Jump to content

islam yok olmaya mahkumdur

Recommended Posts

bana , hiçkimse inançdan ötürü itici gelmez, saygısızlıktan ötürü itici gelir , bir konuya alay ederek yada küçümseyerek başlayanlar itici gelir, ben bir hindunun 32 milyon çeşit tanrısıyla alay etmem , bir hindu görsem , saygı duyarım , neticede o ve kalbiyle ilgili , ama bu hindi gelip benle alay ederse , hakaret eder ve küçümserse o zaman bende eyw abimsin diyemem.

işin özü şudur ki, insanları insan olarak görmemiz gerekir , saygı sevgi kardeşlik , bu erdemler bizde olursa , müslüman hırıstiyan ateist vs hiç farketmez.

bizim sevgiye ihtiyacımız var, toplum olarak nefret aşılanıyor, gerek basın gerek yayın organları gerekse internet gibi araçlarla insanlar birbirlerinden nefret eder hale gelmişler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

uykudan yenimi kaltın, yoksa yine evirip çevirme işlemimine devammı.

Yok, epey oldu. Ya sen? iyi uyudun mu?

Soruya hala cevap yok, sende de bu sorun var, soruya odaklanmak yerine insanlara saldırıyorsun.

Mesela resimdeki o adam sana göre müslüman değil mi?

Sitelerde Paylaş

bana , hiçkimse inançdan ötürü itici gelmez, saygısızlıktan ötürü itici gelir , bir konuya alay ederek yada küçümseyerek başlayanlar itici gelir, ben bir hindunun 32 milyon çeşit tanrısıyla alay etmem , bir hindu görsem , saygı duyarım , neticede o ve kalbiyle ilgili , ama bu hindi gelip benle alay ederse , hakaret eder ve küçümserse o zaman bende eyw abimsin diyemem.

işin özü şudur ki, insanları insan olarak görmemiz gerekir , saygı sevgi kardeşlik , bu erdemler bizde olursa , müslüman hırıstiyan ateist vs hiç farketmez.

bizim sevgiye ihtiyacımız var, toplum olarak nefret aşılanıyor, gerek basın gerek yayın organları gerekse internet gibi araçlarla insanlar birbirlerinden nefret eder hale gelmişler.

Biraz dönüp dininin hayata bakış açısına baksan, aynı şeyi kendi dininin de yaptığını göreceksin. Kuran inanmayanları aşağılayan ifadelerle dolu, inanmayanlar bu ifadelere tepki verince sen kendine saldırıldığını sanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

pardon kardeş haklısın anlayamadım mesajını ilk okuduğumda..bu aralar kafam rahat değil çok dolu da..dikkat eksikliği de başladı.afedersin.şimdi anladım ne demek istediğini.

Aslında doğru anlamıştın ama, sen bilirsin, sen dostuna uy benden sana dost olmaz.
Sitelerde Paylaş

o resimdeki adamın ne olduğunun ne önemi var, o resmin altına müslüman damgası vurup müslüman tipi böyledir imajına sözüm, bence uyanmamışsın biraz daha bekle.

Ne önemi var olur mu? O adam kendi fikirlerine desteği nereden buluyor sanıyorsun? Sana göre o adam nedir?

Sitelerde Paylaş

Ne önemi var olur mu? O adam kendi fikirlerine desteği nereden buluyor sanıyorsun? Sana göre o adam nedir?

Benim için sadece imajdır, fotoğrafta görünen adamı ise tanımam etmem.belki filistinlidir, belki düğünde havaya sıkan eğlenen biri, belki Allah için öldürürüm diyen ve kendini müslüman olarak tarif eden bir adam
Sitelerde Paylaş

Benim için sadece imajdır, fotoğrafta görünen adamı ise tanımam etmem.belki filistinlidir, belki düğünde havaya sıkan eğlenen biri, belki Allah için öldürürüm diyen ve kendini müslüman olarak tarif eden bir adam

Bir müslüman kendini Allah için öldüren biri olarak tarif edemez mi? Aşağıdaki ayete göre vevap ver.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman kendini Allah için öldüren biri olarak tarif edemez mi? Aşağıdaki ayete göre vevap ver.

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Edebilir, Allaha inandığı için öldürülmeye başlandığında.
Sitelerde Paylaş

Edebilir, Allaha inandığı için öldürülmeye başlandığında.

Olmadı, yine kıvırmaya başladın. Ne dedim sana, ayeti dikkatli oku. "Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler."

Senin gözünde perde falan mı var? Bazı kelimeleri görüyor, bazılarını göremiyorsun.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olmadı, yine kıvırmaya başladın. Ne dedim sana, ayeti dikkatli oku. "Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler."

Sen,n gözünde perde falan mı var? Bazı kelimeleri görüyor, bazılarını göremiyorsun.

