Jump to content

Beğendiğiniz Videolar ...

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlar , bu başlık altında beğendiğiniz video , alıntı ve istediğiniz farklı türdeki eklentileri paylaşabilirsiniz .

Video yada eklenti hakkında küçük te olsa bilgi vermenizi rica ederek . konuyu lütfen kişiselleştirip farklı alanlara yönlendirmemenizi rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bende o videoya hayret ettim, insan izlerken dayanamıyor, bu nasıl spor dalıdır aklım almıyor,

O spor dalı değildir. Dövüştür, adı da MMA (mixed martial arts) yani karma dövüş sanatlarıdır. Neredeyse bir kuralı yoktur. Gösteri veya yalancı dövüş sanatlarına tepki olarak çıkmıştır. Özü de brezilyadaki Vale Tudo (kuralsız dövüş) ve BJJ (brezilya jiu-jitsu)'dan gelir.

Spor olarak bakmayın bildiğiniz dövüştür. İki tarafta kabul ederek çıkar, istersekte izlemeyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir şey anlamıyorum lisanlarından ama çok komik ve tatlılar, ne olduğunu anlayabiliyorum yinede, güldürüyorlar :)

http://www.youtube.com/watch?v=4LmTsErptXo&list=PLUJxDlb0QoR020DPO6qiv4Gj60HT-qy-8&feature=player_detailpage

Burda 2:20'den sonrası çok komik :)

http://www.youtube.com/watch?list=PLUJxDlb0QoR020DPO6qiv4Gj60HT-qy-8&v=XUjmdXo7-Sk&feature=player_detailpage

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O spor dalı değildir. Dövüştür, adı da MMA (mixed martial arts) yani karma dövüş sanatlarıdır. Neredeyse bir kuralı yoktur. Gösteri veya yalancı dövüş sanatlarına tepki olarak çıkmıştır. Özü de brezilyadaki Vale Tudo (kuralsız dövüş) ve BJJ (brezilya jiu-jitsu)'dan gelir.

Spor olarak bakmayın bildiğiniz dövüştür. İki tarafta kabul ederek çıkar, istersekte izlemeyebiliriz.

Sn Bellerophon

Uzun yıllar Ashıhara Karate (Vuruşlu Karate) eğitimi alan, son dönemlerde sporcu yetiştiren bir ve Black Belt Sensei olarak, şunu diyebiliyorum. Gerek talebe, gerekse eğitici, bu ve benzeri spor dallarında felsefeyi hedef almaz ise, sonucu kan dökmek ve ego tatmininden öteye gidemeyen bir vahşet ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş

Sn Bellerophon

Uzun yıllar Ashıhara Karate (Vuruşlu Karate) eğitimi alan, son dönemlerde sporcu yetiştiren bir ve Black Belt Sensei olarak, şunu diyebiliyorum. Gerek talebe, gerekse eğitici, bu ve benzeri spor dallarında felsefeyi hedef almaz ise, sonucu kan dökmek ve ego tatmininden öteye gidemeyen bir vahşet ortaya çıkacaktır.

Sayın mesudi

Bakış açıları farklıdır, aşırı felsefe dövüşü orjininden kaydırabilir. Vahşet kurallar ile engellenebilir. Sonuçta hiçbir dövüş sanatı kendini koruma amacına tam olarak ulaşamaz çünkü soru çok basittir: neyden koruyacaksın? Bunun cevabı çok rahat düşündürür insanı.

Bu benim uğraştığım bir alan o yüzden rahat konuştum bu kadar. Emin olun kan dökme ve ego tatmini son sıralarda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...