Jump to content

islam yok olmaya mahkumdur

Recommended Posts

Bakara/190'ın devamı da var:

Bakara:

191. Onları (size savaş açanları), bulduğunuz (yakaladığınız) yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) siz de onları çıkarın. Fitne (çıkarmak), (adam) öldürmekten daha şiddetlidir (kötüdür). Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla orada savaşmayın. Fakat eğer (orada) sizinle savaşırlarsa (sizi öldürmeye kalkarlarsa), o taktirde (siz de) onlarla savaşın (onları öldürün). Kâfirlerin cezası işte böyledir.

192. Bundan sonra eğer (inkârdan ve savaştan) vazgeçerlerse, o taktirde muhakkak ki Allah, Gafûr'dur (mağfiret edendir), Rahîm'dir (rahmet sahibidir).

193. Ve fitne kalmayıncaya ve dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın (onları öldürün). Bundan sonra eğer vazgeçerlerse o zaman zâlimlerden başkasına karşı düşmanlık yoktur.

Ne zamana kadar savaşacaklarmış müslümanlar? Fitne kalmayıncaya kadar ve din Allah'ın olana kadar.

Fitne ne demektir sence? Mesela birisi "Muhammed yalancıdır" derse bu fitneye girer mi?

Sen bu müteşabih kelimesine can simidi gibi sarıldın ama hala müteşabihin tanımını yapmadın. Müteşabih ayetlerin anlamını Kuran'a göre sadece Allah biliyormuş, Tevbe/111'in neresi müteşabih, anlayamadığın neresi var?

Kuran'da veya sende bu müteşabih yani anlamını sadece Allah'ın bildiği ayetlerin bir listesi var mı? Yaz da onların peşine düşmeyelim.

Ben de bir tane var: "Ha mim". İşte müteşabih ayet bu, ne dediğini kimse anlamıyordur.

Tevbe/38-39. Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size “Allah yolunda sefere çıkın” denilince, yere çakılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir. Eğer Allah, yolunda sefere çıkmazsanız, sizi elem dolu bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir toplum getirir. Siz ise O’na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Ne diyor Allah, benim yolumda sefere çıkın diyor, öyle çakılıp kalmak yok.

Tevbe/5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bu ayetteki yakalananlar inatçı çıktı diyelim, tövbe edip namaz kılmıyorlar ve zekat vermiyorlar, ne yapılmalı bunlara? Kuran ne diyor bu konuda?

Müteşabihi sen bildiğin için açıklamıyorum, ,ama madem soruyorsun.

Müteşabih ayetlerin özelliği, kalbinde fesat olanlar onların peşine düşerler.peşine düştüklerinin Müteşabih olduğunuda anlayamazlar.Öte yandan her ayet müteşabih içerik barındırabilir,işte her ayetteki müteşabih içeriği keşfetmekte sen bir uzmansın, ancak sen bana tesbit edebilirsin müteşabihleri.

mesela sen tevbe 111 ayetinin müteşabihini bana sundun bende hüküm ayetini sana sundum.

senin peşine düştüğün müteşabihin;

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

ve senin müteşabihinin hüküm ayeti;

Bakara 190

(Medenî 87) Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın. Sakın aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırıları sevmez.

inana bir müslüman kendisine karşı savaş açılmadıkça savaş açamaz.Ama bu hüküm ayetinin şartları oluştuğunda Allah yolunda savaşır,ölür ve öldürür.

ve sen bana başka bir müteşabihle cevap veririsin.bende sana hükmü veririm bu böyle gider,

Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Putperestler ölmüş olan atalarının ruhlarına itaat edip, tanrı (yaradan) kavramını inanç sistemlerinde barındırmazken; şamanizmde gök tanrı anlayışı benimsenmiştir.

Kur-an'da ve cahiliye dönemine ait olduğu söylenen şiirlerde arap putperestlerinin "bir Allah"a inandıkları ve bununla beraber -ata ruhlarının simgesi olan- putları Allaha ulaşmak için aracı (şefaatci) kabul ettikleri çok net anlatılmaktadır. asla onlara Tanrı-yaratıcı vasfı yüklenmemiştir.

Zümer suresi 3: ..."O'ndan (Allah'tan) başka dostlar edinenler: "Biz, onlara (putlara) tapmıyoruz. sadece bizi Allah'a yakın bir makama yaklaştırmaları için dua ediyoruz (dediler)..."

"mâ na'budu-hum : onlara tapmıyoruz, kulluk etmiyoruz"

şiirden de bir örnek olarak evs b. hacer et-temimi (ölüm:620)'nin şu beyiti bu ayetin destekcisidir.

