Jump to content

islam yok olmaya mahkumdur

Recommended Posts

• İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Islam yok oldu , yok oldu. Su anki Islam islam degildir sadece modern versiyonudur. Muhammed mezarindan kalksa dunyada ne kadar Musluman var hepsini saapar valla, la adamin dinini saaptiniz bea Muminler. Ayip denen sey var, saygi saygi. Cehenneme gidersiniz vallaaaa

al işte .. 2-3 kişiye bakarak konuşan birisi daha..

Sitelerde Paylaş

Protagoras'a katılıyorum. İslamın yok oluşu ya da reform geçirmesi büyük ölçüde batıya bağlı. Şu an için müslüman coğrafyasının cahil kalması ve aşırı dindarlaşması batının işine geliyor. Bu yüzden kısmen de olsa ucundan sekülerliği olan bazı müslüman kuzey afrika ve orta doğu ülkeleri de bu özelliklerini birer birer kaybediyor.

tarihinde sebû tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

valla ben iki uc kisiye degil, milyonlarca kisiyi inceleyerek bu sonuca ulastim. Disari cik, Islam hakkindaki fikirlerini baska bir muslumana anlat, bazi kuran ayetlerini kendine gore yorumla bak ne diyecek o kisi sana, diyecegi ve surekli dediginiz bir sey var " o, onlar musluman degil" buna dayanarak dunyada bir(1) musluman bulunuyor oda o lafi diyen kisi. Durum bu kadar vahim, Islamin genelde ve ervrensel bir degeri, anlami yok, sadece deistler gibi kendilerine gore bir din yada Allah bulunuyor, bu tanrida ne hikmetse bir turlu kulalrini mutlu edemiyor, vermis iblise insanlari bastan cikarma gorevini yukarda cekirdek cintip olup bitenleri zevk ile seyrediyor. Tekrar ediyorum, Islam diye birsey kalmadi, bitti, ortada sadece ISLAM deiye bir kelime kaldi ama ici muhammedin biraktigi ISlam ile alakasi olmayan seyler ile dolu.

Sitelerde Paylaş

islama fazla yüklenmeyin. Genel olarak dine karşı dünya tavır alıyor. Dünya din pisliğinden islamı tek başına sorumlu tutmak doğru olmaz.

Dine pislik diyerek, pislik olduğunu ispat ettin...

Bir gün muhtaç olduğununda ne olduğunu anlarsın...

Hz Peygamber (ASM), tek başınaydı Onu yok edemediler.Şimdi mi yok edeceksiniz..

Çok hayalperestsiniz..

Sitelerde Paylaş

İslam'a yok olacak diyorlar ki bu zaten kıyamet alameti bende biliyorum yok olacagını böyle giderse. tekrarlıyorum kıyamet,1 tane Allah diyen kalmayınca kopacaktır.ahir zamanda bunlar zaten haber verilmişti biz biliyorduk ne olacagını olacaklardanda haberimiz var...

tarihinde nero_life tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır müslümanlar varken kıyamet kopacak ama azınlığı düşülmüş olacaktır..

Yoksa kıyamette müslümanlar olacaktır..

araştırmanız yanlış,kıyameti sadece inanmayanlar görecek

"kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır" (3) Enes(r.a) tarafından nakledilen hadis.

tarihinde nero_life tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

birkaç sene önce , 6 japon turistle tanıştım , geziler yaptık , tarihi kentleri , müzeleri gezdik , o kadar sıcak kanlı ve iyi niyetli insanlar ki, filmlerde gördüğüm japonlara hiç benzemediğini fark ettim.

sonra türk örf ve adetlerini , anadolu evlerini ve yöresel yemekleri elimden geldiğince tanıttım. bu kişiler islam hakkında hiçbir bilgi sahibi değildiler , türk leri ise tw ve internetin tanıttığı kadarıyla biliyorlar fakat gördükleri ile tanıdıklarının başka olduğunu anladılar.

benim en çok takdir ettiğim noktaları ise, bir mekanda ayaklarımızı uzatıp , sohbet ederken , duydukları ezan sesi ile birlikte ayaklarını toplayıp, oturuşlarını düzeltmeleri oldu, bu sahneyi sanırım bir ömür hatırlayacağım.

saygı budur , değer budur , insanlık budur , onlarda kim bilir evrime , devrime, budaya vs. inanıyorlar ama inanmadıkları bir din olsada , okunan ezana ve muhatablarına saygısını hiçbir zaman kaybetmiyorlar.

saygısını kaybetmeyen şerefini de kaybetmez...

