Jump to content

Allah yoksa ateistler neyi inkar ediyor?

Recommended Posts

• İleti 240
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AKLI ALLAHTAN ALMADIM!!!

Allah beyinle düsünüldügünü bilmediginden ne insanlara akil verebilir nede baska bir sey!

7. yyin bilimi beyinin funksiyonunu bilmediginden, kalple düsünülüyor saniyordu!!

Bu cevap olarak yeter sanirim :)

Sitelerde Paylaş

AKLI ALLAHTAN ALMADIM!!!

Aklı aldığın yeri söyleyemiyorsun?

Allahtan almadığını söylüyorsun..

O zaman sen akılsız sın doğru mu?. :D

Aklın komutanı kalptir...

Akıl nasıl istersen öyle çalışır...

İstemenin ya da istememenin yerine kalptir...

tarihinde ARAŞTIRMACI tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklı aldığın yeri söyleyemiyorsun?

Allahtan almadığını söylüyorsun..

O zaman sen akılsız sın doğru mu?. :D

Aklın komutanı kalptir...

Akıl nasıl istersen öyle çalışır...

İstemenin ya da istememenin yerine kalptir...

Kendini cok zorluyorsun,

yazilarimin yarisini görmezden gelmeye calisiyorsun!

Allah beyinle düsünüldügünü bile bilmiyor!!! Kuranda devamli kalple düsünmekten bahsediyor! "Beyin" kelimesi Kuranda bir kere bile gecmiyor.

Beyini bilmeyen Allah beyin vermis olamaz!!! Bana da, sana da!!!

Sen hala kalbinle düsünmeye devam ediyorsun. Bir kerede beyninle düsünmeye calisirsan bagzi seyleri görebilecegini umarim.

Sitelerde Paylaş

Komşu köyden bulduğum bu soruyu buraya aktarmak istedim. Size böyle bir soru sorulduğunda net olarak cevabınız ne olurdu? Soru ilk bakışta saçma gibi gelebilir ama gayet mantıklı ve iş derinlere inince farklılaşıyor.

"Allah yoksa ateistler neyi inkar ediyor? "

Ateistlerin tartıştığı konu Allah, Yahve, Zeus, Brahma, Amon, ya da filanca isimli tanrı değildir. Tartışılan konu ''Tanrı inancı'' dır.

Ateistlere göre Allah diye birşey yok. Ama ''Allah inancı'' diye birşey var.

Hedef ne Allah, ne Zeus, ne de filanca tanrıdır. Hedef organize olmuş herhangi bir tanrı inancıdır.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin tartıştığı konu Allah, Yahve, Zeus, Brahma, Amon, ya da filanca isimli tanrı değildir. Tartışılan konu ''Tanrı inancı'' dır.

Ateistlere göre Allah diye birşey yok. Ama ''Allah inancı'' diye birşey var.

Hedef ne Allah, ne Zeus, ne de filanca tanrıdır. Hedef organize olmuş herhangi bir tanrı inancıdır.

Ben de aynı şeyi tartışıyorum sizinle. Neden "bilinç" evrilirken Tanrı inancını devreye koydu? Gerek var mıydı? Bilinç bunu nereden öğrendi, ilk kim bahsetti,nereden esti vs?

Sitelerde Paylaş

Ben de aynı şeyi tartışıyorum sizinle. Neden "bilinç" evrilirken Tanrı inancını devreye koydu? Gerek var mıydı? Bilinç bunu nereden öğrendi, ilk kim bahsetti,nereden esti vs?

balık karaya çıkmak isteyince keyfine nereden estiyse, bu sorduğunda böyle bir şekilde esmiştir :)

Sitelerde Paylaş

balık karaya çıkmak isteyince keyfine nereden estiyse, bu sorduğunda böyle bir şekilde esmiştir :)

Adamlar halen düşündükleri beyinlerinin tesadüfen oluştuğuna inanıyor. tam bir akıl tutulması. Beyninde tek bir hücrenin oluşumuna dahi zerre kadar katkı sunamıyorlar ama ne hikmetse tesadüfen oluştuğuna inanıyorlar. Allah sonumuzu hayır eylesin..

Sitelerde Paylaş

Adamlar halen düşündükleri beyinlerinin tesadüfen oluştuğuna inanıyor. tam bir akıl tutulması. Beyninde tek bir hücrenin oluşumuna dahi zerre kadar katkı sunamıyorlar ama ne hikmetse tesadüfen oluştuğuna inanıyorlar. Allah sonumuzu hayır eylesin..

Bizim görüşümüzü çok iyi anlamışsınız. Bir açıklar mısınız nasıl tesadüfen oluşmuş? Puf diye mi?

Kocaman bir sistemin tesadüfen oluştuğuna inanan bir ateist var mıdır acaba?

Özetin özeti:

Başlangıcı madde ve evren, insan dünya hepsi fizik kuralları çerçevesinde oluşmuştur. Daha doğrusu evren böyle olduğu için biz ortaya çıktık. Bizim büyüklüğümüze göre Sonsuz büyüklükte bir evrende, çok büyük bir galakside, onun içerisindeki büyük bir güneş sisteminde, tek bir gezegende hayat oluşması tesadüftür. Planlı ve mantıklı bir yaratıcının böyle birşey yaratması fikri bu varlığın gereksiz bir çok iş yaptığını gösterir. O kadar tiyatroya ne gerek var?

Sitelerde Paylaş

Tesadüfün yeni versiyonu da tesadüftür..sadece ambalaj farklı içerik aynı...Maalesef..

Evrende tam bir tanımlamacılık yoktur. Bohr, Planck, Heisenberg ve hatta Einstein (istemeye istemeye) bunu yıkmıştır. Bilimsel sohbetler 1 başlığında daha detaylı değindim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...