"yemin ederim ben lat'a, uzza'ya ve onun dinini benimseyene.

ve yemin ederim allah'a, kuşkusuz onlardan daha büyüktür allah..."

Şamanizm'de de durum bundan farklı değildir. -altaylı şamanların- Büyük ruh Tanrı Ülgen'e ulaşmaları için akraba ruhları ve Yayık han aracılık yapar. Ülgen bir gök Tanrısıdır 7 kat semanın en üstünde oturur. Yani tıpkı Allah(el-ilah) gibi 7. semanın üstündeki arşta. her ikisi de gök tanrıdır...

şunuda hiç çekinmeden söyleyebiliriz ki; muhammed'in hayatı özenle tetkik edilirse onun tam bir şaman olarak yetiştiği de gören gözler için açığa çıkar: Barak-Purak atı ile göklere çıkıp Tanrı ülgene ulaşan bir şaman ile Burak isimli bir at'ı vasıta ederek Allah'a ulaşan muhammed arasında pek fark yoktur. Tek fark vardır yol gösterici olarak Yayık han gider cebrail gelir.

Üstelik muhammed'in Türk-şaman çadırında itikafa çekildiği -mülümanlarca saygı duyulan- çok ciddi hadis kaynaklarında geçmektedir Burda ayrıntılı şekilde anlattık

Sitelerde Paylaş
yakın bir zamanda en fazla 100 yıl içinde islam diye bir şey kalmayacaktır.bu ilkel ve vahşi din tarih çöplüğüne gömülmeye mahkumdur.zira dünyanın en tehlikeli dini..

Bu şu an mevcut olan her dinin başına gelecek bir olay, sadece İslam için söylenemez. Antik Yunanların Tanrıları, Antik Mısır'ın Osiris ve Ra'sı, hepsi bir dönemdi ve son buldular. ;lslam Tanrısında bu olacak, Jesus'lar yerlerini başka Tanrılara bırakacak, Tanrılardan Tanrısız dinlere geçilecek, Ama en önemlisi geri ve yobaz kalan, zaman ayak uyduramayan dinler en kısa sürede yok olacak . Ve bunların arasında en büyük aday şu an İslam,, doğurma ve çoğalma hızına rağmen. Bu onun hızlıca yok olmasına engel olamayacak.

Sitelerde Paylaş

Müteşabihi sen bildiğin için açıklamıyorum, ,ama madem soruyorsun.

Müteşabih ayetlerin özelliği, kalbinde fesat olanlar onların peşine düşerler.peşine düştüklerinin Müteşabih olduğunuda anlayamazlar.Öte yandan her ayet müteşabih içerik barındırabilir,işte her ayetteki müteşabih içeriği keşfetmekte sen bir uzmansın, ancak sen bana tesbit edebilirsin müteşabihleri.

Ali İmran:

1. Elif lâm mîm.

7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Bazı taşkafalılara ne kadar söylersem söyleyeyim farketmiyor, müteşabih ayetlerin ne olduğunu Kuran kendisi açıklamış zaten, manasını Allah'tan başka kimsenin bilmediği ayetler. Tıpkı surenin başındaki kimsenin ne anlama geldiğini bilmediği ayetler gibi. Kafasında birazcık beyin taşıyanlar kimsenin bu saçmalıkların peşine düşmeyeceğini bilir, sen hiç "elif, lam, mim" ayetinin peşine düşen gördün mü? Zırva der geçerler.

mesela sen tevbe 111 ayetinin müteşabihini bana sundun bende hüküm ayetini sana sundum.

senin peşine düştüğün müteşabihin;

Tevbe/111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

ve senin müteşabihinin hüküm ayeti;

Bakara 190

(Medenî 87) Size karşı savaş açanlara, siz de Allah yolunda savaş açın. Sakın aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırıları sevmez.

inana bir müslüman kendisine karşı savaş açılmadıkça savaş açamaz.Ama bu hüküm ayetinin şartları oluştuğunda Allah yolunda savaşır,ölür ve öldürür.

ve sen bana başka bir müteşabihle cevap veririsin.bende sana hükmü veririm bu böyle gider,

Tevbe/111'in neresi müteşabih? Anlamadığın bir kısım mı var ayette? Müteşabih ayet Anlamını sadece Allah'ın bildiği ayet değil mi? Ali İmran/7 bunu açıkça belirtmiyor mu?

Her işine gelmeyen ayete müteşabih diyerek kıvırmak çok işine geliyordu değil mi?

