Jump to content

İşte Şeriat! Tunuslu Amina'ya recm istemi

Recommended Posts

İstediğini yapar. Sen veya herhangi birisi karışamaz.

Pavlovun köpeği gibi olmuşsunuz hepiniz. Açıkta bir yer görünce hemen mama var zannediyorsunuz. İslam defectli kafalar sizi..

terbiyeni takın ..sapık muamelesi de yapma ben işin gırgırındaydım çünkü bana komik geliyor , ciddiye de almam öyle tip kadınları ve eylemlerini çünkü onlar kendilerini ciddiye almıyorlar ki! ben ne diye alayım ?....

mama var zanneden de yok ayrıca. soyunsa dönüp bakmam bile, ciddiyim :)

not: bizim kezbanlara gurban olsun onlar :D

tarihinde Vicdanımın Sadakası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

güzel mesajın için tşk ler, bu mesajına bakıp , senin nasıl bir vatansever olduğunuda anlamış olduk, akp vatanı bu hale getirdiyse çözüm kaçmakmıdır, zoru gören kaçsaydı bugun ne bu topraklar nede bu ülke var olmazdı.

bizler ne zorlukları gören neslin evlatlarıyız, tarihe kanlarıyla destan yazan milletin torunları olarak, kaçmaktan haya ederiz.

zoru görüp kaçan adam olacağıma , zorluklarla savaşarak ölmeyi tercih ederim.

umarım bir ömür , bu şekilde mutlu ve mesut yaşarsınız.

Senin putlara saygın ne kadarsa benim de senin dininle yönetilen ülkene saygım o kadar. Sevilecek bir tarafı yok Sevmek demek olduğu gibi kabul etmek demektir. Kabul etmiyorum ben o devleti. Ha ne zaman gerçek demokrasi ve laiklik yerleşir, insan hakları uygulanır, insanları ayrım yapmaz o zaman başımın üstünde yeri var. Türkiye'nin. Coğrafyası güzel ama kültürünü ve cahil insanlarını unut gitsin. Canları cehenneme. Yurt sever olmak ülkesini sevmek uslu koyunları uyutmak için anlatılan faso fisa masallar. Ve tüm bunları bana dirsekleri birleştirmek suretiyle kırbaç ve recm cezası uygulanabileceğini söyleyen birisi söylüyor. Ve sen Türkiye'de yaşıyorsun. Açıkcası dostum, artık senin gibi düşünen insanlara komşu olmak bile istemem. Ya sen ya ben o mahalleden ayrılacağız demektir. Geldiğiniz yerleri batırıyorsunuz. Ülke sizin gibi cahillerle ve yobazlarla dolu. Neresine gideyim ben o ülkenin? Putperestlerin yanında kalmak ister misin sen? Bırak kendi hallerine kendi cahilliklerinde boğulsunlar. Başka işim yoktu da putperest Müslülamlar ülkesini adam etmeye çalışayım. Boğulun gidi kendi kirli sularınızda.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

terbiyeni takın ..sapık muamelesi de yapma ben işin gırgırındaydım çünkü bana komik geliyor , ciddiye de almam öyle tip kadınları ve eylemlerini çünkü onlar kendilerini ciddiye almıyorlar ki! ben ne diye alayım ?....

mama var zanneden de yok ayrıca. soyunsa dönüp bakmam bile, ciddiyim :)

not: bizim kezbanlara gurban olsun onlar :D

taptığın dinin ulemaları orada öyle düşünüp makaraya almıyorlar ama.

türkiye'de biraz yol verilse sen ve senin gibi kazmalar en önde taşlayacaksınız ama din,namus elden gidiyor diye..

olay 19 yaşında genç bir insanın hayatının kararması. işin gırgırındaymış.sefil mahluk..

Sitelerde Paylaş

taptığın dinin ulemaları orada öyle düşünüp makaraya almıyorlar ama.

türkiye'de biraz yol verilse sen ve senin gibi kazmalar en önde taşlayacaksınız ama din,namus elden gidiyor diye..

olay 19 yaşında genç bir insanın hayatının kararması. işin gırgırındaymış.sefil mahluk..

taptığım din ha :) sanki neye inanıp inanmadığımı biliyormuş gibi ....

yol verilse inan bir halt yapmam ...

ne hali varsa görsün derim ....diğer yapanlara da söyledim recm onaylamıyorum, karşıyım....

aman bana ne ya ne halleri varsa görsün araplar! gereğinden fazla uzadı bu konu benim için....

not: hakaret etmezseniz sevinirim kazma sefil vs ne öyle, çok ayıp -_-

Sitelerde Paylaş

ben işin gırgırındaydım çünkü bana komik geliyor , ciddiye de almam öyle tip kadınları ve eylemlerini çünkü onlar kendilerini ciddiye almıyorlar ki! ben ne diye alayım ?....

Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.

