paylaş

Ben senin yüzlerce iletinde müslümanlar için "mal gibi inanıyorlar" dediğini, hatta çok daha fazlasını bizzat okudum.

Boşver şimdi bunu..

Allah'la niye en ağır, en ucuz, en irrite edici, çoğu zaman da son derece bayağı bir dille alay ediyorsun?

Allah hamileymiş.. Allah'ın sevgilisi varmış.. Çocukları kimdenmiş.. Kocasını kimle aldatmış.. Nerede otururmuş.. Neden p..lik yaparmış.. Hangi yemeği severmiş, ağlarsa göz yaşı ne renk çıkarmış vs vs..

Buradaki bir iletinde de aynı ucuz dalga geçmeler mevcut. Yani benim bu seçtiklerim en üsturupluları.

Söylesene; olmayan, uyduruk, masal kahramanı bir şeyse bu, neden bu kadar çok rol biçiyor ve bu yolla dalga geçiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Mesela Ahzab/57,37, Bakara/178, Tevbe/5 gibi ayetleri tv'de, gazetede hiç bir hocanın ağzından duymadım, hiç birisi bu ayetleri dile getirip ne gibi hikmetler barındırdığını anlatmadılar.

Hiç dert etme sağduyu. AKP ve destekçisi yobaz takımı bu "kafir"leri çatır çatır dize getiriyor şimdilerde. Onlar da gerçek birer Müslüman olacak, olmayanlar da bir yol bulunup yok edilecek. Hepsi birden bu iki yüzlü kafirlikten, pislikten arınıp gerçek Müslüman'lığa terfi edecek. Ateist olmalarını beklemek biraz zor, çünkü zaten din inanırı hepsi. Bu durumda gerçek Müslüman olmalarını beklemek daha akla yatkın duruyor.

Ya ateistin kafir'in sözlük anlamıyla vs ne işi olur? Üstelik Türkiye'deki o milyonlarca Müslüman kafir bile değil. Sadece öyle inanıyor, öyle olduğunu düşünüyor ve öyle yaşıyor.

Onlara İslam'ın gerçek yüzünü anlatmayan veya inkar eden hocaları alimleri niye karıştırıyorsun? Onlarla niye bir tutuyorsun?

Bu halk Kur'an'ı bilmez, okumaz bile, bunu bilmiyor musun? Bu durumda neyin aslını örtüp gizliyor ve kafirlik yapmış oluyor, bir söyle Allah aşkına?

Binlerce insan tanımışsındır ömrünce. Kaç tanesinin eline Kur'an'ın Türkçesini alıp da okuduğunu, ilgilendiğini gördün veya duydun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...