Sana verdiğin ayetin devamını da gösterdim ama hala Bakara/190'a takılıp kaldın, devamındakileri görmezden gelip kafana kuma gömdün.

Bakara/193. Ve fitne kalmayıncaya ve dîn, Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın (onları öldürün). Bundan sonra eğer vazgeçerlerse o zaman zâlimlerden başkasına karşı düşmanlık yoktur.

Oysa ki, bu ayet bir sonuç ayeti. Savaşın ne zamana kadar devam edeceğini hükme bağlıyor. Bakara/193 ayeti de mi müteşabih yoksa, bu ayette bir hüküm verilmiyor mu?

Kalın kısmı biraz daha oku sen ve şu sorulara ayete bakarak cevap ver:

1. Fitne nedir? Birisi "Muhammed yalancıdır, İslam da onun uydurduğu bir dindir" derse fitne çıkarmış olur mu?

2. Şu anda din tamamen Allah'ın oldu mu?

Al, sana bir hüküm ayeti daha vereyim:

Tevbe/29. Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

1. Kendilerine kitap verilenler kimler?

2. Bu kendilerine kitap verilenler İslam karşısında küçülüp kendi elleriyle müslümanlara cizye vermeye başladılar mı?

3. Başlamadılarsa, Kuran ne diyor bu konuda?

Ayetteki "cizye" kelimesi "Aslında bu ayette savaşın demekle savaş kastedilmiyor, tebliğ yapın diyor" diye kıvırmanızı da engellemiş, savaşıp karşı tarafı diz çöktürmeden bu cizye denen haracı nasıl alacaksınız acaba?

Gelelim size karşı savaş açanlar lafına, bakalım bu savaş açmakla ne kastediliyor:

Bakara/278-279. Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz, faizden geriye kalanı bırakın. Eğer böyle yapmazsanız, Allah ve Resûlüyle savaşa girdiğinizi bilin. Eğer tövbe edecek olursanız, anaparalarınız sizindir. Böylece siz ne başkalarına haksızlık etmiş olursunuz, ne de başkaları size haksızlık etmiş olur.

Ayetlere göre, faizi terketmemek bile Allah ve resulüne savaş açmak demek.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EVRİM TEORİSİNİN İDEOLOJİK ARKA PLANI / TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLIĞI

Sanayi devriminden sonra batı, ham maddeye sahip olan zayıf doğu ülkelerini acımasız bir şekilde sömürmeye başladı. bir süre sonra artık kanlı ellerini saklayamayacak duruma geldi. işte o noktada bu katliamları saklamak yerine meşru göstermenin yollarını aramaya başladılar. Nasıl mı ? tabiki Tarih, erkeoloji ve antropoloji.

antropoloji alanında Aranan kan ç. darwin denilen o adamdaydı. Darwin "Türlerin kökeni" isimli kitabında insanın evriminden bahsediyor ve dünyadaki bazı ırkların henüz evrimini tamamlamadığını iddia ediyordu. işte batı burdan hareketle Hint avrupalılık ve Ari ırk kuramını tamamen bu ırkcılık üzerine oturttu. (bayaz ırk diğer hepsindne üstündü)

Zenciler Maymun türüne en yakın ırk, Türkler de bu ırkın bir üst basamağı olan Sarı ırk'lardı.

Dünyada doğal kaynakların besleyemeyeceği bir nüfus fazlası bulunduğu için her zaman güçlülerin "uygunların" galip çıkacağı daimi bir yaşam mücadelesi gerekiyordu ki işte bu nedenle öncelikle Dünya zencilerden sonrasında da Türklerden temizlenmeliydi.

o arada bütün bu söylemlerden kendisine pay çıkartan bir kişi de hitler'dir.

Ari ırka mensup olan İSA'yı SAMİ yahudiler çarmıha germişti. intikam alınmalıydı ve öjeni teorisi bu noktadan hareketle ortaya çıktı.

DARWİN ŞÖYLE SÖYLÜYOR:

"Doğal seleksyona (seçilime) bağlı kavganın medeniyetin ilerleyişine sizin sandığınızdan daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ıspatlayabilirim. Düşünün ki avrupa bir kaç yüzyıl önce (barbar)TÜRKLER tarafından istila edildiğinde avrupa milletleri ne kadar büyük bir risk altında kalmıştı. Bu gün avrupanın Türkler tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar yaşam mücadelesinde Türk barbarlığına karşı galip gelmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımızda bu tür aşağı ırkların çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından elimine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum".

Yukardaki satırları DARWİN'in oğlu olan Francis Darwin tarafından derlenen "Darwinin hayatı ve mektupları" isimli kitaptan aldım.