Sitelerde Paylaş

Dine pislik diyerek, pislik olduğunu ispat ettin...

Bir gün muhtaç olduğununda ne olduğunu anlarsın...

Hz Peygamber (ASM), tek başınaydı Onu yok edemediler.Şimdi mi yok edeceksiniz..

Çok hayalperestsiniz..

Edebiyatı bırak. Onu yok etmeye çalışanlar da başka bir dini savunuyordu. dine pislik demişim diye nasıl pislik olduğumu ispat etmişim merak ettim. din pisliği yok olana kadar sizin gibiler sayıklayıp duracak. Amaç hakikate ulaşmaksa öncelik dinlerin yok edilmesi ve halkların boyunduruktan kurtarılması.

Sitelerde Paylaş

birkaç sene önce , 6 japon turistle tanıştım , geziler yaptık , tarihi kentleri , müzeleri gezdik , o kadar sıcak kanlı ve iyi niyetli insanlar ki, filmlerde gördüğüm japonlara hiç benzemediğini fark ettim.

sonra türk örf ve adetlerini , anadolu evlerini ve yöresel yemekleri elimden geldiğince tanıttım. bu kişiler islam hakkında hiçbir bilgi sahibi değildiler , türk leri ise tw ve internetin tanıttığı kadarıyla biliyorlar fakat gördükleri ile tanıdıklarının başka olduğunu anladılar.

benim en çok takdir ettiğim noktaları ise, bir mekanda ayaklarımızı uzatıp , sohbet ederken , duydukları ezan sesi ile birlikte ayaklarını toplayıp, oturuşlarını düzeltmeleri oldu, bu sahneyi sanırım bir ömür hatırlayacağım.

saygı budur , değer budur , insanlık budur , onlarda kim bilir evrime , devrime, budaya vs. inanıyorlar ama inanmadıkları bir din olsada , okunan ezana ve muhatablarına saygısını hiçbir zaman kaybetmiyorlar.

Sen aynı saygıyı onun dinine göstermiyorsun. Katli vaciptir fetvaları veriyorsunuz orda burda. Yoksa sen ılımlı müslüm müsün?

Sitelerde Paylaş

Sen aynı saygıyı onun dinine göstermiyorsun. Katli vaciptir fetvaları veriyorsunuz orda burda. Yoksa sen ılımlı müslüm müsün?

"kıyamet Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır" (3) Enes(r.a) tarafından nakledilen hadis.

peh peh peh!

Sitelerde Paylaş

ben öğrendiğim tecrübelerin çoğunu ninelerimden dedelerimden öğrendim sen belki merak edip sormamışsındır ..

ya güzelim ben evrimi biliyorum nasıl gerçekleştiğini, bana niye bilmiyor muamelesi yapıyorsun ki :) ben evrimin olduğuna inanmıyorum bana saçma geliyor herşeyi bu kadar tesadüfe bağlamak primattan şu oldu sudan bu oldu beyin gelişti vs.. vs.....

Ah canım benim keşke bir bilenden öğrenseydin. Herşeyi dedenden öğrendiğin belli zaten. O zaman belki evrimin inanmakla alakası olmadığını bilirdin. Anlamadığın şeyleri anlamak yerine tesadüfü saçma buluyorsun. Daha ne denir ki sana

Sitelerde Paylaş

Ah canım benim keşke bir bilenden öğrenseydin. Herşeyi dedenden öğrendiğin belli zaten. O zaman belki evrimin inanmakla alakası olmadığını bilirdin. Anlamadığın şeyleri anlamak yerine tesadüfü saçma buluyorsun. Daha ne denir ki sana

1 cümle okuyorsun onuda yanlış okuyorsun. hepsinimi dedim ben? anlama problemi herşeyine işlemiş.