Bir gün alay ettiklerinin yerine kendin geçebilirsin. Biz de kıçımızla güleriz artık " Nıhaahahaa" gibi bir efektle.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.

Bir gün alay ettiklerinin yerine kendin geçebilirsin. Biz de kıçımızla güleriz artık " Nıhaahahaa" gibi bir efektle.

kız cariye efendinin haberi var mı buralarda takıldığından ? stres atmaya mı geldin yoksa :)

not: kızsan eğer söylüyorum, hiç yakışmıyor o tip laflar senin ağzına....

Sitelerde Paylaş

kız cariye efendinin haberi var mı buralarda takıldığından ? stres atmaya mı geldin yoksa :)

not: kızsan eğer söylüyorum, hiç yakışmıyor o tip laflar senin ağzına....

Manipüle olmam senin gibi vasıfsız elemanlar tarafından. He hee der geçerim.

Boşa uğraşıp yıpratma kendini de, sinirlerini de.

Sitelerde Paylaş

orada ne diyorum ben? kusura bakma ama şu msjında acayip saçmalamışsınız konuyu bile bilmeden yazmış olmak için yazmışsınız..konu kişiler yanlış ceza verirse sorumlu kim olacağı.. kim yeni islam yaratıyor haşa ? şeriatta recm cezası yok mu dedim ben? dedim ki şeriatta bu suçun recm olduğunu nereden çıkarttınız dedim recmin hangi cezalara verildiği bellidir.

Konu kişiler yanlış ceza verirse değil. Cezanın neye göre verildiği. Cezayı müslüm beyinliler şeriat denen zırvaya göre veriyorlar. Recm denen saçmalık da bu adalet sisteminin eseri. Recm evrensel hukuka göre ahlaksızlıktır. Elektrikli sandalye bile daha mantıklı. Bir kadın açık giyindiği için bile recm cezası alabiliyor. Bu evrensel hukuk yeri olmayan bir durum. Aklın hukuk kuralları her zaman genel geçerdir. Dine, ırka veya cinsiyete bakmaz.

Sitelerde Paylaş

Manipüle olmam senin gibi vasıfsız elemanlar tarafından. He hee der geçerim.

Boşa uğraşıp yıpratma kendini de, sinirlerini de.

evet manipüle olmazsın ama manipüle ettirmişsin, admine kendi yorumunun bazı yerlerini sildirerek ve benim en son yorumumu sildirerek :) gözümden kaçtı sanma sakın :D neyse kolay gelsin ....

Sitelerde Paylaş

evet manipüle olmazsın ama manipüle ettirmişsin, admine kendi yorumunun bazı yerlerini sildirerek ve benim en son yorumumu sildirerek :) gözümden kaçtı sanma sakın :D neyse kolay gelsin ....

Karşındaki kadın diye bel altı çalışmak, faşistlik falan yasaktır forumda. Erkekle muhatap oluyor olsaydın bana yaptığın terbiyesizliği yapamayacaktın. Ama burası kadın ve erkeğin eşit olduğu bir forum. Yani evrensel olarak tam da olması gerektiği gibi bir bakış açısına sahip.. Burası Ateistforum. Konuya islami zihinle yaklaşılmasını istiyorsanız daha çok beklersiniz.

Sana kolay gelsin.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben işin gırgırındaydım çünkü bana komik geliyor , ciddiye de almam öyle tip kadınları ve eylemlerini çünkü onlar kendilerini ciddiye almıyorlar ki! ben ne diye alayım ?....

Ama şu da var ki çıplaklık eylemiyle kendilerinden çok söz bahsedebiliyorlar. Bunun nedeni çıplaklığa karşı toplumun bir fobisi olması. Sorun çıplaklıkta değil çarpık ahlak anlayışında. Bir de şöyle düşün, Fem kadınları mesela Amazonların balta girmemiş ormanlarında çıplak yerlilerin yanında çıplak eylem gösterileri yapıyor. Bu Amazon yerlileri için ne derece ilgi çekici veya tepki verici olurdu? Çıplaklık insanın doğası ve normal olan şey. Çünkü ahlak anlayışı görecelidir. Yerliler çıplak olduğun için seni yadırgamaz. Onlar için başka değerler başka ahlak anlayışı önemlidir. Çıplak olduğun için ahlaksız diye nitelenmezsin ama başka şeyler için ahlaksız olarak nitelenirsin. Ve çıplak bir kadına kırbaç atmak istemek veya taşlamak çıplaklığın kendisinden çok daha ağır bir ahlaksızlık ve insan dışılıktır.

Sitelerde Paylaş

Karşındaki kadın diye bel altı çalışmak, faşistlik falan yasaktır forumda. Erkekle muhatap oluyor olsaydın bana yaptığın terbiyesizliği yapamayacaktın. Ama burası kadın ve erkeğin eşit olduğu bir forum. Yani evrensel olarak tam da olması gerektiği gibi bir bakış açısına sahip.. Burası Ateistforum. Konuya islami zihinle yaklaşılmasını istiyorsanız daha çok beklersiniz.