Yine bakın ingiltere başbakanı william gladstone 1876'da yayımladığı "Bulgar dehşeti ve doğu sorunu" adlı kitabında şunları yazmaktadır. "Barbar Türklerin dünya yüzünden kötülüklerini kaldırmanın bir tek yolu vardır, o da kendi vücutlarını dünya yüzünden kaldırmak..."

gladstone ikinci kitabında da "Türkler maymunla insan arası medeniyet yıkıcı barbarlardır" ifadesini kullanmıştır.

Ermeniler, korkunç bir demagoji ile uzun yillar, "Müslümanlar Hristiyanlari katlediyorlar" propagandasi ile devrin büyük devletlerinden birinin müdahalesini te'min için her yola basvurmuslardir!

1897 yılında tarihçi Albert Vandal Türkler için şu sözleri söyler: Yapıla gelmiş bütün yenileşme hareketleri sahtedir, oyalayıcı şeylerdir. Bizim için artık şüphe yoktur, kanıt ortadadır. Türkler, kendini ıslah etmekten acizdir! Onu zorla ıslah etmemiz gerekiyor. Türkler Batı'nın çıkarları paralelinde ıslah edilmedirler. Ancak o zaman uygar olabileceklerdir! Bunun dışında vahşi sürüler halinde tehlikeli bir güç olarak kalacaklardır!

işte Batının ürettiği evrim teorisinin ideolojik arakaplanı budur. (Burdan evrimsel mekanizmaya karşı olduğum sonucu çıkmasın bahsettiğimiz konu çok başka)

Efendim islam yok oluyormuş da bununla mutlu oluyor yurdum ateisti. vah yazıklar olsun. Malesef üzülerek görüyoruz ki Türk ateistler bu noktada batı ile aynı safta yer tutup Kendi kültürüne kendi değerlerine saldırabiliyor. Bu gayet net ortadadır; bir ateist, aslında tüm dinlere karşı olması gerekirken, bir anda diğer dinlerin islama karşı üstünlüğünü ile övünürken buluyor kendini... Bunun nedenini biliyor musunuz; "oriantal nakilciliği"

zaten kendi fikriyle / zikriyle islamı eleştirecek istidat ne gezer yurdum ateistinde.

ben de bir müslüman değilim ve lakin islam bu toprakların kültürüdür. her zaman arkasında dururum.

Komplo teorileri yaratmak, sanki türklere herkes düşmanmış yanılgısına kapılmak cahil insanları kandırmanın bir yoludur. Türkleri kimsenin taktığı yok. Herkes kendi derdinde. Siyasi konuları evrim ile terkip edip sanki ortada anlaşmalı bir durum varmış algısı yaratılmaya ve insanlar kandırılmaya ve aklın ışığından uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Evrim aklı başında her insanın kolayca benimseyip kabul edebileceği bilimsel bir gerçektir. Tüm çıplaklığı ile doğada takip edilebilen bir teoridir. VE bugün genel geçerliği tartışılmaz. Evrimi yobaz zihniyetlerine ters gelenlerin anlamak isteyemeyip hayır ben evrime inanmak istemiyorum gibi sefil bir açıklamaya sığınmak akıllı insana yakışmaz. Evet yaratılmadık ve evrimleştik. Dünya ve canlılık 7 günde falan da yaratılmadı. Milyarca yıl bir galaksinin oluşup canlı yaşamı için uygun koşullar sağladığını öğrendik. Evrenin genişliğini farkettik. Zaten uzay keşfedildiğinden bu yana dinler resmi olarak ortadan kalkmıştı. Bugünün din sahibi insanları o zamanın artığı. Gelecekte var olmayacaklar. Belki bilinmezler karşısında yine bir üstün güce inanç varlığını sürdürecek ama artık hiçkimse hiçkimseyi bir inanç sisteminin peşinden sürükleyemeyecek.

Sitelerde Paylaş

Teröristsin dedi yokodilmem gerektiğini belirtti, her şeyin bir sınırı var değilmi. bizde insanız,

ulan müslümanlar yok edilmeli mi dedim, islam yok edilmeli dedim..herkesi kendin gibi katil ve piskopat mı sandın.
Sitelerde Paylaş

yaratana inanıyorsun yani.

tabii ki inanırım.neden inanmayayım? tanrı sizin tekelinizde mi? şüphelerim olsa da büyük olasılıkla yaratıcı bir güç vardır diyorum.ama bu sizin kurban bayramında hayvan kes, kafir öldür diyen allahınız değil.
Sitelerde Paylaş

Kur-an'da ve cahiliye dönemine ait olduğu söylenen şiirlerde arap putperestlerinin "bir Allah"a inandıkları ve bununla beraber -ata ruhlarının simgesi olan- putları Allaha ulaşmak için aracı (şefaatci) kabul ettikleri çok net anlatılmaktadır. asla onlara Tanrı-yaratıcı vasfı yüklenmemiştir.

