Jump to content

islam yok olmaya mahkumdur

Recommended Posts

Tdk yavşak: Geveze Sanırım bu mahlasla program yapan bir radyocu vardı :) Fena bir lakab değil...

Madem ki wiki sözlüğün avukatlığına soyundunuz ne zamandan beri belirlilik takısı olan "EL" başına geldiği bir cins ismi özel isim yapar olmuş bunu bir açıklayın hele.

Biz iddiamıza bir erkeolog ve bir de ilahiyatcıdan referans verdik. Buna karşı sizin savunduğunuz wikide malumat satan şahsın rütbesi nedir ?

Kendine ortak arama. Bu ünvanı tek başına hak ediyorsun.

Süper demogoji örneği... O ünvanı tek hakediyorum bana doktora veren cahillere söylersin karşılaştığında... Ben sizi asistan olarak bile almam....

Etimoloji sözlüğü verdim yukarıda. Bu kadar cevap verdim zannedip yazacağınıza, dediğim gibi wikiye de TDK'yada ve yukarıda sürekli göremezden geldiğiniz etimoloji sözlüğüne düzeltmelerinizi yazarsınız kabul görürse bu konuda muhattabımsınız değilse, kendinizi alim sanmaya devam edersiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Allah" kavramı için "yaratıcı" ifadesini kullandım; "yoktan var eden" gibi bir nitelik yüklemedim. Neyi açıklamaya çalıştığını da tam olarak anlayabilmiş değilim.

siz yüklememiş olabilirsiniz biz yükledik.

Bu arada Yaratıcılıktan kastımız; "Yoktan var etmektir." bunu da belirtelim.

Neyse uzatmayacaktık pardon :)
Sitelerde Paylaş

1400 Yıldır aynı mavalı okuyorlar herhalde bir 1400 yıl daha okumaya devam edecekler.

insanları yakalamışsınız yularlarından nereye çekerseniz oraya gidiyor yuları çıkarmaya çalışanlarında kafasını uçuruyor bazılarını yakıyorsunuz insanların gözleri açıldı artık bir çok insan istediği bilgilere kolayca ulaşabiliyor sorgulayabiliyor osmanlı zamanında yapsaydın kellen giderdi laik devlet anlayışının güzelliği burda maval okuyanlar belli iddiası olanlar...
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

islami inanirlarini baz alarak elestiren kisi yanlis yapiyor. Ateitler, Deistler ve diger tür tüm inanislardan kötü örnek insanlar ve davranislar gösterip o inanisi elestirmek gibi bir sey bu yaptiginiz.

Bir dini yaşatan inanırlarıdır ki, inanmayanlar genellikle inanırları değil bizzat İslam'ı eleştirirler.

Sitelerde Paylaş

İnsanlık tarihinde dinler şimdiki koşullardaki gibi insan yaşamının bir parçası olmadılar.

Bu koşullarda dinlerin anlamlarının ve varlık nedenlerinin değişmeden devam edemeyeceği kesindir.

Hristiyanlık değişmiştir. İslam da değişme sürecini yaşamaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...