Sitelerde Paylaş

""Enes anlatır: 'peygamber 9 ya da 11 karısı varken, günün belirli saatlerinde bütün karılarını dolaşır, hepsi ile cinsel ilişkide bulunurdu...

Enes'e sordular: 'peki, peygamber buna nasıl güç yetiştiriyordu?'

enes şöyle dedi: 'biz aramızda, peygamberin otuz erkek gücünde olduğunu konuşurduk.'"

Sitelerde Paylaş

senin çocugun 1,50 boyu olsa nesil bundan böyle devam etse kim ne diyebilir farkına bile varmaz.? 100 sene önce 160 yıl yaşayan insanların oldugu kanıtlanmış bir gerçektir.

Senin ''blimsel gerçek'' diye yazdığın istisnasız herşeyin bariz yanlış olması nedendir? Başta trol olduğunu sandım ama, sen gerçek bir cahilsin.

Yani ''toplumun cahil kesimi arasıdaki en yaygın yanlış bilinenler'' diye bir derleme yapsak senin yazdıklarının tümü yer alır, seni de örnek cahil göstermek gerekir.

Şİmdiye kadar forumda yazdıklarının hepsi bilime ters yanlış bilgiler.

Hepsini de kulaktan-dolma öğrenmişsin ama bilimsel diye atmak da kolay geliyor.

Kim nerde ne zaman kanıtlamış 160 sene yaşan insanları? Sen bi kanıt göster.

duyma değil ninelerinden dedelerindende hiç duymadınmı eskiden uzun boylu insanlar olurdu normal karsılarlardı diye.. şimdikiler yer elması gibi gitgide kısalıyor nesil sen ben farkedemeyiz bunu ama eskiler fark ediyor...

Ninelerden dedeler den bilim öğrenilmez. İnsanlığın boyu sürekli olarak uzamaktadır.

Burda da bilimsel kanıtı var.Özellikle de türkiyede insanların ortalama boyunun nasıl zamanla arttığını kanıtlıyor, türkiyede bir türk tarafından yapılmış araştırma. : https://www.jstage.j..._061213/_html

Sadece türkiyede değil dünya çapında insanlık ortalama boyda sürekli artış göstermektedir üstelik.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim açıkladığım olaydan , gerçekten ne anlam çıkardın cuvcuv çok merak ediyorum.

ikinci olarak , bu yorumu yaptığına göre benim sürekli bu tutum ve davranışları sergileyen bir insan olmam gerekiyor, bu yazını örnekle desteklermisin lütfen.

son olarak , bir tanımı yapmak la uygulamak ayrıdır, katli vacip denen olguların , nerede, ne şartlarda , kimler tarafından yapılışı hakkında bir açıklamayı yapmak taki amaç , senin gibi sağda solda bu konuları insanlara sunanlar içindir,

yani kısaca ; hiçbir insan can alamaz , masum bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir, elini kolunu sallayan her insan fetva verip uygulasaydı, dünya yaşanılmaz yer haline gelirdi.

Sitelerde Paylaş

1400 kusur senedir yok olmaması bundan sonra da yok olamayacağının delilidir..

İslamın yok olması hayalciliktir...işte ispatı...

Sen 90 yaşında bir adama baktığında da . ''doksan yıldır yaşıyor şimdi mi ölecek'' diye mi düşünüyorsun?

Dinozorlar da 160 milyon yıl yaşadı ama ama artık yoklar.

Doğu Roma imparatorluğu da 1480 yıl ayata kaldı ama artık yok.

Bir şeyin, ne süredir varolduğu, daha ne süre boyunca varolacağı hakkında bilgi vermez.

Bu forumda hergün yeni birşeyler öğreniyorsunuz, ama şu cahillik hiç eksilmiyor üzerinizden.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...