Zümer suresi 3: ..."O'ndan (Allah'tan) başka dostlar edinenler: "Biz, onlara (putlara) tapmıyoruz. sadece bizi Allah'a yakın bir makama yaklaştırmaları için dua ediyoruz (dediler)..."

"mâ na'budu-hum : onlara tapmıyoruz, kulluk etmiyoruz"

şiirden de bir örnek olarak evs b. hacer et-temimi (ölüm:620)'nin şu beyiti bu ayetin destekcisidir.

"yemin ederim ben lat'a, uzza'ya ve onun dinini benimseyene.

ve yemin ederim allah'a, kuşkusuz onlardan daha büyüktür allah..."

Şamanizm'de de durum bundan farklı değildir. -altaylı şamanların- Büyük ruh Tanrı Ülgen'e ulaşmaları için akraba ruhları ve Yayık han aracılık yapar. Ülgen bir gök Tanrısıdır 7 kat semanın en üstünde oturur. Yani tıpkı Allah(el-ilah) gibi 7. semanın üstündeki arşta. her ikisi de gök tanrıdır...

şunuda hiç çekinmeden söyleyebiliriz ki; muhammed'in hayatı özenle tetkik edilirse onun tam bir şaman olarak yetiştiği de gören gözler için açığa çıkar: Barak-Purak atı ile göklere çıkıp Tanrı ülgene ulaşan bir şaman ile Burak isimli bir at'ı vasıta ederek Allah'a ulaşan muhammed arasında pek fark yoktur. Tek fark vardır yol gösterici olarak Yayık han gider cebrail gelir.

Üstelik muhammed'in Türk-şaman çadırında itikafa çekildiği -mülümanlarca saygı duyulan- çok ciddi hadis kaynaklarında geçmektedir Burda ayrıntılı şekilde anlattık

Muhammed şaman olabilir tabii, aksini iddia etmedim. Şamanizm islamın kökenidir, buna da bir itirazım yok. Ancak Muhammed'in ortaya çıkardığı dinle (islam) şamanizm arasında dağlar kadar fark olduğunu da kabul etmek gerekir. Kutsal kitabından veya hadislerden döktüğün incilerle bir kanıyı ispat değil, iddia etmiş olursun. Kanıt olarak öne sürdüğün zümer suresi 3. ayet ise büyük bir çelişkiyi meydana getirebilir. Kutsal kitabın aynı zamanda putperestlerin inancını "şirk" olarak nitelendirirken; zümer suresi 3. ayette: " bir hata olmuş, işin aslı öyle değil böyle" mi demek istiyor ? Bir tutarsızlık var gibi...

Sitelerde Paylaş

Ulanı senin olsun,İslamı Müslümanları yoketmeden nasıl yokedeceksin, bi anlat hele.

kalemle, eğitimle..ama gerekirse atatürk gibi yersiz acıma gücünü kontrol mekanizmasını kullanarak elebaşlarından bikaçının kellesini de alırız.
Sitelerde Paylaş

Komplo teorileri yaratmak, sanki türklere herkes düşmanmış yanılgısına kapılmak cahil insanları kandırmanın bir yoludur. Türkleri kimsenin taktığı yok. Herkes kendi derdinde. Siyasi konuları evrim ile terkip edip sanki ortada anlaşmalı bir durum varmış algısı yaratılmaya ve insanlar kandırılmaya ve aklın ışığından uzaklaştırılmaya çalışılıyor. Evrim aklı başında her insanın kolayca benimseyip kabul edebileceği bilimsel bir gerçektir. Tüm çıplaklığı ile doğada takip edilebilen bir teoridir. VE bugün genel geçerliği tartışılmaz. Evrimi yobaz zihniyetlerine ters gelenlerin anlamak isteyemeyip hayır ben evrime inanmak istemiyorum gibi sefil bir açıklamaya sığınmak akıllı insana yakışmaz. Evet yaratılmadık ve evrimleştik. Dünya ve canlılık 7 günde falan da yaratılmadı. Milyarca yıl bir galaksinin oluşup canlı yaşamı için uygun koşullar sağladığını öğrendik. Evrenin genişliğini farkettik. Zaten uzay keşfedildiğinden bu yana dinler resmi olarak ortadan kalkmıştı. Bugünün din sahibi insanları o zamanın artığı. Gelecekte var olmayacaklar. Belki bilinmezler karşısında yine bir üstün güce inanç varlığını sürdürecek ama artık hiçkimse hiçkimseyi bir inanç sisteminin peşinden sürükleyemeyecek.