Ben görüyorum ama sen müteşabihlerin peşinden giden birisin , ayetlerin bir kısmını görüp bir kısmını görmüyorsun. sonrada kendi evirip çevirmeni bana kıvırtma olarak kakalamaya çalışıyorsun. bu dostlukta yürümez sana söyleyeyim.

Bakara 190

(Medenî 87) Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın. Sakın aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırıları sevmez.

Sitelerde Paylaş

Arap putperestliği şamanizmdeki "akaraba ruhu / koruyucu ruh" anlayışının devamıdır. Bu iddiamızı şu ayetle destekledik yukarda: "allah'ın astlarından yakardıklarınız hiçbir şey yaratamazlar; onların kendileri yaratılmaktadır.

hayat bulmaz ölülerdir onlar. ne zaman dirilteceklerini bile bilmezler."

Dikkat ediniz ki panteonun başında bir allah ve onun astları melekler (akraba ruhları) var. Burda -cansız- Putlar sadece bir semboldür. o sembolün arkasında ölmüş ataların melekleşmiş ruhları vardır.

sahebeden ibn abbas diyor ki:

"vedd, suva, yeğus, yeuk ve nasr, nuh kavminde yaşıyan salih kişiler'in adları idi. bunlar ölünce şeytan, insanlara bunların hatıralarını devam ettirmek için yaşadıkları yerlere heykellerini dikmelerini ilham etti.

Putperestliğin; şamanizmdeki ruh anlayışının devamını getirmiş olması, kökenini şamanizmden aldığı anlamına gelmez. Putperestler ölmüş olan atalarının ruhlarına itaat edip, tanrı (yaradan) kavramını inanç sistemlerinde barındırmazken; şamanizmde gök tanrı anlayışı benimsenmiştir. İki inanç sistemini karşılaştırdığımız zaman; putperestliğin şamanizmden daha ilkel bir inanç sistemi olduğunu dahi anlayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Ben görüyorum ama sen müteşabihlerin peşinden giden birisin , ayetlerin bir kısmını görüp bir kısmını görmüyorsun. sonrada kendi evirip çevirmeni bana kıvırtma olarak kakalamaya çalışıyorsun. bu dostlukta yürümez sana söyleyeyim.

Bakara 190

(Medenî 87) Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın. Sakın aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırıları sevmez.

Bakara/190'ın devamı da var:

Bakara:

191. Onları (size savaş açanları), bulduğunuz (yakaladığınız) yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) siz de onları çıkarın. Fitne (çıkarmak), (adam) öldürmekten daha şiddetlidir (kötüdür). Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla orada savaşmayın. Fakat eğer (orada) sizinle savaşırlarsa (sizi öldürmeye kalkarlarsa), o taktirde (siz de) onlarla savaşın (onları öldürün). Kâfirlerin cezası işte böyledir.

192. Bundan sonra eğer (inkârdan ve savaştan) vazgeçerlerse, o taktirde muhakkak ki Allah, Gafûr'dur (mağfiret edendir), Rahîm'dir (rahmet sahibidir).

193. Ve fitne kalmayıncaya ve dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın (onları öldürün). Bundan sonra eğer vazgeçerlerse o zaman zâlimlerden başkasına karşı düşmanlık yoktur.

Ne zamana kadar savaşacaklarmış müslümanlar? Fitne kalmayıncaya kadar ve din Allah'ın olana kadar.

Fitne ne demektir sence? Mesela birisi "Muhammed yalancıdır" derse bu fitneye girer mi?

Sen bu müteşabih kelimesine can simidi gibi sarıldın ama hala müteşabihin tanımını yapmadın. Müteşabih ayetlerin anlamını Kuran'a göre sadece Allah biliyormuş, Tevbe/111'in neresi müteşabih, anlayamadığın neresi var?

Kuran'da veya sende bu müteşabih yani anlamını sadece Allah'ın bildiği ayetlerin bir listesi var mı? Yaz da onların peşine düşmeyelim.

Ben de bir tane var: "Ha mim". İşte müteşabih ayet bu, ne dediğini kimse anlamıyordur.

Tevbe/38-39. Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size “Allah yolunda sefere çıkın” denilince, yere çakılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir. Eğer Allah, yolunda sefere çıkmazsanız, sizi elem dolu bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir toplum getirir. Siz ise O’na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Ne diyor Allah, benim yolumda sefere çıkın diyor, öyle çakılıp kalmak yok.

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bu ayetteki yakalananlar inatçı çıktı diyelim, tövbe edip namaz kılmıyorlar ve zekat vermiyorlar, ne yapılmalı bunlara? Kuran ne diyor bu konuda?

Sitelerde Paylaş

Senin kitabının da onlara peki iyi gözle baktığı söylenemez. Ne demiş atalarımız: "Rüzgar eken fırtına biçer"

Evet benim kitabım, Allaha samimi inanları yoketmeye çalışanlara iyi gözle bakmaz.

Hani ayet?

senin iddianı benim ispatlamamımı bekliyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...