Sana kolay gelsin.

bel altı çalışan ben değildim sen kendin söyledin bende belli dedim :)

neyse seni kırmak istememiştim eğer öyle algılamana sebep olduysam özür dilerim....gerçekten...

Sitelerde Paylaş

Ama şu da var ki çıplaklık eylemiyle kendilerinden çok söz bahsedebiliyorlar. Bunun nedeni çıplaklığa karşı toplumun bir fobisi olması. Sorun çıplaklıkta değil çarpık ahlak anlayışında. Bir de şöyle düşün, Fem kadınları mesela Amazonların balta girmemiş ormanlarında çıplak yerlilerin yanında çıplak eylem gösterileri yapıyor. Bu Amazon yerlileri için ne derece ilgi çekici veya tepki verici olurdu? Çıplaklık insanın doğası ve normal olan şey. Çünkü ahlak anlayışı görecelidir. Yerliler çıplak olduğun için seni yadırgamaz. Onlar için başka değerler başka ahlak anlayışı önemlidir. Çıplak olduğun için ahlaksız diye nitelenmezsin ama başka şeyler için ahlaksız olarak nitelenirsin. Ve çıplak bir kadına kırbaç atmak istemek veya taşlamak çıplaklığın kendisinden çok daha ağır bir ahlaksızlık ve insan dışılıktır.

buna katılıyorum kesinlikle, dedim zaten recm cezasına karşıyım ....madem bir allah'ın varlığına gerçekten inanıyorlar o halde bıraksınlar da allah yapsın yapacağını, değil mi... ama sanırım onlarda pek inanmıyorlar :)

elbette böyle dikkat çekiyorlar....ama bana göre değil işte ne yapayım yıllardır bu kültürle yetiştirilince insan işte bazen istese de atamıyor bazı şeyleri sanırım :)

Sitelerde Paylaş

Sahi bu recm i de ateistler uydurdu.

Almi Adil kim ? Dinle savaşan seküler laik bir yobaz.

evet yani kadının resimlerine bir bakın, hiç kadınlığa dair emare var mı allah aşkına !

ağzında sigarayla orta parmağını gösteren bir fırlatma adeta !

ucuz ve basit insanlar vesselam !

Sitelerde Paylaş

evet yani kadının resimlerine bir bakın, hiç kadınlığa dair emare var mı allah aşkına !

ağzında sigarayla orta parmağını gösteren bir fırlatma adeta !

ucuz ve basit insanlar vesselam !

Zavallı insancıklar..

Kadın gencecik yaşında milyarın üstündeki insana meydan okumuş ve eminim ki İslam eliyle öldürülebileceği ihtimalini göze de almış. Kaç kadın bunu yapabilir, bilmiyorum.

Protesto yöntemi doğru veya yanlış ki bunca büyük ses çıkardığına ve dünyanın dikkatini oraya çekmeyi başardığına, milyarlarca insanı harekete geçirebildiğine göre doğru; ama konu bu değil.

Kadını toprağa gömüp taş atarak öldürecekler ve sizler verdiği pozla, çeşitli imalarda da bulunarak dalga geçiyorsunuz.. Kadınlığına dikkat kesilmiş, esas meseleyi laf olsun diye eleştiriyor görünmüşsünüz. Bunu yapma nedeninizse gelecek eleştirilere karşı önlem almak. "Ama ben recmi haketmediğini söylemiştim kiiiii."

-------

FEMEN'in Amina için eylem çağrısı son derece yerinde ama eylem biçimi biraz handikaplı. Biraz daha gerçekçi olmak ve katılımı kolaylaştırıcı başka yollar bulmak gerek. Amina yapmış ve son derece etkileyici, tam da hedefe yönelik olmuş ancak ona destek eyleminde aynı şeyi diğer destek olmak isteyenlerden beklemek büyük bir stratejik hata.

Eylem etkileyiciliğini yitirecek ve konuşulan şey muhtemelen et olacak. Dozunda ve ani vuruşlar bazen çok daha etkilidir..

Umarım eylemin katılımcıları çok olur ve amacına ulaşır.

Ceza kesinleşmemiş, eğer kesinleşirse çok daha farklı ve geniş kapsamlı eylemler yapılacaktır. Hamza Kasghari'nin infazı konusunda tüm dünya seferber olmuş, milyonlarca imza toplanmış ve uluslararası örgütler baskı yapmıştı. Amina için de aynı şeyler yapılmalı; ceza kesinleşirse yapılacaktır da. Umarız recm kararı çıkmaz, kırbaçlanmasına izin verilmez.

tarihinde administrator tarafından düzenlendi
Yazarın isteği üzerine düzeltme.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...