Hiç şüpheniz olmasın muhteremler Avrupanın tamamı Türklerin karşısındadır. Batılı tarihciler türkleri "sarı ırk, barbar, ikinci sınıf, karaktersiz" olarak tanımlarlar. örneğin Louis Halphen'in "Les Barbares des Grandes İnvasion aux conquetes Turques du xie sieccle" isimli eserini okuyan Atatürk bu kitabın bir sayfasının kenarına "Bütün avrupa Türkler Karşısında" notunu düşmüştür. Bu sözü söyleyen adamı biraz ciddiye alırsınız umarım. Atatürk'ü tanıyor musunuz ?. hani şu sarı ırka mensup olan barbar, ikinci sınıf bir adam işte. sağ olsun avrupanın ileri medeniyeti "Tüm insanlar kardeştir" ilkesi gereği anadoluyu ona bağışlamışlar. Hal böyleyken düşmanlık teorileri üretmeye / cahillik etmeye hiç gerek yok değil mi ?. Blakis tüm göçebeliğimize, yağmacılığımıza ve barbarlığımıza rağmen Anadoluyu bize bağışlayan avrupaya minnet borcumuz vardır...

Evet dünya 7 yevm'de yaratılmıştır. Yevm = devir / aşama / merdiven anlamında olup zamansal bir ifade değildir. insan tekamülünü bu 7 yevm'de tamamlar kökeni şamanizm'e dayanır. Yani senin teleskopla keşfettiğin uzayla alakalı değildir. Her neyse konumuz bu değil uzatmaya gerek yok. Basmakalıp itirazlara basmakalıp cevaplar vermeye alışmışsınız. Biraz dikkat buyurmuş olsanız itirazımızın evrim teorisinin bilimselliğine değil ırkcılığına olduğunu görebilirdiniz.

Kalkmışsınız "siyasi konuları evrim ile terkip ettiğimizi" iddia ediyorsunuz. El-insaf yahu. öyle bir istidat bizde ne gezer muhterem. :blush: o istidat bizde olsaydı ateist formdaki boş kafalara boş kafamızla eşlik etmez daha saygın platformlarda fikir teatisi yapardık. Görünen o ki size haber veren olmamış lakin evvela bilimsel bir teori olarak ortaya çıkan evrim kuramı genişletilerek sosyal alana bizden çok daha önce uygulanmıştır. Adına da sosyal Darwinizm demişler. Bizim de bunun nakilciliğini yapmaktan gayri marifetimiz yoktur: Darwin teorisi en başta zencileri, sonra avustralya yerlilerini ve en son olarak da Türkleri elimine edilmesi (yok edilmesi) gereken aşağı ırklar olarak tanımlamaktadır. Bunun aksini iddia edenin aklını inkar ederiz. Çünkü Darwin 3 temmuz 1881 tarihinde bir bilim adamına yazdığı mektupta bu fikirlerini çocuk aklına malik kişilerin dahi anlayabileceği netlikte ifade buyurmuştur.

"Doğal seleksyona (seçilime) bağlı kavganın medeniyetin ilerleyişine sizin sandığınızdan daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ıspatlayabilirim. Düşünün ki avrupa bir kaç yüzyıl önce (barbar)TÜRKLER tarafından istila edildiğinde avrupa milletleri ne kadar büyük bir risk altında kalmıştı. Bu gün avrupanın Türkler tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar yaşam mücadelesinde Türk barbarlığına karşı galip gelmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımızda bu tür aşağı ırkların çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından elimine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum".

Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Vol.I, 1888. New York D. Appleton and Company, p.285-286

Charles darwin yukarda bahsedilen 3 ırkın yok edilmesinin gerekliliğini "ırklar arası yaşam mücadelesi" olarak tanımlar. zaten sizin de çok iyi bildiğiniz üzre Darwin hazretleri evrim teorisini doğadaki şavaştan esin alarak keşfetmiştir. "Menşei savaş ve yok ederek gelişmek" olan bir teorinin sosyal alana uygulanışı da buna paralel olmuştur haliyle. işbu insan ırkının medenileşmesi / gelişmesi amacıyla evvela söz konusu olan bu 3 gruptan maymun cinsine en yakın zenciler, sonrahollaw-Türkler elenmelidir. Doğal seleksiyon bunu gerektirir. ırkcılığın bilimsel temeli de işte budur. Batı, hint vedalarında geçen ve canlılara zarar vermeme kuralını benimsemiş kişilere verilen "ari" ünvanını kendisine layık görmüş, tüm sömürgeciliğine ve dahi ırkcılığına rağmen kendisine aryan ırkı diyebilmiştir. ari sözcüğü artık evrimini tamamlamamış sarı ırkları yok ederek insan neslinin gelişmesine hizmet eden beyaz-batılıların mahlası olmuştur.

ingiliz başkanı Lloyd George bu konuyla alakalı şunları söylüyor:

"ülkewsinde saldırgan olmaktan başka bir niteliğe sahip olmayan bir kavim elinde bulundurduğu toprakları dünyayı iyiliğe kavuşturmaktan yoksun kılacak kadar kötü idare ederse, (diğer üsütün-ari) milletler bu perişan olanların uygarlığını yeniden yerine getirmek hakkına ve hatta görevine sahiptir"

George kızılderilileri eleyerek amerikayı kuranları yukarda okuduğunuz savına örnek olarak gösteriyor. Hangi vijdan bu soykırımın şak şakcılığını yapar sorarım sizlere ? cevap: "Aklın ışığından ayrılmayan yurdum ateisleri" değildir de nedir... Her ahval ve şeriatte batının yanında saf tutup -bilerek ya da bilmeyerek- kendi kültürünü aşağılayan, bunu yaparken de malesef islamafobi gibi söylemler ile oriantal nakilciliğinden öte gidemeyen, haçlıyı islama üstün gören, yurdum ateisti değil de kimdir ?

tarihinde Özden Kurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed şaman olabilir tabii, aksini iddia etmedim. Şamanizm islamın kökenidir, buna da bir itirazım yok. Ancak Muhammed'in ortaya çıkardığı dinle (islam) şamanizm arasında dağlar kadar fark olduğunu da kabul etmek gerekir. Kutsal kitabından veya hadislerden döktüğün incilerle bir kanıyı ispat değil, iddia etmiş olursun. Kanıt olarak öne sürdüğün zümer suresi 3. ayet ise büyük bir çelişkiyi meydana getirebilir. Kutsal kitabın aynı zamanda putperestlerin inancını "şirk" olarak nitelendirirken; zümer suresi 3. ayette: " bir hata olmuş, işin aslı öyle değil böyle" mi demek istiyor ? Bir tutarsızlık var gibi...

necm suresinde; (serbest bir çeviriyle) şöyle söyler: "onlardan şefaat beklemeyin, çünkü allah'ın izin verdikleri hariç hiç bir melek(ata ruhu) size yardımcı olamaz."

Şirk, allahın izin verdiklerinden hariç melekler / ata ruhlarına yönelmektir. Yoksa meleklerden şefaat umulmaz demez kuran. Yani zümer suresinde bir çelişki yoktur. islam ile şamanizm arasında dağlar kadar farklar değil -çok küçük- nüanslar vardır. Fakat şunu da hemen eklemeliyiz ki konjektürel içki örtünme ayetleri bu iddiamıza dahil değil. Bunlar islam ile değil örf ile alakalıdır...

Sitelerde Paylaş

kalemle, eğitimle..ama gerekirse atatürk gibi yersiz acıma gücünü kontrol mekanizmasını kullanarak elebaşlarından bikaçının kellesini de alırız.

sonunda yumurtladı kamil , içindeki katili ortaya çıkardı ,

sen alsan alsan ancak havanı alırsın vivaldi.

Sitelerde Paylaş

necm suresinde; (serbest bir çeviriyle) şöyle söyler: "onlardan şefaat beklemeyin, çünkü allah'ın izin verdikleri hariç hiç bir melek(ata ruhu) size yardımcı olamaz."

Şirk, allahın izin verdiklerinden hariç melekler / ata ruhlarına yönelmektir. Yoksa meleklerden şefaat umulmaz demez kuran. Yani zümer suresinde bir çelişki yoktur. islam ile şamanizm arasında dağlar kadar farklar değil -çok küçük- nüanslar vardır. Fakat şunu da hemen eklemeliyiz ki konjektürel içki örtünme ayetleri bu iddiamıza dahil değil. Bunlar islam ile değil örf ile alakalıdır...

Her ayette olduğu gibi bunda da itin götüne sokmuşsunuz adamları. Bahsi geçen ayetin tamamını yazsaydın; böyle bir durum meydana gelmezdi. Evet, islamla şamanizm yapı olarak birbirine benzer. Benim kastettiğim şey ise; içerik.

tarihinde SatanaS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her ayette olduğu gibi bunda da itin götüne sokmuşsunuz adamları. Bahsi geçen ayetin tamamını yazsaydın; böyle bir durum meydana gelmezdi. Evet, islamla şamanizm yapı olarak birbirine benzer. Benim kastettiğim şey ise; içerik.

Kimseye bi şey yaptığımız yok. kur-an ne söylüyorsa biz onun nakilciliğini yapıyoruz. içerik konusuna gelince tekrar ediyorum konjektürel ayetleri bir kenara bıraktığımızda Tanrı anlayışı ve kuralları birebir aynıdır.

19, 20. Hal böyle olduğuna göre Lât ve Uzza'ya ve diğer üçüncüsü Menat'a ne dersiniz?

21. Erkek size de, dişi O'na mı?

22. Öyle ise bu çok insafsızca bir paylaştırmadır.

23. Onlar ancak sizin ve atalarınızın taktığınız isimlerdir. Allah, onlar hakkında hiçbir delil indirmemiştir. Onlar (putperestler)yalnız zanna ve nefislerin arzusuna tâbi oluyorlar. Andolsun ki, kendilerine, Rableri katından yol gösterici gelmiştir.

....

26. Göklerde nice melekler vardır ki onların şefaatleri; ancak Allah'ın izniyle, dilediği ve hoşnut olduğu kimselere yarar sağlar.

27. Şüphesiz ahirete iman etmeyenler, meleklere dişi isimleri veriyorlar. (lat menat uzza vb.)

Sitelerde Paylaş

İslam'a yok olacak diyorlar ki bu zaten kıyamet alameti bende biliyorum yok olacagını böyle giderse. tekrarlıyorum kıyamet,1 tane Allah diyen kalmayınca kopacaktır.ahir zamanda bunlar zaten haber verilmişti biz biliyorduk ne olacagını olacaklardanda haberimiz var...

bunları sana kim söyledi Kuranda yazıyormu alametler Allah nediyor sadece ben bilirim diyor kıyametin zamanını sen nasıl oluyorda şunlar olmadan kopmaz diyorsun

yoksa kıyametin zamanını mı biliyorsun.Kuranda kıyamet aniden gelecektir der.Allahın bile kendimden bile saklayacaktım dediği şey hakkında nasıl olurda yorum yapabiliyorsun.

Kıyamet hadisleri tamamıyla uydurmadır.

Sitelerde Paylaş

Kimseye bi şey yaptığımız yok. kur-an ne söylüyorsa biz onun nakilciliğini yapıyoruz. içerik konusuna gelince tekrar ediyorum konjektürel ayetleri bir kenara bıraktığımızda Tanrı anlayışı ve kuralları birebir aynıdır.

19, 20. Hal böyle olduğuna göre Lât ve Uzza'ya ve diğer üçüncüsü Menat'a ne dersiniz?

21. Erkek size de, dişi O'na mı?

22. Öyle ise bu çok insafsızca bir paylaştırmadır.

23. Onlar ancak sizin ve atalarınızın taktığınız isimlerdir. Allah, onlar hakkında hiçbir delil indirmemiştir. Onlar (putperestler)yalnız zanna ve nefislerin arzusuna tâbi oluyorlar. Andolsun ki, kendilerine, Rableri katından yol gösterici gelmiştir.

....

26. Göklerde nice melekler vardır ki onların şefaatleri; ancak Allah'ın izniyle, dilediği ve hoşnut olduğu kimselere yarar sağlar.

27. Şüphesiz ahirete iman etmeyenler, meleklere dişi isimleri veriyorlar. (lat menat uzza vb.)

Konuyu gereksiz yere uzatmayalım. Son bir cevap olarak, şunu söyleyebilirim: Şeriat hükümleri de var mıydı bunların ? Şaman biri şamanizmi terk ettiği zaman ölümle infaz edilmiş midir ? Şaman biri hırsızlık yaptığı zaman karşılığında kolları kesilmiş midir ? Şaman biri zina yaptığı zaman taşlanarak öldürülmüş müdür ? Şaman biri inancını yaymak uğruna insanları katletmiş midir ? Şaman biri inancını savunmak uğruna masum insanlarla birlikte kendini havaya uçurmuş mudur ? Sana örnekleri istediğin kadar çoğaltabilirim. Şu dini neye dayanarak savunduğunu ya bilmiyorsun ya da bu tarz durumlarda üç maymununu oynuyorsun.

Konunun başlığı için şunu söyleyebilirim; islam çoktan kendi pimini çekti, günün birinde tarihin kanlı sayfalarına gömülecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...